Koju Yamahu uzeti nakon Fazera

poruka: 7
|
čitano: 3.484
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Koju Yamahu uzeti nakon Fazera

Bok,

vozio sam FZ6 zadnjih 3 godine, ostavio je dojam fenomenalnog i vrlo agilnog motora. S obzirom da sam preselio i prodao ga, razmisljam o kupnji neceg novog. Kod Fazera me nerviralo malo sto na autoputu ne mogu komotno lec iza windshielda - nisam jedan od onih koji vole vjetar, vise uzivam lezati na rezervoaru.

Probao sam CBRku 900 i Ninju - predivlje mi je to, i odlucio sam se ponovno na Yamahu.

 

Jedan frend je kupio R1 i probao sam jedan djir. Dojmovi:

iako mi motor vise manje odgovara, nekako mi djeluje 'tenkovski' i nemam onaj feeling agilnosti kao na Fazeru, koji mi je ful bitan jer volim voziti po gradu. Razmisljam se o R6 jer je isto 600ccm (puno manji porez, potrosnja benzina, etc etc etc), a znam da Fazer ima R6 mashinu. Takodjer ima tu liniju koja me stavlja vise u nagnutu poziciju nego uspravnu, sto me smetalo kod Fazera.

 

Ima li netko iskustva s novim R6-icama i kakvi su vam dojmovi? S obzirom da je u djiru vise manje gradska voznja (to mi je glavno prijevozno sredstvo), da li je Fazer ugodniji za ledja? Cesto vozim i zenu, pa koliko je suvozacu (ne)udobno? Ono mi se cini dovoljno mjesta samo za patuljke. Da li je R6-ica divlja kao Ninja ili se ponasa pitomije kao Fazer?

 

Uglavnom, molim savjet i komentare.

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.5.2009 10:55 (Deus ex machina).
16 godina
moderator
offline
RE: Koju Yamahu uzeti nakon Fazera

Ja sam prije zelio da kupim motor, kupovao sam kataloge, googlao, isprobavao sjedenje... Sad sam ohladio i imam druge obaveze pa ne pratim toliko trziste.

Koliko znam (citao sam) novi R-ovi su jako neudobni, polozaj je orjentiran na stazu (zamor zglobova nakon duze voznje), windshield je tu reda radi, a suvozac je nebitan kod dizajniranja.

Zasto ne razmislis o Suzukiju SV, (mislim da je fazer klase) udobniji je od R-ova, V2 masina koja bolje potegne s niskih (za grad), mozes ubaciti i ABS.

Resistance is futile (if < 1 ohm)
15 godina
neaktivan
offline
Koju Yamahu uzeti nakon Fazera

majstore ja ti bredlažem apriliu.....od talijana...od japanaca suzuki

15 godina
neaktivan
offline
Koju Yamahu uzeti nakon Fazera

Hm, priznajem, predlazete bas mashine koje nisam probao, ali nekako mi yamaha bas lezi... da li ima netko tko je probao i par glavnih yamahinih modele i par suzukijevih modela da mi da usporedbu? Onako, po 'ulicnom' znanju, dosta ljudi mi kaze da su suzukiji prezivcane mashine, ali moze bit samo urbani mit zbog ghostridera.

Bo, nisam bas pametan sto da napravim - osim onog savjeta da nije prilagodjena suvozacu, pa sad trazim neki udobniji model.

 

Sve mi se cini da cu kupit opet fazera :-D

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
15 godina
neaktivan
offline
Koju Yamahu uzeti nakon Fazera

FZ-1 Fazer?

Jesi nju pogledo.Ima snage,i imas zastitu od vjetra.

K tome jos je YamahaOsmijeh

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
neaktivan
offline
Koju Yamahu uzeti nakon Fazera

Ma idem na FZ6 opet. Ne da mi se placat veci porez, registraciju, osiguranje, benzin i sve to sto ide s tim samo zato da bi potegnuo malo brze. Dovoljno i previse mi je 600 ccm ;-)

 

Ibanez RG1527 * Mesa Simulclass 2:90 * Mesa Triaxis (4th edition) * TC Electronics GMajor * Marshall JCM 1960 * Behringer FCB1010 + UNO mod * iPc + Ubuntu Studio * Van Den Hull D501 silver
15 godina
neaktivan
offline
RE: Koju Yamahu uzeti nakon Fazera

pajdo tebi gilera runer rules!!!!!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice