Koliko Vam auto troši?

poruka: 46
|
čitano: 3.854
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koliko Vam auto troši?

Nissan Qashqai 1.6 dci 2018. godina - 4,5-5l međugradska vožnja i 5,5-6l autocesta, po gradu jako malo vožen tako da ne mogu reći točan podatak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2024 15:24 (MasterOfDisaster).
14 godina
offline
Re: Koliko vam auto troši?
Alfredo nr.2 kaže...

Super, hvala. 

Više me čudi ta potrošnja od 7.3L na 100km. Motor je Tce 90 i reklamiraju ga kao štedljivog, 5,5-6,5L na 100km. Kad ono 7.3L po gradu, bez uključivanja klime. Da sam vjerovao satu i ja bi mislio da troši 6,5 :)

možda previše očekuješ. Postoji grad i "grad". Merc C dizel ako je gužva u gradu prvih par km pokaže i 11+ litara, ali ako odem do Citya, Bauhausa ili ikee već to padne ispod 7. Gradski uvjeti su jako varijabilni.

5 godina
offline
Re: Koliko vam auto troši?
jozef kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Super, hvala. 

Više me čudi ta potrošnja od 7.3L na 100km. Motor je Tce 90 i reklamiraju ga kao štedljivog, 5,5-6,5L na 100km. Kad ono 7.3L po gradu, bez uključivanja klime. Da sam vjerovao satu i ja bi mislio da troši 6,5 :)

možda previše očekuješ. Postoji grad i "grad". Merc C dizel ako je gužva u gradu prvih par km pokaže i 11+ litara, ali ako odem do Citya, Bauhausa ili ikee već to padne ispod 7. Gradski uvjeti su jako varijabilni.

 Jbg to ti je matematika cista. Ako stojis na semaforu ili kad upalis auto i stojis u mjestu on trosi gorivo a potrosnja se racuna potrosnja goriva / prijedjeni piut a prijedjeni put ti je 0. Kad nesto podijelis sa nulom dobijes beskonacno odnosno neku coifru koja je programirana u sam auto negdje. Nekad je to 40 nekad i 90 l/100km i treba ti poprilcno km prijedjenih da prosjek dovedes u neko realno stanje. Kad krenes ponisti comp pa ces izbjeci to. Potrosnja po gradu gdje ti je kreni stani je totalno nepouzdan podatak.... 

14 godina
offline
Koliko Vam auto troši?

preporuka za aplikaciju za praćenje potrošnje (i ostalih troškova eksploatacije auta), i besplatna ima backup na Google:

 

Fuelio

 

moja Kia Xceedica 1.5 (160 konja + 1 za volanom, ručni mjenjač), najviše vozim lokalnim cestama, svaki dan posao i natrag 90 km... natučem oko 22.000 km/god.

 

zimska potrošnja je 7.1, ljetna 6.6 - 6.7...

 

i što kolega Posmatrač veli, statistika i uprosječivanje nam baš i ne ide, bilo brzine, bilo potrošnje...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2024 8:48 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Koliko Vam auto troši?

Na mojem starom pežoju, piše mi prosječna potrošnja oko 4 litre na 100 km.

Realna, izračunta potrošnja koju pratim pri svakom tankanju na aplikaciji je 5,6 litri na 100.

Ne kužim zašto me laže taj"onboard" kompjuter niti kak izračunava potrošnju.

14 godina
offline
Re: Koliko vam auto troši?
Posmatrač kaže...

 Jbg to ti je matematika cista. Ako stojis na semaforu ili kad upalis auto i stojis u mjestu on trosi gorivo a potrosnja se racuna potrosnja goriva / prijedjeni piut a prijedjeni put ti je 0. Kad nesto podijelis sa nulom dobijes beskonacno odnosno neku coifru koja je programirana u sam auto negdje. Nekad je to 40 nekad i 90 l/100km i treba ti poprilcno km prijedjenih da prosjek dovedes u neko realno stanje. Kad krenes ponisti comp pa ces izbjeci to. Potrosnja po gradu gdje ti je kreni stani je totalno nepouzdan podatak.... 

 Uopće ne govorim o tome. Govorim o tome koliko potrošnja može varirati u gradu. Da, ako se voziš na malu udaljenost nešto goriva potrošiš i na izlazak s parkirnog mjesta, a zabilježeni prijeđeni put je 0 pa je potrošnja ∞, samim time je potrošnja nakon prvih kilometara veća nego kasnije, no bit nije u tome. Govorim o tome kako su u različitim gradovima ili čak raznim zonama istog grada uvjeti bitno različiti, i vrlo rijetko su slični EPA ili ECE referentnim gradskim ciklusima. Vožnja (zapravo uglavnom stajanje) u gužvi većeg grada i vožnja u noćnim satima manjeg grada nisu nikako usporedive.

danko99 kaže...

Na mojem starom pežoju, piše mi prosječna potrošnja oko 4 litre na 100 km.

Realna, izračunta potrošnja koju pratim pri svakom tankanju na aplikaciji je 5,6 litri na 100.

Ne kužim zašto me laže taj"onboard" kompjuter niti kak izračunava potrošnju.

 Možda ne uračunava protok kroz jedan injektor :-)

14 mjeseci
offline
Re: Koliko Vam auto troši?
tnakir kaže...

Corolla Hybrid 1.8 2022.

3.8L/100km kombinirane

Autoput (130 - 140 km/h na tempomatu) cca 5.5L/100km

 Ajde daj iz toyota app jednu takvu voznju gdje ti na turi autoputa na 130+kmh trosi 5.5L 🤔

10 godina
offline
Koliko Vam auto troši?

Moj vise stoji neg kaj se vozi, Civic 1.6 i-DTEC 120ks, ~7-8l gradske (jednom tjednom odem u ducan udaljen 1.5km od mene), autocesta ~9.5l (isto tak jednom tjedno radi autocestu VG-SK)

15 godina
offline
Re: Koliko Vam auto troši?
Evo zadnji trip koji sam isao autocestom
Rvat katolik!
10 godina
offline
Re: Koliko Vam auto troši?
hahhaajaads kaže...

Moj vise stoji neg kaj se vozi, Civic 1.6 i-DTEC 120ks, ~7-8l gradske (jednom tjednom odem u ducan udaljen 1.5km od mene), autocesta ~9.5l (isto tak jednom tjedno radi autocestu VG-SK)

 pri kojoj brzini?

10 godina
offline
Re: Koliko Vam auto troši?
Ivan35 kaže...
hahhaajaads kaže...

Moj vise stoji neg kaj se vozi, Civic 1.6 i-DTEC 120ks, ~7-8l gradske (jednom tjednom odem u ducan udaljen 1.5km od mene), autocesta ~9.5l (isto tak jednom tjedno radi autocestu VG-SK)

 pri kojoj brzini?

Svakakva, ali tam tak i tak nitko ne prati one njihove znakove jer u tih 20ak km sretnes mozda 5 auta

5 godina
offline
Re: Koliko vam auto troši?
jozef kaže...
Posmatrač kaže...

 Jbg to ti je matematika cista. Ako stojis na semaforu ili kad upalis auto i stojis u mjestu on trosi gorivo a potrosnja se racuna potrosnja goriva / prijedjeni piut a prijedjeni put ti je 0. Kad nesto podijelis sa nulom dobijes beskonacno odnosno neku coifru koja je programirana u sam auto negdje. Nekad je to 40 nekad i 90 l/100km i treba ti poprilcno km prijedjenih da prosjek dovedes u neko realno stanje. Kad krenes ponisti comp pa ces izbjeci to. Potrosnja po gradu gdje ti je kreni stani je totalno nepouzdan podatak.... 

 Uopće ne govorim o tome. Govorim o tome koliko potrošnja može varirati u gradu. Da, ako se voziš na malu udaljenost nešto goriva potrošiš i na izlazak s parkirnog mjesta, a zabilježeni prijeđeni put je 0 pa je potrošnja ∞, samim time je potrošnja nakon prvih kilometara veća nego kasnije, no bit nije u tome. Govorim o tome kako su u različitim gradovima ili čak raznim zonama istog grada uvjeti bitno različiti, i vrlo rijetko su slični EPA ili ECE referentnim gradskim ciklusima. Vožnja (zapravo uglavnom stajanje) u gužvi većeg grada i vožnja u noćnim satima manjeg grada nisu nikako usporedive.

...

 Naravno. To i ja kazem. Prosjecna potrosnja po board compu je maltene besmislen podatak....

14 godina
offline
Re: Koliko vam auto troši?

pa nije baš do kraja besmislen, nego mislim da je "ugođen" da pokazuje nižu od realne potrošnje...

 

znači, koristim https://www.fuel.io/ i točim do čepa...

 

putno računalo (dugotrajnu memoriju) resetiram 2x godišnje (uz zamjenu guma) i eventualno pred glavni dio godišnjeg...

 

kumulativno razlika potrošnje  po računalu i po Fueliu mi je od 5-7 % (realna po Fueliu je viša)...

 

a to je podosta, na mojih 7 l realno, auto kaže 6.5-6.6 l/100

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Re: Koliko vam auto troši?

Eto, sad ti je jasno kak svi uspiju ostvariti euro norme 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
15 godina
offline
Re: Koliko vam auto troši?
Stric_Jura kaže...

pa nije baš do kraja besmislen, nego mislim da je "ugođen" da pokazuje nižu od realne potrošnje...

 

znači, koristim https://www.fuel.io/ i točim do čepa...

 

putno računalo (dugotrajnu memoriju) resetiram 2x godišnje (uz zamjenu guma) i eventualno pred glavni dio godišnjeg...

 

kumulativno razlika potrošnje  po računalu i po Fueliu mi je od 5-7 % (realna po Fueliu je viša)...

 

a to je podosta, na mojih 7 l realno, auto kaže 6.5-6.6 l/100

Tako i meni, ista stvar. Također, mislim da je podešen da pokazuje nižu potrošnju. Istu stvar sam imao s Clio II-om. Možda je samo do Renaulta jer koliko čitam iskutva ostalih članova oni nemaju taj problem.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
12 godina
offline
Koliko Vam auto troši?

Audi A3 8V 2.0 TDI na stage 1 od 5-8.5 ovisi od težine noge

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice