Nabava auta iz SAD

poruka: 21
|
čitano: 7.790
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Nabava auta iz SAD

Pitam kako da se nabavi auto iz Amerike putem neke tvrtke,kako to ide sa porezima i dostavom.Molim vas nemojte mi sa svojim prijedlozima da uzmem u neke europske aute inače prijavljujem.U pitanju je Chevelle ss 1970

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 20:21 (PC Street Hacker).
16 godina
offline
RE: Nabava auta iz SAD
PC Street Hacker kaže...

Pitam kako da se nabavi auto iz Amerike putem neke tvrtke,kako to ide sa porezima i dostavom.Molim vas nemojte mi sa svojim prijedlozima da uzmem u neke europske aute inače prijavljujem.U pitanju je Chevelle ss 1970

Sve u svemu, legalnim putem,  platit ćeš duplo..  Namigiva   Inače, čuo sam za neke šeme preko bosne i grupnom kupovinom i prijevozom automobila iz SAD-a unajmljenim kontejnerom na brodu itd.  (u BiH nisu tako rigorozni zakoni i porezi)

We Are Yourself, You'll Never Be Alone Again! P.L.U.R. //// 4.9. Matt M. Maddox @Boogaloo(OTV) Zagreb, 12.9. INVAZIA outdoor @Savski Nasip DJ Ivee. 26.9. UES - Sven Wittekind FAKJEA!!!!
16 godina
neaktivan
offline
Nabava auta iz SAD

Taj automobil ionako ne može zadovoljiti postupak homologacije, tako da možeš zaboraviti da ćeš ga registrirati.

 

Ovo preko BiH nema smisla, jer opet ga moraš uvesti u Hrvatsku i zadovoljiti hrvatske propise.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 20:57 (macak).
16 godina
offline
Nabava auta iz SAD

Bottom Line:  ODUSTANI!   Osmijeh

We Are Yourself, You'll Never Be Alone Again! P.L.U.R. //// 4.9. Matt M. Maddox @Boogaloo(OTV) Zagreb, 12.9. INVAZIA outdoor @Savski Nasip DJ Ivee. 26.9. UES - Sven Wittekind FAKJEA!!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nabava auta iz SAD
macak kaže...

Taj automobil ionako ne može zadovoljiti postupak homologacije, tako da možeš zaboraviti da ćeš ga registrirati.

 

Ovo preko BiH nema smisla, jer opet ga moraš uvesti u Hrvatsku i zadovoljiti hrvatske propise.

Možda i može jer spada pod oldtimere !

Život me naučio da nikad ne prekidam ženu dok šuti!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nabava auta iz SAD
Groza kaže...

Možda i može jer spada pod oldtimere !

Svejedno mora zadovoljiti propise.

 

Kao prvo, mora zadovoljiti barem Euro 3 normu ispuha. Zatim svjetla - prednja pozicija mora biti bijela, a stražnji pokazivači smjera moraju biti neovisni o svjetlima i moraju biti narančaste boje (američki auti imaju svjetla i žmigavce u istoj žarulji, pa kad daš žmigavac cijelo svjetlo treperi). Nadalje, mora imati bočne žmigavce. Pa zamjena brzinomjera (prilagodba sa mph na km/h). Testiranje buke...

 

Uglavnom, pitanje je bi li prošao homologaciju.

 

A mora platiti auto + transport + carina + trošarina + pregled u svrhu prilagodbe EU normama + cijena preinaka + atest.

 

Zamisli, sve to i onda ga na kraju (možda) ne možeš registrirati.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 22:21 (macak).
14 godina
neaktivan
offline
Nabava auta iz SAD

moze ga registirati ako je stariji od 30 godina onda spada u odltimere...

GTI - Das Auto
15 godina
offline
RE: Nabava auta iz SAD

To šta kažeš za Euro norme ispuha i tako,to ima jedna tvrtka koja to sve zamjeni i to za mph nije bitno.Budite malo optimističniji.

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
16 godina
neaktivan
offline
Nabava auta iz SAD

Naravno. Ja niti nisam rekao da je takve stvari nemoguće prilagoditi propisima. Pitanje je samo isplativosti investicije i utroška vremena.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nabava auta iz SAD

Možda jedino kao antikvitet no i tada je upitno. Neisplativo totalno.....jedino da isfuraš neku vezu s stranim državljanstvom

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nabava auta iz SAD
troublemaker kaže...

jedino da isfuraš neku vezu s stranim državljanstvom

Ne vidim kakve to veze ima?

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
14 godina
neaktivan
offline
Nabava auta iz SAD

koliko tamo dođe taj auto

15 godina
offline
RE: Nabava auta iz SAD

Oko 130 000 do 150 000 kuna.

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
16 godina
offline
Nabava auta iz SAD

Ma tehnički pregled i nije takav problem, zna se kako to u našoj državi ide. Smijeh  Pa više od pola automobila na cesti nebi smjelo biti registrirano...

We Are Yourself, You'll Never Be Alone Again! P.L.U.R. //// 4.9. Matt M. Maddox @Boogaloo(OTV) Zagreb, 12.9. INVAZIA outdoor @Savski Nasip DJ Ivee. 26.9. UES - Sven Wittekind FAKJEA!!!!
14 godina
offline
RE: Nabava auta iz SAD
Koliko trosi 40l /100km?
15 godina
offline
RE: Nabava auta iz SAD
zv'jer2 kaže...

Ma tehnički pregled i nije takav problem, zna se kako to u našoj državi ide. Smijeh  Pa više od pola automobila na cesti nebi smjelo biti registrirano...

Ovo treba u humorSmijeh.

Al opet nemora on bit u SAD,može se nać i po europi samo eto,teško ih je nać,vidio sam davno jedan u Njemačkoj za troduplu cijenu i zaboravio stranicu.

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
15 godina
neaktivan
offline
Nabava auta iz SAD

Prvo....ODLIČAN IZBOR

 

i ja sam ljubitelj muscle auta...to je pravi mali tenk :)

 

to što ti želiš je dosta skup sport, al ništa nije nerješivo...

taj auto spada u oldtimere (30+ godina starosti) i mislim da se uvozi preko ministarstva kulture (provjeri)

 

što se tiče cijena u hr postoji firma koja uvozi mustange (nove) i ovdje imaš opisanu cijenu koji oni formiraju kod nas...tj što se sve plaća prilikom uvoza i SAD-a...

e sad dal to vrijedi (porez, trošarina i sl.) za oldtimere neznam

al nebi bilo zgorega da ih kontaktiraš pa da to sve uradiš preko njih....ne vjerujem da ti nebi izašli u susret al isto tako očekuj da će si uzet nekakvu proviziju (kolikvu-neznam)

 

i ja bi si rado uveo nešto...al hebi ga...nema se para :(

 

btw pod oldtimer se podrazumjeva auto u izvornom stanju kakv je bio kad se proizveo (original restauracija isto prolazi)

da nebi ti možda doveo nešto sa SEMA show-a ;)

What goes around, comes around!
15 godina
offline
Nabava auta iz SAD

A je nabiju svakakvih glupih poreza.Al dobro mogu ja nabavit samo karoseriju pa za motor koga šiša stavit ću od fićeSmijeh.Zezam se,vidit ću ako nađem šta u Europi

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
16 godina
neaktivan
offline
Nabava auta iz SAD

Bitno je napomenuti da 30 godina starosti nije uvijek jedini i isključivi kriterij prema kojem se neko vozilo proglašava oldtimerom ili ne. Prema tome bi skoro svaki Yugo, Zastava ili npr. Golf I na našim cestama bio proglašen oldtimerom.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
15 godina
online
Nabava auta iz SAD

I dobro, ako kupis taj auto i registriraš ga, sta mislis koliko ce trebat vremena da ti taj auto neki lopov mazne. Cool

Ja mislim da bi to brzo zavrsilo negdje preko granice. Belji se

Čemu forumi kad imamo google... :D
15 godina
offline
RE: Nabava auta iz SAD
Ivan M. kaže...

I dobro, ako kupis taj auto i registriraš ga, sta mislis koliko ce trebat vremena da ti taj auto neki lopov mazne. Cool

Ja mislim da bi to brzo zavrsilo negdje preko granice. Belji se

Neboj se ti zatoCool

Jel mi možete nać link za Europu tj, di ga ima kupit u Europi

Hakiranje je umjetnost a ne zločin.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2009 14:51 (PC Street Hacker).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice