Polaganje vozačkog za motor

poruka: 4
|
čitano: 4.212
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Polaganje vozačkog za motor

Imam 16 godina još malo 17 pa sam mislio polagati za motor.

Htio bi položiti za 125ccm, zanima me kolike su cijene i što sve trebam položiti? Na internetu sam vidjeo da treba položiti prvu pomoć, test i onda 15 sati vožnje. Ako sada položim za motor i kada budem išao polagati za auto oču trebati pisati test i prvu pomoč ispoćetka?

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog za motor

sve ispočetka, osim prve pomoći, ona ti stalno bude važila. S tim da lječnićki moraš prvo obaviti, koji košta oko  500kn sa svim biljezima.
Ne isplati ti se to. Znam po sebi. Prednost ti je jedino 125ccm, dok bi bez A1 mogao samo 49ccm voziti. Bolje položi to nakon 24 te godine :D 500ccm + 

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
12 godina
neaktivan
offline
Re: Polaganje vozačkog za motor
Bernard Huky Hux kaže...

sve ispočetka, osim prve pomoći, ona ti stalno bude važila. S tim da lječnićki moraš prvo obaviti, koji košta oko  500kn sa svim biljezima.
Ne isplati ti se to. Znam po sebi. Prednost ti je jedino 125ccm, dok bi bez A1 mogao samo 49ccm voziti. Bolje položi to nakon 24 te godine :D 500ccm + 

imam još jedno pitanje, ako sada položim za A1 za 125ccm mogu li nakon 18 godine voziti jaće od 125 npr 250ccm? Negdje sam vidio nakon 2 godine ožnje 125 može voziti 250ccm.

14 godina
offline
Re: Polaganje vozačkog za motor

Ovako, u moje vrijeme dok sam ja to polagao (prije 4 godine) nije se moglo. Morao si ponovno ići polagati za jaću kubikažu. Sada je možda taj detalj drugačiji.

Ali ako imaš volje, nešto novaca viška, odi polagati. Zanimljivo je. Ja sam na to potrošio jedno ljeto, i bilo mi je bolje nego da sam recimo išao sa roditeljima na more :)

 

Sretno! 

Steam: nuketown | xfire: delacruser5 | skype: bernard.sasko | Facebook: Bernard Šaško | XboxLive: Berologic2013
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice