Odjava HRT pristojbe!? izdvojena tema

poruka: 1.106
|
čitano: 489.497
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
manipulator kaže...

 Zalio bi se ali ne znam sad koju pricu da im prodam.

Ajd recimo da se zalim, pa zalbu proslijede svim svojim odvjetnicima ili sudu koji zatrazi podatke od Mupa koliko sam ja tocno prijavljen na adresi i dal imam max tv ili neku pretplatu. Oni utvrde da zivim 5 godina vec a ne 2 mjeseca za koliko sam dobio uplatnicu os 240 kuna, i bubnu mi kaznu 5000 kuna, kamate, blokada racuna itd.

Znaci mogu su zakomplicirati zivot jos..  :)

Zato pitam dal je netko imao ovako sta, dal se zalio i kako je rijeseno? 

 E pa ovdje ti nitko pametan nece reci da li da se zalis i po kojoj osnovi. Niti bi ti trebao prihvatiti to misljenje kao takvo.

To koliko si zivio na toj adresi sada je potpuno nebitno. Dobio si kaznu i to je to. Oko nje ce se sve vrtiti. Nema se smisla izvlaciti na 2 mjeseca, kada i sam znas da je to lako dokazivo da si tamo dulje vrijeme.

Sto god bilo na kraju ipak ces ti to osjetiti na svojoj kozi. Cinjenica je da je sve teze pobjeci iz njihovih ralja i da ce u buducnosti to postati jos i teze. Vjerujem da ce ubrzo doci i do promjene zakona po pitanju HRT-a, jer ovakav kakav je, nedorecen, unosi poprilican nered.

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@manipulator

Pravosudni sistem ( ako bas i zavrsis na sudu ) ne funkcionira na temelju "prodavanja priča".

Zakonom o hrtu je cinjenicno opisano u kojim slucajevima si obveznik pristojbe. Znaci pravno nisi obveznik ako se nijedna od opisanih obveza neodnosi na tebe. Teret dokazivanja je na tuzitelju.

Ako temeljem tvoje zalbe te hrt procesuira na višu instancu ( pravno i mjesno nadlezni sud ), hrt će morati dokazati temeljem cega si obveznik pristojbe, a ti ćes imati pravnu mogućnost osporavanja dokaza koje oni iznesu. Konacnu odluku donosi sudac ( poslije sudsko vijeće ako bus se zalio na prvostupanjsku presudu ). Sve racune, troskove postupka i vjestacenja ( ako ih bude ) plaća onaj tko izgubi spor uvećane za neku kamatu itd itd itd....

Odvjetnici imaju tarife ( mislim da njihova komora propisuje najnize ispod koje ti nesmije naplatiti ) a stvar je dogovora dal bus plaćao svaki razgovor, papirnati podnesak i dolaske na rociste ili bu ti nakraju ispostavio racuncinu ( koju mora hrt platiti ako izgubi spor ).

Odvagni pro et contra sve opcije i moguce ishode temeljem onoga sto znas da hrt zna o tebi i da to mogu dokazati.
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...
Pravosudni sistem ( ako bas i zavrsis na sudu ) ne funkcionira na temelju "prodavanja priča"....

 

15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

 ..
 
Zakonom o hrtu je cinjenicno opisano u kojim slucajevima si obveznik pristojbe. Znaci pravno nisi obveznik ako se nijedna od opisanih obveza neodnosi na tebe. Teret dokazivanja je na tuzitelju. 
 
..

 -ne. Teret dokazivanja u slučaju žalbe je na strani koja se žali, tad on mora dokazati da ne postoji osnova (domaćinstvo/prijmenik u njegovom vlasništvu). Jedan od dokaza je bio plombiranje i kontrola inkasatora, ali je taj dio izbačen kao neustavan 2015te (povreda doma..) .. nedorečenost, evolucija i kaskanje zakona/prakse/tumačenja..

-prvi korak bi trebao biti izbacivanje prijemnika kao nebitnog kriterija (nije isto prije +50 godina i danas, počevši od dimenzija i cijene pa do tog da je internet-digitalija svedostupno kao i jedna od smjernica svih država, internet pristup..). Tad ostaje domaćinstvo ili svaka osoba kao porezni obveznik. Ja sam za domaćinstvo na teret vlansika, najjednostavnije, najčišće, dok u slučaju podstanara ide kao dio cijene najma. Odjava (privremeno ne korištenje) jednako kao sve ostale komunalije, struja, voda, telefon.. i sve je to na vlasniku domaćinstva (ne podstanaru). U svim slučajevima je to na teret vlasnika, auta, psa-mačke.. nema razloga da bi ovo bilo po drugoj osnovi.

Ako bi bilo na teret osobe (ne domaćinstva), tad bi npr svaka punoljetna osoba mogla biti obveznik, može svaka zaposlena (porez na plaću), može kao dopunsko zd., ali tad se dovodi do nejednakosti građana, zaposleni plaćaju, nezaposleni ne.. itd. pa i do paradoxa da netko nezaposlen može gledati tv i ne plaćati dok zaposlen ne mora gledati i mora plaćati.. kako god se postavi, netko mora plaćati. Država kroz plaće/standard može utjecati na postotak, 1-2% može se prepoloviti kao što predlažu vilenjaci.. no prvo treba urediti osnovu po kojoj je netko (i tko) obveznik, pa tek tad iznos.

Ako se tako postavi, kao domaćinstvo.. može se sve ostale komunalije jednako povezati, može biti jedan račun za naplatu smeća, struje, rtv, .. koji se dalje može dijeliti a time se eliminira bezbroj računa i plaćanja mjesečno, kao i mogućnost odjave kad se neki objekt ne koristi i ponovne reaktivacije na jednom mjestu centralizirano u nekoj općinskoj-lokalnoj upravi umjesto da imamo bezbrojne urede za rude i gubljenje vremena.. no tad bi razni foteljaši ispali.. pa ništa od tog. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Ma vidim ja da ce biti napametnije to platiti i placati redovno pristojbu jer zalbom bi si sam skocio u stomak, 5 godina nisam placao a napisali su mi za 2  samo kaznu a mogli su kao jednom tu stranicu prije naplatiti zadnjih 6 mjeseci.

Iskreno nemam niti volje, vremena niti mi se rizikuje. 

Platit cu i nadati se da ce ona ludi Pernar sta da uspije po tome pitanju da se zakon o placanju pristojbe  ili ukine.. 

zahtjevi za test liste iptv na mail: jmnemonic158@gmail.com ili http://www.next-tv.ml/narudzba/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
manipulator kaže...

.. 5 godina nisam placao a napisali su mi za 2  samo kaznu a mogli su kao jednom tu stranicu prije naplatiti zadnjih 6 mjeseci.

 

.. nadati se da ce ona ludi Pernar sta da uspije po tome pitanju da se zakon o placanju pristojbe  ili ukine.. 

- ta naplata je zapravo pravna bezvezarija.. kažnjavati može samo država/sud (kao i za paring..), koriste bulling (jer si po zakonu u prekršaju dok su troškovi žalbe daleko viši, pa i da ti žalba za plaćanje unazad prođe, troškovi su veći, koje ne bi dobio.. nije svaki spor takav da se dobiju troškovi, opravdani troškovi). Tj. dužan si plaćati od 'sad' od trenutka od kad postoji stanje/izdan račun. To se ne smije ni nazvati kazna, pa je parking to preimenovao u dnevna karta,.. kako bi to hrt nazvao? na koji račun to knjiže? datiraju unazad? .. sve je to moguće jer nema neke fizički mjerljive isporučive usluge, jer je porez, jer nije nešto što su ti do sad isporučivali pa traže naplatu i jer je sve nedorečeno.

 

-da, ludi pernar i vilenjaci, ali vidiš, dragi su nam kad bi mogli nešto dobiti đabe... svi bi se mi rado sexali a da nam ne uđe, ali neće to baš tako. Pernar se bori za svoje dupe, pobrini se za svoje, nitko drugi neće, osim ako je lud :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@picajzla

Nemozemo se temeljiti na iznimkama, a pogotovo ne u slucaju koji navodis jer je cjeli taj slucaj prica za sebe koja traje vise desetljeća ( zguglaj otkada taj cini takva djela ). Plus kaj vecina gradjana nema par miliona kn spremnih uloziti u to da dobiju takav ishod,makar i privremeni...



@ihush

Teret dokazivanja je uvjek na tuzitelju. Hipotetski : hrt ti ispostavi uplatnice, ti im uputis zalbu u kojoj navedes da neposjedujes nijednu vrstu prijemnika opisanih u zakonu o hrtu, i u tom trenutku im ti jos nisi nista duzan dokazivati. Oni te tada ( mogućnost ) procesuiraju nadleznom sudu i tamo hrt mora dokazati da imas tv, radio , smartphone sa radio ili tv tunerom, auto sa radio ili tv prijemnikom.... A ti tu mozes osporiti dokaze koje oni iznesu ( npr potvrda mupa da nemas vozilo u vlasnistvu, ili potvrda stanice za teh pregled u kojoj će pisati da u tvom vozilu nema prijemnika... ) a sudac bu nakraju rekao svoje.

I na rjesenje o ovrsi imas mogucnost osporavanja i parnicenja.... Do ovrhe moze doći i prije bilo kakvog suda temeljem neke ovršne isprave koju si potpisao npr pri podizanju kredita...
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

 ..
Teret dokazivanja je uvjek na tuzitelju. Hipotetski : hrt ti ispostavi uplatnice, ti im uputis zalbu u kojoj navedes da neposjedujes nijednu vrstu prijemnika opisanih u zakonu o hrtu, i u tom trenutku im ti jos nisi nista duzan dokazivati. Oni te tada ( mogućnost ) procesuiraju nadleznom sudu i tamo hrt mora dokazati da imas tv, radio , smartphone sa radio ili tv tunerom, auto sa radio ili tv prijemnikom.... A ti tu mozes osporiti dokaze koje oni iznesu ( npr potvrda mupa da nemas vozilo u vlasnistvu, ili potvrda stanice za teh pregled u kojoj će pisati da u tvom vozilu nema prijemnika... ) a sudac bu nakraju rekao svoje.

I na rjesenje o ovrsi imas mogucnost osporavanja i parnicenja.... Do ovrhe moze doći i prije bilo kakvog suda temeljem neke ovršne isprave koju si potpisao npr pri podizanju kredita...

-gle, upravo zato rade 'trik' s uplatom proteklih mjeseci.. uobičajeno 6 (vidimo da cjenkanjem pristaju na manje, 2..).

-što je starije kokoš-jaje? problem je što ti hrt ne može ispostaviti rtv pristojbu račun dok nisi obveznik rtv pristojbe, kad to postaneš, tad dobiješ uplatnice za narednih 6 mjesec, ne za prošlo stoljeće. Nije to neki stari dug, jer ne postoji stari račun (osim da ovaj to sad ne plati)..

-računi se ne smiju datirati unazad.

-svaki račun, mora se protestirati/tužiti za naplatu unutar godine dana, inače je zastara. Upravo iz tog razloga (ne može više od godine i ne postoji stari dačun kao dug), hrt to 'zaokružuje' na 6mjeseci što vidimo kao neko 'nepisano' pravilo... (a stvarno je besmislica, čak vjerojatno nezakonito).

-ako si pristao biti pretplatnik (pristojbenik??) tad je neka tvoja žalba tvoj teret dokazivanja, on je dobio uplatnice, dakle pristao je.. i hrt ga ne mora tužiti zbog tog 'odnosa' nego će ga eventualno tužiti nakon x-mjeseci za neplaćene račune tj sjest će hanžek ovrhom i naplatiti.

-mijenja se zakon o ovrsi.. ali za sad može..

-pošto su svi vlasnici nekog prijemnika, dokazivanje nije problem htva, lako im je uz to što je u zakonu propisano da posjedovanjem domaćinstva, kao sve ostale komunalije, kao psa, auto.. to mora vlansik prijaviti, kao i promjenu mjesta boravka itd. .. jednostavno, osoba-građanin je obvezan, jer je to zakon, jer je to porez koji se naziva rtv pristojba, jer je time eliminirano dokazivanje tj ti moraš dokazati suprotno (izuzezak). Obveznici su svi, oni koji to nisu mogu se žaliti..

 

ili da se vratimo na sam naslov teme, kako odjaviti pretplatu/pristojbu? nikako ako smo obvezni plaćati je. Smrt i sl. su alternative.. :)

-ili, tko ima osonovu po kojoj može tražiti odjavu? Zašto bi tad neka žalba bila pozitivno riješena.. osim (sasvim drugo pitanje, drugi-suprotan slučaj) je kad se žališ zbog npr ovrhe, visine 'kazne' ili troškova.. tad se možeš žaliti i tad može sud presuditi da npr ne moraš platiti hanžeka, ali moraš dospjeli dug (uplatnice). Sad se uvodi takav zakon.. no 'samo što nije'... jer htv ne može objasniti zašto to outsorca hanžeku... i sl.

 

edit: .. vidi, osoba je obvezna prijaviti prijemnik u roku od 30 dana. Zakon, nn. Neprijavnljivanje je kršenje zakona, nema potrebe za tužbom druge strane i to nije uobičajeni odnos dvaju jednakih subjekata.. nego je jedonstrana (tvoja) obveza (kao za sve ostalo, auto, pas-mačka, rođeno dijete, smrt u obitelji itd..), koju ako nisi poštivao, kršiš zakon. (mada ne postoji sankcija, odnosno, može samo država, ne hrt uplatnicama kažnjavati..).

 

edit-2: evo nn, čl 35.,36. .. nema sankcija, dok za odjavu određuje HRT (formular), pošto je zakon iz 2010te, 2015te je sud odbacio neke dijelove, .. kao ulazak u dom, ostaje i dalje obveza da se posjedovanje prijemnika mora prijaviti. .. i vrtimo se u krug.

 

edit-3: evo jedan članak ..iz 2016te ali nigdje zakona, osnove za iznos kazne, nego ofrlje, naplate po 80kn 6 mj.. bez pravne osnove. Kaže se da će sud odrediti.. koji sud, inkasator/hrt? (u ingerenciji suda)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.12.2017 14:46 (ihush).
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

@picajzla

Nemozemo se temeljiti na iznimkama, a pogotovo ne u slucaju koji navodis jer je cjeli taj slucaj prica za sebe koja traje vise desetljeća ( zguglaj otkada taj cini takva djela ). Plus kaj vecina gradjana nema par miliona kn spremnih uloziti u to da dobiju takav ishod,makar i privremeni...

 ma to sam iz zajebancije stavio, ali baš da je iznimka ne bih rekao

naslušao sam se sličnih priča na sudu i dosta ih je prošlo, nevezano uz ovu temu doduše...

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Ma znam.... Moramo se malo i zekati i netreba sve uzimati srcu...

Znam zenskicu koja je procitala pernarove fejs naputke kako da odkanta hrt, i naravno obrala bostan i jos bu dobrano se naplaćala kojecega. Sad razmislja da tuzi pernara jer je odradila tocno onako kako je on javno objavio... Kad mu istekne imunitet, moglo bi biti veselo... Taj dio mi je apsurdan, da on kao drzavni duznosnik javno poziva na krsenje postojeceg i vazeceg zakona. Ok je to kaj on zeli promijeniti taj zakon, no pozivanje na nepostivanje zakona bi se moglo vrnuti ko bumerang....
6 godina
neaktivan
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Bok svima, e ovako ja sam bio podstanar student od 1.10.2016. do 1.7.2017. i budući da nam je uletio inkasator u stan dao sam svoje podatke i otad su nam stizali računi na moje ime, no ja i cimer nismo plaćali račune (znači za 9 mjeseci + budući da nisam platio, nisam mogao ni odjaviti hrt pretplatu pa računi i dalje stižu bez obzira šta ne živim tamo). E sad situacija je ovakva: ja sam završio faks te sam sada za stalno kući u Bosni, a danas mi je stigla pošiljka na adresu u Bosni od hrt kao da ukoliko ne podmirim dug u roku od 8 dana da se pokreće ovršni postupak. Zanima me da li oni mene mogu ovršiti budući da sam ja u Bosni i da nemam nikakve račune i imovinu u Hrvatskoj, i da li mi to može predstavljati problem prilikom prelaska granice? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
jotinho kaže...

Bok svima, e ovako ja sam bio podstanar student od 1.10.2016. do 1.7.2017. i budući da nam je uletio inkasator u stan dao sam svoje podatke i otad su nam stizali računi na moje ime, no ja i cimer nismo plaćali račune (znači za 9 mjeseci + budući da nisam platio, nisam mogao ni odjaviti hrt pretplatu pa računi i dalje stižu bez obzira šta ne živim tamo). E sad situacija je ovakva: ja sam završio faks te sam sada za stalno kući u Bosni, a danas mi je stigla pošiljka na adresu u Bosni od hrt kao da ukoliko ne podmirim dug u roku od 8 dana da se pokreće ovršni postupak. Zanima me da li oni mene mogu ovršiti budući da sam ja u Bosni i da nemam nikakve račune i imovinu u Hrvatskoj, i da li mi to može predstavljati problem prilikom prelaska granice? 

 To je pitanje kako je to uredjeno BiH zakon. U clanicama EU tu nema problema. To je rijeseno prije vise od 10 godina.

Po tome zakonu, hrvatski sud, pod uvjetom da prizna odluke stranog suda moze pokrenuti ovrsni postupak.

Pretpostaviti cu da je nesto slicno i u BiH. No tu treba obratiti paznju na jedan bitak podatak. U cijeli postupak se tu mijesa jos i domace sudstvo sto dize samu cijenu postupka.

No, kako napominjem. Sve ovisi o tome kako je to uredjeno u medjudrzavnom sporazumu buduci da se ne radi o EU kao takvoj.

7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@jotinho

Da li te i u bih mogu ovršiti, to najbolje provjeri sa nekim lokalnim pravnikom koji će bolje znati vase zakonodavstvo nego mi iz cro.

Problema bi mogao imati na granici i to ne samo na granici rh nego i na svim eu granicama, no prije bi morala biti raspisana neka tjeralica ( radi dovodjenja na sud ) ili pravomoćna presuda ( pa da temeljem presude imas kakvih obveza, izvrsenje novcane ili zatvorske kazne i sl... ). Mala je mogućnost za to, no sam procjeni...

Neka ti bih pravnik vidi i za zastaru kolika je kod vas za tako nesto...
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
bunker kaže...

 ..
 
Neka ti bih pravnik vidi i za zastaru kolika je kod vas za tako nesto...

- kad se opomene/tuži, tad nema zastare (koja je inače za račune, komunalije 1 god...).

- post iznad je zapravo nejasan.. po kojoj osnovi je postao osoba za rtv pristojbu? .. dokumenti? Ako ima hr državljanstvo, tad dio o BiH nema neke veze..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Jednom pokrenut postupak, ako se ne želiš u navedenom roku, će ti uvijek visiti nad glavom. Tu nema zastare. Za granicu iskreno nemam pojma, neprijavljivanje prijemnika je prekršaj i za to bi mogao imati problema, ali neplaćanje prijavljenog prijemnika je dug koji se potražuje tužbom, a ne prekršaj, pa vjerojatno vrijede druga pravila.

 

Ako jednog dana budeš radio igdje na području EU, taj dug će te dočekati, uvećan za kamate, a vjerojatno će i troškovi rasti jer troškove plaćaš ti.

 

Osnovu za žalbu nemaš, osim za dio duga, ali je pitanje da li imaš dokaz: HRT nema zakonsku osnovu odbiti odjavu prijemnika zbog postojećeg dugovanja. Ukoliko imaš ikakav pisani trag, zajedno s dokazom da tog trenutka nisi živio u RH, dio duga nastao nakon pokušaja odjave možeš osporiti. Dakle, ako imaš ikakav dokaz, najbolja opcija ti je platiti dio koji nije sporan odmah, a ostalo osporiti putem prigovora.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
MrBlc kaže...

Ako jednog dana budeš radio igdje na području EU, taj dug će te dočekati, uvećan za kamate, a vjerojatno će i troškovi rasti jer troškove plaćaš ti.

 ne samo to, nego možda jednog dana i bih uđe u eu, pa će mu dug doći doma na naplatu

što duže izbjegavanje, to kasnije veći dug

16 godina
moderator
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Vi'ćemo sad kako će Pernaru vrlo bliska situacija završiti: http://www.index.hr/vijesti/clanak/pernar-hrt-pokrece-postupak-protiv-mog-oca-a-kontrolor-nije-ni-usao-u-stan-da-bi-vidio-televizor/1015447.aspx

 

Inkasator se pokušao prošvercati s gošćom Pernarovih roditelja, ali nije ušao u stan, no zabilježio ih je kao vlasnike TV prijamnika bez da je vidio televizor (u zapisniku je napisao da ga je čuo). I HRT sad, nakon skoro tri godine od tog događaja, najavljuje tužbu Pernarovom ocu.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 18:26 (mbaksa).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

Mene zaista zanima kolika je nagrada inkasatoru za otkrivanje TV prijamnika,prijavljivanje novih...,kada se toliko trude da riskiraju toliko ulazeci ljudima u stan bez poziva?

Mislim stvarno,koliko jadan moras biti da to radiš?

 

...I isto tako kolika bi kazna bila za mene kada bi ja jednoga takvoga nokautirao,prebio štapom kada bi meni tako usao u kuću?

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

-zatvorska kazna.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ihush kaže...

-zatvorska kazna.

On kaže da je mislio da ga ja puštam unutra (Pernarov slucaj)

Ja kažem da sam ja mislio da je on lopov(naravno lomim mu ruku prije no sto izvadi HRT iskaznicu)

Bez obzira na to i da on meni pokaze iskaznicu,koje su to zakonske fore da on meni uopce moze nogom krociti na moj posjed?

 

-Naravno da cu ja,kao mali covjek najebati na sudu protiv HRT-a,ali jel zaista moguce da su ti inkasatori toliko ocajni da na takav nacin upadaju ljudima u kuce?

 

Dragi ljudi,moja topla preporuka vam je da si nabavite psa ili barem onaj znak(cuvaj se psa),imali vi psa ili ne,stavite ga na vrata stana,ograde,pa ce kuhca moga on uci na takve fore.

U mome slucaju je vidio moje pse u dvoristu,pa me lijepo pozvao van na ulicu,a jadan ne konta da ovi moji su toliko bezopasni,da im tenkom mos uci u dvoriste-oni nebi skontali.

Nekidan se Rudy inace "vođa copora" uplasio susjedovoga hrcka.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.12.2017 20:04 (Milka30).
7 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

U kaznenom pravu postoji apsolutna zastara! Financijski interes odvjetnika, javnih bilježnika, političara, bankara, osiguravatelja i sl nazalost rabe sve zakonom omogućene metode da to nastupi cim kasnije ili nikad. Po drugoj strani svjedocimo kako neki glavonje vrlo lako dodju do zastare jer nitko nije xy period nista poduzeo kaj bi prekinulo tijek zastare....

Cro farsa 😊
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?

@Milka30


Uđe ti u kuću netko nepozvan, ti ga prebiješ, snosiš posljedice.
Ako mu naneseš laške tjelesne ozljeda, možete on privatno tužiti.
Nenaseš mu teške tjelesne ozljed(prijemomi kostiju, recimo...), isto će te privatno tužiti, tražiti odštetu, al' ide ti kaznena prijava radi nanošenje teških tjelesnih ozljeda.
Mada brijem da možeš još neke kazne pokupiti...

Dakako, ako si sve radio u nužnoj obrani, onda ne snosiš krivicu, al tvoje pitanje nikako se ne može svesti pod to.
Ista stvar ti je da ti uđe lopov u tvoj privatni prostor.

Mada, se uvijek treba sudski dokazati da si, eto baš ti njemu nanio ozljede, a i on treba potvditi na murji, odnosno u bolnici, da si ga eto ti baš napao.
Al' ako si se on tebe toliko uplaši, možda u bolnici veli da je pao "niz stepenice".

Uglavnom, mani se ćorava posla! I, ako već nećeš plaćati pretlatu HRT, nemoj se dovesti u još veću gabulu u kojoj jesi.(zakonsko odgovaranje + troškovi odštete prebijenog čovjeku).

Ne gledam HRT, al' eto plaćam ono što moram...

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
11 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Posto sam na adventu odoh do branimirove u centralnu postu odnjet zahtjev za odjavu. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
roby27 kaže...

Posto sam na adventu odoh do branimirove u centralnu postu odnjet zahtjev za odjavu. 

 -po kojoj osnovi/razlog?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Milka30 kaže...

 

Dragi ljudi,moja topla preporuka vam je da si nabavite psa ili barem onaj znak(cuvaj se psa),imali vi psa ili ne,stavite ga na vrata stana,ograde,pa ce kuhca moga on uci na takve fore.

 Ovo sa znakom (bez psa) ne djeluje. Dokazano

16 godina
offline
Odjava HRT pristojbe!?

Ovo stavi na vrata, ili pas je dobar cuvaj se zene

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
matrix777 kaže...

Dečki, ne može se protiv zakona boriti. Tj može, ali je 99% pušenje.

Nisam radostan jer placam pristojbu, ali mora se. Tko misli da se ne mora, sretno mu u pokušavanju izbjegavanja plaćanja.

 

U Rijeci plaćam komunalije 274kn, odvoz smeća mi je nakada 138kn kao jedna stavka na tom racunu, dakle jebeni odvoz. Za stan u kući od 100m2 gdje nas dvoje živi.

Imam manju ratu struje i vode zajedno nego komunalije, ali šta napraviti? To je tako i pomiriš se s tim.

 

Istu ta naknada u nekom drugom gradu u slavoniji kosta najvise 60-70kn, za istu kolicinu smeca. U cemu je razlika ako to smece odvozi isti kamion druge boje sa istom postrosnjom goriva i gdje komunalni radnik ima istu plaću?

 

Ljudi kukaju, šačica njih izađu na prosvjede i šta imaju od toga? 

 

Želim ovime reći da plaćati rtv pristojbu je meni super s obzirom šta plaćam 274kn.. A jednako kuka i onaj koji je placa u slavoniji sa 60kn racun za komunalije.

 

 

 

Itekako se može mijenjati ako postoji kritična masa nezadovoljnih, ako ne postoji onda aparat melje ovo malo nezadovoljnih. Do pojave Živog Zida nikoga nisu zanimale ovrhe, nakon njihovog nenadanog rasta odjednom je to postao i Kolindi glavna točka u svim predizbornim govorima. U Njemačkoj su u Hamburgu uspjeli svesti njihov HGK-članarinu na nulu. Kako? Svi nezadovoljni su došli na biranje predstavnika, progurali svoje ljude u upravu i izglasali članarinu na nula eura. Prošlo.

No, ako nema dovoljno nezadovoljnih ostaje hvatati krivinu ako se da ili pogrbit leđa i nositi teret. Svakako šutjeti ne treba jer to je znak ovima da sutra dignu pretplatu na 200, i na 300 kuna. Kod nas je isto pred izbore odvoz smeća pao za 30% jer je glavni protivnik na izborima dijelio letke u sandučiće gdje je pisalo kako će prvo spustiti cijene komunalija. I odjednom pade cijena, a sedam dana prije toga su tupili kako je to nemoguće jer "gorivo, zaposlenici, kamioni, zbrinjavanje i Brisel je reko". Odjednom postade moguće i to bez zaduživanja za manje sredstava ista kvaliteta usluge.

12 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Mrgud Veliki kaže...
Milka30 kaže...

 

Dragi ljudi,moja topla preporuka vam je da si nabavite psa ili barem onaj znak(cuvaj se psa),imali vi psa ili ne,stavite ga na vrata stana,ograde,pa ce kuhca moga on uci na takve fore.

 Ovo sa znakom (bez psa) ne djeluje. Dokazano

Možeš li pojasniti tu situaciju,jer ne mogu vjerovati da postoji toliki idiot da riskira toliko!?

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
15 godina
odjavljen
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
Mrgud Veliki kaže...

 Ovo sa znakom (bez psa) ne djeluje. Dokazano

Sami znak nije dovoljan, već treba nabaviti snimku laveža i povezati je sa senzorom pokreta.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
11 godina
offline
Re: Odjava HRT pristojbe!?
ihush kaže...
roby27 kaže...

Posto sam na adventu odoh do branimirove u centralnu postu odnjet zahtjev za odjavu. 

 -po kojoj osnovi/razlog?

 Nismo placali dvije i pol godine otkako smo u podstanarstvu i sam najednom kontrolor dosao na vrata. Dobili kaznu 480kn premda nas je kontrolor gledao u oci i rekao da ajde nece pisat kaznu ako mu damo podatke i da ce od nove godine samo redovno stizat uplatnice. Kazna je dosla 480kn i to smo platili teska srca jer nas slagao u oci. 

 

A odjavu saljem jer ne zelim placat harac i podrzavat lagodan zivot hrt uhljebima. Jednostavno.

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice