Posljednji film koji ste gledali - preporuka? izdvojena tema

poruka: 40.515
|
čitano: 7.668.670
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
THE KILLER
https://m.imdb.com/title/tt1136617/

Vidim da su neki popljuvali ovaj film no meni se baš svidio jer na jedan realističan nacin prikazuje zivot placenog ubojice. Mislim da su neki razocarani jer su očekivali nesto slicno John Wicku ili James Bondu. Ovdje glavni lik nije sarmantan i ne pogađa headshote ko od šale, ne tuce se s petoricom odjednom i nema plot armor.

Glavni lik kojeg tumaci Fassbender je introvertan, hladan i metodican, a takav je i film. Ovdje vidimo svaki njegov pokret, svaku pripremu za ubojstvo, svako putovanje i nacin izvrsenja zadatka.
Film započinje dugim unutarnjim monologom i to je gotovo jedini trenutak kad cujemo glavnog lika kako govori jer se vecina dijaloga ovog filma svodi na monologe i misli glavnog lika.
Super mi je sto vidimo svaki njegov pokret, od cekanja nekoliko dana, kupovanja tableta, itd sto pokazuje da je on čovjek od krvi i mesa a ne jos jedan John Wick.
Scena borbe s jednom od meta je tako realna, brutalna i super odrađena. To mi je daleko najdraza scena u filmu.
Mene je film ugodno iznenadio, cak mi je i drago sto film nije jos jedan u nizu tabacina i napucavanja. Mislim da su samo 3 metka ispaljena u filmu (sa strane ubojice).
Od mene 8/10, i preporuka za film 👍
6 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...

 do onih koji kazu kako je to cin koji je bio potreban... i treba tako na njega gledat. 

 Upravo to kolega, današnji rat na bliskom istoku može bit protumačen kao to i nema nikakve potrebe za nekakvim osudama. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
THE KILLER
https://m.imdb.com/title/tt1136617/

Vidim da su neki popljuvali ovaj film no meni se baš svidio jer na jedan realističan nacin prikazuje zivot placenog ubojice. Mislim da su neki razocarani jer su očekivali nesto slicno John Wicku ili James Bondu. Ovdje glavni lik nije sarmantan i ne pogađa headshote ko od šale, ne tuce se s petoricom odjednom i nema plot armor.

Glavni lik kojeg tumaci Fassbender je introvertan, hladan i metodican, a takav je i film. Ovdje vidimo svaki njegov pokret, svaku pripremu za ubojstvo, svako putovanje i nacin izvrsenja zadatka.
Film započinje dugim unutarnjim monologom i to je gotovo jedini trenutak kad cujemo glavnog lika kako govori jer se vecina dijaloga ovog filma svodi na monologe i misli glavnog lika.
Super mi je sto vidimo svaki njegov pokret, od cekanja nekoliko dana, kupovanja tableta, itd sto pokazuje da je on čovjek od krvi i mesa a ne jos jedan John Wick.
Scena borbe s jednom od meta je tako realna, brutalna i super odrađena. To mi je daleko najdraza scena u filmu.
Mene je film ugodno iznenadio, cak mi je i drago sto film nije jos jedan u nizu tabacina i napucavanja. Mislim da su samo 3 metka ispaljena u filmu (sa strane ubojice).
Od mene 8/10, i preporuka za film 👍

 Dva puta ističes realizam? Kako ti znas sta je realno? Plaćeni si ubica? ILi vojni specijalac?

7 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo malo zaboravljenih trilera:

 

Narrow Margin - Gene Hackman kao okružni zamjenik državnog tužitelja odluči nagovoriti svjedokinju ubostva da svjedoči protiv opasnog kriminalca. Mali problem? Mafija im je za petama i kreće igra mačke i miša u vlaku. Ovog filma se sjećam kao klinac kada ga je stari posudio na VHS-u. Ima svojih momenata, ali ovo je primarno stil TV filma. Također je remake starijeg filma iz 50tih.

 

The Package - ponovno Gene Hackman, ali ovog puta kao vojni časnik koji nastoji spriječiti zavjeru sovjetskih i američkih generala na vrhuncu hladnog rata. Iznenađujuće dobar triler iz radionice Andrewa Davisa (Under Siege, The Fugitive) koji ima vrlo dobrih momenata. Tommy Lee Jones i John Heard solidni kao negativci.

 

The Hunted -  na početku ostao razočaran jer sam očekivao da će se radnja primarno događati na jednom mjestu. Imam osjećaj da je redatelj želio staviti što više toga u film uz određeni komentar i kritiku američke vanjske politike i vojne obuke, a na kraju je ispalo čisti prosjek. Zaboravljivo. 

I want to believe
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Novi Hunger Games - otišao ga pogledati u kino jer su karte bile 2,5 eur a nije bilo ništa pametnije, al ostao ugodno iznenađen. Dosta razrađeniji i dublji origin story nego što sam očekivao, ostavlja čak prostor za diskusiju i analizu njegovih odluka. Zadnji dio filma je neobično usporen, sav fokus na odnosima i odlukama koje su dovele do tog trenutka. Opet, iznenađujuće za popcorn film, ali paše za promjenu.

Dojam pojačava stvarno odlična gluma - Viola Davis, Jason Schwartzman, Tom Blyth su svi fantastični, a i Peter Dinklage je izvukao maksimum iz ono malo što se pojavljuje.

 

No uvjerljivo najveći highlight filma je gospodična Snjeguljica, Rachel Zegler. Znao sam o njoj samo da su ju pokopali zbog izjava o crtiću, ono malo što sam vidio intervjua djelovala je malo iritantno. Ali čovječe, cura ima karizme na lopate, odlično glumi i još bolje pjeva. Hejt čisto jer je nepodnošljivo talentirana... jedva čekam gledat ju u budućnosti.

 

Film 7/10, Rachel 10/10

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 14:52 (Chronosus).
9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Realan u smislu da nije fantasy, da ne pogada svaki headshot, da ne pada s treceg kata itd. Naveo sam realizam da odvojim ovaj film od fimova tipa James Bond, Nemoguca misija, John Wick, Nobody itd
Nisam placeni ubojica ali ovaj film je daleko najbliži mom poimanju placenog ubojice. Mislim da je i Hitman donekle dobar prikaz ali pretjeran u nekim scenama sto ne mogu reći za ovaj film.
Kao sto sam rekao, tih, introvertan, hladan, strpljiv i metodican. Mislim da je to realan psihološki prikaz.
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Realan u smislu da nije fantasy, da ne pogada svaki headshot, da ne pada s treceg kata itd. Naveo sam realizam da odvojim ovaj film od fimova tipa James Bond, Nemoguca misija, John Wick, Nobody itd
Nisam placeni ubojica ali ovaj film je daleko najbliži mom poimanju placenog ubojice. Mislim da je i Hitman donekle dobar prikaz ali pretjeran u nekim scenama sto ne mogu reći za ovaj film.
Kao sto sam rekao, tih, introvertan, hladan, strpljiv i metodican. Mislim da je to realan psihološki prikaz.

 Koliko je film u tom prikazu "fizike" svijeta realan - toliko je glup u narativu i unutarnjem prikazu lika. Mislim, on je hladnokrvni ubojica koji ne pita za moralnu pozadinu već ubija sve naručene mete, ali isto tako je jako osjetljiv kad mu netko prebije žensku, pa onda opet ubija sve živo na putu do naručitelja tog premlaćivanja uključujući onog taksista, svog poslodavca i njegovu tajnicu, ali kad najzad dođe do naručitelja ubojstva njega ostavlja na životu jer eto - provalio mu je u stan i tako poslao poruku pa ovaj "majkemi" neće ga više ganjat iako mu je vidio facu i znao bi ga sad prepoznati. Yeah right.

 

EDIT: i da se nadovežem još na samu strukturu filma; nema nikakve napetosti. Kako je hladan lik, takva je naracija, takav je i moj interes kao gledatelja za njegovu sudbinu. U onih par scena borbe znaš da će on pobijediti jer ga štiti plot armor kao jedinog lika (ako on strada tu staje film jer nema drugih likova/radnje).

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.11.2023 15:30 (Bichanich).
5 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...
Realan u smislu da nije fantasy, da ne pogada svaki headshot, da ne pada s treceg kata itd. Naveo sam realizam da odvojim ovaj film od fimova tipa James Bond, Nemoguca misija, John Wick, Nobody itd
Nisam placeni ubojica ali ovaj film je daleko najbliži mom poimanju placenog ubojice. Mislim da je i Hitman donekle dobar prikaz ali pretjeran u nekim scenama sto ne mogu reći za ovaj film.
Kao sto sam rekao, tih, introvertan, hladan, strpljiv i metodican. Mislim da je to realan psihološki prikaz.

 To nema veze sa realnoscu kao ni john wick i ekipa..... Samo su druga vrsta nerealnosti....

Ali John wick i ekipa su barem zabavni u svojoj nerealnosti..... OSim zadnjih izdanja koji su svi odreda losi. I 007 i John Wick.....Hitman je snimljen prema video igri. Pricato o nekakvoj realnosti je blesavo....

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Gogy7 kaže...

Glavni lik kojeg tumaci Fassbender je introvertan, hladan i metodican, a takav je i film.

 

Ako nisi, pogledaj Le Samourai (1967) koji je u svakom aspektu superioran film te ocigledna inspiracija.

9 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
LEO https://m.imdb.com/title/tt5755238/

Ovaj animirani film je pravo iznenađenje. Adam Sandler i Bill Burr daju glas Gusteru Leu i Kornjači koji su razredni ljubimci. Svaki tjedan jedno od djece dobije zadatak da odnese Lea doma i pazi na njega. No kako je Leo stari gušter koji moze pricati i blizu je svoje smrti, zeli podjeliti svoje zivotno iskustvo sa svakim od djece i pomoci im u njihovim problemima. Svako dijete ima neki problem, rastavljeni roditelji, uspjesni roditelji s ocekivanjima, pre zastitnicki roditelji, nesigurnost, pubertet, nasilnistvo itd. Leo im svima pomaže na saljiv nacin i sva ga djeca zavole jer ih napokon netko razumije i sluša.
Bas lijep obiteljski animirani film, šaljiv, poučan i zanimljiv. Mene je bas ugodno iznenadio. Lijepo animiran, zabavan i tako šarmantan.
9/10 Odlican obiteljski film. 👍
9 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Killer odličan 8/10....ove današnje filmove kada gledam uglavnom prčkam po mobu ovaj sam odgledao maks fokusiran 

13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Dok sam ga gledao imao sam osjećaj da je sve, što je potrebno da bi film bio odličan, tu a ipak nešto jako fali, ne znam što, režija, gluma, ...?

10 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
mar123 kaže...
millennial kaže...
geronimo4661 kaže...
Super64 kaže...

Ne bi Fincher izbacio nedovršen film da nije do Netflixa. Isključivi krivci za današnje stanje filmske industrije i njihovu kvalitetu je borba za gledatelje između streaming servisa, a po meni i marvelizacija. Nekad su se pare ulagale u filmove za isključivo kino ditribuciji ciljano, ne 20tak godišnje, možda 3 - 4, pet. Danas Netflix vs Disney vs bilotko trpaju sadržaja samo da trpaju, a Marvel misli da će im koji god k puste zaradit milijarde. Sad smo tu di jesmo.

 Fincher je taj koji je donio The Killer na Netflix zato što je on njihov čovjek još od 2013 i House of Cards tako da nema smisla kriviti njih što je film u najboljem slučaju teški prosjek sa krajem koji je uvreda za mozak. On ima tamo odriješene ruke da radi što hoće a rezultat smo vidjeli. 

 

A što se tiče ovog ostalog, najveći krivac za trenutno stanje je publika koja sa svojim novčanikom podržava smeće. Kad publika prestane gledati prvenstveno mainstream govna i krene u kino gledati nešto drukčije, onda će se situacija promijeniti. Filmski studiji samo rade ono što im donosi više love a na nama je da odlučimo što će to biti. 

  Kad publika prestane gledati prvenstveno mainstream govna i krene u kino gledati nešto drukčije, onda će se situacija promijeniti.

 

Ukratko nikad jer lovu donosi prosjek i komercijala, a ne kvaliteta i umjetnost. Isto je i sa glazbom. Maksimum koji možemo dobiti je pristojan i kvalitetan mainstream i to je to. Recimo Nolan tu spada.

mozda u zadnjih 5 godina spada u tu kategoriju, jer nolan je prije radio maestralne filmove. bilo je tu svih zanrova i naravno da ce se nekom neki svidjet vise ili manje, ali osporavat kvalitetu tih filmova je neozbiljno. 

mislim interstellar, prestige, dark knight, memento, inception su svojevrsna remek djela. dok su mi dunkirk i tenet teska smeca. oppenheimer je prolazan, samo sat vremena predug. 

 mislim da me nisi shvatio, to što sam napisao nije bila kritika na Nolana. Meni je Nolan top blockbuster komercijalni redatelj. Sve njegove filmove mogu pogledati, dobri su mi, a mnogi i odlični, ali on nije art redatelj. Opet izvukao je maksimum po meni od nekakvog komercijalnog mainstream filma.

 

Bichanich kaže...

Reći da Nolan nije jedan od najboljih režisera svoje generacije je smiješno.. Konzistentno izbacuje odlične filmove, a iako zna imati slabijih izdanja (Tenet) i dalje su mu i ti filmovi na visokoj razini. Meni osobno Interstellar ide u top 20tak filmova svih vremena, a za preporuku je i jedan stariji njegov o kojem se ne priča puno - Following gdje je započeo sa nelineranim narativom u filmovima i po meni je to bolje napravio tu nego na većini ostalih filmova. 

Ja to nisam rekao, sve ovisi koje kriterije imamo. Ako gledamo komercijalni film onda je u samom vrhu, ali ako gledamo film kao umjetnost onda tu ima daleko boljih i talentiranijih redatelja.

 

Gogy7 kaže...
THE KILLER
https://m.imdb.com/title/tt1136617/

Vidim da su neki popljuvali ovaj film no meni se baš svidio jer na jedan realističan nacin prikazuje zivot placenog ubojice. Mislim da su neki razocarani jer su očekivali nesto slicno John Wicku ili James Bondu. Ovdje glavni lik nije sarmantan i ne pogađa headshote ko od šale, ne tuce se s petoricom odjednom i nema plot armor.

Glavni lik kojeg tumaci Fassbender je introvertan, hladan i metodican, a takav je i film. Ovdje vidimo svaki njegov pokret, svaku pripremu za ubojstvo, svako putovanje i nacin izvrsenja zadatka.
Film započinje dugim unutarnjim monologom i to je gotovo jedini trenutak kad cujemo glavnog lika kako govori jer se vecina dijaloga ovog filma svodi na monologe i misli glavnog lika.
Super mi je sto vidimo svaki njegov pokret, od cekanja nekoliko dana, kupovanja tableta, itd sto pokazuje da je on čovjek od krvi i mesa a ne jos jedan John Wick.
Scena borbe s jednom od meta je tako realna, brutalna i super odrađena. To mi je daleko najdraza scena u filmu.
Mene je film ugodno iznenadio, cak mi je i drago sto film nije jos jedan u nizu tabacina i napucavanja. Mislim da su samo 3 metka ispaljena u filmu (sa strane ubojice).
Od mene 8/10, i preporuka za film 👍

Za razliku od mnogih shvatio si koja je poanta filma. Baš sam ga sinoć pogledao i nije me oborio s nogu, ali nije ni loš. Problem mi je što je nekako u istom ritmu od početka do kraja. Meni je i teže suditi jer sam odavno pročitao strip, sva tri albuma, i drugačije gledam na taj film.

 

Ono što strip prikazuje, a film je donekle uspio prenijeti je postavljanje gledaoca u poziciju hladnokrvnog proračunatog, ali inteligentnog ubojice (hitmana). Mi sve prolazimo kroz njegova osjetila i s te strane je to zanimljivo i različito od sličnih filmova. Netko je napisao zašto toliko pretjerivanja sa Smithsima, pa upravo zato što mi nismo u ovoj ulozi samo gledatelji, mi smo ON, a da bi se to postiglo moramo osjetiti i čuti sve ono što i on osjeća i čuje.

 

Monolozi su tu u ulozi povezivanja nas i njega, slušamo njegova unutarnja razmišljanja, njegovu hladnokrvnost, a opet je tu doza ljudskosti pa kakva god ona bila. On nije super junak. Koliko god je ljigav (tu je strip daleko bolji), antipatičan, hladnokrvan toliko se ipak na kraju na nekakav ludi način uspijevamo povezati s njim na nekakvom ljudskom nivou jer i on osjeća strah, brigu, ljubav, unatoč svom njegovom trudu da zatomi sve ljudsko u sebi.

 

Film je zanimljiv, ima potencijala, ali je nekako prebrz da bi se postigla određena dubina.

 

Bichanich kaže...
Gogy7 kaže...
Realan u smislu da nije fantasy, da ne pogada svaki headshot, da ne pada s treceg kata itd. Naveo sam realizam da odvojim ovaj film od fimova tipa James Bond, Nemoguca misija, John Wick, Nobody itd
Nisam placeni ubojica ali ovaj film je daleko najbliži mom poimanju placenog ubojice. Mislim da je i Hitman donekle dobar prikaz ali pretjeran u nekim scenama sto ne mogu reći za ovaj film.
Kao sto sam rekao, tih, introvertan, hladan, strpljiv i metodican. Mislim da je to realan psihološki prikaz.

 Koliko je film u tom prikazu "fizike" svijeta realan - toliko je glup u narativu i unutarnjem prikazu lika. Mislim, on je hladnokrvni ubojica koji ne pita za moralnu pozadinu već ubija sve naručene mete, ali isto tako je jako osjetljiv kad mu netko prebije žensku, pa onda opet ubija sve živo na putu do naručitelja tog premlaćivanja uključujući onog taksista, svog poslodavca i njegovu tajnicu, ali kad najzad dođe do naručitelja ubojstva njega ostavlja na životu jer eto - provalio mu je u stan i tako poslao poruku pa ovaj "majkemi" neće ga više ganjat iako mu je vidio facu i znao bi ga sad prepoznati. Yeah right.

 

EDIT: i da se nadovežem još na samu strukturu filma; nema nikakve napetosti. Kako je hladan lik, takva je naracija, takav je i moj interes kao gledatelja za njegovu sudbinu. U onih par scena borbe znaš da će on pobijediti jer ga štiti plot armor kao jedinog lika (ako on strada tu staje film jer nema drugih likova/radnje).

 Pa upravo to. On je prvenstveno ljudsko biće. Sve ostalo je njegova borba, pokušaj da bude nešto drugo. Kad je hladnokrvni ubojica onda je nešto što mora biti radi svog posla, kad pokazuje ljudske emocije onda je ono što stvarno je. On ne uživa u svom poslu, on ima cilj, to je nešto što je u stripu daleko bolje prikazano.

 

Jasno je da znaš da je on u filmu zaštićen, ali nije cilj filma pružiti nekakvu "životnu real life priču" već pružiti nama uvid u um jednog ubojice, čovjeka ubojice.

 

NemaVeze kaže...

Dok sam ga gledao imao sam osjećaj da je sve, što je potrebno da bi film bio odličan, tu a ipak nešto jako fali, ne znam što, režija, gluma, ...?

 Slažem se. Nekako kao da je rađen da bude prosječan, a mogao je biti "bomba".

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Creator - ja stvarno ne znam, al Meg 2 je za ovo remek-djelo...doslovce od scene do scene kako film ide sam se sve više facepalmao, toliko stvari nema apsolutno nikakve veze s mozgom. Trailer je obecavao, ali bome film kao takav bi vam rekao, slobodno preskočite. Frend mi je rekao, e stvarno je loš, ali naivno nisam poslušao upozorenje pa rekoh, ma nemre bit tako loš, trailer je bio solid, a i frend zna biti dosta kritičan, boy was I wrong.

13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Jučer brljam po netflixu i vidim da su nedavno dodali Maršal (iliti kako su ga preveli Marshal Tito's Spirit) - vrhunska poratna satira, jako dobra glumačka postava, Predrag Vušović ubio ulogu stonera i šteta kaj je prerano otišao, a Linda Begonja... tadašnjim izgledom posramila bi cijelu današnju "estradu"...

 

Od mene 8/10, iako je film katastrofalne rezolucije (540p), a i vjerojatn danas svi u dnevnom imamo više opreme i tehnologije koja vrijedi više od buđeta ovog filma, atmosfera i dijalozi / humor su vrhunski. Stariji su ga 99% gledali, ali zato mlađima preporuka.

10 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Apachy kaže...

Jučer brljam po netflixu i vidim da su nedavno dodali Maršal (iliti kako su ga preveli Marshal Tito's Spirit) - vrhunska poratna satira, jako dobra glumačka postava, Predrag Vušović ubio ulogu stonera i šteta kaj je prerano otišao, a Linda Begonja... tadašnjim izgledom posramila bi cijelu današnju "estradu"...

 

Od mene 8/10, iako je film katastrofalne rezolucije (540p), a i vjerojatn danas svi u dnevnom imamo više opreme i tehnologije koja vrijedi više od buđeta ovog filma, atmosfera i dijalozi / humor su vrhunski. Stariji su ga 99% gledali, ali zato mlađima preporuka.

 slabo sam gledao te naše HR filmove, tako da mi je drago vidjeti da ih je Netflix počeo dodavati. Evo nekidan sam pogledao Sonja i Bik i meni je bio zabavan i isplati ga se pogledati. Bolje od 90% američkih "komedija".

10 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Barbiosa nek bude u pola ko Fury Road, ja zadovoljan

Your mind is like a parachute! Useless unless its open
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Napoleon...

 

Jedno od vecih razocaranja u zadnjih puno godina. Sve vrijedno gledanja je u traileru vise manje.

 

Dakle takva zanimljiva povijesna licnost, moglo se u 10 razlicitih smjerova ic, ali ovaj film je doslovno 85% ljubavna prica (i to losa i dosadna), glupi dijalozi Napoleona i Josefine, a sve ostalo je kriminalno "undercooked". Skakanje iz scene u scenu bez ikakvih objasnjenja, uopce nije prikazan kao genijalan strateg i vojskovođa, nije jasno zasto ga itko podrzava posto ga cijelo vrijeme prikazuju ko nekog incela koji je eto usput offscreen osvojio citavu Europu. Scene bitke su ukupno 3 u filmu, od cega je jedino Waterloo dobar. Nista o taktici, nista o politici, ko je uopce ko, a razdoblje je prezanimljivo i puno prevrata i svega i svacega.. ovdje je to sve preskoceno kako bi se ubacilo jos glupih scena s Josephine. U jednoj sceni pije s ruskim carem i dogovaraju brak s njegovom sestrom, odma iduca scena Napoleon ga napada... I tako cijeli film. Lose, bas lose. Dosadno i naporno. Cak ni Joaquin mi nije nimalo legao ovdje a inace ga obozavam. Ukupna ocjena 4/10 s tendencijom nanize, cisto radi produkcijskih vrijednosti. 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
15 godina
online
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Minneyar kaže...

Napoleon...

 

Jedno od vecih razocaranja u zadnjih puno godina. Sve vrijedno gledanja je u traileru vise manje.

 

Dakle takva zanimljiva povijesna licnost, moglo se u 10 razlicitih smjerova ic, ali ovaj film je doslovno 85% ljubavna prica (i to losa i dosadna), glupi dijalozi Napoleona i Josefine, a sve ostalo je kriminalno "undercooked". Skakanje iz scene u scenu bez ikakvih objasnjenja, uopce nije prikazan kao genijalan strateg i vojskovođa, nije jasno zasto ga itko podrzava posto ga cijelo vrijeme prikazuju ko nekog incela koji je eto usput offscreen osvojio citavu Europu. Scene bitke su ukupno 3 u filmu, od cega je jedino Waterloo dobar. Nista o taktici, nista o politici, ko je uopce ko, a razdoblje je prezanimljivo i puno prevrata i svega i svacega.. ovdje je to sve preskoceno kako bi se ubacilo jos glupih scena s Josephine. U jednoj sceni pije s ruskim carem i dogovaraju brak s njegovom sestrom, odma iduca scena Napoleon ga napada... I tako cijeli film. Lose, bas lose. Dosadno i naporno. Cak ni Joaquin mi nije nimalo legao ovdje a inace ga obozavam. Ukupna ocjena 4/10 s tendencijom nanize, cisto radi produkcijskih vrijednosti. 

potpisujem apsolutno sve. isto ga gledo jucer i uzas kolko sam razocaran izaso iz dvorane. toliko potencijala, a toliko sranje ispalo. 

kod mene ocjena 2/10.

16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Godzilla Minus One ne dolazi kod nas u kina? Gledam po cinestaru i ne vidim nista, ni u najavi.

https://www.theverge.com/23981319/godzilla-minus-one-review
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
14 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Pero Dinamit kaže...
Godzilla Minus One ne dolazi kod nas u kina? Gledam po cinestaru i ne vidim nista, ni u najavi.

https://www.theverge.com/23981319/godzilla-minus-one-review

 bilo je

 

od 1.12. do 3.12. svaki dan u svim CineStar kinima u Hrvatskoj, Srbiji i BiH - prikazuje se japanski film, Godzilla: Minus One

Remember, remember the 5th of November, the gun powder treason and plot. I know of no reason why the gun powder treason should ever be forgot.
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Ček, puna 4 dana je bio? Zašto tako puno? Netko gledao?
Ništa, ostaje mi videoteka onda za to...

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
prorok kaže...
Pero Dinamit kaže...
Godzilla Minus One ne dolazi kod nas u kina? Gledam po cinestaru i ne vidim nista, ni u najavi.

https://www.theverge.com/23981319/godzilla-minus-one-review

 bilo je

 

od 1.12. do 3.12. svaki dan u svim CineStar kinima u Hrvatskoj, Srbiji i BiH - prikazuje se japanski film, Godzilla: Minus One

 

Baš sam jutros išao gledat kad igra ovaj tjedan jer sam zapamtio davnih dana da igra negdje od početka mjeseca. 3 dana? jel su oni normalni? Mogli su bar cijeli tjedan, tolko smeća igra po mjesec dana...

 

EDIT: zagnjavio cinestar na fejsu pa su mi kasnije poslali:

Dobili smo novu informaciju kako postoji mogućnost da će se prikazivati još koji dan u nekim kinima, ovisno o odluci distributera na koju ne možemo utjecati. Poprati na našoj web stranici za više informacija kada se ažuriraju :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.12.2023 14:33 (Chronosus).
13 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Evo ekipa, igra opet ovaj vikend u Branimiru petak-nedjelja u 8 sati. Vidimo se ;)

12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Marvels

 

Pročitao sam post od kolege gore i iskreno nisam vjerovao da film može biti toliko loš, ali sada kada sam ga pogledao - da, Marvel je službeno "mrtav"!
Pogledao sam i sve Marvelove serije koje se vežu uz film i mislio sam da ipak u filmu neće ići toliko daleko s tim "girl power" srahnjima, niti s upornim guranjem otrcanoga humora koji je u kombinaciji s bezdušnom pričom, katastrofalnom karakterizacijom likova, te u konačnici uništavanjem postojećih okarakteriziranih likova.
Svemiru i svjetovima opet prijeti opasnost od negativke koja je sprdnja, ali opet, jača od Thanosa zbog pitaj Boga kako i zašto, Nick Fury zbija šale, ponaša se kao balavac, cpt Marvel je vidno oslabila, jer eto ne može upotrebljavati samo jednu od njenih trilijun čarolija. Ona mala Kamala je zapravo i dobra (glumi onako kako je i predstavili u seriji), ali iznenada dobiva nalet specijalnih sposobnosti i bori se poput Nea u matrixu. Ona crnkinja, WTF? koji vrag ona uopće je (a gledao sam Vandu).
U sve to ubaci i one besmislene mačke (koje su ujedno CGI, jer je ipak jeftinije napraviti umjetno neuvjerljivu mačku, nego uzeti neku s ulice), koje spašavaju situaciju.............. ma o ovome filmu bih mogao pisati satima i njegovim minusima, ostavljam gledatelju da odluči sam.
Kao veliki Marvelov fan:


2/10

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

Kao prvo thx na info od neki dan.

 

Gledao prosli tjedan i ovaj sva kina i cudim se kak ljudi gledaju i ostavljaju dobre ocjene za ovaj film, a nema ga u niti jednom kinu kod nas.

I onda vidim tvoj post, odem i kupim kartu. Zna netko razlog zasto se ovaj film ne prikazuje u svim kinima i tokom cijelog tjedna nego samo pet-ned u branimiru (ak sam dobro vidio, druga cinestar ga nemaju) ?

 

Znaci ajmo na film.

Godzilla Minus One

 

Nisam uopce imao plan ic gledat itijedan film do kraja godine (Dune su mi odgodili) i eto odjednom mi prosli tjedan krene iskakat neka statiskika za ovaj film i usporedjuju ga sa ovim Marvel crapom koji se vrti u kinu na temelju reviewova.

I reko ajd idemo bacit oko na to, ima dost dobru ocjenu i vjerovatno ce bit fora pogledat to u kinu sa svim tim ozvucenjem. Trailer nisam niti pogledao i ak sam ga vidio, pogledao sam ga full davno i ispraio mi je iz mozga tak da sam slijep ulazio u film.

 

Prvih 20min filma, ja se vec najezio od scena i zvucnih efekata.

Destrukcija, nemoc i teror su fantasticno prikazani tokom cijelog filma. Veliki plus, 90% radnje se odvija tokom dana, znaci nije da maskiraju negativca u nekim nocnim scenama kako se dostad to regularno radi.

Dizajn Godzille (izgleda fantasticno) pa cak i glazba vuku na onu old school Godzillu (na pocetku filma su rekli da je 70 godisnjica originala).

Radnja filma, vremenski period kad se odvija, kao i likovi su isto bili full zanimljivi. Necu previse previse ulazit u detalje da netkom nest ne spojlam.

Ima tu par sitnica koje mi nisu sjele, al to je nista u odnosu koliko je ostatak film bio dobar.

 

Od mene preporuka za pogledat pogotovo u kinu, cim izadje u bluray, budem ga jos jednom pogledao. Najbolji Godzilla film koji sam gledao.

 

 

Cisto note, film vam je na japanskom i nema hr titolve (eng su) i dosta ljudi se sokiralu i kinu kad su to skuzili. Mozda je ovo i razlog zasto ga ne prikazuju u svim kinima jer ga nisu preveli.

Meni je ovo i plus bio, jer nasi uvijek izmisljaju se prijevodima nekih rijeci tak da eng titlovi ftw 

 

 

 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2023 10:08 (AmonZero).
16 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
E hvala za ovo za godzillu, bas sam pitao zasto je nema u nasim kinima kad ono, samo u branimiru i to vikendom. Idem to danas gledati.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put ned 10.12.2023 11:43 (Pero Dinamit).
12 godina
offline
Posljednji film koji ste gledali - preporuka?

The Holdovers - izvrstan film o samoći i tuzi...

11 godina
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
Corto_1973 kaže...

The Holdovers - izvrstan film o samoći i tuzi...

 

Jedan od najboljih ove godine. Dugo sam ga cekao te imao visoka ocekivanja koja je film u potpunosti ispunio. A i dobro je vidjeti da je Payneu prosli film Downsizing bio samo jedan los trenutak u inace odlicnoj karijeri.

10 mjeseci
offline
Re: Posljednji film koji ste gledali - preporuka?
geronimo4661 kaže...
Corto_1973 kaže...

The Holdovers - izvrstan film o samoći i tuzi...

 

Jedan od najboljih ove godine. Dugo sam ga cekao te imao visoka ocekivanja koja je film u potpunosti ispunio. A i dobro je vidjeti da je Payneu prosli film Downsizing bio samo jedan los trenutak u inace odlicnoj karijeri.

 Payne je izvrstan redatelj i jako podcijenjen. Meni je čak i Downsizing bio ok, ne na nivou Nebraske, Sideways i ostalih, ali gledljivo. Ovaj još nisam pogledao, ali imam visoka očekivanja i drago mi je čuti da se kolegama sviđa.

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Nadolazeći filmovi, Film - Ultimativna Rasprava
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice