The Dark Knight Rises (2012)

poruka: 400
|
čitano: 118.497
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
online
The Dark Knight Rises (2012)

ma sto se svadat oko kvalitete nekog release-a, ako nekom pase yifi nek skida to, ako nekom ne nemora. ja osobno skidam ove verzije od 10-15 gb, cisto su mi ok. primjetio sam jedino da yifi ima lose 3d filmove, ali skido sam neke noramlane i ok su mi, za batmana ipak skidam da bude sto kvalitetnije.

15 godina
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Arnold Layne kaže...

slabo vidis onda 

yifi ima sve detalje unistene

ovo tvoje je uvreda za filmsku industriju uopce koji se trude da prikazu film u vrhunskoj kvaliteti ,a obican puk to ne cjeni i skidaju neke kvazi ripive 

od kojih se dobiva rak oka

 

Stvarno mi zao kaj ljudi to ne vide 

 

evo kad ti crtat moram

 

http://screenshotcomparison.com/comparison/158743

Vide se bome artefakti zbog velike kompresije i ako se pogledate u svijetlo od bandere desno od batman-ove glave vidjet ćete i gradaciju (color banding) to su znakovi lošeg enkodiranja.

 

Da film pustite na 42"+ ekranu bome bi primjetili neke stvari, a ako gledate na 20-22" monitoru tu se ni nevidi neka razlika.

 

Skinuo sam si 720p verziju od HDChina (8GB) i skidam si blu ray (37,4GB) pa ću si napravit custom 1080p rip od 10-15GB.

doky01akablava kaže...

Dark Knight Rises me ostavio malo ravnodusnim,inace film je odlican meni barem jer sam fan tih superhero filmova,ali...

 

da li Batman zaista umire na kraju ? citam svugdje po netu da je on zapravo htio odglumiti svoju smrt,da ce ga Robin preuzeti ( mladi policajac koji otkriva identitet Batmana ) i da je ono zapravo sto Alfred vidi na kraju metafora da je Bruce nasao srecu i spokoj u smrti ...

 

sto vi kazete,kraj Batman trilogije,citam zapravo i da je Nolan htio napraviti to,ostaviti kraj interpretaciji svakojakoj...

Ma kakvu ti interpretaciju spominješ, nije uopće umro na kraju što i jasno prikažu. Zašto bi onaj stari halucinirao pa nije ovo inception dovraga.

Stargate - checked | Star Trek - checked | Battlestar Galactica - checked | Farscape - dropped | Firefly - checked | Babylon 5 - checked
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2012 21:27 (Hyperion).
14 godina
neaktivan
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
doky01akablava kaže...

Dark Knight Rises me ostavio malo ravnodusnim,inace film je odlican meni barem jer sam fan tih superhero filmova,ali...

 

da li Batman zaista umire na kraju ? citam svugdje po netu da je on zapravo htio odglumiti svoju smrt,da ce ga Robin preuzeti ( mladi policajac koji otkriva identitet Batmana ) i da je ono zapravo sto Alfred vidi na kraju metafora da je Bruce nasao srecu i spokoj u smrti ...

 

sto vi kazete,kraj Batman trilogije,citam zapravo i da je Nolan htio napraviti to,ostaviti kraj interpretaciji svakojakoj...

Nema tu nikakve interpretacije...Batman je mrtav iako njegova legenda zivi...Bruce Wayne je ziv sa selina kyle..i john blake kao preuzima mjesto bruce wayne..ali neznam se nista vise od toga...moze biti i batman a moze i nightwing

15 godina
protjeran
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
doky01akablava kaže...

Dark Knight Rises me ostavio malo ravnodusnim,inace film je odlican meni barem jer sam fan tih superhero filmova,ali...

 

da li Batman zaista umire na kraju ? citam svugdje po netu da je on zapravo htio odglumiti svoju smrt,da ce ga Robin preuzeti ( mladi policajac koji otkriva identitet Batmana ) i da je ono zapravo sto Alfred vidi na kraju metafora da je Bruce nasao srecu i spokoj u smrti ...

 

sto vi kazete,kraj Batman trilogije,citam zapravo i da je Nolan htio napraviti to,ostaviti kraj interpretaciji svakojakoj...

Da, ali zašto onda ona scena s M.Freeman-om kad mu kažu da je autopilot popravljen i da patch glasi na Bruce Wayne.

A complex man drawn off of simplicity.
15 godina
online
The Dark Knight Rises (2012)

batman kao junak je mrtav, bruce wayne je ziv, jel to tako tesko shvatit?

15 godina
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
mar123 kaže...

batman kao junak je mrtav, bruce wayne je ziv, jel to tako tesko shvatit?

Batman = Bruce Wayne

 

Neznam zašto svi odvajaju ta dva pojma, oni koegzistiraju.

 

Dok je bruce wayne živ, živ je i batman.

Stargate - checked | Star Trek - checked | Battlestar Galactica - checked | Farscape - dropped | Firefly - checked | Babylon 5 - checked
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2012 21:36 (Hyperion).
12 godina
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)

mene samo zanima jel ima gdje da imaju u planu radit nastavak batmana...iako ja mislim da bude...jer u ovom dijelu robin otkrije špilju

d4rkd3atH
14 godina
neaktivan
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Hyperion kaže...
mar123 kaže...

batman kao junak je mrtav, bruce wayne je ziv, jel to tako tesko shvatit?

Batman = Bruce Wayne

 

Neznam zašto svi odvajaju ta dva pojma, oni koegzistiraju.

 

Dok je bruce wayne živ, živ je i batman.

onda ocito nisi shvatio film

12 godina
protjeran
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Hyperion kaže...
mar123 kaže...

batman kao junak je mrtav, bruce wayne je ziv, jel to tako tesko shvatit?

Batman = Bruce Wayne

 

Neznam zašto svi odvajaju ta dva pojma, oni koegzistiraju.

 

Dok je bruce wayne živ, živ je i batman.

da, ali bit je u tome da se on vise ne ce pojavljivat kao batman, nego da je odsad samo bruce wayne, a da ce ga preuzeti policajac blake, kuzis zato se govori da je batman mrtav, a wayne ne

We Work in the dark to serve the light! We are Assassins!
15 godina
online
The Dark Knight Rises (2012)

ne, to nikako nije tocno. to bruce cijelo vrijeme u filmu govori, batman nije osoba, to je nesto sto svatko s ciljem moze bit, zato i ne zeli otkrit identitet jer nije bitna osoba iza maske, bitna je ta maska. zato se da naslutit da je dobio nasljednika, sad nezna se dal ce ovaj mali bit batman ili robin, nije uopce bitno, glavno je da ce doc novi heroj koji ce stitit grad, to je bit filma.

14 godina
neaktivan
offline
The Dark Knight Rises (2012)

i nece biti direktnih nastavaka na ovaj film...preca se o rebootu ali nikako nastavak...a ako ce i biti c nolan ga nece radit...ali mislim da je bolje nedirat ou trilogiju

12 godina
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Lockerzboy kaže...

i nece biti direktnih nastavaka na ovaj film...preca se o rebootu ali nikako nastavak...a ako ce i biti c nolan ga nece radit...ali mislim da je bolje nedirat ou trilogiju

a možda tak i je najbolje nedirat...al ja sam željan još takvih odličnih filmova u kojima uživam gledajući ih i željno iščekujući drugi nastavak

d4rkd3atH
15 godina
protjeran
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
mar123 kaže...

ne, to nikako nije tocno. to bruce cijelo vrijeme u filmu govori, batman nije osoba, to je nesto sto svatko s ciljem moze bit, zato i ne zeli otkrit identitet jer nije bitna osoba iza maske, bitna je ta maska. zato se da naslutit da je dobio nasljednika, sad nezna se dal ce ovaj mali bit batman ili robin, nije uopce bitno, glavno je da ce doc novi heroj koji ce stitit grad, to je bit filma.

Kako se ne zna oće li biti Blake Batman ili Robin. Što ga ona ženska na kraju nije nazvala Robin?

A complex man drawn off of simplicity.
14 godina
neaktivan
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
epic kaže...
mar123 kaže...

ne, to nikako nije tocno. to bruce cijelo vrijeme u filmu govori, batman nije osoba, to je nesto sto svatko s ciljem moze bit, zato i ne zeli otkrit identitet jer nije bitna osoba iza maske, bitna je ta maska. zato se da naslutit da je dobio nasljednika, sad nezna se dal ce ovaj mali bit batman ili robin, nije uopce bitno, glavno je da ce doc novi heroj koji ce stitit grad, to je bit filma.

Kako se ne zna oće li biti Blake Batman ili Robin. Što ga ona ženska na kraju nije nazvala Robin?

njegovo pravo ime je robin....a junak robin se ne zove inace robin...to je vise iz fore bilo da se zove robin...a sta ce biti nece se nikad znati jer nece biti nastavaka...

15 godina
online
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Lockerzboy kaže...
epic kaže...
mar123 kaže...

ne, to nikako nije tocno. to bruce cijelo vrijeme u filmu govori, batman nije osoba, to je nesto sto svatko s ciljem moze bit, zato i ne zeli otkrit identitet jer nije bitna osoba iza maske, bitna je ta maska. zato se da naslutit da je dobio nasljednika, sad nezna se dal ce ovaj mali bit batman ili robin, nije uopce bitno, glavno je da ce doc novi heroj koji ce stitit grad, to je bit filma.

Kako se ne zna oće li biti Blake Batman ili Robin. Što ga ona ženska na kraju nije nazvala Robin?

njegovo pravo ime je robin....a junak robin se ne zove inace robin...to je vise iz fore bilo da se zove robin...a sta ce biti nece se nikad znati jer nece biti nastavaka...

postoji vise serijala stripova o batmanu, svaki pisac je zamislio svog batmana sa svojim imenima i odnosima. u nekima se batamnov pomocnik zove robin, u nekim drukcije(zaboravio sam sad kako). dok je nolan njega zamislio kao nasljednika a ne kao pomagaca i nezna se dali ce on nastavit bit batman ili neki novi heroj. to je jedina stvar koja je ostala ne razjasnjena, sve ostalo je kristalno cisto. nolan cijelo vrijeme oce dat do znanja da batman nije osoba, nije bitno tko je iza maske.

14 godina
neaktivan
offline
The Dark Knight Rises (2012)

TDKR mi je bio odličan, tako da ću nabavit opet sva tri filma u velikoj rezi, ali i u gigabajtima. Jer želim još jedamput sve filmove pogledat u visokoj kvaliteti :)

16 godina
neaktivan
offline
The Dark Knight Rises (2012)

Gledo u imaxu, danas full blu ray, its the right thing to do!

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
16 godina
neaktivan
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
mar123 kaže...

postoji vise serijala stripova o batmanu, svaki pisac je zamislio svog batmana sa svojim imenima i odnosima. u nekima se batamnov pomocnik zove robin, u nekim drukcije(zaboravio sam sad kako). dok je nolan njega zamislio kao nasljednika a ne kao pomagaca i nezna se dali ce on nastavit bit batman ili neki novi heroj. to je jedina stvar koja je ostala ne razjasnjena, sve ostalo je kristalno cisto. nolan cijelo vrijeme oce dat do znanja da batman nije osoba, nije bitno tko je iza maske.

Robin je zbog Robin Hood-a. Zato i zeleno-crveni kostim i teatralnost jer je Dick Grayson bio akrobat.

 

Robin se nikada nije zvao Robin, nego je to kao i batman samo maska.

 

 

Uglavnom kraj ovisi kako netko shvaća batmana:

a) batman se žrtvuje i umire za gotham (živ i umirovljen ali građani to neznaju) - dolazi novi zaštitnik a batman se iskupljuje za ubojstvo denta koji mu je nakalemljen tj. kraj dk-a

b) kako mar kaže - nije bitno tko je iza maske, batman je neuništivi superjunak, simbol borbe i on će uvijek živjeti. Blake je novi batman

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2012 14:37 (Paolo2612).
16 godina
offline
The Dark Knight Rises (2012)

Ja imam samo jedan prigovor na film, a to su scene tučnjave to jest borbe između Banea i Batmana, nekak mi sve izgleda usporeno i isforsirano, ko da je tučnjava iz nekog 50 godina starog filma, nema brzine, tehnike, spretnosti, samo jako očiti udarci i blokovi kao da se neki starci tuku, neznam dal se to samo meni čini, al mislim da to je moglo biti malo uvjerljivije, ipak bi oba dva trebali biti vrhunski borci.

Nakon 3 pive,sve ružne odu doma; LoL nick: TommyGavin (EU West)
12 godina
odjavljen
offline
The Dark Knight Rises (2012)

evo prije par minuta pogledao film 

Odlican je ,ali drugi mi je bolji

 

Jednostavno mu fali nesto 

 

http://revohd.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
tommy2103 kaže...

Ja imam samo jedan prigovor na film, a to su scene tučnjave to jest borbe između Banea i Batmana, nekak mi sve izgleda usporeno i isforsirano, ko da je tučnjava iz nekog 50 godina starog filma, nema brzine, tehnike, spretnosti, samo jako očiti udarci i blokovi kao da se neki starci tuku, neznam dal se to samo meni čini, al mislim da to je moglo biti malo uvjerljivije, ipak bi oba dva trebali biti vrhunski borci.

Meni je baš super borba napravljena, baš se onako osjete udarci da se tako izrazim. Bilo bi mi bezveze da se tuku ko Bruce Lee, ovako baš izgleda realno i sirovo. Po meni velika pohvala kak su napravili borbu.

16 godina
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
mar123 kaže...

postoji vise serijala stripova o batmanu, svaki pisac je zamislio svog batmana sa svojim imenima i odnosima. u nekima se batamnov pomocnik zove robin, u nekim drukcije(zaboravio sam sad kako). dok je nolan njega zamislio kao nasljednika a ne kao pomagaca i nezna se dali ce on nastavit bit batman ili neki novi heroj. to je jedina stvar koja je ostala ne razjasnjena, sve ostalo je kristalno cisto. nolan cijelo vrijeme oce dat do znanja da batman nije osoba, nije bitno tko je iza maske.

Zabrijao si. Postoji jedan Batman, s jednim imenom, ali postoji više kanona u kojima se tom istom Batmanu dešavaju različite stvari.

Batman je uvijek Bruce Wayne, osim jednog kratkog perioda kad ga je mijenjao Dick Grayson dok je Bruce imao strgana leđa.

 

Robin je imao nekoliko imena, odnosno utjelovljavalo ga je nekoliko ljudi u istom univerzumu, to nema veze s kanonima. Možeš proučiti ovdje.

 

Jedini put kad je Batman bio netko drugi osim Bruce Waynea bilo je u Stan Leeovom serijalu u kojem je napravio reimaginaciju većeg broja DC superheroja s novim imenima i novim pozadinama.

Pogledaj ovdje.

 

Onou izjavu da Batman nije osoba zapravo tumačim tako da nije bitno tko je Batman, niti je bitno da je to Batman. Robin je također superjunak koji može preuzeti Batmanovu ulogu čuvara pravde. Kad se u nolanovim filmovima Batman povukao, na scenu stupa Robin.

 

Mislim da je to prilično očito.

 

EDIT: LOL kakav sam mindfuck sam sebi bio napisao u originalu. Sređeno.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2012 14:00 (Danny_HR).
16 godina
neaktivan
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Danny_HR kaže...
Zabrijao si. Postoji jedan Batman, s jednim imenom, ali postoji više kanona u kojima se tom istom Batmanu dešavaju različite stvari.

Batman je uvijek Bruce Wayne, osim jednog kratkog perioda kad ga je mijenjao Dick Grayson dok je Bruce imao strgana leđa.

Tada ga je mijenjao Jean Paul Varley tj. Azrael. I tehnički mijenjao ga je i prije slomljene kičme kada je wayne jedan-dva puta bio preumoran da se bori. Grayson je preuzeo kada se wayne već vratio oporavljene kičme i pobijedio azraela, ali mu je trebalo još vremena da se vrati u formu pa je grayson uskočio.

 

 

Ostale kanone gotovo ništa neznam jer manje više su šit ili prosjek jer gotovo uvijek najbolje priče i autori su na glavnom stripu (općenito ovo vrijedi za sve stripove), a one koje nešto i površno znam mi se neda nabrajat{#}

 

 

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put uto 20.11.2012 14:18 (Paolo2612).
16 godina
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Paolo2612 kaže...

Ostale kanone gotovo ništa neznam jer manje više su šit ili prosjek jer gotovo uvijek najbolje priče i autori su na glavnom stripu (općenito ovo vrijedi za sve stripove), a one koje nešto i površno znam mi se neda nabrajat{#}

Je, samo sad više nemaš "pravi strip". :(

Sve su nekako razlomili na milijun dijelova.

Trenutno čitam Batman: The Dark Knight iz The New 52 serijala. Samo "Batman" iz istog serijala mi je prespor.

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
15 godina
online
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Danny_HR kaže...
mar123 kaže...

postoji vise serijala stripova o batmanu, svaki pisac je zamislio svog batmana sa svojim imenima i odnosima. u nekima se batamnov pomocnik zove robin, u nekim drukcije(zaboravio sam sad kako). dok je nolan njega zamislio kao nasljednika a ne kao pomagaca i nezna se dali ce on nastavit bit batman ili neki novi heroj. to je jedina stvar koja je ostala ne razjasnjena, sve ostalo je kristalno cisto. nolan cijelo vrijeme oce dat do znanja da batman nije osoba, nije bitno tko je iza maske.

Zabrijao si. Postoji jedan Batman, s jednim imenom, ali postoji više kanona u kojima se tom istom Batmanu dešavaju različite stvari.

Batman je uvijek Bruce Wayne, osim jednog kratkog perioda kad ga je mijenjao Dick Grayson dok je Bruce imao strgana leđa.

 

Robin je imao nekoliko imena, odnosno utjelovljavalo ga je nekoliko ljudi u istom univerzumu, to nema veze s kanonima. Možeš proučiti ovdje.

 

Jedini put kad je Batman bio netko drugi osim Bruce Waynea bilo je u Stan Leeovom serijalu u kojem je napravio reimaginaciju većeg broja DC superheroja s novim imenima i novim pozadinama.

Pogledaj ovdje.

 

Onou izjavu da Batman nije osoba zapravo tumačim tako da nije bitno tko je Batman, niti je bitno da je to Batman. Robin je također superjunak koji može preuzeti Batmanovu ulogu čuvara pravde. Kad se u nolanovim filmovima Batman povukao, na scenu stupa Robin.

 

Mislim da je to prilično očito.

 

EDIT: LOL kakav sam mindfuck sam sebi bio napisao u originalu. Sređeno.

to sam i reko.

 

sto se tice onog posta, naravno da nisam mislio da se mjenja ime lika koji je batman, to je uvijek bruce wayne, najvise sam mislio na tog robina koji je durkciji, ovisi o izdanjima.

14 godina
neaktivan
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Praetorian1 kaže...
tommy2103 kaže...

Ja imam samo jedan prigovor na film, a to su scene tučnjave to jest borbe između Banea i Batmana, nekak mi sve izgleda usporeno i isforsirano, ko da je tučnjava iz nekog 50 godina starog filma, nema brzine, tehnike, spretnosti, samo jako očiti udarci i blokovi kao da se neki starci tuku, neznam dal se to samo meni čini, al mislim da to je moglo biti malo uvjerljivije, ipak bi oba dva trebali biti vrhunski borci.

Meni je baš super borba napravljena, baš se onako osjete udarci da se tako izrazim. Bilo bi mi bezveze da se tuku ko Bruce Lee, ovako baš izgleda realno i sirovo. Po meni velika pohvala kak su napravili borbu.

Još nešto sam zaboravio reći o borbi...

Kao prvo Batman je 8 godina bio van forme, ima koljeno oštećeno (bez hrskavice!). Šta je on trebo plesat oko Banea kao balerina?

Drugo, Bane je pun mišića i ko tenk je, pa ne može on skakutat ko princ od perzije.

Borba je stvarno odlično napravljena. Sve drugo bi bilo blesavo i nerealno.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.11.2012 22:15 (Praetorian1).
16 godina
neaktivan
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Danny_HR kaže...
Paolo2612 kaže...

Ostale kanone gotovo ništa neznam jer manje više su šit ili prosjek jer gotovo uvijek najbolje priče i autori su na glavnom stripu (općenito ovo vrijedi za sve stripove), a one koje nešto i površno znam mi se neda nabrajat{#}

Je, samo sad više nemaš "pravi strip". :(

Sve su nekako razlomili na milijun dijelova.

Trenutno čitam Batman: The Dark Knight iz The New 52 serijala. Samo "Batman" iz istog serijala mi je prespor.

Evo jedna preporuka  - pročitaj Secret Six vol.3 (možda 2-3 tie-in stripa od ostalih ima u tome što je zanemarivo) od Gail Simone. Žena piše odlične stripove a Bane-a i Catmana je preporodila, a ragdoll je jedan od zanimljivijih likova stvoren u novo doba.

 

 

Osobno snyder meni piše ok ritmom, morrison-a sam prije njega ponekad jedva prožvakao.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
offline
Re: The Dark Knight Rises (2012)
Meni je zanimljivo kod Nolana da je on valjda najviše favorizirao Jokera i Bane-a pa ih stavio ko njegove najveće protivnike.

Joker je po meni to sigurno, ali za Banea baš i nisam siguran, no nakon ovog filma Bane je vrh
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
The Dark Knight Rises (2012)

J. Gordon Levitt bi mogao glumiti Betmena u Justice League filmu.

http://www.comicbookmovie.com/fansites/MarvelFreshman/news/?a=70519

 

Nadam se da neće, jer bi u tom slučaju zadržao svog lika iz TDKR-a, što je bez veze. Betmen koji nije Brus je gej. :)

Twitter - @danny_hr | Raptr - dannyhr | Xfire - dannyhr | Steam - danny_hr | XBL - DannyHR
15 godina
online
The Dark Knight Rises (2012)
Ne daj boze da on glumi batmana, on je dobar glumac, ali mi za batmana ne pase.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice