NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 589.739
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

To je to sad, ovo su nove cijene grafickih kartica. Entry level RTX kartica ce kod nas bit 4000-4500kn... entry level. Pogotovo što su se sad jos vise udaljili od AMDa, sad mogu radit apsolutno sta hoce. Forsat Ray Tracing kroz GameWorks u sto vise triple A igara, ako nemas 4-5k kn. NO FUN FOR YOU!

Ali dobro nije sve tako crno, ako se može ugasiti onda ok, ionako je u multiplayeru performanse>izgled.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

 

Čovjeku je svaka izrečena riječ na mjestu.

 

Da je taj RT nešto uber potrebno, nebi ga najavili tek prije par mjeseci i do sad nam pokazali 2 videa. Žele nam utrpati nešto dok se čeka 7nm...

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Te cijene kartica od nvidije nikako nisu dobre za krajnjeg kupca, naravno da se traži jeftinije i ekipa će polako bacat oči i na amd, ali po ovim nvidijinim cijenama amd zna da može isto dignut cijenu bez ikakvog beda, što znači max 20-30% jeftinije, nek ide sve u krasan K.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Pa dobro. Nekada su top kartice koštale 1500 dojčmaraka, a sada 1500 ojra.

1500 je 1500 kako god uzmeš

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

 

Čovjeku je svaka izrečena riječ na mjestu.

 

Da je taj RT nešto uber potrebno, nebi ga najavili tek prije par mjeseci i do sad nam pokazali 2 videa. Žele nam utrpati nešto dok se čeka 7nm...

Ako ti nije bitno da grafika napreduje i da idemo prema fotorealizmu, onda nije bitno. 

14 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

I sta su oni sad napravili? Uveli RT, digli cijene u nebo a taj RT ce se pocet koristit za 2-3 godine. Znaci placas sad da bi nesto koristio kako spada kasnije.

Oni koji imaju 30 soma za 4k monitor + 2080ti i ostatak kompa ce uzivat, a takvih je koliko? Pogledaj steam HW i vecina je ljudi na 1060/580/1050ti/480 i 1070 a tako ce i ostat sljedecu godinu tako da sve sta do tad izade mora imat podrsku za to. 

Dakle moras bit stvarno (umetni sam rijec) da das 10+k kuna za neku novu tehnologiju koju ionako skoro nitko nece koristi, makar ne tako brzo. Osim sto ces imat bragging rights, ali koga briga.. ulozeno/dobiveno je meni puno vaznije a i vecini "normalnih" korisnika.

Isto tako dam se kladit da usporedbe performansi 2080ti vs 1080ti bez RT i nisu toliko velike, mozda 25% u nekim slucajevima. E sad kupit 1080ti za 5k kuna i ostatak kompa za 6-7 ili samo gpu za 10+ ?

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Prema fotorealizmu? Ako je ovo ta cesta onda ajmo u rikverc bolje, jer je voda ocito od linoleuma, a svi auti su polirani do krvi. Uostalom, sta ti sluzi sjaj sa low res texturama, lošim draw distanceom, bluranim AAom itd. Gimmick kojeg iz petnih žila pokušavaju prodat pod nešto revolucionarno. Prije tjedan dana sam rekao da ce se forsirat to do iznemoglosti, a prave performanse koje svi zapravo traže i cekaju ce ostat misterija, a onda slijedi razocarenje uz pokojeg youtubera koji nam objasnjava kako je to kljucno.

Battlelog: D3lBoy-00
13 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Bitno mi je, samo što ovo nije korak u smjeru fotorealizma nego u smjeru trpanja para u džep, i to da dosta očit način. Scene sa On/Off  RT pokazuju za mene (makar nisam jedini, više ljudi mi je reklo istu stvar) takav mizeran pomak da mizerniji ne može biti, ali zato je barem skup ako nije velik. Mislim ko voli nek izvoli, jel...Ja sam skeptičan jer nisam vidio ništa što me oduševilo i ništa što bi opravdalo ove cijene, vidjet ćemo kakva će biti situacija kad nam sve informacije neće dijeliti isključivo Nvidija, jer ovo dvosatno drobljenje je ravno smrti.

5 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
toninho kaže...

I sta su oni sad napravili?

 Napravili su što im se može, jer nemaju konkurencije.

Mada, nešto slično su već izveli izveli davnih dana sa nv30 (fp32), ali na to ih je pritisnuo ATI sa svojim r300 koji ih je sa tom serijom doslovno satrao.

 

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

 

Freak Show Inc.
 
20 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Zapravo je vrlo jednostavno. 1080ti je 11.3TFLOPs za FP32. 2080ti je 14TFLOPs za istu stvar. To je ~24% jace. Osim ako nema nekog asa u rukavu, ne vjerujem da ce performance increase biti veci od 25%. A kosta 50% vise.
Naravno, tu je RT, i iako sam siguran da je to nesto sto ce jednog dana biti mainstream, kada se to desi, turing ce biti obsolete. Mogli su bar biti fer i dodati "tan" iza 2080ti, jer realno ona to i je.

Zapravo je pitanje hocete li igrati jednu od navedenih RT enabled igara i jeste li spremni platiti early adopter tax od ~$200 da biste to mogli.

Naravno, lako je moguce i da se zele rijesiti paskala pa samo treba pricekati koji mjesec i cijena ide dolje. Ali onda se vec opet priblizavamo vjerojatno novoj seriji i mozda nekoj konkurenciji AMDa.

No to su vec vrlo velika nagadanja.
(Intentional single post.)
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 23:37 (Karlovsky120).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Accidental double post.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 23:36 (Karlovsky120).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Accidental triple post.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 23:36 (Karlovsky120).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Evo ne znam kako nekome scena s uključenim RT može biti ljepša i oku ugodnija...

Gimmick ON Gimmick ON
Gimmick OFF Gimmick OFF
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
Promster kaže...

Evo ne znam kako nekome scena s uključenim RT može biti ljepša i oku ugodnija...

 Ti se naravno šališ s ovim primjerom...

6 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

sad je pitanje koliko stuje to vuce

jer 4xx mm2 gpu zna ici i do 250w  a sad ovaj 7xx mm2

hmmm mislim da ce nvidia opet "uvjeriti" da je tdp 150w ove sto rade revjue :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.8.2018 23:48 (fx-mooog).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Eno ti odgovora u gore desnom kutu "RTX Alpha". Zato je cijena Gamma

Dugo godina je do tog da full zazivi, a kao sto je kolega gore rekao, onda ce Turing vrijedit ko vreca plavih sljiva iz lidla. Ima scena u tom traileru koje izgledaju lijepo - ne i realsticno, ali flashy i lijepo. No to je jako skup sjaj. BF je oduvijek imao lijepa osvjetljenja, evo 5 godina stari battlefield 4 na 4:20, jednostavno i lijepo osvjetljenje svih površina pri eksploziji - i to mi u tom ubrzanom gamingu izgleda jednako impresivno kao Ray tracing. Mislim tko ce to uopce drzat upaljeno u vec pre zahtjevnom Battlefieldu?

Battlelog: D3lBoy-00
11 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Jedna stvar koja bi mogla opravdati cijenu jest ako us te nove RT i ostale RT specific jezgre napravili tako da mogu na sebe preuzeti dio CUDA workloada u non RT scenariju. U tom slucaju perfomance increase za non RT naslove bi mogao biti veci od 25%, ali je pitanje koliko.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Meni je ovo nekoliko svjetlosnih godina impresivnije od Ray Tracinga. I pogodite šta, ne treba vam novi hardware za to, samo dobri inžinjeri. To su nam pokazali indie developeri sa Hellblade: Senua's Sacrifice, igra cije su me animacije i fotorealisticnost lica odvalile vise od ikoje igre u zadnjih nekoliko godina.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

I kakav ce sad ovo kaos biti na trzistu kad se sve izmješa pošto ispada 1080ti > 2080.Takoder ajmo reci 1070ti = 2070.

 

Da li je moguc scenarij gdje se 10xx serija isproda,a ove cijene ostanu u nebu ?

 
0 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...

Meni je ovo nekoliko svjetlosnih godina impresivnije od Ray Tracinga. I pogodite šta, ne treba vam novi hardware za to, samo dobri inžinjeri. To su nam pokazali indie developeri sa Hellblade: Senua's Sacrifice, igra cije su me animacije i fotorealisticnost lica odvalile vise od ikoje igre u zadnjih nekoliko godina.

 Lijepo, ali plastično sa nerealnim pokretima. Nema potrebe sada razglabati što se kome više sviđa.

Kako god, nerealno je očekivati da će se odjednom pojaviti veliki skok i dogoditi revolucija. Sve u svemu pričekajmo. Nema potrebe da budemo babe gatare, jer vrlo brzo ćemo vidjeti što donosi nova serija.

10 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ha gle, bolje nego mutna voda, refleksije na autu ko u ENBu za GTA IV od prije 10 godina - Za masne pare. I da, ono kljucno - renderano je u realtimeu, ovo je pravi korak u grafickoj tehnologiji. Ovo što nvidia prikazuje je macak u vreci za naivne voljne dat pare s kojima možeš sastavit gaming PC, za graficku karticu jer "sjene i refleksije"


Battlelog: D3lBoy-00
5 godina
protjeran
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere
D3lBoy kaže...

Ha gle, bolje nego mutna voda, refleksije na autu ko u ENBu za GTA IV od prije 10 godina - Za masne pare. I da, ono kljucno - renderano je u realtimeu, ovo je pravi korak u grafickoj tehnologiji. Ovo što nvidia prikazuje je macak u vreci za naivne voljne dat pare s kojima možeš sastavit gaming PC, za graficku karticu jer "sjene i refleksije"


 A čuj. Vidjeti ćemo. I prvi pokušaji T&L-a tamo kod još gf256 su bili smiješni (čak ju je savage2000 kršila u tome.). Odnosno sve je bilo lijepo na demoima, a u praksi je ipak trebala gf3 da to donekle funkcionira.

Nema potrebe pljuvati. Neka kupi tko želi. Uostalom i dalje će se moći igrati i na karticama koje su dvije generacije starije.

12 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

je ali nije posteno jer ce to u igrama biti pay to win metoda, ono lik s rtx 2080 ce u odrazu vidjeti neprijatelja dok ovaj papak s gtx 1080 nebude...1:0 za bogatijegsve na panj...lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

ja mislim da je ovo najbolji nacin da natjeraju ljude da si kupe konzolu. entry level kartica ce doc 300 eura, pa za toliko si kupim ps.

Moj PC  
3 0 hvala 2
7 godina
protjeran
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Ovaj ray tracing je cool stvar, ali to je ipak samo gimick, sve je to super, ali nije to nista revolucionarno, opet je puno vaznija implementacija i dobar dizajn. Meni je i dalje sto se tice svijetla u igrama i atmosfere STALKER neprevazidjen sa svojim podzemnim labaratorijima. Imam nekih 700ak eura sa strane koje bih mogao da potrosim na RTX 2070 ako bude negdje imedju 1080 i 1080ti po "raw" performasama i onda si vjerovatno nabavim i 144hz monitor i to mi je onda jos nekih 300ak eura... Uvijek mogu ustekat comp na TV ako me bas zanima kako nesto izgleda u 4K.

 

Najbolja stvar za "budget gaming" je 4K, fullHD je nesto malo preko 2 milijuna pixela na ekranu, a 4K je nesto preko 8 milijuna, to je ogromna razlika sto znaci da ce se igra koja ce raditi na 60+ fps u 4K letiti na fullHD na puno skromnijem hardwareu . Ulazimo u neki cudan period za gaming, neko vrijeme je "standard" bio fullHD/60fps, danas to nekako polako puca. Sto je uopce iduci "standard", Nvidia se cini sprema raditi 4k 120hz monitore, hoce li to biti iduci "sweet spot", koliko smo realno daleko od toga? Danasnje igre sa najmocnijim hardware ne mogu da guraju 120fps u 4K, a sada kada dodju novije igre sta ce tek onda biti. Hoce li tehnologije kao sto je "raz tracing" ako se progamiraju igre za taj hardware onda imati toliki utjecaj na performanse i hoce li uspjeti da rasterete "ostatak" GPUa tako sto ce recimo jedan izvor svijetla biti dovoljan za cijelu scenu i onda rijesti sjene i svjetlo da se ostatak GPU uopce na bavi s tim? Ako to bude tako onda ce to da bude mini revolucija, ali trebati ce neko vrijeme da to zazivi, a tko zna sto ce onda biti iduce....... 

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: GTX (Volta)/Turing/Ampere

Seronja  Kartice nikad nisu koštale 1500 DM. 400-450 da (Riva TNT 2 Ultra), ali 1500 nikad.

 

 

 

 Yup, NVIDIA is going to offer their reference cards with a factory overclock, that means that the founder edition cards are shipping with binned dies that allow for the best clocks and overclocking potential. This means that AIBs can opt to offer lower priced variants that operate at lower clocks than the founder’s edition variants and also consumer lower power.

 

Nvidia KINGPIN edition - check.

 

Osim kupaca počeli su jebavati i AiB-e.

 

Trebali bi u prodaju staviti 2080ti Sasha Grey XXX editon, pošto nam "meću" sa svih strana.

 

Dečki, mislim da bi trebali još jednom proći mantru (za svaki slučaj da se netko ne drzne) :

 

NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING NO PREORDERING

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 7:12 (DarthMarkus).
12 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Evo i prvi biseri aarrrrrrrrrrrrrrTXa

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/16073.html?q=2080ti

 

Som i 300 za 2080ti, a rtx 2080 od 900 do jednog soma, šarana, a bogami i kečige.

 

https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/16073.html?q=2080+rtx

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 7:23 (DarthMarkus).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Te cijene ce svakako morati pasti jer su potpuno besmislene. Ja planiram uzeti 2080ti ali ne dam vise od €1000 a i to je vec pretjerano.

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
GTX (Volta)/Turing/Ampere

Maknuli su SLI/NVLink support za RTX2070, očito bi dvije grafe po 500$ bile brže od jedne za 1000+$.

Moj PC  
2 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice