HD4890 Vapor-X Temperature

poruka: 16
|
čitano: 4.383
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HD4890 Vapor-X Temperature

Pozdrav.

 

Imam karticu mozda 2 mjeseca, a inace nisam upoznat sa temperaturama hd48xx serije al me nesto buni:

 

Naime, na bit-techu ova moja se idle-a na oko 25C, a load je oko 40C.. dok je na 1-2 ostalih reviewa temperatura kao i moja, tj. idle 50-ak a load 70-akC.

 

I ako je uistinu ovako, razocaran sam jer je samo 2C hladnija od stock coolera a skuplja bar 200kn. Glupost..

Mislio sam da ce bar u loadu bit vece razlike al obe se griju do nekih 75C, 2-3C razlike.

 

Eto toliko od mene

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD4890 Vapor-X Temperature

Imaš zakon grafu, ne brini...a to na bit techu je ko zna u kakvim uvjetima.
Ako su ti temp previsoke, povisi brzinu okretaja ventilatora na grafi i to je to.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
HD4890 Vapor-X Temperature

4890 u loadu 40 stupnjeva, to je ravno nemogucem, ti bi trebao bit jako zadovoljan sa 70.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature

Pa da! Pa moja 4870 u loadu je dostizala 75 bez problema. Sada imam HD5850 koja je 40nm, ova je bila 55nm pa se više grijala. Sad je oko 65, 5° hladnija samo, a nova generacija kartica od ATI-ja. Sa tom temp oko 70°C za čak i Vapor-X može se biti zadovoljni u potpunosti. Inače temperature su problem kod HD4000 serije gotovo svih kartica. Vapor-X nije neka renesansa u coolerima pa i tih par stupnjeva neš znači. Inače mis da je tvoja i povišenih taktova jer obično takve tvornički izdaju Vapor-X kartice? A za 40° mislim ozbljno da ne postoji kartica koja bi vrtila Crysis i imala te temperature nakon nekih sat-dva aktivnog gameplayaCool

a mulatto an albino a mosquito my libido yea
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature
stoncin3 kaže...

Pa da! Pa moja 4870 u loadu je dostizala 75 bez problema. Sada imam HD5850 koja je 40nm, ova je bila 55nm pa se više grijala. Sad je oko 65, 5° hladnija samo, a nova generacija kartica od ATI-ja. Sa tom temp oko 70°C za čak i Vapor-X može se biti zadovoljni u potpunosti. Inače temperature su problem kod HD4000 serije gotovo svih kartica. Vapor-X nije neka renesansa u coolerima pa i tih par stupnjeva neš znači. Inače mis da je tvoja i povišenih taktova jer obično takve tvornički izdaju Vapor-X kartice? A za 40° mislim ozbljno da ne postoji kartica koja bi vrtila Crysis i imala te temperature nakon nekih sat-dva aktivnog gameplayaCool

 

Ma nije clockana, vratio sam je na stock taktove. Al ovaj Vapor-X hladnjak onda nije nis posebno, iako ga sapphire hvali.. 

 

Nisam ja razocaran temperaturama, zapravo su jako dobre.. al vec sam razocaran samom razlikom izmedju stock i vapor-x coolera :S

 

Sad sam u Furmarku pokrenio xtreme burn test i ne prelazi 75 stupnjeva.. tako da je valjda oke

 

Takodjer sam pokrenio stability test na 1024 rezoluciji bez aa i evo rezultata, pa bi molio ako netko ima 4870 ili 4890 da usporedim rezultate, hvala:

 

min 54

avg 64

max 94

15 godina
protjeran
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature
puls4R kaže...
stoncin3 kaže...

l ovaj Vapor-X hladnjak onda nije nis posebno, iako ga sapphire hvali.. 

 

al vec sam razocaran samom razlikom izmedju stock i vapor-x coolera :S

 

Ma da hvali-oglašava na velika zvona. lol Kad nema još boljih onda nam je taj najbolji coolerxD

Pa po meni razlika i ne može bit veća od nekih 5-10°C ovisno o aplikaciji, igri ili kartici?:S

Ma ono za OC sam ja zahebao...Sramim se Kod Sapphirea postoje HD4890 VaporX i VaporX OC. Tako da sam te htio pitat ako je tebi na 850 ili 870 GPU? Ma nea veze...

a mulatto an albino a mosquito my libido yea
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.4.2010 17:34 (stoncin3).
14 godina
neaktivan
offline
HD4890 Vapor-X Temperature

75 u furmarku, zanimljivo, moju hd 4670 nemoze bog u igrama natjerat povise 65 ali zato furmark moze i do 85 hahahaha.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature

He, he moja bivša ga nije izdržala niti minute na 38% fan speeda!!!Cool Morao sam prekinuti benchmarkanje tipkom 'Esc'. Bilo išlo preko 80 pa još dalje a grafa nova...xD

a mulatto an albino a mosquito my libido yea
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature
@stoncine - 850mhz, znam da postoje 2 :)

Da bar netko da svoje rezultate da usporedim.
15 godina
offline
HD4890 Vapor-X Temperature

Meni je na vaporki 4890 tem u loadu znaci konkretno igrica ( Metro 2033)  88stupnjeva, dok je vent na nekih 70% ( a cuje se očajno ), kako je tek na 100%.

Mafia 2 - world best game
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature

Pogledaj malo ovdje ima tema za pitanje na koje tražiš odg. Na ovome forumu. Čak mis da sam već vidio negdje da je netko postavio isto pitanja:S

a mulatto an albino a mosquito my libido yea
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature
ma znam da ima za temp, al mene performanse interesiraju, u ovom slucaju u furmarku
15 godina
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature

Lol, imam vec jednu no htio bih staviti u crossfire, jer se jos igdje u HR moze kupit???

Nobody's perfect... well, there was this guy, but we killed him ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2010 14:01 (Viziman).
14 godina
neaktivan
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature
Viziman kaže...

Lol, imam vec jednu no htio bih staviti u SLI, jer se jos igdje u HR moze kupit???

Teško da ćeš ih u SLI staviti.Cool SLI je za Nvidiu, Crossfire je za ATI.

evo ti tema o crossfireu pa pročitaj.

I ko je rekao da grafa više nema u prodaji, ima ih...

16 godina
offline
HD4890 Vapor-X Temperature

Poanta kod Vapor-X grafulja nije u idle temp, nego u temp kad je grafulja dobro debelo OC-ana i pod opterećenjem, imam 4890 Vapor-X koja je OC-ana kojih 20% (neznam napamet taktove, a sad sam na poslu) i temp su možda za 2-3 stupnja više nego kod stock frekvencija, tako da mislim da hladnjak itekako odrađuje svoju ulogu...

PC RULES!!!
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
RE: HD4890 Vapor-X Temperature
stipica_zd kaže...
Viziman kaže...

Lol, imam vec jednu no htio bih staviti u SLI, jer se jos igdje u HR moze kupit???

Teško da ćeš ih u SLI staviti.Cool SLI je za Nvidiu, Crossfire je za ATI.

evo ti tema o crossfireu pa pročitaj.

I ko je rekao da grafa više nema u prodaji, ima ih...

sry, znam to zabunio sam se...Izlanuo se,aj ako neko moze stavit link gdje se moze kupiti...plz

Nobody's perfect... well, there was this guy, but we killed him ...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice