NVIDIA Turing - RTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

poruka: 3.190
|
čitano: 590.237
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Zanimljiv video o Intelovim karticama

 

 

Video je napravio predsjednik stranke, inace moj jako dobar prijatelj. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

haha

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
DarthMarkus kaže...

 Nisi odgovorio čoeku.

 

Zašto neČeš mining edition kartice ?

 

A zato sto mi je to onak "ko hrenovku u hodnik"

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
DarthMarkus kaže...

 Nisi odgovorio čoeku.

 

Zašto neČeš mining edition kartice ?

 

A zato sto mi je to onak "ko hrenovku u hodnik"

Jbte, ja isto njakim, a i ja imam averziju prema tim karticama.

 

Ne znam zašto, ali jednostavno imam.

10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Rhodin kaže...

Zanimljivo da bi konzola koja će koštat 3500-4000kn imat u sebi 2500kn RAM memorije (cca), SSD, CPU, GPU, blueray player, kontroler od 100€ (opet CCA), adapter i pitanje što još sve, uz besplatnu igru.

Konzole jesu NEŠTO jeftinije i firma gubi NEŠTO novaca na njima, ali nikada toliko.

 

Možda ako će koštat 1000€ , ali čisto sumnjam.

 

Kolega imas totalnu krivu perspektivu, gledas na stvari iz ugla malog potrosaca. Nemam pojma uopce od kud si izvukao te sulude cijene, predpostavljam usporedjujuci cijene ekvivaletnog hardvera na nabavi - aka vodeci se logikom ako je cijena najpovoljnijeg kita na nabavi 32GB DDR4 kita 2500Kn (bubam cijenu ovako od oka) onda mora da je i cijena 32GB GDDR6 barem toliko hehe.

 

Sta mislis da primjerice jedan Dell 2x16GB DDR4 kit placa 2500Kn - je da kako da ne, ne dodje njih ni pola tog iznosa.

 

Konzolice su tek specificna trzisna nisa jer se nabavlja u ogromnim kolicinama za tocno odredjeni hardwer koji se onda godinama ne mijenja.

 

Zbilja mislis da 32GB GDDR6 njih bude izaslo 2500kn?

Nit Sony kupuje, nit placa poput nas obicnih smrtnika. On kad nabavlja memoriju za Playstation on zapravo ni ne kupuje na gigabyte/komade - on ugovara kvartalnu isporuku od toliko komada wafere s chipovima na kojima je tip memorijskih chipova koji njima treba, onda te wafera druge specijalizirane firme testiraju, rezu i leme direktno na pcb.

Ustvari Sony zakupljuje minimalno toliki proizvodni kapacitet proizvodjaca memorije ohoho kvartala unaprijed po cijenama koje nemaju veze s trzisnim vec onoliko koliko proizvodjac odluci da se njemu isplati, i obicno se dobar dio ugovora placa unaprijed jer njega proizvodjac onda iskoristi za razvoj tehnologije i opremanje pogona.

 

Isti kurac je s ostalim komponentama. Sta mislis da ce AMD njima naplacivat trzisnu cijenu chipa umanjenu za neki rabat - je da kako da ne. Dobit ce bubam 600miliona $ za razvoj chipa i onda tantijeme od kakvih 20-ak $ po svakoj prodanoj konzoli, na prvu rekao bi covjek kikiriki al kad onda uzmes u obzir da ce Sony vjerojatno tijekom ove generacije isporucit 100-injak miliona PS4, plus sta ce AMD tehnologiju koju je razvio za potreba Playstationa iskoristit u svojim proizvodima - i nije uopce tako lose.

 

 

Kontroler po 100eura - izbaci jednu nulu pa mislim da si bukvalno tu negdje

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 20:25 (Statsman).
14 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

I ne ulazeci u cijenu rama za PS5, sama kolicina od 32GB nema nikakvog smisla...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...

I ne ulazeci u cijenu rama za PS5, sama kolicina od 32GB nema nikakvog smisla...

 

Preko 16 nece biti sigurno...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
ansha kaže...

I ne ulazeci u cijenu rama za PS5, sama kolicina od 32GB nema nikakvog smisla...

 Tako je

povijesno gledano ja sam ocekivao bar 64GB, doduse i novi Playstation tek u 2020.

11 godina
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
ansha kaže...

I ne ulazeci u cijenu rama za PS5, sama kolicina od 32GB nema nikakvog smisla...

 

Preko 16 nece biti sigurno...

 

Po sesti put prototip ima 32GB - garantiram, a finalna verzija moze imat samo vise. Uostalom nijedna nova genarcija nikad nije donjela skok manji od x4 rama - NIKAD!

U prosjeku je on bar x8, za ovu generaciju je bio x16 a povecanje od samo x4 je iz razdoblja kad su generacije trajale 4 godina a ne ko sad skoro duplo.

 

 To je link na pregazenu tehnologiju iz 2013. a mi diskutiramo ovdje o naprednim stvarima

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 20:43 (Statsman).
12 godina
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Jel izašao kakav test malo veće količine 2080 (Ti) kartica i njihove usporedbe?

Manje zbog jačine, vjerojatno je sve tu negdje, više zbog buke i grijanja.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Mogao bi to biti problem...kada je došao PS4 donio je 8 gb rama a grafe su bile na 2-4 gb rama, s time da je 4 gb bila visoka klasa. Nove igre su tada naglo postale gladne rama...i sad netko kupu RTX za milion kuna sa "samo" 8gb i nagodinu dođe ova memorijska pila od konzole, bit će plakanja.

 

Šteta kaj nemamo više temu kojoj možemo razgovarati o širolikom hardveru...pa spamamo ovako po nekim temama. I onda uleti netko nemoj spamati, možda netko i prijavi pa lete kartoni.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
CyberDemonVZ kaže...

Jel izašao kakav test malo veće količine 2080 (Ti) kartica i njihove usporedbe?

Manje zbog jačine, vjerojatno je sve tu negdje, više zbog buke i grijanja.

 

Ma nema nista jbt, ja danima vec lesinarim...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Statsman kaže...
Rhodin kaže...

Zanimljivo da bi konzola koja će koštat 3500-4000kn imat u sebi 2500kn RAM memorije (cca), SSD, CPU, GPU, blueray player, kontroler od 100€ (opet CCA), adapter i pitanje što još sve, uz besplatnu igru.

Konzole jesu NEŠTO jeftinije i firma gubi NEŠTO novaca na njima, ali nikada toliko.

 

Možda ako će koštat 1000€ , ali čisto sumnjam.

 

Kolega imas totalnu krivu perspektivu, gledas na stvari iz ugla malog potrosaca. Nemam pojma uopce od kud si izvukao te sulude cijene, predpostavljam usporedjujuci cijene ekvivaletnog hardvera na nabavi - aka vodeci se logikom ako je cijena najpovoljnijeg kita na nabavi 32GB DDR4 kita 2500Kn (bubam cijenu ovako od oka) onda mora da je i cijena 32GB GDDR6 barem toliko hehe.

 

Sta mislis da primjerice jedan Dell 2x16GB DDR4 kit placa 2500Kn - je da kako da ne, ne dodje njih ni pola tog iznosa.

 

Konzolice su tek specificna trzisna nisa jer se nabavlja u ogromnim kolicinama za tocno odredjeni hardwer koji se onda godinama ne mijenja.

 

Zbilja mislis da 32GB GDDR6 njih bude izaslo 2500kn?

Nit Sony kupuje, nit placa poput nas obicnih smrtnika. On kad nabavlja memoriju za Playstation on zapravo ni ne kupuje na gigabyte/komade - on ugovara kvartalnu isporuku od toliko komada wafere s chipovima na kojima je tip memorijskih chipova koji njima treba, onda te wafera druge specijalizirane firme testiraju, rezu i leme direktno na pcb.

Ustvari Sony zakupljuje minimalno toliki proizvodni kapacitet proizvodjaca memorije ohoho kvartala unaprijed po cijenama koje nemaju veze s trzisnim vec onoliko koliko proizvodjac odluci da se njemu isplati, i obicno se dobar dio ugovora placa unaprijed jer njega proizvodjac onda iskoristi za razvoj tehnologije i opremanje pogona.

 

Isti kurac je s ostalim komponentama. Sta mislis da ce AMD njima naplacivat trzisnu cijenu chipa umanjenu za neki rabat - je da kako da ne. Dobit ce bubam 600miliona $ za razvoj chipa i onda tantijeme od kakvih 20-ak $ po svakoj prodanoj konzoli, na prvu rekao bi covjek kikiriki al kad onda uzmes u obzir da ce Sony vjerojatno tijekom ove generacije isporucit 100-injak miliona PS4, plus sta ce AMD tehnologiju koju je razvio za potreba Playstationa iskoristit u svojim proizvodima - i nije uopce tako lose.

 

 

Kontroler po 100eura - izbaci jednu nulu pa mislim da si bukvalno tu negdje

 

Kle, moš ti pametovat meni ili kome hoćeš o cijenama hardevra koji kupuju velike kompanije. Cijena koju plati velika kompanija ispadne oko 10-15% one cijene koju mi plačamo i to je ok, između tih cijena postoji nešto što se zove prijevoz, rabat, carina i PDV, ugrubo rečeno.

Ali guess what?!

Isto to postoji i na tom keksu RAM memorije koji sam našao na nabavi. Dakle, ako RAM košta proizvođača 250kn, dok to dođe na moj stol, mene košta 2500kn.

Isto tako kad proizvode konzolu "na veliko", možda ona njih košta 350-400kn, pa mene to košta 3500-4000... ali NIKAKO ih NE MOŽE koštat 1000kn po konzoli

Kapiche?!

 

Tvoj argument uopče nije argument. Trudiš se dokazat nešto što ne stoji misleć da sa druge strane interneta sjedi još jedan "google guru".

10 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Rhodin kaže...

Kle, moš ti pametovat meni ili kome hoćeš o cijenama hardevra koji kupuju velike kompanije. Cijena koju plati velika kompanija ispadne oko 10-15% one cijene koju mi plačamo i to je ok, između tih cijena postoji nešto što se zove prijevoz, rabat, carina i PDV, ugrubo rečeno.

Ali guess what?!

Isto to postoji i na tom keksu RAM memorije koji sam našao na nabavi. Dakle, ako RAM košta proizvođača 250kn, dok to dođe na moj stol, mene košta 2500kn.

Isto tako kad proizvode konzolu "na veliko", možda ona njih košta 350-400kn, pa mene to košta 3500-4000... ali NIKAKO ih NE MOŽE koštat 1000kn po konzoli

Kapiche?!

 

Tvoj argument uopče nije argument. Trudiš se dokazat nešto što ne stoji misleć da sa druge strane interneta sjedi još jedan "google guru".

 Hehe kolega ti ne pricas o troskovima transporta vec "transporta", puno je gladnih u usta u hrandibenom lancu koji se moraju namirit prije nego sto ti rami dodju do tebe.

 

8GB GDDR4 za PS4 je Sony u 2013. kostalo svega 80-ak dolara a tad je to bila x2-3 vece kolicina nego kod najskupljih grafickih kartica.

 

 

Sami troskovi transporta zbog kontenjerskog prijevoza su ti danas doslovno kikiriki a 95% cjelokupna proizvodnje hardvera je ionako stacionirano oko podrucja Indokine

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 21:17 (Statsman).
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Call of duty ww2 vec sada zakuca 11gb od 1080ti i 16gb system memorije. Nemozes praviti konzolu koja ce biti 4k bez tone memorije i bez ssd diska, nemoguce je to napraviti, kakav bi to bio texture pop up ako igre ne budu na ssd i ako ne bude tona memorije, a ako nece praviti 4k 60fps konzolu onda je ne moraju niti raditi.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Jel izašao kakav test malo veće količine 2080 (Ti) kartica i njihove usporedbe?

Manje zbog jačine, vjerojatno je sve tu negdje, više zbog buke i grijanja.

 

Ma nema nista jbt, ja danima vec lesinarim...

 Buraz gleda 20xx seriju, a pošto nema niš pametno za pročitati, bojim se da ne kupi 10xx seriju, i onda neću dobiti priliku ubaciti RTX u svoj komp na koji dan/tjedan 

 

Ako netko naleti na neki dobar usporedni review nek javi!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.10.2018 21:17 (CyberDemonVZ).
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Statsman kaže...

Sami troskovi transporta zbog kontenjerskog prijevoza su ti danas doslovno kikiriki a 95% cjelokupna proizvodnje hardvera je ionako stacionirano oko podrucja Indokine

 točno, moj poznanik je cijeli kontejner iz australije do hrvatske platio 8.000 austrijskih dolara i to skupa s kontejnerom, koji je kasnije smjestio u dvorištu i koristio kao nekakvo priručno skladište

sad probaj izračunat koliko pločica rama stane u takav kontejner i podijeli to sa 8.000 dolara, dođeš na par centi po pločici rama, ako i toliko

14 godina
protjeran
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Evil Access kaže...

Call of duty ww2 vec sada zakuca 11gb od 1080ti i 16gb system memorije. Nemozes praviti konzolu koja ce biti 4k bez tone memorije i bez ssd diska, nemoguce je to napraviti, kakav bi to bio texture pop up ako igre ne budu na ssd i ako ne bude tona memorije, a ako nece praviti 4k 60fps konzolu onda je ne moraju niti raditi.

Takvu konzolu uopce ne mozes napraviti danasnjom tehnologijom, ili ces imat ogromnu cijenu ili ogromnu potrosnju/zagrijavanje/buku/dimenzije ili neces imat 4K performanse. 

 

Jebote, imat cemo neki ekvivalent low-powered Vege 64, Zen-a na niskom taktu i sad se ocekuju neke lude performanse, na temelju cega?

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Evil Access kaže...

Call of duty ww2 vec sada zakuca 11gb od 1080ti i 16gb system memorije. Nemozes praviti konzolu koja ce biti 4k bez tone memorije i bez ssd diska, nemoguce je to napraviti, kakav bi to bio texture pop up ako igre ne budu na ssd i ako ne bude tona memorije, a ako nece praviti 4k 60fps konzolu onda je ne moraju niti raditi.

 

Koliko memorije ti bas igra trosi? Imaj na umu da na PS nema velikog OS overhead-a kao kod windows-s

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Imati ce svoju cijenu, ali ne mislim da je itko tako lud da izda konzolu koja nije ture 4k 60fps, a trebala bi ljude zabavljati 2025 godine.

Evil Destroyer of Universe Killer of Doom
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Jel izašao kakav test malo veće količine 2080 (Ti) kartica i njihove usporedbe?

Manje zbog jačine, vjerojatno je sve tu negdje, više zbog buke i grijanja.

 

Ma nema nista jbt, ja danima vec lesinarim...

 

 trazio sam test za 3440x1440 rezoluciju, pa sam nasao ovaj za Gainward grafe

 

11 godina
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Dva komada 2080Ti sam uspio ugrabit i ugurat u kutiju (za sad) :).

https://prnt.sc/l57uxy

Temperature i buka odlicna (jedav se cuju a u renderu su na 63-66C sa fanom na 50%), jedino sto sam skuzio da mi whNviinfo aplikacija uopce ne iscitava rpm od ventova na Turing grafama dok na Maxwel i pascal radi ok. Na ovima samo pise 0 rpm a vidim da se vrte.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Lewis kaže...

Dva komada 2080Ti sam uspio ugrabit i ugurat u kutiju (za sad) :).

https://prnt.sc/l57uxy

Temperature i buka odlicna (jedav se cuju a u renderu su na 63-66C sa fanom na 50%), jedino sto sam skuzio da mi whNviinfo aplikacija uopce ne iscitava rpm od ventova na Turing grafama dok na Maxwel i pascal radi ok. Na ovima samo pise 0 rpm a vidim da se vrte.

 

A jesi rastego taj device manager ko vlada proracun. Da ne bi slucajno koji detalj izostao...

Freak Show Inc.
7 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
...

 

A jesi rastego taj device manager ko vlada proracun. Da ne bi slucajno koji detalj izostao...

 mene više mući zašto piše display adaptors a ne display adapters xD

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...
Lewis kaže...

Dva komada 2080Ti sam uspio ugrabit i ugurat u kutiju (za sad) :).

https://prnt.sc/l57uxy

Temperature i buka odlicna (jedav se cuju a u renderu su na 63-66C sa fanom na 50%), jedino sto sam skuzio da mi whNviinfo aplikacija uopce ne iscitava rpm od ventova na Turing grafama dok na Maxwel i pascal radi ok. Na ovima samo pise 0 rpm a vidim da se vrte.

 

A jesi rastego taj device manager ko vlada proracun. Da ne bi slucajno koji detalj izostao...

S obziror kolko sam detalja/hiden devicea koji vise nisu u kompu ili su ostali pod hidden duplicirani morao brisati da nakon 5-6 restarta windowsi "uhvate" i cetvrtu grafu (tehnicki petu jer broji i ovu on board) i posetno instlairaju driver jos je lista i mala :). Ponestane im IRQova nakon nekog vremena pa device bude sa usklicnikom, tada pomaze jedino ciscenje liste/hidden devicea i onda ponovo restart i tako par puta.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
odjavljen
offline
NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Stigla i moja phoenixica...

 

 

Freak Show Inc.
 
12 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti

Pošto, 2 payslipa?

11 godina
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
Friday kaže...

Stigla i moja phoenixica...

 

 

 Na kolko ti boosta pod opterecenjem ?

ja sam moje upsio "nagovrit" preko Afterburnera da idu preko 2Ghz na temperaturama ispod 70C, nakon 70C se spustaju polako po 13MHz (ili je po 15MHz?) dolje svakih par °C.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
16 godina
odjavljen
offline
Re: NVIDIA Turing - GTX 2070 / 2080 / 2080 Ti
_mark0_69 kaže...

Pošto, 2 payslipa?

 

LOL

Par dnevnica...

 

Lewis kaže...
Friday kaže...

Stigla i moja phoenixica...

 

 

 Na kolko ti boosta pod opterecenjem ?

ja sam moje upsio "nagovrit" preko Afterburnera da idu preko 2Ghz na temperaturama ispod 70C, nakon 70C se spustaju polako po 13MHz (ili je po 15MHz?) dolje svakih par °C.

 

Na BF4 mi je drzala kontinuirano nekih 1920 ili 1950 bez da sam ista dirao

Freak Show Inc.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice