AutoCAD školovanje

poruka: 28
|
čitano: 22.210
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
AutoCAD školovanje

Poštovanje,

zanima me gdje se isplati ići na AutoCAD tečaj, a da nije pre skup. Algebra nije opcija jel smo se tamo posvađali. I dali se uopće isplati ići na tečaj tehničkog crtača (autocad)? Dali ima posla s time? Hvala na odgovorima, sve najbolje!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje

Po meni ti je najbolje otiči u školu informatike Ivora , nešto slično ko Algebra ali meni bolje jer ujedno i sam pohađam tečaj ali za servisera računala !!

16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
AlfaDelta kaže...

Poštovanje,

zanima me gdje se isplati ići na AutoCAD tečaj, a da nije pre skup. Algebra nije opcija jel smo se tamo posvađali. I dali se uopće isplati ići na tečaj tehničkog crtača (autocad)? Dali ima posla s time? Hvala na odgovorima, sve najbolje!

na koju foru ti mislis naucit crtat u autoCAD-u ak se ne bavis , konkretno, građevinom...

kaj, mislis drugims precrtavat s papira na komp...

to ti ne bi islo, arhici i građ. sami crtaju ...

malo mi je cudna tvoja ideja...Izlanuo se

posla ima u projektiranju, ne u crtanju...

Psssssst Zecovi spavaju
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 19:56 (angel of fire).
14 godina
neaktivan
offline
AutoCAD školovanje

Pa di je on reko da on želi crtat građevinu u AutoCAD-u???

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
titan kaže...

Pa di je on reko da on želi crtat građevinu u AutoCAD-u???

bilo kaj....

kakva korist od nekoga, ak ti njemu moras 10 000 i jedan put rec kak da kaj nacrta...

pa radije sma nacrtas u 5x manje vremena i s 100 x manje za*ebancije...

ko se bavi tehnickim crtezima, taj ih i osmisljava...ne crta za nikog drugog, ...

jer je to bzvz...

koji to inž. ne zna sam crtat u CAD programu...

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
angel of fire kaže...
AlfaDelta kaže...

Poštovanje,

zanima me gdje se isplati ići na AutoCAD tečaj, a da nije pre skup. Algebra nije opcija jel smo se tamo posvađali. I dali se uopće isplati ići na tečaj tehničkog crtača (autocad)? Dali ima posla s time? Hvala na odgovorima, sve najbolje!

na koju foru ti mislis naucit crtat u autoCAD-u ak se ne bavis , konkretno, građevinom...

kaj, mislis drugims precrtavat s papira na komp...

to ti ne bi islo, arhici i građ. sami crtaju ...

malo mi je cudna tvoja ideja...Izlanuo se

posla ima u projektiranju, ne u crtanju...

 

pricas gluposti.

ne sluze se samo gradjevinci AutoCAD-om.

Hoces primjer? Strojari, koji se bave konstruiranjem.

I ako mu treba hitno da nauci crtati u AutoCAD-u onda su mu tecajevi najbolji.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
neaktivan
offline
AutoCAD školovanje

Što se mene tiče, ja sam AutoCAD svladao na faksu (FSB), ali sam se kasnije u poslu susreo s puno inženjera, arhitekata, krajobraznih arhitekata, građevinaca koji su stariji ljudi, koji su davno završili faks, pa nisu ovladali AutoCAD-om (i računalima općenito), ali su stručnjaci u svom poslu. Njima je eventualno potrebna takva usluga ili barem 'asistencija' prilikom korištenja.

 

Iako, s druge strane, da bi se bavio takvim poslom, moraš biti stručan. Sigurno ti nitko neće dati da crtaš vatrodojavu ili nešto sl. samo na osnovu završenog tečaja. Tako da je upitna svrha takvog tečaja, obzirom da znanje stečeno na takvom tečaju premašuje iskoristivost u praksi.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
macak kaže...

Iako, s druge strane, da bi se bavio takvim poslom, moraš biti stručan. Sigurno ti nitko neće dati da crtaš vatrodojavu ili nešto sl. samo na osnovu završenog tečaja. Tako da je upitna svrha takvog tečaja, obzirom da znanje stečeno na takvom tečaju premašuje iskoristivost u praksi.

 

Naravno  da ces se prije trebati dokazati kroz neke manje projekte da znas znanje. Nitko ne dobije neki posao prije nego sto se utvrdi da li ga je sposoban izvršiti.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
AA-d00d kaže...

Naravno  da ces se prije trebati dokazati kroz neke manje projekte da znas znanje. Nitko ne dobije neki posao prije nego sto se utvrdi da li ga je sposoban izvršiti.

Htio sam reći da se AutoCAD uči na faksu. Građevina, strojarstvo, arhitektura, krajobraz...

 

Da bi nešto projektirao, moraš biti ovlašteni inženjer. I tada sam crtaš svoje projekte i iza njih stojiš.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
offline
AutoCAD školovanje

Tko kaže da nema posla u crtanju u AutoCADu, pogotovo ako kao student tražiš izvor dodatne zarade. Čuo od osobe koja mi sigurno nije lagala (čak mi je predlagala to kao ljetni posao) za jedan "ured" koji pristojno plaća da precrtaš s papira u CAD određen broj crteža u zadanom periodu.

There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 20:48 (ZC_Someone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
ZC_Someone kaže...

Tko kaže da nema posla u crtanju u AutoCADu, pogotovo ako kao student tražiš izvor dodatne zarade. Čuo od osobe koja mi sigurno nije lagala (čak mi je predlagala to kao ljetni posao) za jedan "ured" koji pristojno plaća da precrtaš s papira u CAD određen broj crteža u zadanom periodu.

to su po meni ne ozbiljni "uredi"...

jer, taj netko iza tebe mora provjerit to kak si ti nacrtao...

dakle, opet gubi vrijeme...

sve u svemu...kad hoces da nesto se napravi kako treba, najbolje je to napraviti sam...

onda i mozes odgovarati za to, i onda odgovaras za potpis na tom crtežu....

ja namjeravam na arh. i/ili građ. i ne bi mi palo na pamet da riskiram licencu ovlaštenog projektanta zato kaj je tam neki samonaučnik ili neki tam desni lik krivo razumio ono kaj sam mu reko ili je krivo vidio/pročitao nacrt...

Namigiva

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
macak kaže...
AA-d00d kaže...

Naravno  da ces se prije trebati dokazati kroz neke manje projekte da znas znanje. Nitko ne dobije neki posao prije nego sto se utvrdi da li ga je sposoban izvršiti.

Htio sam reći da se AutoCAD uči na faksu. Građevina, strojarstvo, arhitektura, krajobraz...

 

Da bi nešto projektirao, moraš biti ovlašteni inženjer. I tada sam crtaš svoje projekte i iza njih stojiš.

 

A sta je sa ovima koje si nabrojao od starijih kolega koji neznaju u AutoCAD. Zar ce oni ici na fax opet?

Da, AutoCAD uce studenti na faxu, a oni koji nisu upali ili mogli na fax oni uzimaju tecajeve pa malo po malo se dokazuju poslje

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
AA-d00d kaže...
macak kaže...
AA-d00d kaže...

Naravno  da ces se prije trebati dokazati kroz neke manje projekte da znas znanje. Nitko ne dobije neki posao prije nego sto se utvrdi da li ga je sposoban izvršiti.

Htio sam reći da se AutoCAD uči na faksu. Građevina, strojarstvo, arhitektura, krajobraz...

 

Da bi nešto projektirao, moraš biti ovlašteni inženjer. I tada sam crtaš svoje projekte i iza njih stojiš.

 

A sta je sa ovima koje si nabrojao od starijih kolega koji neznaju u AutoCAD. Zar ce oni ici na fax opet?

Da, AutoCAD uce studenti na faxu, a oni koji nisu upali ili mogli na fax oni uzimaju tecajeve pa malo po malo se dokazuju poslje

genijalac, ne vladas materijom...

ti , da bi dosao do crtanja u autoCAD-u, moras znati jezgru struke...

nemres crtkarat bzvz i reci, da , evo, to je nacrtano...

ja sad govorim npr za građ. struku, al to se moze primjeniti na bilo koju drugu teh. struku...

ti moras znati kako projektirati, napraviti skicu , idejni projekt, pa onda ici u razradu projekta, dakle, statika, razmjestaj zidova, kons. sustava, vrste materijala, itd...pa do izolacija...

i to sve dokazati, i za to odgovarati svojim potpisom...

kako to mislis dostic, ako samo znas crtat u autoCADU-u, a ne znas samu struku...

to je kao da znas drzat olovku , imas i papir, ali ne znas kak nacrtat neku kucicu onak iz glave....

ne vrijede ti nista ta olovka i papir...Namigiva

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
angel of fire kaže...

genijalac, ne vladas materijom...

ti , da bi dosao do crtanja u autoCAD-u, moras znati jezgru struke...

nemres crtkarat bzvz i reci, da , evo, to je nacrtano...

ja sad govorim npr za građ. struku, al to se moze primjeniti na bilo koju drugu teh. struku...

ti moras znati kako projektirati, napraviti skicu , idejni projekt, pa onda ici u razradu projekta, dakle, statika, razmjestaj zidova, kons. sustava, vrste materijala, itd...pa do izolacija...

i to sve dokazati, i za to odgovarati svojim potpisom...

kako to mislis dostic, ako samo znas crtat u autoCADU-u, a ne znas samu struku...

to je kao da znas drzat olovku , imas i papir, ali ne znas kak nacrtat neku kucicu onak iz glave....

ne vrijede ti nista ta olovka i papir...Namigiva

 

Statika, razmjestaj, konstrukcije zidova, vrste materijala...to se sve uci kroz semestre na studiju (npr FSB: Mehanika 1, Nauka o čvrstoći, Termodinamika itd...)

A i normalno da neces crtati bezveze, AutoCAD i je tako osmisljen da ti ono sto zelis nacrtati mora imati nekog smisla!

Sumnjam da ce ikoji inžinjer ici crtati nebuloze - ono sto ce ici crtati to ce znati iz struke.

 

 

Every time two people have sex, an angel gets a boner
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
AA-d00d kaže...
angel of fire kaže...

genijalac, ne vladas materijom...

ti , da bi dosao do crtanja u autoCAD-u, moras znati jezgru struke...

nemres crtkarat bzvz i reci, da , evo, to je nacrtano...

ja sad govorim npr za građ. struku, al to se moze primjeniti na bilo koju drugu teh. struku...

ti moras znati kako projektirati, napraviti skicu , idejni projekt, pa onda ici u razradu projekta, dakle, statika, razmjestaj zidova, kons. sustava, vrste materijala, itd...pa do izolacija...

i to sve dokazati, i za to odgovarati svojim potpisom...

kako to mislis dostic, ako samo znas crtat u autoCADU-u, a ne znas samu struku...

to je kao da znas drzat olovku , imas i papir, ali ne znas kak nacrtat neku kucicu onak iz glave....

ne vrijede ti nista ta olovka i papir...Namigiva

 

Statika, razmjestaj, konstrukcije zidova, vrste materijala...to se sve uci kroz semestre na studiju (npr FSB: Mehanika 1, Nauka o čvrstoći, Termodinamika itd...)

A i normalno da neces crtati bezveze, AutoCAD i je tako osmisljen da ti ono sto zelis nacrtati mora imati nekog smisla!

Sumnjam da ce ikoji inžinjer ici crtati nebuloze - ono sto ce ici crtati to ce znati iz struke.

 

 

jel ti to za*ebavas???...

pa to ti i govorim, ja se samo nadovezujem na odgovor za dotičnog postavljača teme....

on nije unženjer, nego pita dal se isplati naučiti čisti autoCAD...

dakle, cim tak nekaj pita, ocito nije inženjer s zavrsenim fakultetom...

Psssssst Zecovi spavaju
16 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
angel of fire kaže...
AA-d00d kaže...
angel of fire kaže...

genijalac, ne vladas materijom...

ti , da bi dosao do crtanja u autoCAD-u, moras znati jezgru struke...

nemres crtkarat bzvz i reci, da , evo, to je nacrtano...

ja sad govorim npr za građ. struku, al to se moze primjeniti na bilo koju drugu teh. struku...

ti moras znati kako projektirati, napraviti skicu , idejni projekt, pa onda ici u razradu projekta, dakle, statika, razmjestaj zidova, kons. sustava, vrste materijala, itd...pa do izolacija...

i to sve dokazati, i za to odgovarati svojim potpisom...

kako to mislis dostic, ako samo znas crtat u autoCADU-u, a ne znas samu struku...

to je kao da znas drzat olovku , imas i papir, ali ne znas kak nacrtat neku kucicu onak iz glave....

ne vrijede ti nista ta olovka i papir...Namigiva

 

Statika, razmjestaj, konstrukcije zidova, vrste materijala...to se sve uci kroz semestre na studiju (npr FSB: Mehanika 1, Nauka o čvrstoći, Termodinamika itd...)

A i normalno da neces crtati bezveze, AutoCAD i je tako osmisljen da ti ono sto zelis nacrtati mora imati nekog smisla!

Sumnjam da ce ikoji inžinjer ici crtati nebuloze - ono sto ce ici crtati to ce znati iz struke.

 

 

jel ti to za*ebavas???...

pa to ti i govorim, ja se samo nadovezujem na odgovor za dotičnog postavljača teme....

on nije unženjer, nego pita dal se isplati naučiti čisti autoCAD...

dakle, cim tak nekaj pita, ocito nije inženjer s zavrsenim fakultetom...

 

Dobro, ja sam mislio da pita gdje moze ici na tecajeve jer mu treba.

 

A sad sto se tice isplativosti  nisi ti u potpunosti u pravu kao sto ja nisam u potpunosti u krivu, naime neke firme objavljuju tecajeve za crteze i ti lijepo nacrtas, pokazes im, oni provjere i ako su zadovoljni onda ti plate.

Every time two people have sex, an angel gets a boner
14 godina
protjeran
offline
AutoCAD školovanje

Joj hvala ljudi! Baš ste se raspisaliSmijeh Shvatio sam Osmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
AutoCAD školovanje

Nije istina da ne treba,evo moj slucaj,isao sam u ivoru ali krivi smjer isao sam web dizajn i ispostavilo se kasnije da sam krivi smjer upisao,evo zasto,jednom prilikom sjedim u restoranu kod bratica i bio direktor peugeot-a(ne generalni direktor vec direktor tvornice u Slavonskom Brodu),na veceri-cugi sta ja znam ugl jako je dobar s mojim tetkom i tetak ga kroz pricu pita za poslove kakve nudi i mene predlozi i taj covjek sjedne za nas stol i pita me dali znam raditi u CAD-u,da sam rekao da znam isao bi na tecaj u Lyon na nekakvu specijalizacuju koja traje 3 mjeseca i radio bio kod njih u firmi kao crtac djelova za motore,ja naravno nisam mogao reci da jer bi me poslali bez osnova koje su bile  osnovne CAD-a koje ja nisam imao,a pohadao sam ivoru samo krivi smjerCool Najgore u svemu sto mi je rekao da u HRV nema 10 osoba koje to rade taj posao koi je on meni nudio.Zamislite kakav mi je bio osjecaj neko ti nudi posao koji drugi sanjaju a ti ga ne mozes raditi jer nemas osnove koje trebaju za specijalizaciju.

 

Tako da ne slusaj one koi vicu da se ne isplati itekako se isplati,znanje se uvjek isplati.

When you are halfway up,you are always halfway down
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 22:30 (carcharodon).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
AutoCAD školovanje

Ja ti u potpunosti vjerujem, i dalje stojim iza toga da neka ide na tecajeve bez obzira sto nije inžinjer

Every time two people have sex, an angel gets a boner
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
AutoCAD školovanje

E ljudi, da ne otvaram novu temu... Di se isplati ići za servisera računala? Algebra kao što rekoh ne... Ali šta vi kažete? Edunova, Ivora, POUZ? Hvala na odgovoru :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: AutoCAD školovanje
angel of fire kaže...

to su po meni ne ozbiljni "uredi"...

jer, taj netko iza tebe mora provjerit to kak si ti nacrtao...

dakle, opet gubi vrijeme...

sve u svemu...kad hoces da nesto se napravi kako treba, najbolje je to napraviti sam...

onda i mozes odgovarati za to, i onda odgovaras za potpis na tom crtežu....

ja namjeravam na arh. i/ili građ. i ne bi mi palo na pamet da riskiram licencu ovlaštenog projektanta zato kaj je tam neki samonaučnik ili neki tam desni lik krivo razumio ono kaj sam mu reko ili je krivo vidio/pročitao nacrt...

Namigiva

A hebote taman posla da ce dati bilo kome da radi tak nesto, a pogotovo neki novi projekt.

Uvijet je naravno minimalno da pohađaš višu godinu određenog fakulteta, na pocetku te provjere dal zbilja znas raditi ili seres i na kraju krajeve nikad ne dobiš neki projekt koji je u izradi. Ono što takvi povremeni vanjski suradnici rade je precrtavaju stare crteže s papira na komp da je njima poslje lakse pretraživat vlastitu arhivu, jer takav posao sigurne neće dati diplomiranom inžinjeru.

 

AlfaDelta kaže...

E ljudi, da ne otvaram novu temu... Di se isplati ići za servisera računala? Algebra kao što rekoh ne... Ali šta vi kažete? Edunova, Ivora, POUZ? Hvala na odgovoru :)

Po meni nikuda, to je jadan posao na kojem svaki debil koji ti nesto donese da popraviš viče na tebe jer si mu ti kriv za sve makar on sam nema pojma o temi. A ne vjerujem ni da je plača pre bajna. Ali ako baš moraš...

There are 10 types of people in the world... those who understand binary and those who don't.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 22:25 (ZC_Someone).
14 godina
protjeran
offline
RE: AutoCAD školovanje
AlfaDelta kaže...

E ljudi, da ne otvaram novu temu... Di se isplati ići za servisera računala? Algebra kao što rekoh ne... Ali šta vi kažete? Edunova, Ivora, POUZ? Hvala na odgovoru :)

Može preporuka?

 

P.S. Joj da edunova je u osijeku, a ja u zagrebu...

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 22:50 (AlfaDelta).
14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
carcharodon kaže...

Nije istina da ne treba,evo moj slucaj,isao sam u ivoru ali krivi smjer isao sam web dizajn i ispostavilo se kasnije da sam krivi smjer upisao,evo zasto,jednom prilikom sjedim u restoranu kod bratica i bio direktor peugeot-a(ne generalni direktor vec direktor tvornice u Slavonskom Brodu),na veceri-cugi sta ja znam ugl jako je dobar s mojim tetkom i tetak ga kroz pricu pita za poslove kakve nudi i mene predlozi i taj covjek sjedne za nas stol i pita me dali znam raditi u CAD-u,da sam rekao da znam isao bi na tecaj u Lyon na nekakvu specijalizacuju koja traje 3 mjeseca i radio bio kod njih u firmi kao crtac djelova za motore,ja naravno nisam mogao reci da jer bi me poslali bez osnova koje su bile  osnovne CAD-a koje ja nisam imao,a pohadao sam ivoru samo krivi smjerCool Najgore u svemu sto mi je rekao da u HRV nema 10 osoba koje to rade taj posao koi je on meni nudio.Zamislite kakav mi je bio osjecaj neko ti nudi posao koji drugi sanjaju a ti ga ne mozes raditi jer nemas osnove koje trebaju za specijalizaciju.

 

Tako da ne slusaj one koi vicu da se ne isplati itekako se isplati,znanje se uvjek isplati.

Prvo se ispričavam što upadam u temu,jer nisam baš kompetentan za diskusiju o AutoCAD-u i radom u tim branšama.Sada da odgovorim na tvoju poruku:Tebi se pružila prilika za koju se mogu kladiti da se neće pružiti velikoj većini ljudi.Ako autor završi tečaj osnova rada u CAD-u,sigurno ne znači da će pukim slučajem završiti na nekoj večeri i da će mu vlasnik neke firme  ponuditi specijalizaciju u inozemstvu.Naravno,slažem se da se znanje uvijek isplati,ali ovo što si ti napomenuo je sreća i igra slučaja.E sad,da li se isplati završiti tečaj u njegovom slučaju,ne znam!On želi naučiti osnove Auto-CAD-a,a što se s tim osnovama može raditi nemam pojma.Samo znam da Auto-CAD obično koriste ljudi struke;inžinjeri,strojari,arhitekti...

oko za oko,pasta za zube
14 godina
offline
RE: AutoCAD školovanje
AlfaDelta kaže...

zanima me gdje se isplati ići na AutoCAD tečaj, a da nije pre skup.

Ako želiš naučiti AutoCAD bez plaćanja evo ti link AUTOCAD za početnike - slikoviti koraci step-by-step

 

u biti, sve je dobro znati ako imaš volje i želje naučiti, nikada se ne zna kada će ti trebati. Osim ako konkretno ciljaš na neki posao pa ti treba znanje. Uz ovaj web tutorial možeš naučiti osnove rada u AdutoCAD-u

pozdrav

Web tutoriali za početnike, Autocad, Windows, Excel, Word, FrontPage, PowerPoint, Home Network ...
14 godina
neaktivan
offline
AutoCAD školovanje

Po meni se vise isplati ucit catia

Bboy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
Bboying kaže...

Po meni se vise isplati ucit catia

Da catia je vrlo dobra, dosta sam radio u njoj!

15 godina
offline
RE: AutoCAD školovanje
Bboying kaže...

Po meni se vise isplati ucit catia

Tebi se isplati jer si mozda strojar..ili elektro struka...a za sve ostalo tu je AutoCAD i nema mu zamjene...

14 godina
neaktivan
offline
RE: AutoCAD školovanje
milanji kaže...
Bboying kaže...

Po meni se vise isplati ucit catia

Tebi se isplati jer si mozda strojar..ili elektro struka...a za sve ostalo tu je AutoCAD i nema mu zamjene...

Istina!!! Catia je više za strojare. Makar ima i za električare crtanje u Cati-i.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice