ECDL predavač

poruka: 11
|
čitano: 9.729
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
ECDL predavač

Poštovanje,

zanima me samo kako se može postati ECDL predavač? Jeli treba MIT završiti Smijeh? Ne, zbilja što je potrebno? Čuo sam da je potrebno samo završiti sve module, dakle 7 + 4 napredna... Jeli to to? Mislim meni je MS Office u malom prstu, a i da nije znam ga naučiti vrlo brzo... Molim da mi kažete što je potrebno. Hvala!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ECDL predavač
AlfaDelta kaže...

Poštovanje,

zanima me samo kako se može postati ECDL predavač? Jeli treba MIT završiti Smijeh? Ne, zbilja što je potrebno? Čuo sam da je potrebno samo završiti sve module, dakle 7 + 4 napredna... Jeli to to? Mislim meni je MS Office u malom prstu, a i da nije znam ga naučiti vrlo brzo... Molim da mi kažete što je potrebno. Hvala!

 E to i mene zanima. Jel to strogo standardizirano ili mogu i ja predavati sa recimo VŠS i MCSA. :D

office mogu predavat. ak treba mogu i open office. isti šit...hehe

14 godina
protjeran
offline
ECDL predavač

E dajte recite samo jeli moje razmišljanje u redu:

 

Dakle 1. završiti ovo: http://www.algebra.hr/BazaProgram.aspx?sifra=11

 

i onda ovo: http://www.ecdl.hr/obrazovanje-ispitivaecdl-hr-meni-50

 

Je li to dovoljno ili treba još nešto?

 

Hvala na odgovorima! Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
ECDL predavač

moras poloziti sve ispite za ecdl i nakon toga odslusati neki trenerski seminar koji se slusao u elite tradeu. mislim da se trenerski ispit veze za odredenu skolu, tj. neka skola te mora poslati na taj ispit.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.10.2009 20:58 (sasa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
ECDL predavač

Sto za to treba nesto zavrsiti ?!?! Ja mislio da to moze biti svaki sa tecajem office-a Smijeh.

Kada sam slusao osobu koja je isla na ispit nisam znao jel' da se smijem ili ne. Doduse, osim totalno debilnih pitanja, cuo sam i na neka koja imaju vise odgovora, ali oni priznaju samo onaj 'njihov' jedan.

Jos jedan od nacina kako izvuci dosta para od ljudi, a u biti nista ih ne nauce.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
ECDL predavač

Evo, otvaram malo zaboravljenu temu, ali sam slucajno naletio na nju, pa posto radim kao ECDL predavac, mozda nekoga bude zanimalo.

 

Za predavaca bi trebalo zavrsiti svih 11 modula (7+4). No, to nije bas 100% uvjet, vec se navodi kao preporuka. Teoretski mozete raditi kao predavac i bez zavrsenog iti jednog modula (ako se nesto nije promijenilo u zadnjih godinu-dvije otkako radim, pa su to uveli kao obavezu), ali tesko da ce vas itko primiti bez zavrsenih barem tih 7 osnovnih, pa napredne mozete kasnije uz rad.

 

Prvo se, naravno, treba poklopiti da firma trazi predavace; tj. im fali. Zatim se otvori natjecaj i vi se javite. Nakon toga (ovo sad pricam iz iskustva u mojoj firmi, kod drugih je mozda nesto drukcije) polazete ispit znanja iz opce informatike i iz materije koju zelite predavati (MS Office). Ispit nije nista posebno strasno. Treba vam ono osnovno, normalno znanje iz Worda, Excela... da prodjete. Ako prodjete ispit, idete na uvodno predavanje. Uvodno predavanje se sastoji od toga da odaberete (proizvoljno) neku temu iz Worda, Excela ili slicno i pred komisijom od 3-4 clana to predajete. Tu se gleda kako prenosite znanje. Uvodno predavanje traje otprilike 20-30 minuta, ali moze trajati i nesto krace, sve ovisi koliko je komisija zadovoljna/nezadovoljna vama.

Ukoliko ste zadovoljili na uvodnom predavanju onda morate odslusati svih 7 modula da vidite kako predaje netko tko to vec radi i nakon toga mislim da ste spremni za samostalno predavanje (nisam siguran ima li jos nesto, posto sam ja uletio kad je bila neka velika guzva, pa sam odmah bacen u vatru bez odslusanih modula).

 

Eto, to bi bilo otprilike to kako se postaje predavac.

 

Inace, nemojte se zavaravati da je lako biti predavac. Vjerujem da vecina ovdje ima sasvim dovoljno znanja za ECDL predavaca, ako ne i puno vise nego sto je potrebno, ali kvalitetno prenijeti znanje nije bas lako. Kvalitetan predavac mora biti i psiholog i imati celicne zivce i znati se snaci u momentu... Svasta se na tom poslu dozivi.

 

I na kraju jedan mali ispravak netocnog navoda. To sto je sasa napisao potpuno stoji, ali to nije za ECDL predavaca, nego za ECDL ispitivaca (onoga tko odrzava ispite). Vi kao predavac mozete normalno drzati predavanja, jedino ne mozete odrzavati ispite ako niste ispitivac. Da biste postali ispitivac (sto je svakako preporucljivo jednom napraviti, ali nije nesto bez cega ne mozete poceti predavati) morate poloziti svih 7 osnovnih modula, 4 napredna i nakon toga vas firma posalje na dvodnevni seminar za ispitivaca.

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.12.2009 22:59 (shija).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: ECDL predavač
AlfaDelta kaže...

E dajte recite samo jeli moje razmišljanje u redu:

 

Dakle 1. završiti ovo: http://www.algebra.hr/BazaProgram.aspx?sifra=11

 

i onda ovo: http://www.ecdl.hr/obrazovanje-ispitivaecdl-hr-meni-50

 

Je li to dovoljno ili treba još nešto?

 

Hvala na odgovorima! Namigiva

 Ne. Izmedju ta 2 moras poloziti 4 napredna modula (Word, Excel, Access i Powerpoint) od kojih je napredni Excel ubjedljivo najtezi.

14 godina
neaktivan
offline
RE: ECDL predavač
shija kaže...

 

 

Prvo se, naravno, treba poklopiti da firma trazi predavace; tj. im fali. Zatim se otvori natjecaj i vi se javite.

 Nisam siguran da sam u zadnje cca 2 godine vidio baš neke natječaje gdje netko traži ECDL predavače.......?

hm..

14 godina
neaktivan
offline
RE: ECDL predavač
Putin kaže...
shija kaže...

 

 

Prvo se, naravno, treba poklopiti da firma trazi predavace; tj. im fali. Zatim se otvori natjecaj i vi se javite.

 Nisam siguran da sam u zadnje cca 2 godine vidio baš neke natječaje gdje netko traži ECDL predavače.......?

hm..

 

Koliko se ja sjecam, Algebra je prije par mjeseci trazila, ali u Puli. Za ostalo ne znam, ne pratim bas oglase u zadnje vrijeme.

I have seen the truth, and it makes no sense
16 godina
neaktivan
offline
RE: ECDL predavač
shija kaže...

Evo, otvaram malo zaboravljenu temu, ali sam slucajno naletio na nju, pa posto radim kao ECDL predavac, mozda nekoga bude zanimalo.

 

Za predavaca bi trebalo zavrsiti svih 11 modula (7+4). No, to nije bas 100% uvjet, vec se navodi kao preporuka. Teoretski mozete raditi kao predavac i bez zavrsenog iti jednog modula (ako se nesto nije promijenilo u zadnjih godinu-dvije otkako radim, pa su to uveli kao obavezu), ali tesko da ce vas itko primiti bez zavrsenih barem tih 7 osnovnih, pa napredne mozete kasnije uz rad.

 

Prvo se, naravno, treba poklopiti da firma trazi predavace; tj. im fali. Zatim se otvori natjecaj i vi se javite. Nakon toga (ovo sad pricam iz iskustva u mojoj firmi, kod drugih je mozda nesto drukcije) polazete ispit znanja iz opce informatike i iz materije koju zelite predavati (MS Office). Ispit nije nista posebno strasno. Treba vam ono osnovno, normalno znanje iz Worda, Excela... da prodjete. Ako prodjete ispit, idete na uvodno predavanje. Uvodno predavanje se sastoji od toga da odaberete (proizvoljno) neku temu iz Worda, Excela ili slicno i pred komisijom od 3-4 clana to predajete. Tu se gleda kako prenosite znanje. Uvodno predavanje traje otprilike 20-30 minuta, ali moze trajati i nesto krace, sve ovisi koliko je komisija zadovoljna/nezadovoljna vama.

Ukoliko ste zadovoljili na uvodnom predavanju onda morate odslusati svih 7 modula da vidite kako predaje netko tko to vec radi i nakon toga mislim da ste spremni za samostalno predavanje (nisam siguran ima li jos nesto, posto sam ja uletio kad je bila neka velika guzva, pa sam odmah bacen u vatru bez odslusanih modula).

 

Eto, to bi bilo otprilike to kako se postaje predavac.

 

Inace, nemojte se zavaravati da je lako biti predavac. Vjerujem da vecina ovdje ima sasvim dovoljno znanja za ECDL predavaca, ako ne i puno vise nego sto je potrebno, ali kvalitetno prenijeti znanje nije bas lako. Kvalitetan predavac mora biti i psiholog i imati celicne zivce i znati se snaci u momentu... Svasta se na tom poslu dozivi.

 

I na kraju jedan mali ispravak netocnog navoda. To sto je sasa napisao potpuno stoji, ali to nije za ECDL predavaca, nego za ECDL ispitivaca (onoga tko odrzava ispite). Vi kao predavac mozete normalno drzati predavanja, jedino ne mozete odrzavati ispite ako niste ispitivac. Da biste postali ispitivac (sto je svakako preporucljivo jednom napraviti, ali nije nesto bez cega ne mozete poceti predavati) morate poloziti svih 7 osnovnih modula, 4 napredna i nakon toga vas firma posalje na dvodnevni seminar za ispitivaca.

nego za ECDL ispitivaca -> da, i to sam polagao...  :-) laganini...

 

i napredni excel nije jako tezak... ako je onda mozda treba bolja priprema ili mozda predavac nije spreman za drzanje te razine predavanja... ;-)

14 godina
neaktivan
offline
RE: ECDL predavač
sasa kaže...
nego za ECDL ispitivaca -> da, i to sam polagao...  :-) laganini...

 

i napredni excel nije jako tezak... ako je onda mozda treba bolja priprema ili mozda predavac nije spreman za drzanje te razine predavanja... ;-)

 

Meni je napredni Excel bio najgori. Doduse ja sam samostalno pripremao sve ispite (bez da sam odslusao predavanja), pa mozda zbog toga.

Najgore mi je bilo sto neka pitanja uopce nisam skontao sto se trazi u pitanju, a neke stvari sam morao nabubati napamet bez da shvatim zasto to tako ide, a to ne volim.

 

Ali dobro, sve je to individualno. Napredni Access mi je od sva 4 bio ubjedljivo najlaksi, jer godinama radim sa bazama podataka, dok vecina dobije sijede na sam spomen Accessa.

I have seen the truth, and it makes no sense
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 16:05 (shija).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice