Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

poruka: 81
|
čitano: 25.451
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

Nije našla ni ništa bolje, zar ne?

 

Ehh. Zaspamali smo temu, ali eto, pustio sam s obzirom da je tema vrlo usko vezana uz pitanje originalnog autora i dobar mu je orijentir da vidi kako IT struka diše.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
offline
Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

Naxeem jos je na birou... 12 mjeseci... divotica, a? Ja uvijek kazem, imag vrapca u ruci i trazi goluba na grani :D ili tako nesto

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

pa naravno da se  nisu javili kad je ona rekla da ce se javit njima...ddd

15 godina
neaktivan
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

Recimo ,prođete i u "drugi krug" izbora za radno mjesto i dobijete da navedete plaću za koju se nadate da bi vam odgovarala..vi kažete (misliš se u sebi ..."ma 5000kn će biti dovoljno ,ako ponude i manje pristajem")...napiše se 5000kn i tako još neke podatke ,a oni vama "Hvala na sudjelovanju" ---eto koliko se cijeni IT .....inače iskustvo se najviše cijeni(ono kao "ispod stola") ,a zatim diplome i certifikati,i naravno da je žalosno kad završeni inženjerci traže dodatno certifikate i druge papire a to nisu dobili na faksu...to samo govori o stanju u našem školstvu na svim razinama.Dalje neću jer bih mogao napisati nešto što ne želim.

Private
16 godina
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

Nije sve u lovi, ja sam 2002-ge otišao sa 6600kn plaće, a danas imam 4700kn i mir nakon što odradim svojih 8 sati

 

Što se originalnog postera tiče, idealno oko administracije bi ti bilo zaposliti se u Srcu...mala plaća, al sigurna i dosta ulažu u ljude

 

Ekipi iz Zagreba je to skoro pa uobičajena karijera, iskoristiš Srce da stekneš certifikate i znanja koje ti oni plate, a onda pobjegneš

 

u privatne vode za veće novce :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 20:39 (segregator).
14 godina
neaktivan
offline
Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

Evo ja ću završit srednju školu zadnja godina. Završit ću za zidara iako sam krenuo kao arhitektonski tehničar ali da bih sačuvao svoje zdravlje sam se prebacio. Mislija sam polagat državnu maturu i upisat na fakultet ali radi financija sam u nemogučnosti da to napravim. Cili sam u kompjuterima i dosta se razumim,  pomažem prijateljima i familiji, ako je neki problem mene zovu. Naša sam mali posa priko lita di ću održavat par servera i web stranicu. Mislija sam uložit na Cisco certifikate i iz razloga što se upisuju u radnu knjižicu (algebra) i zato što me to zanima. Pa jel mi vridi da uplatim taj certifikat jer bih se volio tim baviti?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

itko

I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

Sada sam završna godina Tehničke škole(tehničar za elektroniku) i kanio sam Upisati TVZ-računarstvo,no vidim da ljudi imaju probleme sa pronalaženjem posla u struci. Bi li mi se isplatilo završiti tih 5 godina,skupiti nekoliko certifikata i pokušat naći neki dobar posao.Inače,čitao sam da su plaće u toj struci najviše u cijeloj HR ali iz napšisanog mi se ne čini tako. Što dalje??

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
vexx5555 kaže...

Sada sam završna godina Tehničke škole(tehničar za elektroniku) i kanio sam Upisati TVZ-računarstvo,no vidim da ljudi imaju probleme sa pronalaženjem posla u struci. Bi li mi se isplatilo završiti tih 5 godina,skupiti nekoliko certifikata i pokušat naći neki dobar posao.Inače,čitao sam da su plaće u toj struci najviše u cijeloj HR ali iz napšisanog mi se ne čini tako. Što dalje??

 

Ma nađe se i tu dobro plaćenih mjesta, npr bilo koja banka...samo moraš prihvatiti da nemaš privatnog života uopće u zamjenu za dobru plaću :)

15 godina
odjavljen
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
segregator kaže...
vexx5555 kaže...

Sada sam završna godina Tehničke škole(tehničar za elektroniku) i kanio sam Upisati TVZ-računarstvo,no vidim da ljudi imaju probleme sa pronalaženjem posla u struci. Bi li mi se isplatilo završiti tih 5 godina,skupiti nekoliko certifikata i pokušat naći neki dobar posao.Inače,čitao sam da su plaće u toj struci najviše u cijeloj HR ali iz napšisanog mi se ne čini tako. Što dalje??

 

Ma nađe se i tu dobro plaćenih mjesta, npr bilo koja banka...samo moraš prihvatiti da nemaš privatnog života uopće u zamjenu za dobru plaću :)

 Banka-e,to sam i imao na umu.Privatnog života i tako nemam.A kolike su plaće? Hoće li cloud computing utjecati na plaće i mogućnosti zaposlenja?

16 godina
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
vexx5555 kaže...

 Banka-e,to sam i imao na umu.Privatnog života i tako nemam.A kolike su plaće? Hoće li cloud computing utjecati na plaće i mogućnosti zaposlenja?

 

Mislim da su sad u rangu 8000-12000.

 

Ne mogu tvrditi da je svugdje isto, ali pod "nemaš privatnog života" sam mislio da se radi 12-16 sati dnevno, i subotom i nedjeljom

16 godina
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
segregator kaže...
vexx5555 kaže...

 Banka-e,to sam i imao na umu.Privatnog života i tako nemam.A kolike su plaće? Hoće li cloud computing utjecati na plaće i mogućnosti zaposlenja?

 

Mislim da su sad u rangu 8000-12000.

 

Ne mogu tvrditi da je svugdje isto, ali pod "nemaš privatnog života" sam mislio da se radi 12-16 sati dnevno, i subotom i nedjeljom

Mali upad - u kojoj je to banci tako?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
vexx5555 kaže...

Bi li mi se isplatilo završiti tih 5 godina,skupiti nekoliko certifikata i pokušat naći neki dobar posao.Inače,čitao sam da su plaće u toj struci najviše u cijeloj HR ali iz napšisanog mi se ne čini tako. Što dalje??

Naravno da nisu. Najbolji su takvi koji se uhvate toga "jer su plaće dobre". Takvi godinama ne nalaze posao, jer zapravo osim diplome ništa nemaju (znanja) i nitko niti treba, niti želi. A o želji i prijeko potrebnom konstantnom učenju, da ne govorim.

Certifikati se ne "skupljaju", nego se zasluže i uglavnom nemaju smisla ako ti ih ne plaća firma, jer certifikati ne služe da nešto naučiš, već da imaš službenu potvrdu da nešto znaš.

 

Same plaće nisu uopće najviše. Mnoge struke su daleko "jače"... građevina, medicina, farmacija, bauštela...

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
naxeem kaže...
vexx5555 kaže...

Bi li mi se isplatilo završiti tih 5 godina,skupiti nekoliko certifikata i pokušat naći neki dobar posao.Inače,čitao sam da su plaće u toj struci najviše u cijeloj HR ali iz napšisanog mi se ne čini tako. Što dalje??

Naravno da nisu. Najbolji su takvi koji se uhvate toga "jer su plaće dobre". Takvi godinama ne nalaze posao, jer zapravo osim diplome ništa nemaju (znanja) i nitko niti treba, niti želi. A o želji i prijeko potrebnom konstantnom učenju, da ne govorim.

Certifikati se ne "skupljaju", nego se zasluže i uglavnom nemaju smisla ako ti ih ne plaća firma, jer certifikati ne služe da nešto naučiš, već da imaš službenu potvrdu da nešto znaš.

 

Same plaće nisu uopće najviše. Mnoge struke su daleko "jače"... građevina, medicina, farmacija, bauštela...

 Definitivno me nisi shvatio. Ja sam se pronašao u tome i to će biti moj životni put (najbolji posao je onaj koji voliš raditi) i oduvijek sam to želio raditi. Ali definitivno ne želim završiti radeći ko konj za 5000-6000 kn. Onda bih se radije odlučio za elektrotehniku. Na ovo tvoje o certifikatima ću samo reći-što više uložiš ,to više i dobiješ.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

Savjetujem ti da radije nađeš neki bolji posao ili taj posao vani. Eventualno u ZG nađeš neki, ali i tu je ponuda slaba.

Ja samo želim reći da ti certifikati znače kao šlag na torti, ali tek kad imaš tortu.

Ako ćeš se baviti IT-om, u Splitu primjerice, 5-6 tisuća i rad kao konj je sreća.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
14 godina
neaktivan
offline
Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

Naxxem imaš koji savjet za mene?

I would love to change the world, but they won't give me the source code
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
vexx5555 kaže...

Privatnog života i tako nemam.

Hehe, a KIA?

 

Drži fige za posel u sisku to bi bilo predobro, nemoraš nikud putovat.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
vexx5555 kaže...

 Definitivno me nisi shvatio. Ja sam se pronašao u tome i to će biti moj životni put (najbolji posao je onaj koji voliš raditi) i oduvijek sam to želio raditi. Ali definitivno ne želim završiti radeći ko konj za 5000-6000 kn. Onda bih se radije odlučio za elektrotehniku. Na ovo tvoje o certifikatima ću samo reći-što više uložiš ,to više i dobiješ.

Koliko sam ja upoznat sa platnom strukturom u IT-u (radio sam u sva tri sektora, a i imam prijatelje informatičare koji rade u raznim sektorima), ide ti ovako :

Privatni sektor (male firmice max 50 zaposlenika):

  • prvi posao (pripravnik) :  do 4000kn (max maximuma)
  • nisi pripravnik : od 3000kn do 4500kn, ovisno o znanju, a ako se pokažeš nakon par mijeseci može narasti do 5000kn (ali to je jako rijetko)
  • nakon nekoliko godina rada : moglo bi se dogovoriti sa poslodavcem za veću plaću (ovisi od firme do firme), čuo sam čak da su neki i dobivali po 15000kn (sad koliko ima istine u tome), ali oko 8000kn možeš očekivati (ako je vlasnik firme pošten ,ako nije onda odeš što prije)

Državni sektor:

  • prvi posao : do 4000kn
  • nisi pripravnik : od 5000 do 7500kn (ovisi od ustanove do ustanove), može porasti nakon probnog roka
  • nakon nekoliko godina : može se dogurati do 10000kn, ali uz puno (ass licking, ili rodbina), jer nepotizam je tu više zastupljeni nego tvoja kompetentnost

Privatni sektor (veće firme, dionička društva, banke):

  • prvi posao : oko 5000kn
  • nisi pripravnik : od 6000kn do 8500kn (ovisi)
  • nakon nekoliko godina: može se dogurati do 15000kn, a i do neke više pozicije (ali opet ovisi)

 

Naravno u ovima zadnjima je najbolje raditi i nabolje se nagrađuje, ali doći u takvu firmu je skoro kao dobiti na lutriji. Dođe oko 50 - 100 kandidata(ispit inteligencije, razgovor s psihologom, pa sa budućim kolegama, pa sa direktorom odjela itd..), a oni uzimaju samo jednoga (tak je bilo prilikom mojeg zapošljavanja)....

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
15 godina
odjavljen
offline
Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?

2 dado:

 

Znači ovako:cilj-banka,nabrati što više moguće znanja i iskustva i posao zagarantiran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
Smooth Operator kaže...
DarK.xy kaže...

Naime, tražim posao. Novopečeni ing. računarstva, smjer računalne mreže i sustavi. Posla nema, a oni što objave ponudu, dobiju preko 100 prijava. Nemam nekog velikog iskustva u IT firmama. Poznajem računala, softver, složio sam ih preko stotinjak, a isto toliko i osposobio za rad (kućna računala). Najbolje bi mi odgovarao posao kao sistem administratora.

 

Što se traži na tržištu rada? Za koje certifikate da počnem učiti? U što se isplati uložiti znanje i volju? MCSA/E (koji točno), baze podataka(koje), cisco? Ne mislim upisati algebru ili tako nešto slično. Imam volje i spreman sam sjesti doma, zagrijat stolicu, virtualizacija, par kompova u mrežu, istraživati i učiti.

 

Tražim samo usmjerenje, sa čim i kako početi. Hvala.

Čovječe, ti pričaš priču mog života. Ing. računarstva, bla-bla, sve brajo na papiru, samo, kad počneš raditi, nije to-to.

 

Od certifikata ti je najbolje imati MCSA i Cisco, barem ako misliš biti sa (sistem admin). Baze, hm, najviše mssql i oracle je jako popularan postao. Cisco CCNA svakako.

 

Ja sam počeo slično tako. Završeno računarstvo i htio sam početi nešto raditi. Programiranje mi se ne sviđa, barem ono za desktop aplikacije. Svakako počni s malom mrežom kući. Skini si video-tutoriala (torrent) za učenje, preporučam trainsignal, instaliraj i Windows rješenja i Linux. Active Directory, File Server, VPN, DNS, DHCP, WINSi, mreža, vrste mreže, oprema, kablovi, switchevi, routeri, sigurnost, mrežni anti-virusi, mail serveri, VoIP...

 

I svakodnevno prati zbivanja u IT-u.

a ti opet moju pricas,hehe,sta nas je sa istim problemima :D

Acer 5535 AMD Athlon 64 x2 1.9ghz ATI Radeon HD3200, 3gb DDR2 250gb HDD Windows 7
15 godina
offline
RE: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati?
vexx5555 kaže...

2 dado:

 

Znači ovako:cilj-banka,nabrati što više moguće znanja i iskustva i posao zagarantiran.

Pa tako nekako. Što više nauči tjekom studiranja (samostalno, jer na faksu te baš i neće gurati), radi na nekim studentskim projektima (naravno vezanim uz informatiku) itd.. Nakon što završiš faks, šalji molbe svugdje (sve veće firme koje te zanimaju), a ako imaš nešto u glavi i radio si nešto "samostalno" na faksu, mislim da ćeš naći posao bez problema....

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 8:33 (dado2202).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice