Knjiga o servisiranju računala

poruka: 6
|
čitano: 4.919
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Knjiga o servisiranju računala

Molim da mi preporučite neku knjigu o sertvisiranju računala, a da u njoj nije opisano servisiranje nekih starih ompova(486,  stari pentium...).

Zanima me servisiranje kompova baziranih na winsima (xp,sedmica).

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Knjiga o servisiranju računala
filip1 kaže...

Molim da mi preporučite neku knjigu o sertvisiranju računala, a da u njoj nije opisano servisiranje nekih starih ompova(486,  stari pentium...).

Zanima me servisiranje kompova baziranih na winsima (xp,sedmica).

95% posla vezanog uz servis nema veze s OS-om. Što se same literature tiče, imaš dvije osnove: ići putem literature većih brandova ili generički, A+ recimo.

14 godina
offline
RE: Knjiga o servisiranju računala

Vjerojatno ću kupovati u nekoj većoj knjižari ili ću pokušati nabaviti u knjižnici.

Naišite mi neke naslove da  nemam problema sa uzaludnim bauljanjem.

Zanima me sve vezano uz winse (ne linux i ostali sustavi).

Hvala!

16 godina
offline
RE: Knjiga o servisiranju računala
filip1 kaže...

Vjerojatno ću kupovati u nekoj većoj knjižari ili ću pokušati nabaviti u knjižnici.

Naišite mi neke naslove da  nemam problema sa uzaludnim bauljanjem.

Zanima me sve vezano uz winse (ne linux i ostali sustavi).

Hvala!

Opet, govorimo li o servisu (hardver) ili podršci operativnim sustavima (s njihovim servisima, vezanim uz namjenu i potrebe)?

Ako je hardver, onda A+ bazirana literatura. Ako je softver (windoze) ima dosta literature kako o samom operacijskom sustavu tako i njegovim servisima prema namjeni stroja.

14 godina
offline
RE: Knjiga o servisiranju računala

Mislim na generalni servis kompova (izmjena i popravak dijelova,snimanje winsa,čišćenje virusa, flash biosa.......). 

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2010 20:02 (filip1).
16 godina
offline
RE: Knjiga o servisiranju računala
filip1 kaže...

Mislim na generalni servis kompova (izmjena i popravak dijelova,snimanje winsa,čišćenje virusa, flash biosa.......). 

Razdvoji servis (hardver) i sistemsku administraciju. Servis je u globalu hardver (nekad plus firmwarei / BIOS-i i slične stvari). Operacijski sustavi su drugo, antivirusni opet nešto treće...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice