Koju srednju školu upisati?

poruka: 17
|
čitano: 6.342
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu upisati?

Znači ima tu tema ali ja mrzim spammat po tudim temama pa da pitam tu...

Sad sve nesto gledam i sve vise se dvoumim gdje da odem

Zivim u Rijeci i mislio sam u Elektrotehnicku za Tehnicara za racunalstvo

e sada koliko je to dobro za fax i dalje posao jer namjeravam na fax, ali su mi gimnazije malo preopsirne a ja bih se profilirao u informatici.

Svakodnevno pratim bugove vjesti i obrazujem se u tom smilsu. Idu mi matematika, fizika, informatika, tehnicki, kemija itd

8 sam razred do sada su mi krajevi godine svi bili iznad 4.5.

 

E sad da cujem vasa misljenja, iskustva i ostalo jer znam da ima puno ljudi koji su iskusni i imaju savjet za mene :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu upisati?

pa šta nitko nezna? Sorry što refresham temu, ali me eto baš zanima... Mislim da ću sa svim natjecanjima itd imati 59 bodova (28+29+2 - državno)...

Zanima me da li je ovaj smjer theničar za računalstvo orijentiran na programiranje? Jer nije mi problem naučiti nego me to baš i ne zanima... Više softver u smislu windows, linux i to i hardver...

Ajde pliz mi recite vaša mišljenja...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu upisati?

Evo šta radi tehničar za računarstvo.
Sastavlja, servisira i održava sklopovsku opremu ili hardver računala te instalira gotove programe u računalo. Nabavlja komponente za računalo (matičnu ploču, tvrdi disk, grafičku karticu, disketnu jedinicu) i provjerava njihovu ispravnost prije ugradnje te priprema i pomoćni materijal, npr. vodove za priključak, ispravljače i sl. Tehničar za začunarstvo održava, servisira i otklanja neispravnosti na računalu. Bavi se i dogradnjom dodatne opreme i proširivanjem rada npr. proširenjem memorije, spajanjem modema i sl. Poslovi zahtijevaju znatnije naprezanje vida jer se radi o vrlo sitnim detaljima, stoga osobe koje imaju poteškoća s vidom ne mogu obavljati navedene poslove...

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 17:53 (gamer4ever).
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu upisati?

Ok to sam i ja pročitao u onoj knjizi što smo dobili... ali me zanima ovako iz prve ruke Vaše mišljenje?

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Koju srednju školu upisati?

Nisam niti znao da postoji takvo nesto. Zapravo jos uvijek ne vjerujem Smijeh.

Koliko su dobre za fakultet ? Pa ovisi o tome kakvi profesori predaju, sto predaju i koliko ces ti ozbiljno sve to shvatiti.

Uostalom na fakultetu se mora dosta uciti (osim na nekim, da ih ne nabrajam pa da sve ode u flame) , pa ti izgovor da su gimnazije preopsirne nema previse smisla. Budes vidio kada upises fakultet da su u biti obicna 'pljuga'.

Stoga, lijepo u gimnaziju Izlanuo se.

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.6.2010 18:03 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu upisati?

Ok! Hvala na informaciji... ja sam i dalje za SŠER jer kažu da je dosta jaka škola. Za faks ću mroati ovako ili onako učiti tako da... ali zanima me još mišljenje onih koji su biti u ovoj školi i završili ili idu u nju...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Koju srednju školu upisati?

Poanta je da sada imas te drzavne mature i da nema vise 'ucenja za faks'.

Gimnazija ce ti dati siroko znanje da ce ti biti znatno lakse na toj maturi, ali kako zelis.

Sve najbolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koju srednju školu upisati?
Dobar je to posao ako ga volis. I mislim i da je potražnja velika. I ja razmišlam o tom pozivu jer kao ti volim citat bug danas sam ga kupio i pola procito glava me boli... Nemm puno bodova ko ti ali računam na 6 boova više od praga. Kemija mi uopce ne ide ali ona mi ni netreba imat cemo je samo godinu dana. Dok fiziku i matematiku lakse skuzim. Strani jezik tj. Engleski znam. Moras bit spreman na stalni apdejt znanja ako os biti trazen .
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu upisati?

Tu se u potpunosti slažem... Ako ideš recimo za inžinjera poljoprivrede moraš stalno čitati o novim stvarim, a tako i u ovome poslu. Mene recimo poslije srednje zanima IT menadžer ili neko takvo zanimanje... Ovaj me posao zanima i baš bih volio raditi u tome poslu... Jesi ti iz Rijeke ili?

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Koju srednju školu upisati?
Ja sam Bogu iza nogu.. Selo pokraj Vinkovaca uglavnom..
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu upisati?

Aha... a ok uglavnom hvala na odgovorima... ako ima još netko neka se javi...

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju srednju školu upisati?

Ja sam završio SŠER u Rijeci, tehničar za računalstvo i nije ti to loša škola... Teh. za računalsvo ti je najteži smjer, a računalne teme dobivaš tek na zadnjoj godini... ima nekih uvodnih predmeta i prije, ali većinu toga i sad znaš. Većinom ti je to čista elektrotehnika, matematika i fizika, dok programiranja i sličnih stvari ima manje i bez problema se prođu Smijeh...

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu upisati?

Hvala na odgovoru :D

Zanima me da li ta škola daje neko znanje za državnu maturu? Ja mogu 100% reći da ću morati puno se pripremati za državnu maturu, ali da li škola daje neko predznanje?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koju srednju školu upisati?

Uglavnom sve što budeš radio po programu ti može biti u državnoj maturi... više manje sve teme će biti obrađene... sada to je do tebe koliko ćeš doma raditi i učiti...

 

Najbitnije ti je redovito učiti... npr. prisili se da svaki dan učiš sat, sat i pol vremena i neće biti problema...

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Koju srednju školu upisati?

Uvijek preporučam gimnaziju. Eventualno tehničku, ako si apsolutno siguran da želiš na FER/FESB i sl.

Pravi znak inteligencije nije znanje, već mašta - Albert Einstein
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Koju srednju školu upisati?
naxeem kaže...

Uvijek preporučam gimnaziju. Eventualno tehničku, ako si apsolutno siguran da želiš na FER/FESB i sl.

Slažem se s naxeemom, jednostavno gimnazije imaju drukčiji pristup znanju.

 

A i ima mnogo žena Smijeh 

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
14 godina
offline
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice