Ima li previse programera??

poruka: 8
|
čitano: 6.699
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Ima li previse programera??

Lijep pozdrav,

 

Bas sam malo prelistavao temu: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati? u ovom dijelu foruma. I nesto me ubode u oci, dopustite mi da citiram DarK.xy-a:

 

A sto se tice posla, radio bih bilo sto, samo da je u struci za stvarno nisku placu, da steknem neko iskustvo. Prijatelj, takoder sa mog fakulteta, radi kao programer (C, baze podataka) vec 2 godine, placa oko 5, kaze da je firma dala oglas za posao, javilo se 120 ljudi, na razgovor su dolazili samo oni sa VSS...

 

Pod pretpostavkom da je istina, ja vas pitam da li je ovo realno? Dakle, jos je prije dvije godine, "prije ove globalne krize" na jednog programera je islo 100+ prijava. I to ne bilo kakvo programersko mjesto, nego C programera!!! Pretpostavljam da ima i dosta onih koji su zalutali u slanju molbi, ali 100+ prijava!!! Kakva li je tek danas situacija?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ima li previse programera??

Programera ili "programera"?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ima li previse programera??

Uzevši u obzir eksponencionalni rast "programera" kojima je najveći domet u programiranju pisanje "PRINT Hello World" u QBu vjerovatno ne. Pogledaj recimo na www.rentacoder.com.

 

"2,640 currently open bid requests. Subscribe to our newsletter and receive
daily bid requests from our 133,760
registered buyers."

If a program actually fits in memory and has enough disk space, it is guaranteed to crash. If such a program has not crashed yet, it is waiting for a critical moment before it crashes.
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.2.2010 12:29 (i542).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ima li previse programera??

Mislim da ne. Največi ti je problem/neprijatelj prvi posao pošto rijetko tko uzima bez radnog iskustva. Od moji iskustava od 4 razgovora za programera na jednom nisam bio sam, nego nas je došlo trojca i pisali smo nekakav test na papiru što je IMHO fail, na svim ostalim sam bio sam i proveo sam po razgovoru oko 2 sata pa računaj da je i njima vrijeme novac. U to vrijeme mi je isticao jedan ugovor pa mi je bila hiča da nadjem stalni posao pa sam se prijavio i za dva natječaja za informatičara/montera gdje se na jednom prijavilo nekih 200 ljudi i 120 je pozvano na razgovor (rekla mi tajnica) i to je bio grupni razgovor.

Ako znaš programirati (Neko je to napisao ako znaš napraviti "Hello world" ne znači da si programer) posao možeš bez frke dobiti. Jedino ne znam kakvo je stanje s javom pošto je Siemens otpustio nekih 60-70 programera ako se ne varam u Osjeku pa je možda zasičenje na tržištu. Osobno sam se shiftao pred neke dvije godine na C# i .net. Prati malo moj posao i vidjet ces da stalno traže c# i .net. Doduše ako znaš javu prelazak će ti biti lagan

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Ima li previse programera??
gzgz kaže...

Lijep pozdrav,

 

Bas sam malo prelistavao temu: Ing. računarstva. Što dalje? Certifikati? u ovom dijelu foruma. I nesto me ubode u oci, dopustite mi da citiram DarK.xy-a:

 

A sto se tice posla, radio bih bilo sto, samo da je u struci za stvarno nisku placu, da steknem neko iskustvo. Prijatelj, takoder sa mog fakulteta, radi kao programer (C, baze podataka) vec 2 godine, placa oko 5, kaze da je firma dala oglas za posao, javilo se 120 ljudi, na razgovor su dolazili samo oni sa VSS...

 

Pod pretpostavkom da je istina, ja vas pitam da li je ovo realno? Dakle, jos je prije dvije godine, "prije ove globalne krize" na jednog programera je islo 100+ prijava. I to ne bilo kakvo programersko mjesto, nego C programera!!! Pretpostavljam da ima i dosta onih koji su zalutali u slanju molbi, ali 100+ prijava!!! Kakva li je tek danas situacija?

 

Samo da se nadovezem! Cuo sam se sa tim frendom sa faksa ponovo, firma je raspisala novi natjecaj za posao prije 2 mjeseca, prijavilo se 400 ljudi. Tak da kada odem na razgovor za posao sistem admina gdje se prijavilo 50-100 ljudi mogu biti sretan...  :(((

16 godina
offline
Ima li previse programera??

Opcenito je lijepa nasa koma mjesto za nas IT-ovce... Moras imat dobru vezu ili stvarno dobru karijeru da bi dobio pristojniji posao...

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ima li previse programera??

Pitanje upućeno stalnim programerima (ne "programerima"):

 

Kako ste se uopće počeli baviti programiranjem? Gdje ste se usavršavali prije prvog posla? Internet tutoriali? Škola?

Je li Vam to bio hobi koji je prerastao u zanimanje ili ste od početka znali da se želite baviti time?

Hvala Namigiva

Kako da skinem hrpu filmova, programa i super ekstra igricu sa torrenta? Skinuo bi GTA IV, Windows Vista Enterprise Edition, AutoCAD 2009, neki program za uber modeliranje i pravljenje igara!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ima li previse programera??

Meni osobno hobi bio pošto ono što na faksu naučiš je 0 a bilo je zabavno raditi ludorije, bilo mi je zabavno praviti botove za browser igre i wow i druge stvari, i nikada se nisam držao samo jednog programskog jezika kao pijan plota.  I ne znam odakle takva fama da je previše programera. Ja sam doslovno našao posao u tjedan dana u ZG bez da sam imao radnog iskustva po radnoj knjižici. Nisma ni znao da postoji c# dok nisam došao na razgovor za moj trenutni posao niti za asp i asp.net

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice