Aliexpress - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 2.828
|
čitano: 1.163.782
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Jutros mi je došao ovaj sma,dali
dolazi još koja obavjest,ili moram do obližnje trafike ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 10:13 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Meni sad uvijek dođe takva poruka,ali uredno dostave na adresu
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

-sma šalje automatika ujutro.. dostava stigne par sati kasnije (udaljenost, npr hr-leskovac-zg...) i nazovu, prošli tjedan sam prošetao do kioska tiska pitati i u tom trenutku je stigla dostava, pokupio na cesti ispred zgrade. Da nisam bio doma-u blizini ostavili bi na kiosku.

+ ali, ja sam vrlo blizu kioska, svakako sam im usputno.. ako im se iz nekog razloga ne da dostavljati, ovisi koliko im se žuri i sl. moguće da ovisno o konkretnoj adresi radije ostave na kiosku bez da zovu..

+ kiosk tiska je vrlo zgodan način, većini dovoljno blizu, praktično, kad iz nekog razloga nema tko čekati dostavu što može biti od jutra do kasno popodne.. bolje od poštanskih boxova koji su na lokaciji kao shopingcentar gdje moraš autom i sl. .. dok je parking veći problem pa nije lako 'skočiti' kao do kioska..

-nije svaki kiosk, tj na nekim lokacijama ih ima više u blizini, npr preko ceste.. na kiosku je reklama.. 'expressone' tako da ne pitate baš na pogrešnom gdje će vas 'čudno gledati' ako ne znaju o čemu se radi :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Sad sam dobio poruku da su pokušali dostaviti,ali da me nisu našli,a ja doma čekam. Izgleda da su počeli igrati iste igre kao i hp.

 

edit. Pokušavam kontaktirati dostavljača sa broja ,sa kojeg je poslan sms,ali mi automat odgovara, da se broj ne koristi,koji je ovo sad cirkus....

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.2.2024 12:05 (zzz).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

-problemi u dostavi, logistika-tracking.. i izgleda da su odlučili napraviti neku promjenu u praćenju-ordersa.. loše-neinformativno, možda trenutno stanje (mogući razni razlozi kašnjenja, npr prosvjedi poljoprivrednika..)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Jedno info pitanje.

Cekam neku posiljku narucenu 21.12.23.

Na 3 mjesta sto sam gledao pise zadnji info da je odpremljeno iz Mađarske 10.1.24 nakon toga nemam nikakv info a niti ne znam gdje da ga nađem.

Uskoro se blizi zamoznih 90 dana za dostavu pa me interesira sta da napravim ili da i dalje samo cekam?

 

Hvala

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
djigibao kaže...

Jedno info pitanje.

Cekam neku posiljku narucenu 21.12.23.

Na 3 mjesta sto sam gledao pise zadnji info da je odpremljeno iz Mađarske 10.1.24 nakon toga nemam nikakv info a niti ne znam gdje da ga nađem.

Uskoro se blizi zamoznih 90 dana za dostavu pa me interesira sta da napravim ili da i dalje samo cekam?

 

Hvala

 Traži pare nazad.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zzz kaže...
djigibao kaže...

Jedno info pitanje.

Cekam neku posiljku narucenu 21.12.23.

Na 3 mjesta sto sam gledao pise zadnji info da je odpremljeno iz Mađarske 10.1.24 nakon toga nemam nikakv info a niti ne znam gdje da ga nađem.

Uskoro se blizi zamoznih 90 dana za dostavu pa me interesira sta da napravim ili da i dalje samo cekam?

 

Hvala

 Traži pare nazad.

 Zbog onog srednjeg gdje kaže da je pošiljka u "local delivery center" će mu reć da ode u poštu pitat za svoju pošiljku i vrlo vjerovatno niš od povrata. to su mi dvaput napravili, ono, provjeri u lokalnoj pošti i zatvore case i pojeo vuk magare zbog lažnog trackinga.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Da nažalost,večinom tako naprave,a ponekad i vrate pare,ovisi koliki je iznos,i koliko često tražiš povrat.
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Navodno je pomutnja nastala jer je štrajk pošte bio u Mađarskoj pa se skupilo puno pakete koje su onda mađari prosljedili odjednom našem Overseas-u.

Pa ovi nisu stigli sve isporučiti.

Meni su stigli svi naručeni paketi. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
zzz kaže...
djigibao kaže...

Jedno info pitanje.

Cekam neku posiljku narucenu 21.12.23.

Na 3 mjesta sto sam gledao pise zadnji info da je odpremljeno iz Mađarske 10.1.24 nakon toga nemam nikakv info a niti ne znam gdje da ga nađem.

Uskoro se blizi zamoznih 90 dana za dostavu pa me interesira sta da napravim ili da i dalje samo cekam?

 

Hvala

 Traži pare nazad.

 ...nisu neke pare ali vjerojatno nece bit nista od toga...

Javio im se i naravn odbili...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
djigibao kaže...
zzz kaže...
djigibao kaže...

Jedno info pitanje.

Cekam neku posiljku narucenu 21.12.23.

Na 3 mjesta sto sam gledao pise zadnji info da je odpremljeno iz Mađarske 10.1.24 nakon toga nemam nikakv info a niti ne znam gdje da ga nađem.

Uskoro se blizi zamoznih 90 dana za dostavu pa me interesira sta da napravim ili da i dalje samo cekam?

 

Hvala

 Traži pare nazad.

 ...nisu neke pare ali vjerojatno nece bit nista od toga...

Javio im se i naravn odbili...

 Baš to,  naši nemaju pojma da uopće postoji a kinez "zna" da je u lokalnoj pošti.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Kinezi se ograđuju lažnim treackingom,jer bi inače morali vračati pare,za pakete koji prečesto kasne po 90 dana i više .

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 11:25 (zzz).
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Jučer mi stigao paket,putovao 15 dana,iako je procesing trajao maksimalno koliko je mogao.
Prvi mi put stiglo na paketomat neke firme.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 11:25 (zzz).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Sitnice naručene krajem siječnja i koje su trebale doći 21.2.2024. došle su jučer i to putem BoxNow pretinca.

 

Nikakva dostava na vrata koje sam se i bojao zbog posla i natezanja s dostavom oko vremena dostave.

 

Jučer došao SMS da pokupim paket do danas u 15h; pogledao sam gdje se nalazi BoxNow, prehodao pola kvarta i imao sitnih muka s pronalaskom tih ormara s pretincima jer su bili okrenuti od glavne ceste (prednja prepoznatljiva strana BoxNow je zelene boje, a prema cesti je obična metal siva) u nekakvom dvorištu. Da mi je znati kako su samo izabrali taj punkt usred smeća, zatvorenih nekadašnjih malih obrta, za samoposlužne ormare? Malo dalje je divlje parkiralište s dovoljno prostora, a usput se može nakratko parkirati.

 

Usput, nitko mi nije najavio da će to biti BoxNow. Kiosk Tiska i žuti dostavni ormari Pošte su mi puno bliži kućnoj adresi.

 

Tracking je bio potpuno neupotrebljiv. Nisam ni znao tko će mi i kako dostaviti paket, tako da sam isprobavao tracking na više Webova dostavljača i Pošte i svugdje sam dobio poruku da tracking nije prepoznat.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.3.2024 14:51 (zelenapaprika).
 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Danas mi je stigao paket s AliExpressa u box now sandučić.

Ovo mi je prvi put da je tako stiglo, pa nisam ni znao da je Aliexpress kad sam dobio Viber poruku.

Poslano preko "Seller shipping method".

Piše da je paket poslao "Meest"

 

Naravno, pokraj moje zgrade je BoxNow sandučić, a ovo je stiglo u drugi dio grada, al tko sam ja da odlučujem :D

Steam and EA: CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Aliexpress - pitanja i odgovori

Overseas je automatizmom poceo pakete (d)ostavljati na OEX shop adrese, tj. kioske tiska i slicno uz naravno ostavljenu poruku na sms/viber/email da paket ceka na toj i toj lokaciji. Ocito su i oni postali malo pretrpani dostavama.

 

AE Standard shipping je bio kao odabrani nacin dostave.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 16:21 (tuna-1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

I kako se tamo preuzima paket?

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Dobiješ PIN SMSom i samo ga ukucaš tamo i otvori ti se ormarić s tvojim paketom.

15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Dostava se dosta ubrzala,upravo mi stigla tri paketa,za 10 dana.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Pridruzujem se klubu ocekivatelja posiljke koje pocinje sa UA...

 

05.03. je zadnji update, arrived at local delivery center. Kada mogu ocekivati posiljku?

Nije mi hitno, ali da otprilke znam. I hoce li uopce stici.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori

Da, neke stvari dođu kroz 2 tjedna a neke čekam.

Prošli ponedjeljak naručio Carplay/Android Auto usb adapter (da bude bežičan), neka akcija pa samo 15$, danas stiglo.

 

Dok stvari od prije 3 tjedna još čekam, sve Express One

Recenzije kineskih stvari na anton008.
2 godine
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

Neznam šta je ali 4 artikla koje sam naručio su stigli u HR unutar 4-5 dana. (Line-haul )Nemreš vjerovat.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Pošiljke idu brže,ako naručite preko opcije chice ili plus,ali onda morate uzeti 3 artikla.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Cruces kaže...

Pridruzujem se klubu ocekivatelja posiljke koje pocinje sa UA...

 

05.03. je zadnji update, arrived at local delivery center. Kada mogu ocekivati posiljku?

Nije mi hitno, ali da otprilke znam. I hoce li uopce stici.

 Ja čekam od 29.02. sa istim statusom pošiljke.

14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
syxe kaže...
Cruces kaže...

Pridruzujem se klubu ocekivatelja posiljke koje pocinje sa UA...

 

05.03. je zadnji update, arrived at local delivery center. Kada mogu ocekivati posiljku?

Nije mi hitno, ali da otprilke znam. I hoce li uopce stici.

 Ja čekam od 29.02. sa istim statusom pošiljke.

 takodjer

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
13 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Isto ua...msm da to vozi hp😅
14 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
syxe kaže...
Cruces kaže...

Pridruzujem se klubu ocekivatelja posiljke koje pocinje sa UA...

 

05.03. je zadnji update, arrived at local delivery center. Kada mogu ocekivati posiljku?

Nije mi hitno, ali da otprilke znam. I hoce li uopce stici.

 Ja čekam od 29.02. sa istim statusom pošiljke.

 Poslao upit HP-u.

 

Odgovorili:

 

Poštovani gospodine xy,

 

vezano za Vaš prigovor koji ste dostavili putem online obrasca dana 12.4.2024. godine, a odnosi se na neobavljenu uslugu uručenja pošiljke iz međunarodnog prometa prijamnog broja UAxxxxxxxxxHU, ovim putem Vam dostavljamo pisani odgovor.

 

Obavještavamo Vas kako prispijeće predmetne pošiljke nije evidentirano unutar sustava Hrvatske pošte iz razloga što se ista zaprima i otprema kao obična pošiljka, odnosno mali paket. Takve pošiljke ne evidentiraju se kao knjižene pošiljke u poštanskom sustavu i nismo u mogućnosti provjeriti status istih. Broj pošiljke koji je naveden je interni broj pošiljatelja i Hrvatska pošta nema obvezu preuzeti taj broj u svojim aplikacijama obzirom da se radi o običnoj pošiljci.

Napominjemo da se navedene pošiljke dostavljaju korisniku redovnom dostavom u kućni kovčežić ako su zadovoljavajućeg formata. Ako su većeg formata, ostavlja se Obavijest o prispijeću pošiljke.

Nadalje Vas obavještavamo, nakon što pošiljke pristignu u izmjenični poštanski ured Republike Hrvatske iste nakon propisanih carinskih postupanja i kontrole u najkraćem mogućem roku budu usmjerene prema adresi primatelja. Razumijemo da Vam je pošiljka bitna te vjerujemo da će ista biti uručena u najkraćem mogućem roku.

S obzirom na to da je pošiljatelj vlasnik pošiljke sve do njena uručenja primatelju pripada mu pravo na pokretanje međunarodnog potražnog postupka u nadležnoj poštanskoj Upravi, ukoliko smatra da je došlo do nepravilnosti stoga Vas molimo da se za daljnje postupanje istome i obratite.

 

Slijedom navedenog, nažalost nismo u mogućnosti uvažiti Vaš prigovor te dalje postupati po istom.

Ukoliko niste zadovoljni rješenjem Vašeg prigovora, možete u roku od 30 dana od dana primitka ovog pisanog odgovora, podnijeti pritužbu Povjerenstvu za pritužbe potrošača pri HP - Hrvatska pošta d. d., Poštanska 9, 10410 Velika Gorica ili na adresu e-pošte: prituzbe.povjerenstvo@posta.hr .

 

 

S poštovanjem,

Vaša Hrvatska pošta

HP - Hrvatska pošta d.d.

 

 

 

Čudna koincidencija, drugi dan mi došao SPAM na SMS sa čudnog broja od "HP-a" da su mi dva puta pokušali dostaviti paket i da nisu uspjeli te da moram platiti 2 eura.

 

14 godina
offline
Aliexpress - pitanja i odgovori

stigli paketi

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Aliexpress - pitanja i odgovori
Prošle godine, Crni Petak, kupio dva para slušalica na Aliju.
Praćena pošiljka, ide preko Nizozemske (broj za praćenja otprilike ovako: LSxxxxxxxxxNL).
Došao u Hr i stoji. Pokušavam preko HP weba pratiti, ne mogu, ne prepoznaje broj. A ništa, valjda će doći.
Nakon nekog vremena idem gledati malo i nađem neke druge trackinge, pa i od Nizozemske pošte. I onda šok: Tamo piše "adresa nepoznata, pošiljka vraćena". Išao na poštu oni imaju odgovor "nemamo taj broj, mi ništa ne znamo. Zvao Nizozemsku, oni tvrde da je paket došao u Hr u ruke HP-a.
Izija vuk magare. AliExpress mi je doduše vratio novac, ali stvar je kupljena sa velikim popustom kojeg više nema...

Ponovo sam kupio u istom shop-u slušalice. Ovog puta pozorno pratim, jutros slična stvar; ovaj put poruka je "nema nikog doma, isporuka nije moguća, javili primatelju da pokupi paket".
Naravno, netko je po cijeli dan doma, ja radim od kuće, nema ama baš nikakve šanse da je pozvonio. No, nema veze, odem do sandučića, kad gle, nema obavijesti.
Idem na poštu, pogađate, "mi nemamo taj broj ne znamo ništa o pošiljci".

Ima li netko neki pravni savjet? U službi za korisnike mi je samo rekla da pošiljatelj treba "pokrenuti međunarodnu potražnicu za paketom", što god to bilo...

Anyway, netko je otkrio izvrstan način za krađu paketa, a da ga nitko ne može skužiti. A HP niti ne želi po tom pitanju išta napraviti...
 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice