Iphone 13 zakljucan na mreze u Hr.

poruka: 6
|
čitano: 3.857
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Iphone 13 zakljucan na mreze u Hr.

Pozdrav.nasao sam iphone 13 sa 98% baterije za 4000 kn. Jedina mana je sto nije otkljucan na mreze u hrvatskoj pa me zanima koliko bi kostalo otkljucavanje I gdje, a i dal se moze to napravit samostalno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iphone 13 zakljucan na mreze u Hr.
yoh1eb kaže...

Pozdrav.nasao sam iphone 13 sa 98% baterije za 4000 kn. Jedina mana je sto nije otkljucan na mreze u hrvatskoj pa me zanima koliko bi kostalo otkljucavanje I gdje, a i dal se moze to napravit samostalno.

 -u eu već godinama nema zaključavanja, zabranjeno.. tražiš od operatera i on otključa, tj dok si pod ugovornom za takav uređaj, po isteku to rade i bez zahtijeva-automatika.. no ovisi od kud je..

 

edit.. npr vidi što kaže a1, ostali vjerojatno identično-slično..

+ ne miješati mogućnost u opciji koju sam možeš uključiti tj zabraniti promjenu mreže (zbog tarife, recimo blizu granice..).

+ .. .od 2015..

Svi modeli koji su proizvedeni od svibnja 2015. godine pa nadalje, otključani su za korištenje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.12.2022 20:56 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Iphone 13 zakljucan na mreze u Hr.

Problem je jer je ovaj uredao kao iz irske i zakljucan je ns sve mreze hrvatske. Dao bi mi on racun ali ne kuzim dal mogu s tim doci tipa u tcom i reci otkljucajte mi ga i tjt

15 godina
offline
Re: Iphone 13 zakljucan na mreze u Hr.

-možeš otići operateru koji je zaključao mob.. (u irelandiji..) .. ali kako vidiš to se u eu ne radi već duže, osim što je uk (pa irelandija..) izašla-brexit itd..

-najvjerojatnije nije zaključan, nego je to opcija izbora mreže, automatsko prebacivanje..  tj to je slično ali nije isto, promjeniš ili još bolje započneš s tvorničkim resetom mobitela.

-ostale zaštite nisu stvar operatera (nekadašnjeg zakljčavanja mreže) nego 'zaštita' u slučaju krađe i sl. kao opcija mobitela-korisnika, ne operatera, kao i esim ili dualsim i sl. a sve to se danas koristi za razne stvari kao ebanking i jasno je da ne smije baš sve biti 'otključano'.. slično, no sasvim različita svrha, način itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
offline
Re: Iphone 13 zakljucan na mreze u Hr.
ihush kaže...

-možeš otići operateru koji je zaključao mob.. (u irelandiji..) .. ali kako vidiš to se u eu ne radi već duže, osim što je uk (pa irelandija..) izašla-brexit itd..

 

 Kad je Irska izašla iz EU, ili sam nešto pogrešno shvatio  ?

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
15 godina
offline
Re: Iphone 13 zakljucan na mreze u Hr.

iz šengena (jer je to UK 'dvorišče'..) neke stvari su formalne, neke su viši-veći (jači) interesi... kao neplaćanje 13 milijardi kazne-poreza koje irelandija neće uz rizik da je tad morala platiti, no brexitom eu odustaje (jer bi teško eu 'snage' došle na eu granicu i recimo 'potjerali' uk snage...)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice