ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena sred

poruka: 38
|
čitano: 14.329
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena sred".
8 godina
offline
Re: ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena
picajzla0707 kaže...
WadeWilson kaže...
Može se igrati ali moraš biti svjestan ograničenja koje APU ima, a ona su poveća. Jbga, ja volim stare igre, ja se zabavim bez problema dok je ovakva situacija s grafičkim karticama. Netko tko je navikao igrati igre AAA odmah po izlasku na high detaljima će se gadno razočarati.

 ma kakvim high detaljima, tkogod je uzeo apu svjestan je što uzima i zna da od high detalja nema ništa

ali kad i na low detaljima, uz spuštanje rezolucije - što je zadnji korak očajnika, imaš trzanje i fps koji pada ispod 30, e onda je to kurac, a ne gejmanje

 

ja sam klincima uzeo 2400g i ne baš budget ploču - asus tuf b450 pro, baš kako bi imao podlogu za upgrejd, računajući da će sljedeća serija apu imat bar 20+ posto perfomansi, a ona iza još toliko

bar se toliko očekivalo obzirom na najave, a na kraju kurčina

za prastare igre je ok, poput simsa ili spora i sličnih pizdarijica od igara, ali čim je ćerce poželjela odigrat malo zahtjevnije ancestors humankind odyssey, pokazale su sve slabosti apua, niti low postavke, niti smanjivanje rezolucije nisu pomogli da to bude barem minimalnih 30fps

 

i što napravit? upgrejdat na najnoviji 5600g i dobit 10% više perfomansi koje su ionako zakurac, tri generacije kasnije rast performansi na razini manjoj od 5% po generaciji, nešto čemu smo se kod intela rugali do besvjesti

katastrofa, jad i bijeda, ništa drugo

 A imaju dobar APU samo ga ne zele napravit za PC

 

Kaj je najbolje prodaju ovaj kit koji izgleda da je PS5 APU, al valjda sa defektnim gpu

 

https://www.amd.com/en/desktop-kits/amd-4700s

 

https://www.tomshardware.com/news/ps5-cpu-inside-amd-says-eighty-4700s-desktops-coming

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.9.2021 10:51 (Santana).
15 godina
offline
Re: ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena
rambox kaže...
Azmo kaže...

Ma neka oni idu u kukija s tim cijenama grafičkih. A i majneri skupa s njima! Nema se volje ni želje stati na kraj majnerima jer se radi o kratkoročnom ogromnom priljevu love! Al obit će se to i proizvođačima u glavu prije ili kasnije.

 

A rješenje 90% gejmerskih problema se zove AMD Ryzen 7 5700G. Svakome tko ne igra kompetitivno i najnovije FPS je ovo više nego dovoljno. S 5000 do max 6000 kuna s ovim APU si složiš finu konfu za sve! A ak ubaciš i PS5 u kombinaciju imaš pokriveno barem 95% gejmerskih potreba ako ne i više. I sa svime time još uvijek prođeš debelo jeftinije od jedne 3080TI koja ti realno ni ne treba.

 

Ako se meni slučajno nedajbože desi havarije ovo je moj plan nabave novog kompa.

 

A do tad svaki dan pogledam svoju 1080TI, podragam je, dam pusu i zaželim laku noć...

Ipak bolje gledaj stari R7 4750G, 650kn niža cijena i okvinro identične iGPU gejming performanse.

 

To ti je ista vaga kao R5 5600G vs R5 4650G, ili 750kn niža cijena cijena je ogromna razlika fučkaj ga sad.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-5000g-am4-cezanne-apu/282027.aspx?page=0&jumpto=6397344&sort=asc&view=flat

Tema jeste AMD GPU odjel, ali kao što vidiš po porukama forumaša taj Radeon odjel nitko ne je*e ni 1% ovdje, pardon 2%, onaj jedan postotak je uvijek rezervisan za tebe.

14 godina
offline
Re: ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena
Prodali grafe skupo pa sad kukaju....i kupili bi jeftino. 😂
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena
Friday kaže...

Trebalo bi za pocetak podjeliti par kartona ovima sto zagovaraju igranje na APU

Gdje ti je sada ona što samo da je sliku? GT1030 ako se ne varam.

14 godina
offline
ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena sred

Za dobar gamerski APU je sistemska memorija ogromno usko grlo. Da bi imali dobar APU trebali bi biti na DDR6 pod sistemskom memorijom. Sobzirom da će i DDR 5 biti vrlo skup, jedno poništava drugo. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena
forumaš kaže...

Za dobar gamerski APU je sistemska memorija ogromno usko grlo. Da bi imali dobar APU trebali bi biti na DDR6 pod sistemskom memorijom. Sobzirom da će i DDR 5 biti vrlo skup, jedno poništava drugo. 

 Pa evo imas gore link na amd 4700s kit sa 8 ili 16GB GDDR6 memorijom

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
2 godine
neaktivan
offline
ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena sred

Pozdrav svime,isprike ako ne pišem u odgovarajuču temu...

Kupio bi rx 6600 ali me muči jedna stvar.

Imam ploču h410m-k (micro atx), na njoj piše PCI-e 3.0 x16, a rx 6600 je PCI-e 4.0 x8, ide li to opče na moju matičnu,pošto je Micro ATX , i PCI-e i pin se ne poklapa??

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: ASRock RX 6600 XT Phantom Gaming - Skupocjena
bertRo92 kaže...

Pozdrav svime,isprike ako ne pišem u odgovarajuču temu...

Kupio bi rx 6600 ali me muči jedna stvar.

Imam ploču h410m-k (micro atx), na njoj piše PCI-e 3.0 x16, a rx 6600 je PCI-e 4.0 x8, ide li to opče na moju matičnu,pošto je Micro ATX , i PCI-e i pin se ne poklapa??

 

 raditi će, bez brige 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice