Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnirani

poruka: 10
|
čitano: 12.612
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnirani ".
10 godina
suspendiran
offline
Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnirani

Ma gdje je bolje tako da ostane maksimalno rudimentarna?? Pa koliki je problem staviti podršku za layere i općenito objekte (s osnovnim mogućnostima rotacija/skaliranje), snapanje na automatske guidelinese isl.?

Ovako za bilo što drugo osim naj naj najjednostavnijih črčkarija moraš posezati za 3rd party rješenjem poput paint.neta (kojeg ne mogu smisliti) ili affinity photoa (kupio original i njega i aff designer, i nije tako dobar kako izgleda), ili uglavnom krakiranu vezriju photoshopa.

 

Besmisleno i nerazumljivo, baš kako Apple odbija izdati kalkulator za iOS. To su neke njihove interne "fore" kojima se vjerujem MS i Apple developeri smiju, a nas većinu jednostavno iritira.

Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnirani

vitalno! sada zasigurno prelazim na w11 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnir

Ali Zoki onda bi oni morali nesto raditi, ovak samo promjene malo sucelje i evo, "novo", "bolje".

Linux, Arch Linux.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnir
Možda naprave i redizajn Notepada 🙄
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnir
southy kaže...
Možda naprave i redizajn Notepada 🙄

 Već jesu. Ima okrugle ćoškove.

8 godina
offline
Re: Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma gdje je bolje tako da ostane maksimalno rudimentarna?? Pa koliki je problem staviti podršku za layere i općenito objekte (s osnovnim mogućnostima rotacija/skaliranje), snapanje na automatske guidelinese isl.?

Ovako za bilo što drugo osim naj naj najjednostavnijih črčkarija moraš posezati za 3rd party rješenjem poput paint.neta (kojeg ne mogu smisliti) ili affinity photoa (kupio original i njega i aff designer, i nije tako dobar kako izgleda), ili uglavnom krakiranu vezriju photoshopa.

 

Besmisleno i nerazumljivo, baš kako Apple odbija izdati kalkulator za iOS. To su neke njihove interne "fore" kojima se vjerujem MS i Apple developeri smiju, a nas većinu jednostavno iritira.

 

Imaš malu&brzu Pintu umjesto Paint.NET monstruma. https://www.pinta-project.com/
Trivia:
Netko je iz zeke portao Paint.NET na Linux i pobacao sve nepotrebno (loše kopiranje PS). Onda su to ljudi počeli dorađivati, i kasnije portali natrag na Winse.

Za vektore imaš Gravit Designer umj. Affinitya; desktop i online verzija, multiplatfom i free (>"Getting started"). A imaš i sličan Vectr itd.


Ja sam se zakopao u Gimp i Inkscape. :)

Ontopic:
Paint mi je ostao u dragom sjećanju: bio je jedan od razloga zašto sam se prebacio na Linux.
Na C64 sam imao funkcionalnije aplikacije. :D

12 godina
offline
Re: Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma gdje je bolje tako da ostane maksimalno rudimentarna?? Pa koliki je problem staviti podršku za layere i općenito objekte (s osnovnim mogućnostima rotacija/skaliranje), snapanje na automatske guidelinese isl.?

Ovako za bilo što drugo osim naj naj najjednostavnijih črčkarija moraš posezati za 3rd party rješenjem poput paint.neta (kojeg ne mogu smisliti) ili affinity photoa (kupio original i njega i aff designer, i nije tako dobar kako izgleda), ili uglavnom krakiranu vezriju photoshopa.

 

Besmisleno i nerazumljivo, baš kako Apple odbija izdati kalkulator za iOS. To su neke njihove interne "fore" kojima se vjerujem MS i Apple developeri smiju, a nas većinu jednostavno iritira.

 Ne treba apsolutno ništa mjenjat.

 

15 godina
offline
Re: Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnir
Paint mi je top program za C/P neku .jpg sliku pa je snimiti kao .png...
ALI: kada kopiram 300x200 a on mi ostavi prijašnjih 1920x1080 bijelu sliku, točno mi dođe da se upucan.

Ako to ne naprave, uhh biti će pritužbi.
Because anything Korea does, Japan does it better.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnir
Zechina kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Ma gdje je bolje tako da ostane maksimalno rudimentarna?? Pa koliki je problem staviti podršku za layere i općenito objekte (s osnovnim mogućnostima rotacija/skaliranje), snapanje na automatske guidelinese isl.?

Ovako za bilo što drugo osim naj naj najjednostavnijih črčkarija moraš posezati za 3rd party rješenjem poput paint.neta (kojeg ne mogu smisliti) ili affinity photoa (kupio original i njega i aff designer, i nije tako dobar kako izgleda), ili uglavnom krakiranu vezriju photoshopa.

 

Besmisleno i nerazumljivo, baš kako Apple odbija izdati kalkulator za iOS. To su neke njihove interne "fore" kojima se vjerujem MS i Apple developeri smiju, a nas većinu jednostavno iritira.

 

Imaš malu&brzu Pintu umjesto Paint.NET monstruma. https://www.pinta-project.com/
Trivia:
Netko je iz zeke portao Paint.NET na Linux i pobacao sve nepotrebno (loše kopiranje PS). Onda su to ljudi počeli dorađivati, i kasnije portali natrag na Winse.

Za vektore imaš Gravit Designer umj. Affinitya; desktop i online verzija, multiplatfom i free (>"Getting started"). A imaš i sličan Vectr itd.


Ja sam se zakopao u Gimp i Inkscape. :)

Ontopic:
Paint mi je ostao u dragom sjećanju: bio je jedan od razloga zašto sam se prebacio na Linux.
Na C64 sam imao funkcionalnije aplikacije. :D

 

Goreglas za pintu, nikad čuo za njega! Budem ga probao instalirati na klijentovoj mašini (tamo gdje ne smijem nikakve krekirane gluposti imati).

Iskreno silno sam se trudio naviknuti na Gimp, nažalost nikad nisam imao dovoljno volje za tako nešto, ali znam da ima ogromne mogućnosti. Možda budem još pokoji put iz zafrkancije se bavio njime, i tak imam PopOs na jednom stroju pa zašto ne.

 

Tnx!

 

 

 

Envy kaže...
Paint mi je top program za C/P neku .jpg sliku pa je snimiti kao .png...
ALI: kada kopiram 300x200 a on mi ostavi prijašnjih 1920x1080 bijelu sliku, točno mi dođe da se upucan.

Ako to ne naprave, uhh biti će pritužbi.

 

Ja neki puta kada mi se neda dizati PS, koristim "snipping tool" iz Windowsa. Označiš dio ekrana (gdje je slika, jel) i onda možeš sejvati kao PNG. Blesavo, ali funkcionira.

 

 

15 godina
offline
Re: Microsoft za Windowse 11 priprema i redizajnir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
* * *

 

 

Envy kaže...
Paint mi je top program za C/P neku .jpg sliku pa je snimiti kao .png...
ALI: kada kopiram 300x200 a on mi ostavi prijašnjih 1920x1080 bijelu sliku, točno mi dođe da se upucan.

Ako to ne naprave, uhh biti će pritužbi.

 

Ja neki puta kada mi se neda dizati PS, koristim "snipping tool" iz Windowsa. Označiš dio ekrana (gdje je slika, jel) i onda možeš sejvati kao PNG. Blesavo, ali funkcionira.

 

 

To je Alat za Izrezivanje?
Hint! Moram tamo u W11 temi: Ne'am blage zašto mi W11 (a i stari 10) neke aplikacije prikazuje na HR jeziku. A kucao Calc... a Kalku.. isto će mi izbaciti.
Evo sada a ukucuao Boanje a ukucao Paint isti mi program izbacuje.

Nisam ga nikada izrezivao jer koristim daleko moćniju mrcinu u vidu SnagIt-a. Snag it-om kada nešto označavam imam uveličane ikone, skrolanje do 500 metara FB strancie i 9,1 milion dodatnih opcija.. ali opet u SnagIT Editoru moram na Save As pa odabrati PNG.

PS mi nije problem imam i orginalni i skoro nikada ga ne gasim pričali smo tamo da u idlu zauzima 25 MB memorije. I što je najvažnije zapamti kada se nešto kopira kada se otvori nova stranica Ctrl+N ali opet on te pita hoćeš li .png sa kompresijom pa je to još jedan dijaloški okvir.

Najviše me mrzi što ne mogu Copy pa u Bugu sliku zalijepiti. A taj jpg mi je tako omražen da bi ga najradije kao .mp2 ukinuo na svim poljima na planeti. Doslovce vidiš kokcice od kompresije kada se slika sa .jpg prebaci na FB. i nema veze što je u PS napravljena sa 12-tim (max) levelom kvalitete.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice