Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

poruka: 1.522
|
čitano: 293.067
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Postanak života – tema koja uznemiruje duhove".
8 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ged kaže...

Evo malo konteksta - ne pitajte me zasto to slusam (laganini na poslu!), iako, moram priznati da je strasno zabavno i preporucam svima.

 

7:45 - Einstein - duboko vjerovanje u Boga i opsjednutost vjerom i Bogom

10:15 - Einstein - Bavljenje znanoscu vodi do religioznih osjecaja.

10:30 - Einstein je cesto citao Bibliju. Biblija se mora citati alegoricki i metaforicki. Iznova i iznova je citao Bibliju i stalno u njoj nalazio nadahnuce.

12:09 - Stepinac nam govori da se znanost ne protivi religiji.

18:50 - jedan jedini ljudski genome je uzasno slozen. Zamislite kako mora biti pametan taj informaticar koji je te programe napisao.

20:00 - Tko je stvorio prirodne zakone? To je Einsteinovo pitanje. I zato je Einstein stalno pricao o Bogu i da se on njemu divi.

21:35 - Problem koegzistencije znanosti i vjere - razvoj znanosti ne ide na ustrb te veze, vec ta veza postaje ocitija.

 Vađenje stvari iz konteksta je pokušaj vrlo jeftinog poentiranja.

 Razlika između eminentinh forumaša koji dosta sudjeluju u ovoj temi i tebe koji želiš biti kao oni je očita, no ok

15 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ged kaže...

Evo malo konteksta - ne pitajte me zasto to slusam ..

..

 -ne pitamo :)) .. btw, tnx, sad ne moram fastforwardati blablanje :)))

 

Paar, Pavuna, izuzetni stručnjaci, imaju dobrih ideja, ali možda (ponekad) i ćaknuti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Točno sam znao da će sad optužiti za vađenje iz konteksta. Stavi link na 70 minuta priče, bez da kaže što u tom videu on želi nama pokazati i onda što god da spomeneš 'vadiš iz konteksta', a kontekst uopće nije dan.

Daj prvo napiši što taj video dokazuje i kojim argumentima, pa možemo dalje pričati.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 14:39 (Visak).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
mbaksa kaže...

Kakve veze tvoje naginjanje ima s ičim? Logička pogreška je evidentna po dva principa:

1) Paar nije autoritet za religijske stvari

2) Čak i kad bi bio, to što priča bilo bi ili ne bi bilo istinito bez obzira što bi o tome Paar pričao. Neistina ne postaje istina ako je iznese neki autoritet ili "autoritet".

 

Glavas_ZG kaže...
Nisam ovaj link stavio isključivo iz razloga što se radi o Paaru, iako to je poanta, ključan dio također je i ono o čemu on govori.

I tu još jednom potvrđuješ da igraš na njegov nepostojeći autoritet na tom području.  Ali ja sam ti to "prikvačio", ne?

 

Glavas_ZG kaže...
Možeš li zanemarit naslov, ime i prezime govorinika i samo poslušati kontekst ?

Ne. Imam pametnija posla. Da je u pitanju debata, onda bih pogledao. Propovijedanja lažnih autoriteta me ne interesiraju. A ne interesiraju ni druge, sudeći po reakcija.

 

Koju poantu si nam stavljanjem toga videa htio prenijeti?

 Ne mogu vjerovat da si upravo ovo napisao, na osnovu predpostavki donosiš totalno krive logičke zaključke, a sve kao posljedica toga što si me krivo svrstao, što pokazuje tvoju tendenciju:

 1. Pa ja sam Para stavio kao znanstveni autoritet

 2. Ja se referiram na dio u kojem Par govoru o genomu

 

 Povlačim se iz ove rasprave jer se upravo dogodilo da se vas nekoliko koji ste marginzirali osobe sa alternativnim pristupom, krenuli u marginalizaciju znanstevnika čija imena nisu ni bitna, no ono  što su ti znanstvenici postigli i što su oni shvatili i sa čime se susreli u usporedbi sa onime sa čime barataju forumaši sa bug foruma nije usporedivo, a ipak ih vi marginalizirate u ime znanosti,  smješni ste.

 

15 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

23:10 - Mi u abecedi imamo 27-28 znakova.

28:40 - Govoreci o genomu i regulatoru - Je li to moglo nastati slucajnim mutacijama i prirodnom selekcijom?  Iz mog iskustva moram reci... nemoguce.

29:00 - Ozbiljni su matematicari izracunali da je vjerojatnost da slucajno nastane takva struktura jednaka nuli. Gotovo egzaktno nula.

 

 

Stavio sam i vremena kad prica o tome. Glavas, vrlo lako pokazes da vadim iz konteksta - imamo video, imamo moje upise. Vecina te ovdje moli da objasnis sto si zelio pokazati. Ajmo na posao!

 

 

 

Sam video je jako zabavan i steta ga je propustiti.

S druge strane, grozim se pomisli da ima ljudi koji to gledaju i poslusno klimaju glavama.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
0 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Glavas_ZG kaže...
.. kao znanstveni autoritet

..

 -i tu radiš grešku iz autoriteta.. odnosno, može Paar biti autoritet, ali to ne znači da ne baljezga.. ili da je nepogrešiv i sl. npr možda je prolupao, znanost je uvjek otvorena za nove mogućnosti pa i rušenje autoriteta.. činjenice na stol itd.

-jednostavno, to je zloupotreba autoriteta, kao pokušaj dokazivanja čega? .. uz to što izuzetci uvjek postoje (i potvrđuju upravo suprotno pravilo). :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 14:52 (ihush).
12 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Ged kaže...

Evo malo konteksta - ne pitajte me zasto to slusam (laganini na poslu!), iako, moram priznati da je strasno zabavno i preporucam svima.

 

7:45 - Einstein - duboko vjerovanje u Boga i opsjednutost vjerom i Bogom

10:15 - Einstein - Bavljenje znanoscu vodi do religioznih osjecaja.

10:30 - Einstein je cesto citao Bibliju. Biblija se mora citati alegoricki i metaforicki. Iznova i iznova je citao Bibliju i stalno u njoj nalazio nadahnuce.

12:09 - Stepinac nam govori da se znanost ne protivi religiji.

18:50 - jedan jedini ljudski genome je uzasno slozen. Zamislite kako mora biti pametan taj informaticar koji je te programe napisao.

20:00 - Tko je stvorio prirodne zakone? To je Einsteinovo pitanje. I zato je Einstein stalno pricao o Bogu i da se on njemu divi.

21:35 - Problem koegzistencije znanosti i vjere - razvoj znanosti ne ide na ustrb te veze, vec ta veza postaje ocitija.

Hehe...

 

Rođeni židov, koji se izjašnjavao kao agnostik i nije vjerovao u religiju, zagrobni život niti da Bog ima ikakve veze sa čovjekom.

 

O panteizmu da ne govorimo. Ovo čovjek sa IQ-om većim od 80 ne može slušat.

 

Al nevjerovatno da to Goebelsovom metodom ponavljaju. 

 

Glavas_ZG nemoj me jbt. Daj malo uključi mozak. Ovo si il' su luđaci prve klase ili su namjerno pokvareni.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 15:29 (DarthMarkus).
16 godina
moderator
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Glavas_ZG kaže...
mbaksa kaže...

Kakve veze tvoje naginjanje ima s ičim? Logička pogreška je evidentna po dva principa:

1) Paar nije autoritet za religijske stvari

2) Čak i kad bi bio, to što priča bilo bi ili ne bi bilo istinito bez obzira što bi o tome Paar pričao. Neistina ne postaje istina ako je iznese neki autoritet ili "autoritet".

 

Glavas_ZG kaže...
Nisam ovaj link stavio isključivo iz razloga što se radi o Paaru, iako to je poanta, ključan dio također je i ono o čemu on govori.

I tu još jednom potvrđuješ da igraš na njegov nepostojeći autoritet na tom području.  Ali ja sam ti to "prikvačio", ne?

 

Glavas_ZG kaže...
Možeš li zanemarit naslov, ime i prezime govorinika i samo poslušati kontekst ?

Ne. Imam pametnija posla. Da je u pitanju debata, onda bih pogledao. Propovijedanja lažnih autoriteta me ne interesiraju. A ne interesiraju ni druge, sudeći po reakcija.

 

Koju poantu si nam stavljanjem toga videa htio prenijeti?

 Ne mogu vjerovat da si upravo ovo napisao, na osnovu predpostavki donosiš totalno krive logičke zaključke, a sve kao posljedica toga što si me krivo svrstao, što pokazuje tvoju tendenciju:

 1. Pa ja sam Para stavio kao znanstveni autoritet

 2. Ja se referiram na dio u kojem Par govoru o genomu

Ovaj komentar ti je i glup i zloćudan. Nemoj sad glumiti žrtvu nečega što si sam direktno uzrokovao! Nije da te se nije pet puta pitalo što želiš poručiti tim videom!

 

Glavas_ZG kaže...
Povlačim se iz ove rasprave jer se upravo dogodilo da se vas nekoliko koji ste marginzirali osobe sa alternativnim pristupom, krenuli u marginalizaciju znanstevnika čija imena nisu ni bitna, no ono  što su ti znanstvenici postigli i što su oni shvatili i sa čime se susreli u usporedbi sa onime sa čime barataju forumaši sa bug foruma nije usporedivo, a ipak ih vi marginalizirate u ime znanosti,  smješni ste. 

To je dakle u pitanju - glumljenje žrtve kao priprema terena za "slavodobitno" povlačenje iz rasprave. Vrlo nekorektno ponašanje od tebe. Taman kad čovjek pomisli - gle jednog lika koji je spreman normalno raspravljati - ti izvedeš takvu svinjariju. I onda su ti svi drugi krivi, samo ti nisi ništa kriv. Drugi nisu u kontekstu, a ti nisi dao kontekst! Pa ovo je van svake pameti!

 

Zašto?! Ajde molim te objasni zašto si morao pustupiti tako podlo. Zar si stvarno mislio da će ti to proći pored nas četvoro ili koliko nas je već, koji aktivno s druge strane sudjelujemo u raspravi?

7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

@mbaksa

Malo ga pretjerujes u ovoj temi. Vec si x puta ucesnicima udijelio negativne epitete iako si i bez toga se mogao nesložiti sa iznesenim.

Ok, zeznuo si se, linkao si prvi izbor koju ti je trazilica ponudila prema upisanim pojmovima bez da si malo dublje pročešljao tu stranicu. I ok, pa to je vidljivo iz aviona, i nitko normalan nebu po tome tupio do besvijesti jer svi mi grijesimo. No stvarno nema potrebe za tako pretjeranim reakcijama.

Godinama tupite da je teret dokazivanja na iznositelju argumenta. Imamo li autora te stranice ? Imamo linkove na izvore i radove i metode kojima je utvrdjeno sve ono kaj se tamo tvrdi ? Ti si taj koji je tu stranicu uzeo kao svoj argument, pa je tako na tebi teret dokazivanja svega kaj tamo piše a ne da prozivas forumase da oni dokazuju kaj tamo nije tocno....


Pa to je free blogspot platforma ( googleov bloger ) i ako ti uzimas kao neoborivo kaj tamo piše, u pol vure dignem deset takvih stranica i nakeljim gore tekstove sa kojekakvih portala tipa krscanska sadasnjost, glas koncila, medjugorje, kamenjar, braniteljski portal....i onda bus i te tekstove uzeo kao relevante bez potrebe da ja dokazujem kaj tamo piše ??


To je jos jedan primjer kako i ti i tvoji istomisljenici u ovoj temi nemate ujednacene kriterije te da sebi dozvoljavate nesto kaj drugima zamjerate.

Još samo moramo dati neko ime za takav tip greskice koja ti je podletila... Baksa error ?

😊 😊
8 godina
odjavljen
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

@ baksa

Svašta si sad stavio na mene što ne treba.

Nema glumljenja žrvte.

Povukao sam se iz rasprave ne iz razloga jer želim glumit žrtvu, nego ti nisi svjestan koliko si ''tvrd'' i time po malo neugodan, no ok.

 

Čuo sam u nekoliko intervijua da oni koji nisu ušli u znanstvenu materiju dovoljno duboko upravo reagiraju kao ti ''jednosmjerno'', a opet indikativno je da oni koji jesu ušli u znanstvenu materiju da su došli do razine vrhunskih znanstvenika, akademika i sl su se zapitali ono što ti slijepo nječeš, samo ti to želim reći.

 

Niste ni pogledali video, ali ste se raspištoljili.

Što sam htio reći, prije nego ste opet napravili kupus, (slično je i autor napisao).

 

A to je da sam naišao na znanstvenika koji u suštini cijelog videa kaže da neke stvari znanstveno ne mogu biti opisane, a u dubini stvari do koje mi forumaši uključujući i tebe nikad nećemo doći (jer za to nemamo kapacitet i time se ne bavimo) je to da znanost ide prema otkrivanju nečega što prema trenutnim znanstvenim zakonitostima i principima nije znanstveno prihvatljivo.

 

Ne shvaćam ćemu toliko burna reakcija.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 17:08 (Glavas_ZG).
 
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...
Godinama tupite da je teret dokazivanja na iznositelju argumenta. Imamo li autora te stranice ? Imamo linkove na izvore i radove i metode kojima je utvrdjeno sve ono kaj se tamo tvrdi ? Ti si taj koji je tu stranicu uzeo kao svoj argument, pa je tako na tebi teret dokazivanja svega kaj tamo piše a ne da prozivas forumase da oni dokazuju kaj tamo nije tocno....

Pretpostavljam da imaš Bibliju. Ispod svakog citata ti pišu ona neka slova i brojevi - to ti pokazuje gdje u Bibliji možeš naći citat. Ne vidim kako bi drugačije dokazivali citate.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Glavas_ZG kaže...

Niste ni pogledali video, ali ste se raspištoljili.

Što sam htio reći, prije nego ste opet napravili kupus, (slično je i autor napisao).

 

A to je da sam naišao na znanstvenika koji u suštini cijelog videa kaže da neke stvari znanstveno ne mogu biti opisane, a u dubini stvari do koje mi forumaši uključujući i tebe nikad nećemo doći (jer za to nemamo kapacitet i time se ne bavimo) je to da znanost ide prema otkrivanju nečega što prema trenutnim znanstvenim zakonitostima i principima nije znanstveno prihvatljivo.

Zar smo trebali gledati koliko minuta videa da bismo čuli nešto što već znamo? Dovraga, pa tako znanost i funkcionira (iako je ovo prihvatljivo nesretno sročeno).

 

Ne, mi smo trebali pogledati taj video da bi ti iz njega izvukao dokaz za nešto što taj dokaz ne dokazuje - god of gaps.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Glavas_ZG kaže...

..

A to je da sam naišao na znanstvenika koji u suštini cijelog videa kaže da neke stvari znanstveno ne mogu biti opisane, ..

- osnovna razlika znanstvenika i vjernika, ako nešto ne zna, nema odgovor, znanstvenik ga ne izmišlja, dok je vjernik upravo to, bajka-izmišljotina u koju vjeruje..

- sve dok postoji takva antikomunikacija antiargumentima to se mora...

 

... ili, ti imaš vjersko objašnjenje za nešto kao postanak života? OK, argumentiraj, daj reference npr na Bibliju itd. pa da vidimo kako se takvi argumenti drže, koliko je jaka vjera, koliko razum-znanje.. npr, Bog je stvorio život/čovjeka. (?).. -nije. Fosili to dokazuju, evolucija. Vanzemaljci? ok, tko je njih stvorio itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

@mrblic

Gle, razumijes ti jako dobro kaj sam ja napisao, tako da ove igrice nemaju smisla.

Potpuno je nebitno kaj pise na toj stranici, jer ja sam fokus bacio na to da je to bio vas argument pa prema tome teret dokazivanja je na vasoj strani. No pokusali ste kriticarima te stranice nakalemiti teret dokazivanja ili osporavanja.

Imate dvostruka mjerila, u startu obezvredjujete tudje stavove bez da se uopće ušlo u neki dokazni postupak.

No sve ti to znas, ali valjda mislis da će takve stvari ostati nezapazene od nas ostalih.


Jel ljepo gore kolega Ged se kratko i jasno, sa jednim "Da" slozio s onom mojom konstatacijom da vjernik znanstvenik nije u sukobu sa znanosti ukoliko u svoj znanstveni rad neunosi vjerske argumente ? Je. I kaj ste onda vi napravili nakon kaj sam pitao zasto iisti kriterij neprimjenjujete i na mene jer niti ja u svoje poslovne i gradjanske putesestvije neunosim vjerske argumente ?? E tada ste milion podverzija uveli tog naseg vjernika znanstvenika te raslojili na gro scenarija kada kako i zasto on malo je pa onda opet malo nije u sukobu sa znanoscu....

I tak, niz je takvih primjera vase argumentiranosti u ovoj temi....

😊

7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

@ihush

Argumentacija ti je ogranicenog dosega. Sve kaj bus ti potkrijepio evolucijom ili bilo cime, će prije ili poslije doći do pitanja na koja neces moći odgovoriti tim nacinom. Nemam sad vremena u dubinu, no podsjetiću te na elementarne znanstvene tvrdnje koje kazu da iz nicega nemoze nastati nesto , pa ću te pitati a kaj je postojalo prije velikog praska, ili npr do koje god prvobitne molekule dodjes u evolucijskom lancu ja ću te pitati a otkud je ona nastala.....


Spominjao si i izvanzemaljce, pa ću te podsjetiti da je i ova planeta i sve na njoj nastalo od tvari koje su plutale svemirom pa samim time mozemo u beskraj teoretizirati koliko nesto mozemo smatrati zemaljskim a koliko vanzemaljskim... Dobije i turcin njemacko drzavljanstvo nakon x godina no cini li ga to nijemcem ?

Ja nekazem da ja imam odgovore na pitanja na koje niti ti niti znanost nemate zasada suvislo tumacenje, no valjda je jasno kaj zelim ukazati....

😊

8 godina
odjavljen
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
ihush kaže...

... ili, ti imaš vjersko objašnjenje za nešto kao postanak života? OK, argumentiraj, daj reference npr na Bibliju itd. pa da vidimo kako se takvi argumenti drže, koliko je jaka vjera, koliko razum-znanje.. npr, Bog je stvorio život/čovjeka. (?).. -nije. Fosili to dokazuju, evolucija. Vanzemaljci? ok, tko je njih stvorio itd..

Video koji sam stavio nema za poantu temu, nego ima za poantu ono što se ovdje umjesto teme forsira, a to je odnost znanosti i vjere* (*vjera = religija).

U videu koji sam stavio znanstvenik objašnjava neke stvari o čovjeku / genomu i o svemiru.

 

U sklopu rasprave o čovjeku navodi neke stvari koje su isključivo znanstvene naravi u okviru koje se za njega smatra da je vrhunski znanstvenik, što je svojim radom i dokazao, sušina onog o čemu je govorio bazirajući se na čovjeka je to da obzirom koliko su kompleksni procesi u ljudskom organizmu i mozgu, prema modelu evolucije koji je u suštini priprost nije moguće da je isključivo tim procesom nastala tako kompleksna cijelina kao što je čovjek.

 

U sklopu rasprave o svemiru se bazira na fundamentalnost svemira i kvantnu mehaniku, ne osporavajući zakonitosti fizike, no kad se uđe u fundamentalnost zakona koji vrijede, tad se nailazi na stvari koje su iz nekog neobjašnjivog razloga nekakve, bez da se ulazi u to dali su nastale slučajno ili ne, nastankom svemira su se stvari odvijale u određenom smjeru koji je rezultirao svime ovime, no smijer nije definirao sam sebe itd.

 

Dio koji mi se nije svidio je taj, što su prvo, određeni krivo predpostavili zašto sam linkao video i zbog toga krenuli u raspravu, nakon što to nije bilo dovoljno dobro, kolega baksa mi je dao neke pridjeve i sam je napisao da ga video ne zanima ali ipak komentira, shodno tome ispada da komentira samo da bi komentirao bez da je pogledao video.

To je širenje priče što nam ovdje nije potrebno, moram priznat baksi i visku da oni zvuče jako logično kad si čitatelj dopusti da ga odvuku sa teme.

 

A tema je ovdje video, koji niti jedan od njih nije pogledao prije nego su ga komentirali i mene etiketirali kao nekoga tko zastupa vjersku stranu, glumi žrtvu i sl.

 

Ja sam barem pokušao izać sa činjenicama i konstruktivnom raspravom, materijom, u obliku videa koji je zapravo jako interesantan, na što je odgovor bio, diskreditacija sadržaja koji nije ni pogledan i autora koji je svjetski priznat, i etiketiranje mene da naginjem na vjersku stranu što je potpuno netočno.

 

Ja ne mogu zapravo izrazit svoju fascinaciju znanstvenim pitanjima koja su postavljena, a tiču se fundamentalnosti bez osporavanja fizičkih zakonitosti;

 

Zašto se genom kodira, tko je ''autor principa kodiranja'' ako ono i je posljedica evolucije, tko je odredio da bude baš taj način ?

Zašto planckova konstanta ima baš tu vrijednost koju ima, tko je to odredio, tj. kako je određeno ?

Iz kojeg razloga se lakši kemiski elementi pod određenim uvjetima pretvaraju u teže elemente i na kraju u one koji tvore život, svima nam je jasno da to funkcionira, ok, ali od kud vodiku i heliju ideja da naprave to što naprave, ako je to pod utjecajem gravitacije i određenih elektromagnetskih sila itd, u redu, od kud gravitacija, od kud te sile i zašto su one baš toliko jake da stvore život jednog dana, ajmo reći da je to sve slučajno pa u beskonačnom vremenu pri beskonačnm broju pokušaja se moralo dogodit, opet se postavlja fundamentalno pitanje od gore, tko je definirao sve te zakonitosti ...

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 19:11 (Glavas_ZG).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...

Jel ljepo gore kolega Ged se kratko i jasno, sa jednim "Da" slozio s onom mojom konstatacijom da vjernik znanstvenik nije u sukobu sa znanosti ukoliko u svoj znanstveni rad neunosi vjerske argumente ? Je. I kaj ste onda vi napravili nakon kaj sam pitao zasto iisti kriterij neprimjenjujete i na mene jer niti ja u svoje poslovne i gradjanske putesestvije neunosim vjerske argumente ?? E tada ste milion podverzija uveli tog naseg vjernika znanstvenika te raslojili na gro scenarija kada kako i zasto on malo je pa onda opet malo nije u sukobu sa znanoscu....

 Pa tamo gdje ne unosiš vjerske argumente nisi u sukobu sa znanošću. Možda na poslu stvarno tako radiš, to ne znamo, ali ovdje to radiš i u sukobu si. Što je tu neprincipjelno? No nisu isključivo vjerski argumenti u sukobu sa znanošću, ako ateist tvrdi da je zemlja ravna ploča također je u sukobu.

 

Cijelo vrijeme svodiš raspravu na to tko govori, a bitno je što govori. Raspravljamo o idejama, a ne ljudima. Ne govorimo da su vjernici u sukobu sa znanošću, nego religije. Naravno da onaj tko se drži religije time dolazi u sukob, ali opet nije problem u njemu osobno, nego u pogrešnoj ideji koju je prihvatio.

 

Inače, 'gro' ne znači puno, nego većina.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...

@ihush

Argumentacija ti je ogranicenog dosega. Sve kaj bus ti potkrijepio evolucijom ili bilo cime, će prije ili poslije doći do pitanja na koja neces moći odgovoriti tim nacinom. Nemam sad vremena u dubinu, no podsjetiću te na elementarne znanstvene tvrdnje koje kazu da iz nicega nemoze nastati nesto , pa ću te pitati a kaj je postojalo prije velikog praska, ili npr do koje god prvobitne molekule dodjes u evolucijskom lancu ja ću te pitati a otkud je ona nastala.....


Spominjao si i izvanzemaljce, pa ću te podsjetiti da je i ova planeta i sve na njoj nastalo od tvari koje su plutale svemirom pa samim time mozemo u beskraj teoretizirati koliko nesto mozemo smatrati zemaljskim a koliko vanzemaljskim... Dobije i turcin njemacko drzavljanstvo nakon x godina no cini li ga to nijemcem ?

Ja nekazem da ja imam odgovore na pitanja na koje niti ti niti znanost nemate zasada suvislo tumacenje, no valjda je jasno kaj zelim ukazati....

😊

 -na nije jasno, mutiš.. :)

-turčin je tad postao njemački državljanin, može i ping-pong nizozemac iz kine.. .. ili pitaš jel postao 'genetski'? Ima li ista prava npr plaću, pozdavlja ju ga u haustoru susjedi ili ga policija gleda kao hodajuću bombu? .. ono, ak je prototip tad ne izgleda kao npr šveđan.. a možda je baš turčin koji izgleda tako, pa možda baš zadovoljava sve arijevske kritreije visine čela, boje očiju-kose.. itd.. Odnosno, što time misliš reći? Relevantnost? Smisao?

-pitanja na koja nemam odogovor, jednostavno nemam, prije parsto godina pola kem.elem. nije bilo poznato, nisu postojali avioni, nije se ništa znalo o struji, mobitel itd.. -danas? Sutra? Opet, što je point-smisao? Dok fosili neoborivo dokazuju, surptono navodima vjerskih izvora.. evoluciju. Osporavaš? Tad si običan talibanac, treba te banirati (možda i uspavati da ne 'pukneš'..) .. malo šaljivo, malo za istač. Ako se osjećaš uvriejđeno, razmisli i isprika. No tad zaslužuješ daleko više sankcija od ovog recimo (pokušaja) šaljivog zezanja. Razmišljaj, koristi logiku, fiziku, matematiku, dokaze-činjenice.. argumentiraj. Tad ću se slagati-podržavati, ovako jednostavno ne mogu dopustiti nego džonom.. (ili koliko sam već puta reako, 'knjigom o glavu'..), jer važno je to, važno kao fašizam, zločin itd. i stalno se mora boriti protiv takvih dogmi.

-ili, btw, kak god hočeš :)) .. evoluciju ne potkrepljujem ja, ja sam nitko-ništa, evolucija je činjenica (nakon što je Darwin ..) jednako kao 2+2 ili Pitagora ili .. opet, ako ne razumiješ, tad te treba banati jer ..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...
Jel ljepo gore kolega Ged se kratko i jasno, sa jednim "Da" slozio s onom mojom konstatacijom da vjernik znanstvenik nije u sukobu sa znanosti ukoliko u svoj znanstveni rad neunosi vjerske argumente ? Je.

I sve je u redu s time.

 

bunker kaže...
I kaj ste onda vi napravili nakon kaj sam pitao zasto isti kriterij neprimjenjujete i na mene jer niti ja u svoje poslovne i gradjanske putesestvije neunosim vjerske argumente ?? 

 Za tvoje "poslovne i gradjanske putesestvije" ti možemo vjerovati, ali ovdje te kriterije ne primjenjuješ. To su dvije različite situacije.

 

 

Paar nikako nije dobar primjer znanstvenika koji je privatno vjernik. On je, po vlastitom priznanju, plaćeni lobist (osim što je to javno potvrdio, osobno to znam - bio je kod mene kući, radili smo mu jednu knjigu na temu energetske krize i otvoreno je rekao tko je taj projekt financirao).

 

Paar je javno priznao da je bio plaćenik tzv. nuklearnog lobija; tada je konstantno bio relativizirao globlano zatopljenje i tvrdio da smo na pragu "novog ledenog doba" (i da nas može spasiti samo ulaganje u nuklearke), potkrijepljujući to vlastitim lažiranim podacima.
Slijedilo je javno sučeljavanje sa fizičarem Dejanom Vinkovićem, u kojem je Paar javno priznao da je lagao, odn. "objasnio" je to time što je plebisu htio "zorno" prikazati "činjenice".

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/velika-debata-paar-vinkovic-znanost-i-postenje-20100226
(ne znam je li video još uvijek dostupan na tom linku, ali članak dovoljno govori)

 

Paar se kasnije prešlihtao u lobiranje za ekstremistički religijski tabor i započeo sa predavanjima i kampanjom o bogu ispred znanosti.

 

Uvijek se svodi oko istog: što god znanost potvrdila, vjernici ispred stave prefiks "zato jer je to bog tako htio i stvorio".

Sa ovim dijelom koji slijedi se vjernici ne žele suočiti, je li i to Bogo htio? Pa da ponovim:

Zechina kaže...

6. REFLECTIONS ON STRATEGY

6.1. The Need for an Offensive Agenda (... culture war ...)

 

6.2.3. What we must therefore do ("We must turn our opponents' discourse against themselves")

 

6.4.2. Influence the Academic Debate
("If we want to change common sense thought and intellectual certainties in our society, the academic world is of crucial importance.")

 

6.4.6. Set the right targets, and lobby at the right place
"if we want to promote our own agenda, we must make sure that our lobbying efforts are addressed to the right targets, i.e. to the persons who have the power to advance our agenda."


Govorimo o desecima, možda i stotinama milijuna € koje su isisane plebisu na različite načine, kako bi ga i dalje držali taocem štokholmskog sindroma. 

Pogledajte si u tom europskom izvješću tko vam financira ispiranje mozga. Bogo, jelte; kriptovaluta iz nebesa valjda.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Glavas_ZG kaže...

U sklopu rasprave o čovjeku navodi neke stvari koje su isključivo znanstvene naravi u okviru koje se za njega smatra da je vrhunski znanstvenik, što je svojim radom i dokazao, sušina onog o čemu je govorio bazirajući se na čovjeka je to da obzirom koliko su kompleksni procesi u ljudskom organizmu i mozgu, prema modelu evolucije koji je u suštini priprost nije moguće da je isključivo tim procesom nastala tako kompleksna cijelina kao što je čovjek.

 Paar je fizičar, što ga ne čini stručnim po pitanju građe čovjeka. 

A gore smo nadugačko i naširoko objašnjavali da kada znanstvenik govori iz pozicije vjernika (što je ovdje evidentno), u pravilu dolazi u sukob sa znanošću.

 

Glavas_ZG kaže...

 

To je širenje priče što nam ovdje nije potrebno, moram priznat baksi i visku da oni zvuče jako logično kad si čitatelj dopusti da ga odvuku sa teme.

 Ako zvučimo logično, možda bi moglo biti da i pišemo logično? U svakom slučaju slobodno ukaži na naše nelogičnosti ako ih uočiš.

Glavas_ZG kaže...

 

A tema je ovdje video, koji niti jedan od njih nije pogledao prije nego su ga komentirali i mene etiketirali kao nekoga tko zastupa vjersku stranu, glumi žrtvu i sl.

 Govoriš u množini, no ja nisam ništa od toga napisao.

Glavas_ZG kaže...

Ja sam barem pokušao izać sa činjenicama i konstruktivnom raspravom, materijom, u obliku videa koji je zapravo jako interesantan, na što je odgovor bio, diskreditacija sadržaja koji nije ni pogledan i autora koji je svjetski priznat, i etiketiranje mene da naginjem na vjersku stranu što je potpuno netočno.

 Nisi izašao s nikakvim činjenicama i deset puta smo te tražili upravo to da napišeš što zapravo želiš reći.

 

Paar nije svjetski priznat po pitanju kompleksnosti i nastanku života. Pisao je nešto o teoriji kaosa, koja s ovim ovdje nema veze.

Glavas_ZG kaže...

 

Zašto se genom kodira, tko je ''autor principa kodiranja'' ako ono i je posljedica evolucije, tko je odredio da bude baš taj način ?

Zašto planckova konstanta ima baš tu vrijednost koju ima, tko je to odredio, tj. kako je određeno ?

Iz kojeg razloga se lakši kemiski elementi pod određenim uvjetima pretvaraju u teže elemente i na kraju u one koji tvore život, svima nam je jasno da to funkcionira, ok, ali od kud vodiku i heliju ideja da naprave to što naprave, ako je to pod utjecajem gravitacije i određenih elektromagnetskih sila itd, u redu, od kud gravitacija, od kud te sile i zašto su one baš toliko jake da stvore život jednog dana, ajmo reći da je to sve slučajno pa u beskonačnom vremenu pri beskonačnm broju pokušaja se moralo dogodit, opet se postavlja fundamentalno pitanje od gore, tko je definirao sve te zakonitosti ...

 

 Postavljaš pogrešno pitanje - tko. Reci tko je odgovoran da je danas padala kiša, a jučer nije?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...

Nemam sad vremena u dubinu, no podsjetiću te na elementarne znanstvene tvrdnje koje kazu da iz nicega nemoze nastati nesto , pa ću te pitati a kaj je postojalo prije velikog praska, ili npr do koje god prvobitne molekule dodjes u evolucijskom lancu ja ću te pitati a otkud je ona nastala.....

 To nije nikakva elementarna znanstvena tvrdnja, to je samo floskula koju vjernici stalno ponavljaju.

 

Ne postoji 'prije' velikog praska, jer je njime nastalo i vrijeme.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
7 godina
neaktivan
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Znanost i duhovnost su jedna te ista stvar. Vjerovanje nema veze ni sa znanošću, niti sa duhovnošću. Kada čovjek nauči hodat, to je znanost i duhovnost. Nije bitno da li vjeruješ da li možeš hodat, nego je bitno hodat.

 

Kada čovjek shvati da ljutnja truje njega, nauči opraštat, a to je i znanost i duhovnost. Da bi čovjek napredovao bitna je osobna spoznaja... tuđe informacije bez temelja stvaraju uvjerenja...

 

Isus je spoznao i znao, ali ovi koji ga kopiraju, veze nemaju. Kako je marley rekao "Some People Feel the Rain. Others Just Get Wet ". Tako je i kod duhovnosti i znanosti. Mnogi su čuli i pričaju o kvantnoj fizici ali rijetki je žive...

 

Tijelo je najveći laboratorij i svaki život je znanstvenik. Za spoznaju života nisu potrebni mikroskopi, niti vračanja u prošlost. Život se spoznaje sad u tijelu. Kad se spozna život, nema više financijski život, nočni život, itd... shvatimo da smo cijelo vrijeme bili nešto drugo, koje je imalo informacije ali ne i spoznaju. Sve počne biti obrnuto... rast jednoga, je pad drugoga...

 

Pa da su nas i genetičkim inžinjeringom napravili izvanzemaljci, tko je njih napravio... život nije nastao u svemiru, on i je svemir. Čovjeka ne okružuje priroda, on i je priroda. Onaj virtualni lik kojeg smo imenovali i identificiramo se sa njim on je odvojen zato iz te pozicije i gleda...

 

Eto malo ovako na brzinu hrane za um 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
bunker kaže...
Godinama tupite da je teret dokazivanja na iznositelju argumenta. Imamo li autora te stranice ? Imamo linkove na izvore i radove i metode kojima je utvrdjeno sve ono kaj se tamo tvrdi ? Ti si taj koji je tu stranicu uzeo kao svoj argument, pa je tako na tebi teret dokazivanja svega kaj tamo piše a ne da prozivas forumase da oni dokazuju kaj tamo nije tocno....

Pa to je free blogspot platforma ( googleov bloger ) i ako ti uzimas kao neoborivo kaj tamo piše, u pol vure dignem deset takvih stranica i nakeljim gore tekstove sa kojekakvih portala tipa krscanska sadasnjost, glas koncila, medjugorje, kamenjar, braniteljski portal....i onda bus i te tekstove uzeo kao relevante bez potrebe da ja dokazujem kaj tamo piše ??

 Na stranici imaš citate i njihovu interpretaciju, što je tebi sporno, da citati nisu točni ili da je interpretacija pogrešna? Navedi jedan pogrešan primjer.

 

Pusti tko je pisao, bavi se sadržajem.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Visak kaže...
bunker kaže...

Nemam sad vremena u dubinu, no podsjetiću te na elementarne znanstvene tvrdnje koje kazu da iz nicega nemoze nastati nesto , pa ću te pitati a kaj je postojalo prije velikog praska, ili npr do koje god prvobitne molekule dodjes u evolucijskom lancu ja ću te pitati a otkud je ona nastala.....

 To nije nikakva elementarna znanstvena tvrdnja, to je samo floskula koju vjernici stalno ponavljaju.

 

Ne postoji 'prije' velikog praska, jer je njime nastalo i vrijeme.

 

Da ponovim:

Zechina kaže... 

Uvijek se svodi oko istog: što god znanost potvrdila, vjernici ispred stave prefiks "zato jer je to bog tako htio i stvorio".

 

U umjetnosti (ali i srednjovjekovnoj, aristotelovskoj fizici) se to zvalo "horror vacui" ili kenofobija, (vjernički) strah od praznog prostora. Ovdje je to strah da smo nemoćni i sami, da nas Bogo ne gleda i ne pazi na nas. I da ne stoji ispred i iza svega.
Jerbo bi, u protivnom, morali sami odgovarati za svoje postupke, pa čak i one krive (a ne "bog je tako htio", pa se malo ispovjediš i super si sam sebi).

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2018 20:33 (Zechina).
8 godina
offline
Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

Može li mi netko od vjernika objasniti ovaj dio ukupnog "božanskog plana" konkretnije od floskule "čudni su putevi božiji"?

(ili: evo tko vam abolira pedofile svećenike, promovira nacionalnu, rasnu, spolnu i seksualnu nejednakost, zaglupljuje djecu itd - sve sami rvati, katolici, sveci)

Potential donors to the overall Agenda Europe programme appear to include a colourful cast comprising an anti-abortion Mexican billionaire, European aristocracy, a British climatechange denying billionaire, a far-right Russian oligarch and a corrupt Italian politician in the pay of Azerbaijan

(izvješće od European Parliamentary Forum on Population & Development, 24. stranica)

 

Hrvatska, gdje je more bistrije od ljudi...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

@ihush

Stalno ti zabrijavas, i jos usput pokusavas mojim rijecima dati smisao koji tebi odgovara.

Jesam bar desetak puta u ovoj temi rekao da niti vjera pobija znanost, niti znanost pobija vjeru ? Jesam ! Pa otkud ti onda uopće pretpostavka da ja osporavam evoluciju ?

Ako ti doslovno tumacis adama, evu, sedam dana....i onda takvu sliku osporavas znanstvenim dosezima, onda nazalost bi trebao ponoviti vjeronauk osnovnoskolskog uzrasta jer se vec na tom nivou prezentira simbolika prikaza a ne doslovnost.

Smatras da su vjera i znanost u sukobu ? Daj link na crkveno sluzbeno priopćenje gdje pobijaju neki znanstveni rad iz kemije, fizike.... Daj link na ozbiljan znanstveni rad koji se pozabavio postojanjem boga i sl.... Nemas te linkove ? A jbg, onda se poklopi po usima i nemoj tvrditi nekaj kaj nemres argumentirati metodama na koje se pozivas ! Budes li se pozivao na prozvakanu tezu da vjera nije interesantna znanosti, to je tvoj problem a ne moj ( nedostatak znanstvenog rada koji pobija nekaj religijskoga ) jer tebi uskraćuje argument a ne meni.

7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

@visak

Jesi ti to upravo ustvrdio da znanost kaze da iz nicega moze nastati nesto ?

I malo podpitanje : jesi ti to upravo ustvrdio da vrijeme ima tocan trenutak nastajanja ?

Jbm, nemres bolivit....heheeeee....ti si nas covjek....

😊 😊

12 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Zechina kaže...

Može li mi netko od vjernika objasniti ovaj dio ukupnog "božanskog plana" konkretnije od floskule "čudni su putevi božiji"?...

Šta ti tu nije jasno?Pa sve ti sama recenica kaze!

Naravno da ne možeš skuziti Božji plan,jer je on iznad tebe,iznad tvoga pojimanja logike i razuma.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
7 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove

@zechina

Ako se mislis upustati u seciranje vjere na it nacin gdje ocekujes da ista ulazna kombinacija nula i jedinica uvjek daje istu izlaznu kombinaciju nula i jedinica, onda se pripremi da ćemo prije ili posle doći do situacije gdje ti takva logika neće pomagati....

Argument svecenika zlocinaca ti je labav, jer ćemo vrlo lako naći zlotvore u znanstvenim redovima, od medicine pa nadalje...

Smatram da smo si dobri, pa eto, prijateljski da te pripremim.

😊

8 godina
offline
Re: Postanak života – tema koja uznemiruje duhove
Milka30 kaže...
Zechina kaže...

Može li mi netko od vjernika objasniti ovaj dio ukupnog "božanskog plana" konkretnije od floskule "čudni su putevi božiji"?...

Šta ti tu nije jasno?Pa sve ti sama recenica kaze!

Naravno da ne možeš skuziti Božji plan,jer je on iznad tebe,iznad tvoga pojimanja logike i razuma.

 Bravo. Ako pretostavimo da ja osobno nisam baš najsporija jedinka u krdu uopće, onda se to odnosi i na sve ljude.
Prema tome, ako nitko ne može pojmiti što je to bog i što uopće radi ("koji mu je plan"), odakle onda pravo momcima u mantijama da to tumače?

Ili tebi?

 

@Bunker:

de ti nama fino objasni, koji ti to dio religije pruhvaćaš, a koji ne?
I odakle je ta religijska "bonbon slagalica" da kao vjernik možeš prihvatiti samo ono što ti se sviđa ili ti zvuči smisleno?
Prije par sto godina bi te spalili za takvu herezu.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice