Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

poruka: 36
|
čitano: 11.692
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea".
14 godina
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

A što je tako teško se domisliti i ugraditi najobičniju opciju kojom korisnik može odabrati hoće li prihvatiti ovo Appleovo sniženje takta ili "gašenje" uređaja?! Zašto ne bismo imali mogućnost izbora nad time? Pa ne gasi se sigurno svaki uređaj sa starijom baterijom. Moj iPhone5 je sigurno 4 godine bio na izvornoj bateriji i nikada se nije gasio. Nekako sumnjam da su ta gašenja tako česta da bi uopće bila relevantna za korisnike. To je, rekao bih, samo izlika Applea da utječe na svoju prodaju.

Jedina prednost ovoga slučaja jesu oni korisnici koji su dokazali ovaj incident i prisilili veliki Apple na ispriku. Bravo im!

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Znači uzvaćeni su "spuštenih gaća" doduše dobar izgovor zlata vrijedi.
ČVARCI = ČIPS OD SVINJE
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

To samo znaci da trebaju stavljati kvalitetnije baterije u mobitel i gotovo, imam galaxy S4 već skoro 4.5 godine, sav je sj*ban imam screen on time 2 sata max, ali zato se ne gasi i radi istom brzinom ko i prije.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

Kupci su, kažu iz Applea, bili zadovoljni time što je u toj verziji iOS-a riješen problem iznenadnog isključivanja uređaja, pa je isti sustav usporavanja primijenjen u iOS-u 11.2 i za iPhone 7 i 7 Plus.

 

Mda, opće je poznato da korisnici starijih modela doslovno pršte oduševljenem zbog ovog "fičra". 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

Između resetiranja i usporavanja uređaja, bolje je usporiti uređaj, mada su trebali izbaciti upozorenje da će uređaj biti usporen dok se ne zamjeni baterija.

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Lazu,oduvijek ovo rade.Cak je prije bilo i ocitije.
 
9 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

i jesu li obećali da neće nikad više? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
15 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Sasoon kaže...

Između resetiranja i usporavanja uređaja, bolje je usporiti uređaj, mada su trebali izbaciti upozorenje da će uređaj biti usporen dok se ne zamjeni baterija.

 Problem je sto lazu o stanju baterije da te natjeraju da je mijenjas.

Istu stvar rade i mnogi proizvodaci laptopa, jer nastimaju firmware u battery cipu da osim napona i ostalih parametara mjeri vrijeme i taman kad istekne garancija pocne gluposti izvodit, premda je baterija tjedan dana ranije savrseno radila.

Po tom su jako poznati dell-ovi laptopi.

9 godina
offline
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Pažljivo čitati samsungovu izjavu drago dete. Ne kaze da ne usporavaju mobitel radi stanja baterije vec da ne izdaju nadogradnje tijekom zivotnog ciklusa koje to rade...
Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Feudalac kaže...
Pažljivo čitati samsungovu izjavu drago dete. Ne kaze da ne usporavaju mobitel radi stanja baterije vec da ne izdaju nadogradnje tijekom zivotnog ciklusa koje to rade...

 Gdje si to sad izvadio?

- Ne smanjujemo performanse procesora kroz softverska ažuriranja tijekom životnog ciklusa mobitela - poručili su iz Samsunga.

Ne smanjujemo performanse procesora = ne usporavaju mobitel.

9 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Feudalac kaže...
Pažljivo čitati samsungovu izjavu drago dete. Ne kaze da ne usporavaju mobitel radi stanja baterije vec da ne izdaju nadogradnje tijekom zivotnog ciklusa koje to rade...

 

16 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Zechina kaže...
Feudalac kaže...
Pažljivo čitati samsungovu izjavu drago dete. Ne kaze da ne usporavaju mobitel radi stanja baterije vec da ne izdaju nadogradnje tijekom zivotnog ciklusa koje to rade...

 Gdje si to sad izvadio?

- Ne smanjujemo performanse procesora kroz softverska ažuriranja tijekom životnog ciklusa mobitela - poručili su iz Samsunga.

Ne smanjujemo performanse procesora = ne usporavaju mobitel.

 

Da, zato što ne ažuriraju softver

9 godina
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

vidim sve sami korisnici samsunga se javljaju, pa komentiraju iz vlastitog iskustva 

Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

"Kod iPhonea 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus i SE iOS je programiran tako da kod vršnih opterećenja smanjuje performanse uređaja kako baterija ne bi postala preopterećena... Jednom kada se baterija zamijeni, ili pak nije maksimalno opterećena, svi iPhonei na bilo kojem iOS-u trebali bi korisnicima davati najviši mogući radni takt i performanse kakve su i očekivane."

 

Što u slučaju novih iPhonea 6 koji se još uvijek prodaju, ili zapravo bilo kojeg drugog modela? Baterija se automatizmom smatra starom, istrošenom i preopterećenom zbog toga što je model iz 2014. godine?

 

I, da, što je s iPadima?

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 17:05 (Leprechaun).
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
stip3 kaže...
Lazu,oduvijek ovo rade.Cak je prije bilo i ocitije.

 da... slazem se.

8 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Zeko: malo si me razočarao, ispadaš jednako površan kao i digitalac. Samsungova izjava ima u nastavku rečenice kvalifikator pa je značenje iste da oni ne usporavaju mobitele kroz softverske nadogradnje dok je pitanje sasvim drugo - usporavaju li mobitele uopće. Ako ne usporavaju jednostavno napišu nismo nikada ni pod kojim uvjetima i nijad necemo a onda dodaju tri kile pr sranja i to je to. Da ne misliš da sam sad napao samsung a nisam - pojasnjavam citat - i apple se ispricao na vrlo specifican nacin ne zbog pederluka vec zbog nacina kako su se pojedinci zbog toga osjećali. Odvjetnici vrijede svakog centa
Ja rekoh
15 godina
neaktivan
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

To vam je gospodo kapitalizam. Pohlepa jedne kapitalističke firme i njihovih dioničara. Dokle to ide da idu usporavat mobitel da bi natjerali korisnike da kupe nove. Krivi su ti isti korisnici koji i dlja kupuju takve proizvode kampirajući ispred trgovine.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

a jel kapitalizam to što ti je omogućilo da danas imaš smartphone uopće? 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

Pa imaju ti i kinezi smartphone i to vjerojatno puno veći postotak po stanovniku.

13 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
zeroname kaže...

Pa imaju ti i kinezi smartphone i to vjerojatno puno veći postotak po stanovniku.

 Kina je bila teška vukojebina što se tehnologije tiče u periodu u kojem se zatvarala prema vani. Tek otvaranjem prema stranom kapitalu i tržišnoj ekonomiji kreće ekspanzija njihovog gospodarstva. Danas je Kina hibrid kapitalizma i jednopartijskog sistema gdje je većina tvrtki i dalje blisko povezana sa partijom i državom, međutim to od komunizma nema više ni k.
Osim toga, gotovo sva napredna tehnologija, a baš sve prilagođavanje iste za običnog korisnika, dakle spuštanje na tebe i mene nastalo je u kapitalizmu. Kapitalizam i tržišna ekonomija jedini su moderni i funkcionalni modeli društvenog uređenja koji donose veći standard i građanske slobode. Nikakav komunizam ni socijalizam.

 

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
grzzi kaže...
zeroname kaže...

Pa imaju ti i kinezi smartphone i to vjerojatno puno veći postotak po stanovniku.

 Kina je bila teška vukojebina što se tehnologije tiče u periodu u kojem se zatvarala prema vani. Tek otvaranjem prema stranom kapitalu i tržišnoj ekonomiji kreće ekspanzija njihovog gospodarstva. Danas je Kina hibrid kapitalizma i jednopartijskog sistema gdje je većina tvrtki i dalje blisko povezana sa partijom i državom, međutim to od komunizma nema više ni k.
Osim toga, gotovo sva napredna tehnologija, a baš sve prilagođavanje iste za običnog korisnika, dakle spuštanje na tebe i mene nastalo je u kapitalizmu. Kapitalizam i tržišna ekonomija jedini su moderni i funkcionalni modeli društvenog uređenja koji donose veći standard i građanske slobode. Nikakav komunizam ni socijalizam.

 

 

 Da za onih 1% bogatih odnosno za 200 obitelji u hrvatskoj.

14 godina
neaktivan
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

Usporavanje nema veze s baterijom, Galaxy S4 koji mama koristi odavno bi se gasio jer je baterija stara preko 4 godine. Malo bolji izgovor moraju smislit.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
PlayMaker10 kaže...

Usporavanje nema veze s baterijom, Galaxy S4 koji mama koristi odavno bi se gasio jer je baterija stara preko 4 godine. Malo bolji izgovor moraju smislit.

 

13 godina
offline
Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea

Za sve one koji se žele podsjetiti, CNET je napravio jedan odličan video - Apple's worst moments for 2017.

 

Za Apple-ovce koji to ne mogu podnijeti, tu je i video Apple's Best Moments for 2017.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.12.2017 20:45 (Marko :D).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Prekini. Feudalac bi mogel zbog toga napraviti harakiri.
Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Motorino kaže...
PlayMaker10 kaže...

Usporavanje nema veze s baterijom, Galaxy S4 koji mama koristi odavno bi se gasio jer je baterija stara preko 4 godine. Malo bolji izgovor moraju smislit.

 

 Šta je nejasno, Galaxy S4 koji mama i dalje koristi ima bateriju staru 4 godine i ne gasi se a Appleovi se gase radi slabih baterija, totalna glupost. Ako se to i dešava to je jer oni očito ne znaju napravit kako treba i to je neki bug jer bi to zahvaćalo sve uređaje a ne samo Appleove.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
PlayMaker10 kaže...
Motorino kaže...
PlayMaker10 kaže...

Usporavanje nema veze s baterijom, Galaxy S4 koji mama koristi odavno bi se gasio jer je baterija stara preko 4 godine. Malo bolji izgovor moraju smislit.

 

 Šta je nejasno, Galaxy S4 koji mama i dalje koristi ima bateriju staru 4 godine i ne gasi se a Appleovi se gase radi slabih baterija, totalna glupost. Ako se to i dešava to je jer oni očito ne znaju napravit kako treba i to je neki bug jer bi to zahvaćalo sve uređaje a ne samo Appleove.

 Shvatio sam kako se odavno počeo gasiti  

Sve 5...

8 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
Ukay1000:
Ne brini se za mene. Kroz desetke raznih rasprava na ovom forumu došao sam do zaključka da velika većina ljudi nema pojma o čemu govori, a posebno oni koji su najglasniji, bez obzira na temu odnosno tabor iz kojeg dolaze. Tehnologija me zanima, valjda kao i svakog drugog muškarca, pa pratim sve što se događa. Nije mi problem odvojiti vrijeme i informirati se malo detaljnije o novostima koje dolaze iz bilo kojeg tabora. Apple je zanimljiva firma koja imafantastičnu tehnologiju, u stanju su napraviti čuda od običnih stvari koje pomiješane na njihov način postaju magične. Kao što je Ford navodno rekao, kupci žele brže kočije i kada bi se njih slušalo ne bismo nigdje došli. Međutim, tako se može i pretjerati, a ove godine je Apple napravio nekoliko grešaka koje dolaze iz njihove tvrdoglavosti i pritiska dioničara za nikad ne prestajućim rastom prodaje i zarade. Ja sam bijesan zbog ove situacije s baterijama, imaju grešku koju treba popraviti bez puno priče. Nešto su obećali ali još treba vidjeti koje točno parametre će postaviti da bi smo mi kupci dobili besplatnu zamjenu baterije tako da to promatram. Isto tako bi trebali zaustaviti dodavanje novih fičera u iOS dok ne istjeraju postojeće bugove. Nažalost, u ostatku svijeta nema niti jedne dovoljno velike tvrtke koja bi mogla preuzeti vodstvo u smislu stvaranja proizvoda s radikalno drugačijim mogućnostima a da usput imaju kvalitetu, trajnist i podršku po kakvoj je apple poznat i to je vjerojatno razlog koji ih je uspavao do te mjere da su napravili pizdarije koje jesu u ovoj 2017-oj
Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Apple se ispričao zbog usporavanja iPhonea
ukay1000 kaže...
Prekini. Feudalac bi mogel zbog toga napraviti harakiri.

i ja kazem, bolje suti, jos cemo ga imat na dusi..

vec mi se pocelo pricinjavat da je negdje napisao neku rijec protiv njegovog bozanstva ejpla.. ili sam krivo razumio ili je pri kraju.. 

bolje da za svaki slucaj nazovemo i prijavimo problem na plavi / crveni / ultraljubicasti telefon.. ili koji vec..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice