Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta zaključana tema

poruka: 143
|
čitano: 15.061
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta".
16 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
konjRR kaže...

Old Iggy kaže...
konjRR kaže...

 

Mislim da sami novci ne dolaze ni u top 5 razloga. Mozda ni top 10.

Itekako dolaze. Ne znam koliko djece imaš, ali količina novca koja ti je potrebna za normalan život djece je ogromna.

I to za osnove (stanovanje, kvalitetna hrana, aktivnosti itd.), o dodatnim stvarima (putovanja, društvo, izlasci, dodatna školovanja itd.) da ne govorim.

 Mozda tebi, pojedincu. Prestani gledati po sebi i sto je to normalan zivot po sebi. 

Jer stvarnost ti stvarno jako dobro pobija sto tvrdis. Dovoljno je i najbanalnije pogledati statistike. Najcesce sto bogatija zemlja sa boljim standardom zivljenja to natalitet manji. 

 

p.s. i da jasno mi je da "correlation does not mean causation" ali ipak "ja mislim" ili "ja tvrdim" je jos slabiji argument

Reci, pod kojim mostom živiš? Na kojoj tržnici skupljaš ostatke nakon zatvaranja? Iza koje trgovine skupljaš hranu nakon isteka roka trajanja? Kako djeci objašnjavaš da "ništa ne može" u odnosu na njihove prijatelje? Kažeš "ne možeš van s ekipom" i dijete prihvati s osmijehom na licu?

 

Koje i kakve točno statistike? Standardno je da broj djece pada u razvijenijim zemljama iz niza razloga, od kvalitete života (koji košta), bolje medicinske skrbi, kasnijeg "ulaska u život", itd.

To je i normalno i prirodno, ljudi teže boljem, ne gorem.

 

Razvoj kvalitete života ide redovno u tom smjeru, jer su ljudi više okrenuti sebi nego okolini. Reći nekome "moraš rađati više djece da i RH napredovala" popušit će noko s IQ-em broja cipela.

 

6 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

Vrijeme je za zaključavanje teme. Rasprava s ljudima koji vjeruju u magičnog jednoroga (i sve slično tome) je uzaludna.

 
2 8 hvala 0
8 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

Eto, upravo mi dajete za pravo: sve je to pitanje vrijednosti. Zar je sramota biti siromašan? Zar se ne može reći djetetu da ne može imati sve što hoće? Zar se mora živjeti u lažnom bogatstvu, u lažnom luksuzu? Zar se ne može djetetu dati ljubav umjesto igračke? Jauče mi neki otac kako je sinu kupio tenisice za trostruku cijenu za koju sam ja sebi kupio cipele. Gdje je tu pamet? 

 
11 1 hvala 6
16 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
danen kaže...

Eto, upravo mi dajete za pravo: sve je to pitanje vrijednosti. Zar je sramota biti siromašan? Zar se ne može reći djetetu da ne može imati sve što hoće? Zar se mora živjeti u lažnom bogatstvu, u lažnom luksuzu? Zar se ne može djetetu dati ljubav umjesto igračke? Jauče mi neki otac kako je sinu kupio tenisice za trostruku cijenu za koju sam ja sebi kupio cipele. Gdje je tu pamet? 

 Zašto bi netko bio siromašan ako to ne mora, zato da bi imao više djece?

 

Ti to, ono, ozbiljno?!?

14 godina
online
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Old Iggy kaže...
konjRR kaže...

Old Iggy kaže...
konjRR kaže...

 

Mislim da sami novci ne dolaze ni u top 5 razloga. Mozda ni top 10.

Itekako dolaze. Ne znam koliko djece imaš, ali količina novca koja ti je potrebna za normalan život djece je ogromna.

I to za osnove (stanovanje, kvalitetna hrana, aktivnosti itd.), o dodatnim stvarima (putovanja, društvo, izlasci, dodatna školovanja itd.) da ne govorim.

 Mozda tebi, pojedincu. Prestani gledati po sebi i sto je to normalan zivot po sebi. 

Jer stvarnost ti stvarno jako dobro pobija sto tvrdis. Dovoljno je i najbanalnije pogledati statistike. Najcesce sto bogatija zemlja sa boljim standardom zivljenja to natalitet manji. 

 

p.s. i da jasno mi je da "correlation does not mean causation" ali ipak "ja mislim" ili "ja tvrdim" je jos slabiji argument

Reci, pod kojim mostom živiš? Na kojoj tržnici skupljaš ostatke nakon zatvaranja? Iza koje trgovine skupljaš hranu nakon isteka roka trajanja? Kako djeci objašnjavaš da "ništa ne može" u odnosu na njihove prijatelje? Kažeš "ne možeš van s ekipom" i dijete prihvati s osmijehom na licu?

 

Koje i kakve točno statistike? Standardno je da broj djece pada u razvijenijim zemljama iz niza razloga, od kvalitete života (koji košta), bolje medicinske skrbi, kasnijeg "ulaska u život", itd.

To je i normalno i prirodno, ljudi teže boljem, ne gorem.

 

Razvoj kvalitete života ide redovno u tom smjeru, jer su ljudi više okrenuti sebi nego okolini. Reći nekome "moraš rađati više djece da i RH napredovala" popušit će noko s IQ-em broja cipela.

 

 Da se spustim na tvoj nivo rasprave ( sto nije lako )  po tebi nebi trebao imati djecu ako nisi bar miljarder? ( iako sam siguran da i njima se zna dogoditi da moraju reci svojoj djeci znas taj otok je ipak preskup  ) 

Imanje djece uzrokuje siromastvo?....

 

p.s. jesi li toliko narcisoidan da bas nemozes nego po subjektivnom dojmu donositi misljenja i zakljucke?

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 15:24 (konjRR).
16 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...

Reci, pod kojim mostom živiš? Na kojoj tržnici skupljaš ostatke nakon zatvaranja? Iza koje trgovine skupljaš hranu nakon isteka roka trajanja? Kako djeci objašnjavaš da "ništa ne može" u odnosu na njihove prijatelje? Kažeš "ne možeš van s ekipom" i dijete prihvati s osmijehom na licu?

 

Koje i kakve točno statistike? Standardno je da broj djece pada u razvijenijim zemljama iz niza razloga, od kvalitete života (koji košta), bolje medicinske skrbi, kasnijeg "ulaska u život", itd.

To je i normalno i prirodno, ljudi teže boljem, ne gorem.

 

Razvoj kvalitete života ide redovno u tom smjeru, jer su ljudi više okrenuti sebi nego okolini. Reći nekome "moraš rađati više djece da i RH napredovala" popušit će noko s IQ-em broja cipela.

 

 Da se spustim na tvoj nivo rasprave ( sto nije lako )  po tebi nebi trebao imati djecu ako nisi bar miljarder? ( iako sam siguran da i njima se zna dogoditi da moraju reci svojoj djeci znas taj otok je ipak preskup  ) 

 

p.s. jesi li toliko narcisoidan da bas nemozes nego po subjektivnom dojmu donositi misljenja i zakljucke?

Voliš izvrtati rieči bez ikakvog smisla, vidim...


Negdje sam napisao da moraš biti milijarder? Vidiš negdje moj subjektivan dojam? Nisam vidio kako nabavljaš osnovne egzistencijalne stvari, koliko djece imaš, kako ti se žena nosi s tim da je doma i čuva djecu, kako rješavaš njihove prbleme u društvu i slično...

14 godina
online
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Old Iggy kaže...
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...

Reci, pod kojim mostom živiš? Na kojoj tržnici skupljaš ostatke nakon zatvaranja? Iza koje trgovine skupljaš hranu nakon isteka roka trajanja? Kako djeci objašnjavaš da "ništa ne može" u odnosu na njihove prijatelje? Kažeš "ne možeš van s ekipom" i dijete prihvati s osmijehom na licu?

 

Koje i kakve točno statistike? Standardno je da broj djece pada u razvijenijim zemljama iz niza razloga, od kvalitete života (koji košta), bolje medicinske skrbi, kasnijeg "ulaska u život", itd.

To je i normalno i prirodno, ljudi teže boljem, ne gorem.

 

Razvoj kvalitete života ide redovno u tom smjeru, jer su ljudi više okrenuti sebi nego okolini. Reći nekome "moraš rađati više djece da i RH napredovala" popušit će noko s IQ-em broja cipela.

 

 Da se spustim na tvoj nivo rasprave ( sto nije lako )  po tebi nebi trebao imati djecu ako nisi bar miljarder? ( iako sam siguran da i njima se zna dogoditi da moraju reci svojoj djeci znas taj otok je ipak preskup  ) 

 

p.s. jesi li toliko narcisoidan da bas nemozes nego po subjektivnom dojmu donositi misljenja i zakljucke?

Voliš izvrtati rieči bez ikakvog smisla, vidim...


Negdje sam napisao da moraš biti milijarder? Vidiš negdje moj subjektivan dojam? Nisam vidio kako nabavljaš osnovne egzistencijalne stvari, koliko djece imaš, kako ti se žena nosi s tim da je doma i čuva djecu, kako rješavaš njihove prbleme u društvu i slično...

 Pa spustio sam se na tvoj nivo rasprave. Sokantno znam 

I opet jedino znas pricati o subjektvnom da bi donsoio sud koji bi trebao biti objektivan. Koristim rijeci koje ne razumijes?

16 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...

Voliš izvrtati rieči bez ikakvog smisla, vidim...


Negdje sam napisao da moraš biti milijarder? Vidiš negdje moj subjektivan dojam? Nisam vidio kako nabavljaš osnovne egzistencijalne stvari, koliko djece imaš, kako ti se žena nosi s tim da je doma i čuva djecu, kako rješavaš njihove prbleme u društvu i slično...

 Pa spustio sam se na tvoj nivo rasprave. Sokantno znam 

I opet jedino znas pricati o subjektvnom da bi donsoio sud koji bi trebao biti objektivan. Koristim rijeci koje ne razumijes?

Nisi, ne možeš se ti "popeti" na moj nivo rasprave. Ti nažalost uopće ne razumiješ (i nekako sumnjam da imaš više djece).

 

Subjektivno? Što je to subjektivno? Subjektivno je imati više kvadrata stana, objektivno je da to košta. Subjektivno je voljeti kvalitetniju hranu, objektivno to košta. No isključivo objektivno je da djeca koštaju - sviđalo se tebi to ili ne.

 

Tad imaš izbor - hoćeš li radi više djece 30+ godina živjeti znatno skromnije, tvoj je izbor. Misliš li da to možeš izdržati samo "ljubavlju i željom", potpuno si lud.

14 godina
online
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Old Iggy kaže...
konjRR kaže...
Old Iggy kaže...

Voliš izvrtati rieči bez ikakvog smisla, vidim...


Negdje sam napisao da moraš biti milijarder? Vidiš negdje moj subjektivan dojam? Nisam vidio kako nabavljaš osnovne egzistencijalne stvari, koliko djece imaš, kako ti se žena nosi s tim da je doma i čuva djecu, kako rješavaš njihove prbleme u društvu i slično...

 Pa spustio sam se na tvoj nivo rasprave. Sokantno znam 

I opet jedino znas pricati o subjektvnom da bi donsoio sud koji bi trebao biti objektivan. Koristim rijeci koje ne razumijes?

Nisi, ne možeš se ti "popeti" na moj nivo rasprave. Ti nažalost uopće ne razumiješ (i nekako sumnjam da imaš više djece).

 

Subjektivno? Što je to subjektivno? Subjektivno je imati više kvadrata stana, objektivno je da to košta. Subjektivno je voljeti kvalitetniju hranu, objektivno to košta. No isključivo objektivno je da djeca koštaju - sviđalo se tebi to ili ne.

 

Tad imaš izbor - hoćeš li radi više djece 30+ godina živjeti znatno skromnije, tvoj je izbor. Misliš li da to možeš izdržati samo "ljubavlju i željom", potpuno si lud.

 Nemogu dokuciti kako ti moze biti toliko tesko pratiti tijek ove banalne rasprave. 

Gluposti koje napises iskreno dovode u pitanje tvoje osnovnoskolskko obrazovanje. 

Ali da te ne umaram posto vidim da te umara, nisam igdje napisao da za "imati" djecu u nasem drustvu  i drustvenom uredenju novci uopce ne trebaju. 

A da sam lud, pa mozda i jesam pa da citiram besrmtnog Kurosawu 'In a mad world, only the mad are sane.'

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 15:49 (konjRR).
10 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
danen kaže...

Entri Point. Evo odgovora na pitanje "Koliko djece imate?". Imam dvoje djece. Sina sam dobio u 24., a kćer u 29. godini života. Moja je žena bila dvije godine mlađa od mene. Oboje smo završili u roku fakultet, a ja sam još uspio napraviti doktorat u 33. godini života, unatoč "dvoje djece na grbači". I moja su djeca rano postali roditelji, sin za 27, a kći sa 29. godina. Sve se može kad se hoće. I što mi sad fali? Uživam u svojoj djeci i unučadi, a ako zatreba mogu mi - kao odrasli i situirani ljudi - pomoći u bolesti. A što da je drugačije? Svi su mi u obitelji pomrli, ostao sam i udovac... Vukao bih se po birtijama, lokao, pio i pričao gluposti. Čovjek treba raditi za svoju starost, a to znači i stvoriti svoju obitelj. 

 To je lijepo, ali svjesni ste da niste doprinjeli natalitetu nego stagnaciji. Da se razumijemo, nisam ni ja, ali ne vidim u tome problem, jer svatko od nas zaslužuje apsolutnu slobodu da radi sa svojim životom što želi. Pošto nisam doprinjeo povećanju nataliteta ne pada mi na pamet drugima solit pamet oko djece. Najmanje mi pada na pamet ideje da žene imaju previše prava i da trebamo partijahat. Ljudske slobode su mi na prvom mjestu i uvijek ću stati na branik istih, pa čak i oružjem.

 

Vidite ja ne gledam na djecu kao na nekog tko će se o meni brinuti u starosti. Taj teret im ne želim. Nek žive svoj život a ja ću platiti nekog da mi pomogne.

 

I ja sam za obitelj i čim više djece tko može, ali ne nauštrb slobode i izbora. Takvo razmišljanje vodi u totalitarizam, totalilitarizam u revolt, revolt u smrt.

Nadglednik dina
14 godina
online
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Entry Point kaže...
danen kaže...

Entri Point. Evo odgovora na pitanje "Koliko djece imate?". Imam dvoje djece. Sina sam dobio u 24., a kćer u 29. godini života. Moja je žena bila dvije godine mlađa od mene. Oboje smo završili u roku fakultet, a ja sam još uspio napraviti doktorat u 33. godini života, unatoč "dvoje djece na grbači". I moja su djeca rano postali roditelji, sin za 27, a kći sa 29. godina. Sve se može kad se hoće. I što mi sad fali? Uživam u svojoj djeci i unučadi, a ako zatreba mogu mi - kao odrasli i situirani ljudi - pomoći u bolesti. A što da je drugačije? Svi su mi u obitelji pomrli, ostao sam i udovac... Vukao bih se po birtijama, lokao, pio i pričao gluposti. Čovjek treba raditi za svoju starost, a to znači i stvoriti svoju obitelj. 

 To je lijepo, ali svjesni ste da niste doprinjeli natalitetu nego stagnaciji. Da se razumijemo, nisam ni ja, ali ne vidim u tome problem, jer svatko od nas zaslužuje apsolutnu slobodu da radi sa svojim životom što želi. Pošto nisam doprinjeo povećanju nataliteta ne pada mi na pamet drugima solit pamet oko djece. Najmanje mi pada na pamet ideje da žene imaju previše prava i da trebamo partijahat. Ljudske slobode su mi na prvom mjestu i uvijek ću stati na branik istih, pa čak i oružjem.

 

Vidite ja ne gledam na djecu kao na nekog tko će se o meni brinuti u starosti. Taj teret im ne želim. Nek žive svoj život a ja ću platiti nekog da mi pomogne.

 

I ja sam za obitelj i čim više djece tko može, ali ne nauštrb slobode i izbora. Takvo razmišljanje vodi u totalitarizam, totalilitarizam u revolt, revolt u smrt.

 Posto si naveo da si preman i za oruzjem posegnuti u obrani ljudskih sloboda treba jako dobro odrediti sto to komu tocno i znaci. Posto sam siguran da se npr. vas dvoje ne slazete oko toga sto su to ljudske slobode. Dovoljno da zartite medusobno u ime iste rijeci ali osobno razlicitog znacenja. Vjerujem da u tome i lezi izvor mnogo sukoba u drustvu. Sto se razni ljudi zalazu za nazivno isto ali veoma subjektivno znacenje umjesto objektivno... Time bi mogao zakljuciti da sukob proizlazi iz narcisoidnosti. A posto nam je drustvo jaaaako narcisoidno biti ce toga jos i vise cini mi se...

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 16:29 (konjRR).
8 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

Odl Iggy, nitko ne želi biti siromašan da bi imao više djece, ali ako netko voli djecu onda će se zbog njih odreći jednog dijela "standarda". U tome je pitanje svih pitanja. Volite li više svoje dijete od novih cipela? Je li vam važniji sin od mercedesa? Djeca nisu igračke za uveseljavanje roditelja! Ali u naše vrijeme, kada se sve svodi na novac, ne čudim se ni Vašem stavu ni Vašem čuđenju. Sreća nije u novcu.  

 
8 0 hvala 4
15 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Aldo kaže...
wyks kaže...
 uzmi BILO koju knjigu o antropologiji i pričitaj malo o matrijahalnim i poligamnim društvima. Patrijahalna društva se čine uspješnijima ne zbog neke urođenog benefita nego jer su vladajuća te vladanjem šire agresivnu stigmu da je sve što ne podliježe tim strogim pravilima defektno.  Samohrani roditelj nije sam po sebi defektan već društvo nameće stigmu. Dijete samohranih roditelja ne proživljama muku zbog činjenice da fali jedan roditelj, već zbog stigme ostalih u društvu. Isto vrijedi i za djecu istospolnih brakova.

 Koliko god da se trudio, ne uspijevam pronaći primjere uspješnih društava pod matrijarhatom... 
a što se tiče knjiga... daj preporuči neku a da je nije napisala woke radikalna feminiskinja ili neki white knight pizdhun...

Pa upravo je i moja rečenica napisana kako bi ti svojim kontra-upitom dokazao i svoje neznanje i svoju urođenu agresiju prema ženama.

Ne postoji "uspješni" matrijarhat, jer ne postoji ni matrijarhat kako ga ti shvaćaš - isključivo kao simetrična suprotnost patrijarhatu.

 

Postoje spektri društva varijabilne razine jednakosti, sve do društava u kojima se imanje djelilo po ženskoj lozi. No svima je jednaka težnja jednakosti, pa se u tako definiranim društvenim normama (koje imaju i svoje manjkavosti, nije sve savršeno) patrijarhat preočito vidi kao nametnut sustav.

 

Ono što ti u svom nezanju ne vidiš je činjnica da nijedan čovjek ne može idilično živjeti u nejednakosti, niti je ropstvo urođeno - zato niti jedan nasilni sustav nije trajao vječno, a iz istog razloga imamo stoljetne zapise borbe žena za ravnopravnost. No zbog kompleksnosti društva, i mnogobrojnosti i kaotičnosti drugih borbi za preživljavanje, te su borbe imale različite razine uspješnosti i različite tokove odvijanja.

 

Ne postoji matrijarhat kao što ne postoji jasno definirani politički sustav Antinacizma - jer je borba protiv agresije prirodno stanje svakog čovjeka i nije ga potrebno definirati. Ali zato je lako definirati patrijarhat - a upravo ti je dokaz da patrijarhat nije idiličan sustav to što ti matrijarhat jedino možeš definirati kroz definiciju patrijarhata - a kao tako definiran, matrijarhat ne postoji niti antropolozi uopće koriste taj termin.

 

Nadalje, ti instiktivno mrziš matrijarhat, zato ovako reagiraš - jer ga shvaćaš kao vladanje žena, a ne želiš da se s tobom vlada.

 

Sad, nekome sa sposobnosti auto-refleksije bi to bilo dovoljno da preispita vlastita stajališta, no čini mi se da se to u tebi neće dogoditi.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 16:50 (wyks).
16 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
danen kaže...

Odl Iggy, nitko ne želi biti siromašan da bi imao više djece, ali ako netko voli djecu onda će se zbog njih odreći jednog dijela "standarda". U tome je pitanje svih pitanja. Volite li više svoje dijete od novih cipela? Je li vam važniji sin od mercedesa? Djeca nisu igračke za uveseljavanje roditelja! Ali u naše vrijeme, kada se sve svodi na novac, ne čudim se ni Vašem stavu ni Vašem čuđenju. Sreća nije u novcu.  

Nema nikakve općenite sreće u tome ako imaš brdo djece koja jako skromno (da ne kažem siromašno) žive. Posebno ne ako tako uvjetuješ sam sebi životarenje do kraja života na novou kako su ljudi živjeli stoljećima prije.

Zato nametanje takvih stvari svima predstavlja jako dobar razlog bijega / neprihvaćanja istih, svaki pojedinac sam mora prihvatiti vlastito stajalište i izboriti se za isto.

Nažalost, dijete nije isto kao i stare cipele. To je sve "staro" do kraja života (ako gledamo čisto financijski). I iz istog jako je teško generirati "sreću", imati djecu je daleko od "sreće". Nema tu znaka jednakosti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 16:59 (Old Iggy).
10 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
konjRR kaže...

Cini mi se nekako veoma "kapitalisticko" orijentirarana tema kada se najcesce spominju novci i placanje ljudima da imaju djecu. Stvarno mislite da je to onaj najbitniji problem? Do novca je a ne do drustvene organizacije? 

Mislim da sami novci ne dolaze ni u top 5 razloga. Mozda ni top 10.

 Da, djelomično je tako. Sustav je tako posložen. Kapitalizam se temelji na beskonačnom rastu (kompletna glupost imho), a beskonačni rast treba i beskonačni rast populacije. Društvo se posložilo oko te ideje i jednostavno je teško imati 3 i više djece, jer za to treba postojati mnogo uvjeta. Od nekretnine, vrtića, novca da prehraniš i odškoluješ tu djecu i tako dalje. Valjda je svima danas jasno da jedan roditelj ne može to sve sam platiti, da i žene moraju raditi. 3 djece znači da žena neće raditi minimalno 6 godina. To znači da nema šanse da zadrži jedan posao (osim u državnim službama). To znači da mora tražiti posao, i muku mučiti još i oko toga.

 

Sve super izgleda iz perspektive muškarca. Pa neće on otkaz dati. Velika većina nije niti uključena u odgoj vlastitog djeteta nego je sve na ženama.

 

Ukratko jako puno uvjeta treba biti ispunjeno da bi takva obitelj živjela normalnim sretnim životom, pa da onda tu istu ideju prenese i na svoju djecu. U suprotnom njihova djeca neće imati velike obitelji nikada. Neće prolaziti kroz muku kao njihovi roditelji.

Primjer, prijatelji mojih roditelja imaju petero djece (4 kćeri 1 sin). Bili su siromašni i to poprilično. Ni jedna od njihovih kćeri danas nema više od dvoje djece. Točnije samo jedna ima dvoje, ostale imaju po jedno, a ni jedna nije siromašna.

 

 

Nadglednik dina
10 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
konjRR kaže...

 Posto si naveo da si preman i za oruzjem posegnuti u obrani ljudskih sloboda treba jako dobro odrediti sto to komu tocno i znaci. Posto sam siguran da se npr. vas dvoje ne slazete oko toga sto su to ljudske slobode. Dovoljno da zartite medusobno u ime iste rijeci ali osobno razlicitog znacenja. Vjerujem da u tome i lezi izvor mnogo sukoba u drustvu. Sto se razni ljudi zalazu za nazivno isto ali veoma subjektivno znacenje umjesto objektivno... Time bi mogao zakljuciti da sukob proizlazi iz narcisoidnosti. A posto nam je drustvo jaaaako narcisoidno biti ce toga jos i vise cini mi se...

 Valjda je jasno što su onovne ljudske slobode. I ne, ne bi se zaratio radi riječi, zaratio bi se radi djela. Recimo nasilje nad slabijim, nad ženama, djecom i nastavi niz. Protiv svakog zatiranja ljudskih sloboda, bez obzira na boju, spol .. nastavi niz.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
danen kaže...

Imanje djece nije pitanje standarda nego pitanje vrijednosti. Prihvaćamo li mi njih ili ne? U potrošačkom društvu djeca, brak, obitelj stoje vrlo nisko na ljestvici vrijedsnosti, najvažnije je ugoditi samom seb, tj. što više trošiti, što više kupovati. No to ne donosi sreću, nego samo bijeg od besmisla života. Eto, to uči kršćanstvo: smisao života je u ljubavi. Hedonizam je lažni humanizam. 

 Gospodine Raos njihov um ne može pojmiti takve stvari o kojima vi pišete!
Lijepo ste naveli koje su to istinske krščanske vrijednosti, oni od toga svega su pročitali samo "krščanske" i u njihovu mozgu se upalio alarm o svim negativnim stvarima koje im se prezentiraju danas. Uzmimo samo molitelje na trgu, njihova poruka je jasna samo onome tko razumije i onome tko želi razumjeti. Zovu ih "klečavcima", pripisuju im etikete poput: primitivci, šovinisti, licemjeri... oni koji niti nemaju pojma o čemu se zapravo tamo moli, oni frikovi koji pod maskama bubnjaju po cijeli dan.
Djeca su smisao života, nema dalje, oni su ono što nakon nas ostaju, sve ostalo je besmisleno!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
10 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Milka30 kaže...

 Gospodine Raos njihov um ne može pojmiti takve stvari o kojima vi pišete!
Lijepo ste naveli koje su to istinske krščanske vrijednosti, oni od toga svega su pročitali samo "krščanske" i u njihovu mozgu se upalio alarm o svim negativnim stvarima koje im se prezentiraju danas. Uzmimo samo molitelje na trgu, njihova poruka je jasna samo onome tko razumije i onome tko želi razumjeti. Zovu ih "klečavcima", pripisuju im etikete poput: primitivci, šovinisti, licemjeri... oni koji niti nemaju pojma o čemu se zapravo tamo moli, oni frikovi koji pod maskama bubnjaju po cijeli dan.
Djeca su smisao života, nema dalje, oni su ono što nakon nas ostaju, sve ostalo je besmisleno!

 Kršćanske vrijednosti su da se ubije svakog tko nosi odjeću od kože ili ako si je obrijao bradu. Ne vjeruješ? Pročitaj bibliju. Ja sam ju pročitao.

 

Ima još hrpa takvih kršćanskih vrijednosti.

 

Ajmo mi radije se držati moralnih ljudskih vrijednosti koje su ugrađene u svakog od nas.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

Jedno od tih vrijednosti je celibat koji najstrože zabranjuje imanje djece i smatra nemanje djece svrhom i izuzetno pozitivnom stvari.

 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Entry Point kaže...

 Kršćanske vrijednosti su da se ubije svakog tko nosi odjeću od kože ili ako si je obrijao bradu. Ne vjeruješ? Pročitaj bibliju. Ja sam ju pročitao.

 

Ima još hrpa takvih kršćanskih vrijednosti.

 

Ajmo mi radije se držati moralnih ljudskih vrijednosti koje su ugrađene u svakog od nas.

 Najjači su mi takvi koji Bibliju i njezine odlomke koriste kao kontraargument, posebno im je zanimljiv stari zavjet - ako si čitao Bibliju, onda ti je jasno na što ciljam!
Ako tvoj svjetonazor potječe iz bilo kojega uvjerenja, znanstvene studije ili drugo, molim te napiši mi i vrlo lako ću ti izvući nešto isto takvo što si ti izvukao iz Biblije. Kako god okrenemo nema smisla, jer niti ti, niti ja nećemo promijeniti mišljenje.
Kršćanski nauk govori upravo o istinskim moralnim ljudskim vrijednostima, to što ga netko drugi u ime kršćanstva zlorabi i blati, nije odraz svih nas.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne rješavaju nasiljem!
14 godina
online
Re: Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa natalit
Milka30 kaže...
Entry Point kaže...

 Kršćanske vrijednosti su da se ubije svakog tko nosi odjeću od kože ili ako si je obrijao bradu. Ne vjeruješ? Pročitaj bibliju. Ja sam ju pročitao.

 

Ima još hrpa takvih kršćanskih vrijednosti.

 

Ajmo mi radije se držati moralnih ljudskih vrijednosti koje su ugrađene u svakog od nas.

 Najjači su mi takvi koji Bibliju i njezine odlomke koriste kao kontraargument, posebno im je zanimljiv stari zavjet - ako si čitao Bibliju, onda ti je jasno na što ciljam!
Ako tvoj svjetonazor potječe iz bilo kojega uvjerenja, znanstvene studije ili drugo, molim te napiši mi i vrlo lako ću ti izvući nešto isto takvo što si ti izvukao iz Biblije. Kako god okrenemo nema smisla, jer niti ti, niti ja nećemo promijeniti mišljenje.
Kršćanski nauk govori upravo o istinskim moralnim ljudskim vrijednostima, to što ga netko drugi u ime kršćanstva zlorabi i blati, nije odraz svih nas.

 Npr. klecavci 

 

p.s. iskreno nisam ocekivao da ce se i oni pojaviti u temi. To samo pokazuje koliko je rasprava nisko spala. 

p.p.s. tema ipak nije vjera. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 17:34 (konjRR).
16 godina
moderator
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

Znači nisu vam bili dosta mizogeni i homofobni postovi, sada bi još svemu dodali malo religije? Naravno, isključivo jedne, vaše, jer druge su pogane?

 

Koliko humanizma na jednom mjestu...

 

Tko želi čuti koju pametnu o ženama (10.000 godina potčinjenosti), odgoju, djeci - neka potraži snimke razgovora s Koradom Korlevićem u radio emisijama Explora (ima i na YouTubeu).

 

Ova (naglašeno) muška rasprava je dugo već toksična, izgubila je svaki smisao, pa je vrijeme za razlaz, ide pod ključ...

 

 

 

...
Moj PC  
12 3 hvala 5
16 godina
moderator
offline
Čovječanstvo čeka dramatičan pad stopa nataliteta

I imam još jednu poruku za sve sudionike ove rasprave - žene imaju pravo izbora!

 

Do sada nitko nije dobio opomenu za bilo što napisano u ovoj temi, ali ako netko ima problema s ovim stavom i klikne na TD, dobit će automatski ban s foruma!

...
Moj PC  
14 1 hvala 7
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice