Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developere (9

poruka: 11
|
čitano: 2.619
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developere (9".
15 godina
offline
Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developere (9

a kaj je tu "developersko", da ne velim programersko? bila boja majstora s mora (da se kava bolje vidi kad se prolije po njemu)? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developer
Ajar kaže...

a kaj je tu "developersko", da ne velim programersko? bila boja majstora s mora (da se kava bolje vidi kad se prolije po njemu)? 

 

Uhh ... dolazi s Ljinjuksom, svaki develjoper koji drži do sebe mora znati programirati open source u linuxu i do dna duše mrziti sve vezano uz Microsoft.

 

16 godina
offline
Re: Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developer
To tak zovu jer je jaki proc i ima vise RAM-a.
15 godina
offline
Re: Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developer
dd.inc kaže...
To tak zovu jer je jaki proc i ima vise RAM-a.

 moj frend programer veli da ispod 32 GB RAM-a nema kaj radit s kompom (nekaj s virtualkama i bazama podataka) dok procesor nema veze. kome, ah kome vjerovati ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
protjeran
offline
Re: Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developer
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Ajar kaže...

a kaj je tu "developersko", da ne velim programersko? bila boja majstora s mora (da se kava bolje vidi kad se prolije po njemu)? 

 

Uhh ... dolazi s Ljinjuksom, svaki develjoper koji drži do sebe mora znati programirati open source u linuxu i do dna duše mrziti sve vezano uz Microsoft.

 

 Naravno. Ti bi radio u Hitlerovom cirkusu da je to popularno.

14 godina
offline
Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developere (9

Uvijek se pitam koliko developera posjecuje ovaj portal? Cemu takav posprdan stav prema Developer Edition nazivu?

Mali XPS je pravi stroj u maksimalnoj konfiguraciji, uzevsi u obzir 13" tijelo. Mozda malo vise RAMa ne bi bilo na odmet ali i ovakav je dobar.
Na poslu koristim prethodnu inacicu, doduse 15", takodjer sa 16GB rama i ne mogu mu nac prevelike zamjerke osim opce poznatog smjestaja kamere.

XPS 13 mi je sigurno prvi izbor za sljedeci laptop koji kupujem sebi osobno.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developer
Zhawk kaže...

Uvijek se pitam koliko developera posjecuje ovaj portal? Cemu takav posprdan stav prema Developer Edition nazivu?

 Ovdje su svi stručnjaci i svi sve znaju

16 godina
offline
Re: Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developer
Dobra stvar je i duga mobilnost kod nekih modela, cca 10h
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developere (9

Ja sam očito star, slijep i prezahtjevan za prosječnog developera.  

Iako je dev prilično širok pojam i nekima sigurno ne treba najviše svega, svakako je bolje imati viška resursa nego manje. 

Nakon 3 godine zlostavljanja službenog Latitude-a (i7 vPro, 8GB, 14", bez diskretne grafičke) za FE/mobile development (IDE sa milion plug-ina, shell-ovi, lokalni serveri, VM, emulatori, live rebuild/reload, više browsera, hrpa tabova sa inspektorima, ogromni design dokumenti, nakačena 2 dodatna monitora..) laptop je još živ ali ni blizu dobar kao u početku. Što zbog zuba vremena što zbog veće gladi projekata i alata a to je "samo" za FE web development. Šta je dovoljno za game developera, VR / AR developera ? Meni je jedno sigurno - Nikad više ekran manji od 15,6", manje od 32GB i bez diskretne grafike. 

Tako gledajuć naziv u imenu ovog laptopa je više marketing ili je namjenjen ljudima izvrsnog vida i malih zahtjeva, možda shell/textpad/arduino/..  

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developer

Nikad više ekran manji od 15,6"

 

Naravno da se nece primarno raditi na zaslonu laptopa. Cisto is ergonomskih razloga.
U firmi koristimo Dellov dock za ovakav tip laptopa. Spojis li dva, tri monitora nema potrebe da laptop uopce bude otklopljen.

 

Mislim da je ovaj laptop namijenjen za nekoga tko zeli/mora uzeti posao sa sobom na put/doma.

Za nekoga tko je na on-call supportu, kao sto su cesto DevOpsi, ovaj laptop je dusu dao. Stroj koji mozes bez problema nositi u jednoj ruci ili maloj torbi.

 

Tako gledajuć naziv u imenu ovog laptopa je više marketing ili je namjenjen ljudima izvrsnog vida i malih zahtjeva, možda shell/textpad/arduino/..  

 

Ne bih se slozio da je namijenjen ljudima malih zahtjeva. Ok ako moras vrtiti hrpu virtualki. Ali mislim da se danas sve vise firmi okrece prema kontejenerizaciji za vecinu onoga za sto su se prije koristile virtualke.
Kod mene u firmi virtualke su, vrlo vjerojatno, jedino u AWS instancama.

15 godina
offline
Re: Dell pustio u prodaju novi XPS 13 za developer
Zhawk kaže...

Nikad više ekran manji od 15,6"

 

Naravno da se nece primarno raditi na zaslonu laptopa. Cisto is ergonomskih razloga.
U firmi koristimo Dellov dock za ovakav tip laptopa. Spojis li dva, tri monitora nema potrebe da laptop uopce bude otklopljen.

 

Mislim da je ovaj laptop namijenjen za nekoga tko zeli/mora uzeti posao sa sobom na put/doma.

Za nekoga tko je na on-call supportu, kao sto su cesto DevOpsi, ovaj laptop je dusu dao. Stroj koji mozes bez problema nositi u jednoj ruci ili maloj torbi.

 

Tako gledajuć naziv u imenu ovog laptopa je više marketing ili je namjenjen ljudima izvrsnog vida i malih zahtjeva, možda shell/textpad/arduino/..  

 

Ne bih se slozio da je namijenjen ljudima malih zahtjeva. Ok ako moras vrtiti hrpu virtualki. Ali mislim da se danas sve vise firmi okrece prema kontejenerizaciji za vecinu onoga za sto su se prije koristile virtualke.
Kod mene u firmi virtualke su, vrlo vjerojatno, jedino u AWS instancama.

 

Da, lagan je. I to je otprilike to. 

Laptop s ekranom koji je tu da se ne radi na njemu? Onda mi ni ne treba ekran, spojit ću ga na telefon i bit će još lakši ako su to prednosti za sve developere. 

Dock koristim samo u firmi, nema mi smisla još i njega nositi u ruksaku a nove verzije idu sve na USB-C dokove, i to treba novo znači.  

Max su 2 externa monitora (bez docka) a meni trebaju 3, ovaj novi nema više ni HDMI izlaz nego DP preko USB-C ili Thunderbolta (?!)

I Koliko je stvarno ugodno da grafička jezgra vrti sve na 3 HD monitora ili osnovni 4k + 2x HD? 

Kontejneri i u lokalnom dev okruženju? Ne, hvala. Koristi ih i moja firma odavno za smislene stvari. 

Naglašavam da govorim za svoje potrebe, sigurno nekome super odgovara. 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice