Gigabyte Radeon RX 7900 GRE Gaming OC 16G - AMD uz

poruka: 7
|
čitano: 2.165
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Gigabyte Radeon RX 7900 GRE Gaming OC 16G - AMD uz".
2 godine
offline
Gigabyte Radeon RX 7900 GRE Gaming OC 16G - AMD uz

Koliko čujem u međuvremenu je otključana za veći overclock memorije odnosno taj feature kod nemogućnosti većeg overclocka je u stvari bio bug koji je ispravljen novom revizijom amdovih drivera, ova promjena odnosi se na sve GRE kartice a ne samo na ovu Gigabyteovu.

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2024 9:19 (notloB).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Gigabyte Radeon RX 7900 GRE Gaming OC 16G - AM

Uzmi pod hitno jednu od 7900 kartica. Čisto da ti se nazivom slaže uz procesor. Nedavno sam vidio da jedan forumaš uz Ryzen 7 5700X ima i RX 5700 karticu. Ha, igra s nazivima tj. oznakama.

 

2 godine
offline
Re: Gigabyte Radeon RX 7900 GRE Gaming OC 16G - AM
Izzy kaže...

Uzmi pod hitno jednu od 7900 kartica. Čisto da ti se nazivom slaže uz procesor. Nedavno sam vidio da jedan forumaš uz Ryzen 7 5700X ima i RX 5700 karticu. Ha, igra s nazivima tj. oznakama.

 

 Ako budem "uzimao" a najvjerojatnije hoću, prije bih morao kupiti napajanje pa onda gledam jedan fotoaparat i mic., kupit ću najvjerojatnije 7800xt, to mi je sweetspot, sve preko toga mi je nepotrebno za ono što radim i što igram. Grafa mi je nisko na listi prioriteta.

15 godina
offline
Re: Gigabyte Radeon RX 7900 GRE Gaming OC 16G - AM

Pa evo meni 6800XT je (puno) više nego dovoljna za ono što igram. Jedino u zadnje vrijeme mi sestra zna odigrati Hogwarts Legacy, što pošteno optereti grafičku. Bf 2042 igram jako rijetko, tako da 2 prethodna Battlefielda, uz brodove i tenkove (Wot) što najčešće igram, ne optereti više od 60% GPU. Sama frekvencija bude niska (oko 1300 MHz), a inače može ići do 2450 MHz.

 

To je gušt, reklo bi se. Lijepo je imati moćan i kvalitetan komad hardvera u računalu. Tako da neću vjerojatno dugo godina ništa više mijenjati u računalu sa ovom i9-kom. Samo neka traje.

15 godina
offline
Gigabyte Radeon RX 7900 GRE Gaming OC 16G - AMD uz

A inače kartice sa 700, 800 ili 70 i 80 u nazivima su nekakav realni maksimum do kojeg ima smisla ići većini korisnika tj. "gejmera". Barem ovdje u našoj sredini.

 

S tim da pravo stanje je da većina igra na karticama nekakve srednje klase. Što znači 50, 60 ili 500 i 600 ako govorimo o AMD karticama.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Gigabyte Radeon RX 7900 GRE Gaming OC 16G - AM

6700XT vrtim skoro 3 godine u svojoj konfiguraciji i ne želim ju mijenjati. Tiha, brza i za ono što igram sasvim dovoljna.

I want to believe
2 godine
offline
Re: Gigabyte Radeon RX 7900 GRE Gaming OC 16G - AM
Brki1994 kaže...

6700XT vrtim skoro 3 godine u svojoj konfiguraciji i ne želim ju mijenjati. Tiha, brza i za ono što igram sasvim dovoljna.

 Da ima 16 gb meme uzeo bih i nju, imo, ali idemo s magarca na konja a nvidiji više ne dam novaca a ono što želim je hw av1 encoder, znači 7800xt i to je to, sweeetspot.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice