Istranka objavila dobitni listić na Internetu i os

poruka: 48
|
čitano: 11.252
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Istranka objavila dobitni listić na Internetu i os".
7 godina
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
Memphis kaže...

koliko moraš bit glup da ideš obajvljivat tak neš prije nego pare spremiš u đep ....

 I nije problem objavit.Ali treba bar malo pameti imat pa sakrit taj broj listica pri objavi.
Upravo to i Supersport malo malo upozorava na svojoj Facebook stranici.

Čak i da se njihov internet listic objavi, ne može ti nitko uzet ništa jer oni samo broj objave na tom listicu.

A fizički listić sadrži i broj kao i "kod" što je vjerojatno ova uslikala pa objavila.

Iskreno nisam baš siguran koliko će joj značit ta prijava, jer praktički objavom na društvenoj mreži ona je svojevoljno objavila podatke o isplati.

Nije da joj je netko hakirao račun :)

To je slično kao da šećeš, i onda baciš recimo 500 kuna na pod pa nakon što ih netko pokupi,ideš ga tužit.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
Keso kaže...

Što je jedan dobio, svi drugi su izgubili. U prosjeku svi gube. Osim kladionice.

Ne proizvodi se nikakva nova vrijednost niti proizvod, a u matematičkom prosjeku očaj prevladava.

Zato su kladionice zlo. Treba ograničiti ulaganja da ovisnici ne spiskaju i kuću i ženu i bubrega oba.

Ovaj način razmišljanja je upravo ono zbog čega se ostatak svijeta ruga Amerima. Netko je toliko glup da ne zna da je kava vruća - napiši upozorenje. Netko nije u stanju kontrolirati se, ograniči svih. 

 

Ljudi nisu strojevi i potreban im je "ventil", nekom će to biti igranje igre, nekom će to biti odlazak na piće, nekom klađenje. Svi mogu imati problem i pretjerati u nekoj od tih stvari, međutim, to ne znači da je sami ventil nužno loš. U krajnjem slučaju, pravi ovisnici, ako ne mogu legalno, nađu drugog načina, a onda tek kreću teži problemi.

 

Ono gdje bih se složio s tobom, trebalo bi zabraniti reklamiranje kladionica i općenito igara na sreću, a posebno one reklame koje se fokusiraju na dobitak, gdje u Hrvatskoj posebno prednjači državna firma...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
protjeran
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
Mr.ddevil kaže...
SMA Solar kaže...

Meni je zalosno da netko ima potrebu objaviti dobitak javno, kao oni kaj slikaju keš ili auto sa svih kuteva, a rintaju od jutra do sutra da bi mogli vracati kredit.

 Prokletstvo društvenih mreža, 90% ljudi pati od njega, ostalih 10% cijeni anonimnost.

 Potpisujem, društvene mreže potiču narcisoidnost, hvalisanje, izazivaju jal...

 

Ne veli se bez veze: "Nek ti život bude onakav kakvim ga predstavljaš na fejsu"

 

 

Trust me, I'm a Jedi!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
Uzeti nešto što ti ne pripada je kažnjivo djelo, bez obzira kako vlasnik s time postupao. Ako nađeš novac na cesti dužan si predati ga u policijsku stanicu, a ovo nije ni slično nalaženju novca na cesti. Ako je dobitak prebacio elektronički postoji trag, ako ga je podigao u kladionici postoji video kamera. Ako su našli tipa koji je Tuđmanu nacrtao ono što je ovaj i sam nosio, onda mogu i ovoga.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.1.2019 9:33 (Visak).
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
Miro kaže...

Kako bi ti tek bio zbunjen da si slučajno naišao na ovaj naslov (k tome - na istrijanskom portalu):

 

Mlada Istranka u moru =

 

 i Mladi Istranin..  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
MrBlc kaže...
Upravo tako, onaj tko je unovčio dobitak može uredno tvrditi da je nakon toga bacio potvrdu i dotična je našla 

 hm.... nisi ti izgleda nikada bio na informativnom "razgovoru" 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
kostolomac kaže...

Pred kraj godine sam i sam  našao torbicu sa novčanikom, svim mogućim dokumentima od muške  osobe koji je čak imao kartice od svoje žene plus dosta love unutra ( nisam brojao, ali od oka par tisuca sigurno ), zguglao broj od lika i ovaj drugi dan doletio po navedeno, sretan ko malo dijete, još veli: neki dan baš nove dokumente podignuo. ( Znači pare sam mogo uzet, bitni su dokumenti , eh kak sam se zaj.. )

 

Nakon toga skužim da je  potencionalni tast ( da potencionalni) u kratkom roku nakon toga kupio auto od tog lika.

 

A i ovo da se fizički bez listica mogu podici pare u ''kladi'' je totalna glupost.....

 

 

 Svaka čast, no osobno bi me bilo strah i sagnuti se prema izgubljenom novčaniku. Bilo je preko nekoliko slučajeva da su pošteni ljudi naježili jer taj koji je izgubio novčanik nije bio pošten pa je onda otišao na policiju i rekao da je bilo više novaca i da ga je nalaznik zapravo pokrao.

12 godina
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
DexCro kaže...
BlueMax kaže...

Žena iz Istre = Istrijanka

 

Istranka =  

Istra -> istranka

Istria -> istrijanka

 

Prvi naziv je za hrvate, a drugi za talijane

 S obzirom da nije bilo Tita, Istra nikad ne bi bila Hrvatska, možda bi najbolje bilo poštovati naziv koji koristi domicilno stanovništvo.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
Istra je zemljopisni pojam, a istrijanstvo pitanje identiteta. Ako ne znaš kako se određena osoba iz Istre izjašnjava logično ju je zvati Istrankom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Istranka objavila dobitni listić na Internetu i os

Ti si iz Istre?

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
Ne, zašto?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
Visak kaže...
Ne, zašto?

 Zato jer svi Istrijani koje poznajem, a poznajem ih puno, za sebe kažu da su Istrijani.Ako im kažeš da su Istrani oni te isprave. A velika većina njih nisu Talijani. A valjda oni znaju tko su i što su.

Tako sam neki dan pročitao članak o "mladoj Makaranki" (a ne kaže se Makaranki nego Makarki) i imao raspravu s čovjekom koji radi na TV-u, zastupa književni jezik, a na TV-u govori "nedelja" i "ponedeljak".

Valjda bi trebalo poštovati ono kako ljudi sami sebe nazivaju.

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
BlueMax kaže...
Visak kaže...
Ne, zašto?

 Zato jer svi Istrijani koje poznajem, a poznajem ih puno, za sebe kažu da su Istrijani.Ako im kažeš da su Istrani oni te isprave. A velika većina njih nisu Talijani. A valjda oni znaju tko su i što su.

Tako sam neki dan pročitao članak o "mladoj Makaranki" (a ne kaže se Makaranki nego Makarki) i imao raspravu s čovjekom koji radi na TV-u, zastupa književni jezik, a na TV-u govori "nedelja" i "ponedeljak".

Valjda bi trebalo poštovati ono kako ljudi sami sebe nazivaju.

 Poznaješ li ih sve? Jer ako jedan kaže da je Istranin, a ne Istrijan, to je dovoljno da se ne može nekoga nepoznatoga tako zvati. Pojam Istrijan nije isključivo zemljopisni, nego ima više značenja i nekim ljudima se neka od njih mogu ne sviđati, pa se ne žele s njime identificirati.

https://istarski.hr/node/42851-inicijativa-za-republiku-istra-je-drzava-istrijan-je-nacionalnost

 

Ne vidim zašto bi to bilo nepoštivanje. Stanovnici Beča sebe ne zovu Bečani, ali nije nepoštivanje tako ih zvati. Hoćemo li tražiti da svi Zagrepčane zovu Zagrepčanci, jer je to onak kak mi sami sebe zovemo?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
BlueMax kaže...
Visak kaže...
Ne, zašto?

 Zato jer svi Istrijani koje poznajem, a poznajem ih puno, za sebe kažu da su Istrijani.Ako im kažeš da su Istrani oni te isprave. A velika većina njih nisu Talijani. A valjda oni znaju tko su i što su.

Tako sam neki dan pročitao članak o "mladoj Makaranki" (a ne kaže se Makaranki nego Makarki) i imao raspravu s čovjekom koji radi na TV-u, zastupa književni jezik, a na TV-u govori "nedelja" i "ponedeljak".

Valjda bi trebalo poštovati ono kako ljudi sami sebe nazivaju.

 

 

 

 Koliko ja znam kod vlastitih imena nema pravila i poštiva se pravilo da se izgovara onako kako ga izgovara vlasnik tog imena, odnosno u ovom slučaju stanovnici Istre. Po tome ako istrijani kažu da su istrijani onda su istrijani. Ja sam upoznao par Marija koje različito izgovaraju isto ime i nijedna nije u krivu ni u pravu.

11 godina
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
BlackDog22 kaže...
BlueMax kaže...
Visak kaže...
Ne, zašto?

 Zato jer svi Istrijani koje poznajem, a poznajem ih puno, za sebe kažu da su Istrijani.Ako im kažeš da su Istrani oni te isprave. A velika većina njih nisu Talijani. A valjda oni znaju tko su i što su.

Tako sam neki dan pročitao članak o "mladoj Makaranki" (a ne kaže se Makaranki nego Makarki) i imao raspravu s čovjekom koji radi na TV-u, zastupa književni jezik, a na TV-u govori "nedelja" i "ponedeljak".

Valjda bi trebalo poštovati ono kako ljudi sami sebe nazivaju.

 

 

 

 Koliko ja znam kod vlastitih imena nema pravila i poštiva se pravilo da se izgovara onako kako ga izgovara vlasnik tog imena, odnosno u ovom slučaju stanovnici Istre. Po tome ako istrijani kažu da su istrijani onda su istrijani. Ja sam upoznao par Marija koje različito izgovaraju isto ime i nijedna nije u krivu ni u pravu.

 poštiva se standardni oblik, što opet ne znači da istrani sebe ne mogu zvati istrijanima, ako im se to hoće - no isto tako ne mogu nametati drugima da ih zovu izvan standardnog naziva

 

ako je hrvatski naziv istra, istarski je poluotok, istarski je ispilon, istarski gonič, čak je i povijesni istarski sabor iz 1861. godine istarski a ne istrijanski, onda su standardni hrvatski nazivi istranin, istranka i istarski, a nestandardni istrijan, istrijanka i istrijanski

15 godina
odjavljen
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
Za vlastita imena da, ali ovo nije vlastito ime.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Istranka objavila dobitni listić na Internetu
MrBlc kaže...
Za vlastita imena da, ali ovo nije vlastito ime.

Vlastita imena su:

  • Osobna imena, prezimena i nadimci.
  • Imena naroda i njihovih pripadnika.
  • Imena naseljenih mjesta, država i kontinenata, moguće višečlana.
  • Imena stanovnika kontinenata, država i naseljenih mjesta.

 

 

Picajzla je dao zadovoljavajuć odgovor iako se ja osobno s njim ne slažem, odnosno ne sumnjam da je njegov odgovor točan, samo se s tim ne slažem da bi tako trebalo biti. Kod vlastitih imena bi trebalo poštivat one koji to ime nose, može postojat nekakav standardni oblik no uz njega bi barem jednako točan trebao biti i oblik koji koriste ljudi koji "nose" to vlastito ime. Ako je Beli Manastir onda je Beli Manastir, nećemo ga preimenovat u Bijeli Manastir ili još gore Bijeli Samostan.

14 godina
offline
Istranka objavila dobitni listić na Internetu i os

tj. Bijeli Samostan iz područja Janjeva (Baranya - madžarski Janjevo) u samostalnoj te suverenoj Republici Rvackoj od stoljeća sedmog i Trpimira, Branimira te ostalijeh dičnih sinova majke nerotkinje...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.1.2019 15:20 (Stric_Jura).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice