Izrael razvija pametni tenk

poruka: 58
|
čitano: 11.527
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Izrael razvija pametni tenk".
15 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

"Možda ne bi bilo loše da u Ministarstvu obrane RH postave podsjetnik za kojih 40 godina od sada kako ne bi propustili kupiti ove tenkove od Izraela." svaka druga čast, Marko. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 8:11 (Ajar).
Moj PC  
13 2 hvala 0
13 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

Dobar tenk za borbu protiv djece s kamenjem,al kad naleti na Hezbollah postaje kutija šibica......

I've lived in darkness a long time, over the years my eyes adjusted, until the dark became my world, I could see.
Moj PC  
4 12 hvala 0
14 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

Merkava je napravljena da maksimalno štiti posadu, jer tenk se naštanca, ali posadu baš ne...

 

ovo je samo nastavak te  razvijateljske koncepcije....

 

jedino mi je bedasto da samo zapovjednik ima tu VR kacigu, trebao bi ju imati maltene svaki član posade (ok, punilac i ne), ali definitivnoi ciljač i vozač...

 

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
lmutak kaže...

Dobar tenk za borbu protiv djece s kamenjem,al kad naleti na Hezbollah postaje kutija šibica......

 opet nažalost nalete na djecu 

16 godina
odjavljen
offline
Izrael razvija pametni tenk
  • Da li se može obraniti od ovakva dva/tri istovremana napada koja dolaze odzgo i gađaju najtanji dio tenka i namanje branjen?

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 12:40 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

imaš onaj sustav"Štora" ruski s oblikovanim usmjerenim eksplozivnim punjenjima u vijencu oko kupole i milimetarskim radarom za aktivaciju...

 

pa eksplozivni mlaz uništi/odbaci/zanese nadolazeći projektil ili smanji djelovanje kumulativnog mlaza...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
Stric_Jura kaže...

imaš onaj sustav"Štora" ruski s oblikovanim usmjerenim eksplozivnim punjenjima u vijencu oko kupole i milimetarskim radarom za aktivaciju...

 

pa eksplozivni mlaz uništi/odbaci/zanese nadolazeći projektil ili smanji djelovanje kumulativnog mlaza...

 I koji se isprazni na prvi napad, kaj ako netko gađa tenk još jednom dok nije pobjegao? To su napravili i Izraelaci ali koliko vidim ne štiti od napada sa gornje strane.

 

Također novi projektili prvo razbijaju rektivnu/keramičku zaštitu pa se aktivira sekundarno punjenje koje prodire u tenk.  Sve to skupa je neizmjerno jednostavnije i jeftinije od tenka. Takve projektile bez problema ispaljuje pješadinac, vozilo, helikopter, avion...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 12:58 (XXX).
15 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
XXX kaže...
  • Da li se može obraniti od ovakva dva/tri istovremana napada koja dolaze odzgo i gađaju najtanji dio tenka i namanje branjen?

 

 

 

Ispravak netocnog navoda.

Tenk je najtanji i najmanje branjen sa donje strane.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

a odozdo ga napadaju pomahnitale krtice?

 

malo manje WoT iskustava!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
4 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
XXX kaže...
Stric_Jura kaže...

imaš onaj sustav"Štora" ruski s oblikovanim usmjerenim eksplozivnim punjenjima u vijencu oko kupole i milimetarskim radarom za aktivaciju...

 

pa eksplozivni mlaz uništi/odbaci/zanese nadolazeći projektil ili smanji djelovanje kumulativnog mlaza...

 I koji se isprazni na prvi napad, kaj ako netko gađa tenk još jednom dok nije pobjegao? To su napravili i Izraelaci ali koliko vidim ne štiti od napada sa gornje strane.

 

Također novi projektili prvo razbijaju rektivnu/keramičku zaštitu pa se aktivira sekundarno punjenje koje prodire u tenk.  Sve to skupa je neizmjerno jednostavnije i jeftinije od tenka. Takve projektile bez problema ispaljuje pješadinac, vozilo, helikopter, avion...

 

 

Prvo ne napada odozgo, nego iz preleta s kumulativnim mlazom usmjerenim pod kutem dolje (RBS BILL kao prvi)

to vrijedi i za Javelin koji  ima ravno usmjerenu glavu ali napada pod kutem manjim od 15°.....

tako da pri naletu rakete, kumulativni mlaz usmjerenog eksplozivnog oklopa može suzbiti oba tipa "top-attack" raketa...

ali naravno salvu koncentriranu na jedan tenk ne može...

 

ali opet ni tenk ne ide sam i jedan jedini u napad...

 

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
odjavljen
offline
Izrael razvija pametni tenk

Bez obzira na sve zaštite i u naboljem tenku bi se osjećao kao glineni golub s obzirom na proututenkovksko oružje...barem u otvorenoj bitci. Ne ide jedan tek sam ali vreba mu opasnost od pješadinca,mina, helikoptera, aviona, artiljerije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

slažem se, radije na svoje 2 noge nego u škatulji... samo, škatulja je opaka!

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
A bogme i pješadinca vreba sve to, plus geleri, eksplozije i zalutali meci od kojih si u "škatulji" ipak zaštićen. Jest da tenk privlači pozornost i češća je meta, ali opet si u oklopu s nizom protumjera, dok si "pješke" skroz na skroz gologuz.
16 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
Stric_Jura kaže...

Merkava je napravljena da maksimalno štiti posadu, jer tenk se naštanca, ali posadu baš ne...

 

ovo je samo nastavak te  razvijateljske koncepcije....

 

jedino mi je bedasto da samo zapovjednik ima tu VR kacigu, trebao bi ju imati maltene svaki član posade (ok, punilac i ne), ali definitivnoi ciljač i vozač...

 

 

 

Od posade nema koristi,ako je Tenk onesposobljen+moderan tenk je preskupa roba.Jezuš kristuš pa određeni tenkovi su vrlo skupi, a na kraju sve upropasti jedan raketlin/ili nagazna mina apsurdno niske cijene u odnosu na cijenu tenka.

 

Recimo jedan primjer u napad pošalješ 30 tenkova, na kraju bitke 20 komada je onesposobljeno ili teško oštečeno itd.Recimo da je deset članova posade lakše ozljeđeno, dakle niko od posade nije poginul.Kako bi ti nazval ovo žuto, nego samo teški i vrlo skupi poraz.Nije baš "Trpinjska cesta", ali tu je sve jasno ili čisto debakl na kvadrat.

 

S obzirom na razno moderno protutenkovsko oružje, ja u Tenk ne bi sjeo pa da je ne znam kak oklopljen.Jedan pogodak modernog projektila posada možda i preživi, ali drugi pogodak istog projektila neče preživit ili kupuj grobna mjesta.

 

Tenkovi su najranjiviji u urbanim područjima, pa tu onda iza svakog čoška vreba velika opasnost.Tu su najopasniji moderni projektili kratkog dometa, okvirno do 1000m kao primjer recimo najnoviji Ruski RPG-32.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk

a baš i ne mreš pokupiti prvog šmrklivca i vu tenk hititi i reči: a sad mi prodri 30 km u neprijateljsku pozadinu...

 

e Rambox, prvo nafuflaš klinca, othraniš ga, školuješ i onda tek s 18 let ode v vojsku i  nakon godinu dana ga tek moreš slati v sranje...

 

a ako 30 tenkova uz gubitak 20 odradi posao to nije poraz, samo skupa pobjeda...

 

a da se slažem, danas Pera Pešak more relativno lako razvalit tenk..

 

ali više tenkova, dobro vođenih,  kao i svako borbenu platformu, uglavnom zaustavlja takva ista platforma protivnika...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
Stric_Jura kaže...

a odozdo ga napadaju pomahnitale krtice?

 

malo manje WoT iskustava!

Reci mi da se zajebavas.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
14 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

1. u otvorenom ratovanju posada tenka preživljava (ako sam dobro upamtio brojku) 75 sekundi, tako mi je bar rekla osoba koja je završila VA + 2 vojne specijalizacije na akademijama u inozemstvu.
2. tenkovi se koriste za iznenadni prodor, a tome prethodi obavještajni rad, izviđanje... tako da neće baš samo tako uletjeti u zamku protutenkovskog oružja.

P.S. u slučaju pogotka sigurnije je biti izvan tenka nego u njemu (čak i kod pogotka u aktivni oklop!), pa pratnja i dio posade često putuju na kupoli tenka. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 16:35 (jozef).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

ovaj članak uopće ne vidim na naslovnoj, jel' još kome tako?

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 16:35 (Louis Pluto).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

a hoće li biti na struju, tako da barem ratovi budu ekološki prihvatljivi? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
jozef kaže...

1. u otvorenom ratovanju posada tenka preživljava (ako sam dobro upamtio brojku) 75 sekundi, tako mi je bar rekla osoba koja je završila VA + 2 vojne specijalizacije na akademijama u inozemstvu.
2. tenkovi se koriste za iznenadni prodor, a tome prethodi obavještajni rad, izviđanje... tako da neće baš samo tako uletjeti u zamku protutenkovskog oružja.

P.S. u slučaju pogotka sigurnije je biti izvan tenka nego u njemu (čak i kod pogotka u aktivni oklop!), pa pratnja i dio posade često putuju na kupoli tenka. 

 

Ne znam tko ti je to pricao, ali to jednostavno nije tocno, a i ovaj tvoj P.S. je malo Grunfolika recenica (Alan Ford)

 

U vojsci sam bio ciljac na T-55 (redovna vojska, ne u ratu) i prva recenica koju su nam rekli na obuci je "Tenk je borbeno okopno vozilo koje sluzi kao podrska pjesadiji".

Dakle, tenk sam za sebe je, osim u iznimnim situacijama i uslovima, lose iskoristeno sredstvo.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
7 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
Ajar kaže...

a hoće li biti na struju, tako da barem ratovi budu ekološki prihvatljivi? 

ratovi će najvjerojatnije biti na nuklearni pogon a to je isto ok...

ravna zemlja i šupalj mjesec
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 17:27 (Louis Pluto).
8 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

a hoće li taj tenk imati rgb?

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Izrael razvija pametni tenk
kako je onda onaj chelenger 2 u iraku prezivio 36 pogodaka s svim sto su imali ,i opet za 2 dana u rat ...
zamjenili mu sve senzore periskope top tockove motor i pici ...
svi zivi i zdravi unutra
i sa tim tandem ruskim rpgom i metisom i ko zna scim sve ne
a merkava 4 ima jos i aktivnu zastitu ,ne samo protiv raketa neg i pjesadije i mina
a taj novi ce biti jos ohohooo
 
4 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Izrael razvija pametni tenk
syncmaster245b kaže...

... U vojsci sam bio ciljac na T-55 (redovna vojska, ne u ratu) i prva recenica koju su nam rekli na obuci je "Tenk je borbeno okopno vozilo koje sluzi kao podrska pjesadiji". ...

 Sad ću verovatno pokazati svoje (realno) vojno neznanje, ali nije li to bila tenkovska doktrina u I svetskom ratu?!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
14 godina
online
Re: Izrael razvija pametni tenk
syncmaster245b kaže...
jozef kaže...

1. u otvorenom ratovanju posada tenka preživljava (ako sam dobro upamtio brojku) 75 sekundi, tako mi je bar rekla osoba koja je završila VA + 2 vojne specijalizacije na akademijama u inozemstvu.
2. tenkovi se koriste za iznenadni prodor, a tome prethodi obavještajni rad, izviđanje... tako da neće baš samo tako uletjeti u zamku protutenkovskog oružja.

P.S. u slučaju pogotka sigurnije je biti izvan tenka nego u njemu (čak i kod pogotka u aktivni oklop!), pa pratnja i dio posade često putuju na kupoli tenka. 

 

Ne znam tko ti je to pricao, ali to jednostavno nije tocno, a i ovaj tvoj P.S. je malo Grunfolika recenica (Alan Ford)

 

U vojsci sam bio ciljac na T-55 (redovna vojska, ne u ratu) i prva recenica koju su nam rekli na obuci je "Tenk je borbeno okopno vozilo koje sluzi kao podrska pjesadiji".

Dakle, tenk sam za sebe je, osim u iznimnim situacijama i uslovima, lose iskoristeno sredstvo.

 

 

 nacini ratovanja se mjenjaju iz dana u dan.... tenk je bio dobar u 2.svjetskom ratu dok si imao golema prostranstva slabu protuoklopnu tehniku..... danas je rat postao urbani i nesimetricni....i pobjeduje lova i razvijenost tehnike.... lakse bacit par tona bombi nego javit na tvu da je vojnik poginuo....

VenAtoR#2231
11 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

baš sam malo bacio oko na gugelj

izraelci itekako imaju iskustva u tenkovskim borbama, pogotovo protiv raznoraznih anti-tank oružja

 

ovdje se govori o ratu 2006., gdje su imali dosta gubitaka, zbog kojih su poboljšavali oklop i drugu zaštitu, što je rezultiralo daleko manjim štetama u sljedećim sukobima

kako kažu, do 2014. su ih toliko usavršili da su odradili ratnu operaciju u gazi bez iti jednog izgubljenog tenka, iako su zabilježili stotine atgm napada na merkave

 

čini se da ipak te "škatulje" nisu baš tako lako uništive

Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
picajzla0707 kaže...

baš sam malo bacio oko na gugelj

izraelci itekako imaju iskustva u tenkovskim borbama, pogotovo protiv raznoraznih anti-tank oružja

 

ovdje se govori o ratu 2006., gdje su imali dosta gubitaka, zbog kojih su poboljšavali oklop i drugu zaštitu, što je rezultiralo daleko manjim štetama u sljedećim sukobima

kako kažu, do 2014. su ih toliko usavršili da su odradili ratnu operaciju u gazi bez iti jednog izgubljenog tenka, iako su zabilježili stotine atgm napada na merkave

 

čini se da ipak te "škatulje" nisu baš tako lako uništive

 Slicna u situacija i u Siriji.
Do 2015. bili su ko glineni golubovi. Dolaskom rusa, pravilnom obukom, taktikom i modifikacijama preokrenuli sve, prakticki u roku 6 mjeseci.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 18:58 (syncmaster245b).
16 godina
odjavljen
offline
Izrael razvija pametni tenk

Piše da su pogođena 52 tenka, 21 su morali maknuti iz borbe i 23 tenkista su umrla i to u vrijeme dok nisu postojala današnja antitenkovska oružja protiv slabo opremljene vojske. Na to si mislio?

 

Edit: protiv moderne vojske sa modernom opremom poput kasetnih bombi koje bacaju kišu protutenkovskih mina rezultati bi bili drugačiji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.7.2018 18:58 (XXX).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Izrael razvija pametni tenk
XXX kaže...

Edit: protiv moderne vojske sa modernom opremom poput kasetnih bombi koje bacaju kišu protutenkovskih mina rezultati bi bili drugačiji.

 A ne treba bas biti poseban strateg da se shvati da bez zracne nadmoci, kopneni uspjesi su vrlo upitni.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
10 godina
offline
Izrael razvija pametni tenk

Ovakvi tekstovi itekako spadaju pod BUG tematiku, jer je BUG kao magazin osim što je orijentiran na kompjutersku spiku i tehnološki usmjeren medij.

Tako da se radi o avionima, brodovima, tenkovima, podmornicama, bilo kakvom oružju budućnosti samo neka štoviše toga nalazimo na mrežnim i printa stranicama našeg BUG-a.

 

Židovi su kako naroda/nacija/vjera prisiljeni kroz svoju, a time i svjetsku povijest boriti se za goli opstanak. Od onih vremena kada su imali svoju državu i do današnjih dana bili su samo progonjeni.

Nisu se branili, pa im se dogodila katastrofa koja je poznata kao holokhaust. Nažalost, u toj mašineriji smrti imalu su i udjela ustaše/domobrani, ali obrsz hrvatskog narodu spasili su hrabri borci NOB-a, poznatiji kao partizani.

 

Njihova vojna tehnologija i oružja je usmjerana za borbu kontra svih onih terorističkih elementa koji se ne mogu pomiriti sa tim da i Židovi zaslužuju ljudska prava i život u miru.

Židovi su zadužili svjetsku povijesti i cijeli svijet, jer bez Tore i Talmuda nema ni zapadane civilizacije. Tzv. judokršćansko nasljeđe gdje kršćani kao židovska sekta pripisuju sebi židovske zasluge za čovječanstvo....

 

Sa polemičarima i forumašima koji su virutalni ratnici nema smisla ulaziti u raspravaju, jer ih na svakoj temi imade na tone.

Merkava je najbolji svjetski tenk u kontekstu toga da se razvijao u izrazito neprijatelljskom okruženju gdje je treba poslužiti kao udarna snaga vojske koja ulazi u četvrt puno teroristia koji su se sakrili među civile, kako bi se otužila država Izrael za napada na civile. Laž, laž, laž....

Prema potrebi Merkava može isto tako odlično poslužiti za brze ulaske u neprijateljski teritorij u konteksu vojnih operacija širih razmjera.

 

Tako da danas Merkva ide u korak i ispred vremena, pa vam pomalo i izgleda vođa tenka kao da imade VR na sebi.

 

 

Izrael je na svojevrsan način centar svijeta, te mjesto gdje je svaki kamen povijest.

Volim i lajkam Židove.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
1 13 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice