Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?

poruka: 10
|
čitano: 3.231
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?".
15 godina
neaktivan
offline
Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?

A kako objasniti ljudsku glupost?

di treba potpisat?
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?

Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost? Da bi se to moglo, prvo bi stroj trebao iskusiti posljedice ako nešto krivo napravi, izračuna, odluči - na primjer, trebalo bi mu zaprijetiti da će ga ištekati iz struje i više nikad neće uštekati ako nešto pogrešno izračuna (i to ne pogrešno u smislu algoritma, nego da netko drugi ocjenjuje je li pogrešno ili ne).

 

I onda ide ekstra layer - stroju treba biti stalo do toga da ostane uključen! Da "živi". OK, a zašto mu onda ne isprogramirati "samoočuvanje"? I tako dođemo do terminatora...

 
9 0 hvala 0
14 godina
online
Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?

Znaci namjera je napraviti opasan "stroj"? Bas namjera? To mi ne zvuci dobro. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?

Prvo treba definirat pojam "nesigurnost". Em je subjektivan, em je višeznačan.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?

već sam pokušaj "pojašnjavanja" ičega stroju (!) je nešto na latinskom u psihijatriji. moja pokojna teta je pojedostavljivala: "kad nešto ne radi, udariš ga i opsuješ. i odmah proradi." (ovo se odnosilo na televizor no široko je i uglavnom uspješno primjenjivo) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?

Jako teško. Moje osobno mišljenje je da ljudska nesigurnost ne dolazi baš od samog čovjeka, već od okoline koja te kritizira ali ne konstruktivno sa savjetima kako se poboljšati, već u stilu odustani, nije to za tebe. Isto kao što su ljudi najdepresivniji oko Božićnih blagdana jer je TV krcat takvim programom i sadržajem gdje su svi veseli i sretni, šećeš ulicom i vidiš roditelje kako sretnoj djeci kupuju poklone. U glavi ti prođe svašta, pitaš se zašto je baš tebi teško sada, MISLIŠ da si depresivan, a već idući mjesec kada to prođe te boli ku*ac za sve i opet krećeš ispočetka.

 

Da živiš sam na pustom otoku nikad ne bi bio nesiguran.

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?

Imam jedno pitanje nevezamo za temu, pa nek netko da svoje misljenje ako zeli. Tice se moralnosti i principa. Jel u redu od đokovića da ide igrat u inat u sad ako mu je gamad zabranila prosle godine ili ih od...at. mislim isti ti mu sad pljescu a on ih hvali. Malo licemjerno. Al postoje li jos principi i moralnost u svijetu. Ili je sve u lovi

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.8.2023 20:02 (goran022).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?
goran022 kaže...

Imam jedno pitanje nevezamo za temu, pa nek netko da svoje misljenje ako zeli. Tice se moralnosti i principa. Jel u redu od đokovića da ide igrat u inat u sad ako mu je gamad zabranila prosle godine ili ih od...at. mislim isti ti mu sad pljescu a on ih hvali. Malo licemjerno. Al postoje li jos principi i moralnost u svijetu. Ili je sve u lovi

 Zaradiš maksimalno kolko možeš pa se onda baciš na moralnost....

9 godina
offline
Re: Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?
shark kaže...

A kako objasniti ljudsku glupost?

To je sam shvatio, s obzirom na pojedine unose/zahtjeve u Chat GPT i ostale jezicne modele....

“Computers make excellent and efficient servants, but I have no wish to serve under them.”
16 godina
offline
Kako stroju objasniti ljudsku nesigurnost?

Ne želim imati nesiguran stroj u blizini, a vi kako hoćete.

 

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice