Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje

poruka: 22
|
čitano: 7.728
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje".
8 godina
offline
Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje

Ovo bi moglo imati primjenu na vjetrobranskim staklima, barem na mojem je prije par mjeseci udario kamenčić i napravio poveču crtu od 10cm. Nisam to odma primjetio ali sam se čudio kad sam vidio pukotinu u staklu. 

 

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje

ah, kako pokrpati slomljeno srce, o, kako? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 11:29 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
Mislim da u ovom kontekstu ne možemo dijeliti"živo" od "neživog" na način kako je to autor indicirao.
Ako uzmemo u obzir jednu jedinu "živu" stanicu, moramo također uzeti u obzir ogroman broj organela i mehanizama unutar nje koji su, svaki za sebe, "neživi" - odnosno samo slijede određene principe na kojima su stvoreni.
Da li je atom "živ"? Ili molekula?
A opet - uvijek slijede određene zakonitosti po kojima se ponašaju.
Ovo je uistinu vrijedno otkriće, no ne mijenja pojmove oko "živog" i "neživog".
Na kraju - pogledajmo samo kristalni oblik vode - led.
I on se u uvjetima u kojima se stvara i opstaje - sam nadopunjuje (ili popravlja).
Istu analogiju možemo primijeniti i na mnoge plinove.
Sve se to događa bez ikakvog voljnog (inteligentnog) upliva, po jednostavnim pravilima fizike i kemije.
Samo mi to ranije nismo shvatili.

P.S.
Ovo piše kreacionist.
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
Teško.
Nije nemoguće, ali treba dosta vremena....
2 godine
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
T700 kaže...

Ovo bi moglo imati primjenu na vjetrobranskim staklima, barem na mojem je prije par mjeseci udario kamenčić i napravio poveču crtu od 10cm. Nisam to odma primjetio ali sam se čudio kad sam vidio pukotinu u staklu. 

 

 

Prevelika je pukotina.

Možda u budućnosti ako se šajbe budu radile od kristala iz članka.

Vjetrobranska autostakla se mogu kvalitetno popraviti do veličine 3 cm ,a i u tom slučaju moraju biti ispunjeni nekakvi uvjeti. Ne sjećam se točno, što.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
2 godine
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
MladenBan kaže...
Mislim da u ovom kontekstu ne možemo dijeliti"živo" od "neživog" na način kako je to autor indicirao.
Ako uzmemo u obzir jednu jedinu "živu" stanicu, moramo također uzeti u obzir ogroman broj organela i mehanizama unutar nje koji su, svaki za sebe, "neživi" - odnosno samo slijede određene principe na kojima su stvoreni.
Da li je atom "živ"? Ili molekula?
A opet - uvijek slijede određene zakonitosti po kojima se ponašaju.
Ovo je uistinu vrijedno otkriće, no ne mijenja pojmove oko "živog" i "neživog".
Na kraju - pogledajmo samo kristalni oblik vode - led.
I on se u uvjetima u kojima se stvara i opstaje - sam nadopunjuje (ili popravlja).
Istu analogiju možemo primijeniti i na mnoge plinove.
Sve se to događa bez ikakvog voljnog (inteligentnog) upliva, po jednostavnim pravilima fizike i kemije.
Samo mi to ranije nismo shvatili.

P.S.
Ovo piše kreacionist.

 Kako se onda atomima, molekulama ne mogu sami povezati npr, čelik, bakar i većina čvrstih metala ?

mora postojati prirodni uvjet da bi se nešto "samoizliječilo".

Nemere sve.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
8 godina
offline
Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje

Strogo razlikovanje živog od neživog ne postoji. Ne postoji definicija života. Ili, točnije, svojedobno je NASA tražila od biologa da joj svatko napiše svoju definiciju života, pa su dobili 40 definicija. O tome možete čitati i u mojoj knjizi "The Cookbook of Life - New theories on the Origin of Life". 

 
6 0 hvala 2
4 godine
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
Pa to sam i rekao, ispričavam se ako se nisam dovoljno jasno izrazio...
Postoje zakonitosti u svijetu po kojima se nešto (sve) ponaša, samo ih mi još nismo sve spoznali.
No - ako postoje zakonitosti onda postoje i ograničenja, tako da premisa "sve je moguće" baš i ne stoji...
8 godina
offline
Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje

Metafora, metafora! Ili, točnije, hiperbola: "preuveličavanje, pretjerivanje koje se (naročito u književnosti) upotrebljava za pojačavanje utiska (npr. beskrajno more)", Klaićev Rječnik stranih rieči, pod "hiperbola". 

 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
Može pitanje za kreacioniste...tko je stvorio kreatora... odnosno kako to da jednostavna stvar ne može sama od sebe nastati A složena može.

Unaprijed zahvaljujem
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
danen kaže...

Strogo razlikovanje živog od neživog ne postoji. Ne postoji definicija života. Ili, točnije, svojedobno je NASA tražila od biologa da joj svatko napiše svoju definiciju života, pa su dobili 40 definicija. O tome možete čitati i u mojoj knjizi "The Cookbook of Life - New theories on the Origin of Life". 

 život je sve ono što se zbiva dok mi pravimo planove. živo je ono što je prisiljeno konzumirati (i) neživo radi opstanka. život je riječ od pet slova, prije jedan vodoravno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
@HCMAA
Prema indijskim spisima onaj tko je stvorio ovaj svemir, Brahma, kaže da niti on ne zna veću svrhu svega toga. Kaže da ima mnogo svemira poput našega i svaki ima svog stvoritelja, Brahmu. Inače u Vedama ima dosta toga točno što je kasnije znanost potvrdila kao npr. starost svemira, a Vede su jako stari spisi negdje oko 1500 do 1200 godina prije krista.

Usput, ja ne spadam među kreacioniste, ali mislim da je istina mnogo dublja i čini mi se nama ljudima nedokučiva. Kao da npr virus pokušava dokučiti galaksije, klastere galaksija, tamnu tvar i sl.
King in the castle, king in the castle ...
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.9.2021 16:36 (tjodalv).
11 godina
online
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
tjodalv kaže...
@HCMAA
Prema indijskim spisima onaj tko je stvorio ovaj svemir, Brahma...

 

15 godina
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
HCMAA kaže...
Može pitanje za kreacioniste...tko je stvorio kreatora... odnosno kako to da jednostavna stvar ne može sama od sebe nastati A složena može.

Unaprijed zahvaljujem

 Na to pitanje bi ti kreacionista odgovorio protupitanjem: što je bilo prije, kokoš ili jaje? (picajzla me navukao slikom)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
A na to bi mu horoz/pijetao odgovorio:
Joj ne znam stvarno, ja ti samo...
sve ti znas, ali nista ne kontas
14 godina
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
zzib kaže...
HCMAA kaže...
Može pitanje za kreacioniste...tko je stvorio kreatora... odnosno kako to da jednostavna stvar ne može sama od sebe nastati A složena može.

Unaprijed zahvaljujem

 Na to pitanje bi ti kreacionista odgovorio protupitanjem: što je bilo prije, kokoš ili jaje? (picajzla me navukao slikom)

 s stanovišta evolucije - jaje, jer u reproduktivnom materijalu mutacije potiču stvaranje novih odlika, koje mogu, ali ne moraju, biti osnove bolje prilagodbe na okoliš...

Ju je je? Je ju je!
15 godina
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
Stric_Jura kaže...
zzib kaže...
HCMAA kaže...
Može pitanje za kreacioniste...tko je stvorio kreatora... odnosno kako to da jednostavna stvar ne može sama od sebe nastati A složena može.

Unaprijed zahvaljujem

 Na to pitanje bi ti kreacionista odgovorio protupitanjem: što je bilo prije, kokoš ili jaje? (picajzla me navukao slikom)

 s stanovišta evolucije - jaje, jer u reproduktivnom materijalu mutacije potiču stvaranje novih odlika, koje mogu, ali ne moraju, biti osnove bolje prilagodbe na okoliš...

 A to jaje je snesao pijetao? To je kao da kreacionistu kažeš da njegov pijetao doma samo: drka.

16 godina
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
"Danas je znanosti sve moguće." - kaže autor u podnaslovu sa zanosom...

Nikako se ne bih s ovim složio. Svi ovi nahajpani "revolucionarni pronalsci" u zadnje vrijeme već me pomalo i živciraju, djeluju mi ko širenje "sretne vijesti" još jedne sekte ili religije. Pa nije ni čudo da apostoli te sretne vijesti u ekstazi uzvikuju: novom bogu (čitaj: znanosti) ništa nije nemoguće... malo tih "breaktrough" pronalazaka stvarno i zaživi, premalo...
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
HCMAA kaže...
Može pitanje za kreacioniste...tko je stvorio kreatora... odnosno kako to da jednostavna stvar ne može sama od sebe nastati A složena može.

Unaprijed zahvaljujem

 zašto bi itko morao stvoriti kreatora? Kreator jednostavno postoji. Isto kao da pitaš gdje kružnica ima početak? 

 

Ako pak misliš na boga/bogove/božanstva - to je jednostavno za odgovoriti, to su ljudi stvorili.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
zzib kaže...
HCMAA kaže...
Može pitanje za kreacioniste...tko je stvorio kreatora... odnosno kako to da jednostavna stvar ne može sama od sebe nastati A složena može.

Unaprijed zahvaljujem

 Na to pitanje bi ti kreacionista odgovorio protupitanjem: što je bilo prije, kokoš ili jaje? (picajzla me navukao slikom)

 

3 godine
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
Jej! Više nećemo morati nositi mobitele u ovim gadnim futrolama :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kemičari napravili kristal koji sam zacjeljuje
zzib kaže...
Stric_Jura kaže...
zzib kaže...
HCMAA kaže...
Može pitanje za kreacioniste...tko je stvorio kreatora... odnosno kako to da jednostavna stvar ne može sama od sebe nastati A složena može.

Unaprijed zahvaljujem

 Na to pitanje bi ti kreacionista odgovorio protupitanjem: što je bilo prije, kokoš ili jaje? (picajzla me navukao slikom)

 s stanovišta evolucije - jaje, jer u reproduktivnom materijalu mutacije potiču stvaranje novih odlika, koje mogu, ali ne moraju, biti osnove bolje prilagodbe na okoliš...

 A to jaje je snesao pijetao? To je kao da kreacionistu kažeš da njegov pijetao doma samo: drka.

 Pročitaj moj odgovor s malo moždane aktivnosti...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice