Korisnici pametnih telefona ne razumiju koje podat

poruka: 6
|
čitano: 2.737
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Korisnici pametnih telefona ne razumiju koje podat".
15 godina
online
Korisnici pametnih telefona ne razumiju koje podat

Oni pretpostavljaju da je praćenje ključno za funkcionalnost neke aplikacije ili da će poboljšati njihovo cjelokupno korisničko iskustvo.

možda zato jer upozorenja u slučaju isključenja glase u stilu "jeste li sigurni? neke funkcije ove aplikacije neće raditi kako je zamišljeno"

 

cijeli taj igrokaz oko prikrivanja činjenice da nas sve to prati je jednostavno nakaradan i daleko je od user-friendly mogućnosti transparentnog podešavanja što je korisnik na kraju blokirao i da li je blokirao samo praćenje ili je eto morao blokirati cijelu funkciju npr. geolociranja jer eto, google il apple jednostavno su bespomoćni ugraditi to na transparentan i lako podesiv način

 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Korisnici pametnih telefona ne razumiju koje p
U kratko sve, htjeli to ili ne 🤭
 
3 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Korisnici pametnih telefona ne razumiju koje podat

I ovi "legalni" koriste iste metode za slamanje korisnika kao i kriminalci. Ja jos i pratiom sta dopustam (kolacici, mobilne aplikacije). Medjutim, to je vec danas postao posao i bas moras da procitas sta ti podvaljuje

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Korisnici pametnih telefona ne razumiju koje podat

Ma kao ne prate, ili samo dok je upaljen app.

A kako onda google maps zna trenutnu situaciju u prometu u gradu?
Preko satelita? Zaposlenih studenata na raskrižjima?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Korisnici pametnih telefona ne razumiju koje podat

Zato sam i kupio pametni telefon, da on razumije kad sam već ja tulav.

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Korisnici pametnih telefona ne razumiju koje p
Zar se pametni telefon ne zove upravo pametan da korisnici ne moraju biti da sam htio biti pametan...uzeo bi dummy phone
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice