Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

poruka: 41
|
čitano: 24.408
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star".
14 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

I kada dođemo do 120, htjeti ćemo 150, 200... Negdje sam pročitao da mlade generacije rođene iza 2000. godine imaju šansu, malu ali realnu, zbog napretka medicine koja će svakoga čovjeka tretirati posebno i ciljano, doživjeti nekoliko stotina godina. Mene to neće zahvatiti Ja bih volio doživjeti tih 120 samo zato da vidim odlazak ljudi na Mars, Mjesečeve baze i tako te stvari. Pola puta sam već prešao (62)

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
13 0 hvala 0
16 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Svi smo mi Joža Manolić, kaže ko mali nije slavio Božić....jer Isus se još nije onda rodio

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 8:31 (Wiz3m4n).
Moj PC  
18 0 hvala 3
15 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

mislim da ću danas živjeti samo danas (do zaključno ponoći i pretvaranja kočija u buće, a konja u mišove), a sutra ćemo vidjeti. i tako, mic by mic, dok me vrag ne odnese, kao što me i donio. starost je najgora bolest. a ovaj sratup ima smisla kao i montiranje kotača na paradajz - skupo u mp3 i traje u nedogled, ali zato potpuno beskorisno. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 1
10 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Da, 120 godina, a više od pola ih umre u 60-tim. Prodavači magle.

Nadglednik dina
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

I u penziju sa 105 godina.

 

Sreća je put, a ne odredište.
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 mjeseci
protjeran
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Ja ne želim živjeti 120 godina.

Ja želim živjeti 65-70, ali da ne starim u licu. 

 
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
goodie kaže...

I u penziju sa 105 godina.

 

... taman kad počinje proces mumifikacije.

Drže te na hladnom i suhom mjestu, za 15 godina te samo prenesu u grobnicu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 12:53 (notloB).
10 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
po svoj prilici to je zanimljivo gerijatriji na vlasti koji bi najradije tamo ostali, nego da ih vrag odnese. sigurno penzioneri nisu ti koji fantaziraju o tome.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 13:10 (mpapec).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Užas.

Amenoum
 
4 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
još jedno prodavanje magle, čestitam.

Ovi startupovi su sjajni jer ima jako puno naivnih degenerika koji su spremni uložiti očito lako stečene pare u nešto što će zaživjeti jedino kao powerpoint prezentacija.
Moj PC  
8 0 hvala 1
9 godina
online
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Tko želi živjeti 120 godina 

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
Is, lijepo je dugo živjeti ali kad je čovjek zdrav i vitalan.

Kakav je to život kad si jako star i bolestan , nit si guzicu možeš obrisati, jedva hodaš, kao biljka živiš, pamet kao ribica. I sad zamisli tako patiti ljude oko sebe (svoje bližnje) koji će ti pomagati i služiti te jedno 30-40 godina.

To su samo igre za bogataše koji žele živjeti vječno i imaju sav novac svijeta da ih sluge služe... ko grof drakula 🧛
 
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
pqweasdyxc kaže...

Tko želi živjeti 120 godina 

 moja baka koja ovih dana puni 90

i da je zdravlje posluži kao dosad, zašto ne

9 godina
neaktivan
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Hrvatski prosjek od 78 je skroz prihvatljiv i razuman.

Potpisujem odmah ako postoji obrazac u gornjem astralnom uredu.

 

Sve preko 85 je čisti bezobrazluk i bahatost. Još hoće da igraju tombolu do 110 u staračkom.

 
1 0 hvala 0
2 godine
online
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Vidjet ćemo kad i ako uđemo u sedmu deceniju, kako ćemo onda pričati...

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 14:15 (notloB).
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
Ali stvarno je predivno vidjeti vitalne starce. Na jednoj biciklijadi penjemo se uz brdo i to je strašno teško uvijek, kad ono obilazi me starac na lošem biciklu. Onako postiđen ga na ravnom stignem i popričamo malo. Čovjek je fit, biciklist od malih nogu. I sad uživa u mirovini i svaki dan vozi bicikl i to rute i do 200km 👏👏, čak objavljuje svoje vožnje na Stravi 😂
Lik je dobio nagradu za najstarijeg vozača na toj biciklijadi (68 godina) .

Sreo sam jednog još starijeg biciklistu, iznad 70 godina, čovjek radnik, zaradio mirovinu u obućarskoj industriji. Diviš se čovjeku kako je ostao tako u formi i vitalan. Šteta što su to iznimke.

I onda gledaš ove naše, što pred tveom piju, žderu masno i slatko, piju tablete za tlak, šećer ili masnoću već u četrdesetima. Što se tiče bicikla, voze samo do trgovine, a potrče samo da pobjegnu od kiše.
Pitaš se kako će doživjeti pedesetu.

Dok imam primjer jedna bakica 90 godina, radila cijeli život kao rob, ne zna čitati, ima sve zdrave zube, a zube u životu nije oprala (smrdi grdo 😅), još vitalna. Kod nje su geni izvrsni rekao bih. Ali i to je još rjeđa iznimka.

Mislim najbitnija je genetika, ali bome možemo utjecati na svoje zdravlje, dug i zdrav život. Zamislite koliko je bolji krvotok kod ljudi koji rade aerobne vježbe, kod njih se ne može zalijepiti ništa na stijenku arterije. Dok kod onih što samo sjede se sve samo taloži i taloži po arteriji i pitanje je kad će se nešto loše dogoditi.



 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
picajzla0707 kaže...
pqweasdyxc kaže...

Tko želi živjeti 120 godina 

 moja baka koja ovih dana puni 90

i da je zdravlje posluži kao dosad, zašto ne

 moj stari je doživio 98 (sam je jednom podvukao kako se nadao - "planirao" - najviše 80, a i to je previše) i posljednjih 20 (!) godina, iako funkcionalan i vitalan, išao je samo na jetra sebi i svima oko sebe. blejao u televizor i čekao da ga vrag odnese (njegove riječi). na koncu su ga ipak (hvala im) dokrajčili liječnici. naime, nikad u životu nije bio u liječnika dok nije pao iz kreveta u snu. došla hitna po njega (nakon 4 sata od poziva!) i počelo je pikanje, guranje štapića u nos (svakih nekoliko sati!), testovi, snimanja, mrcvarenja - obdukcija još za života. tjedan dana nakon toga je umro, iscrpljen i potrošen. ali tehnički zdrav. rekao je, u kratkom trenutku lucidnosti i neposredno pred vječna lovišta: "daj im reci da me prestanu pikati". nisu prestali. ipak, na koncu su načinili uslugu i njemu i socijalnom i mirovinskom i meni (kojemu su 62). smrt je u nas jedina institucijakoja obavlja svoj posao. hvala joj na tome. kad vidim kamo ide svijet i naša tzv. država, i ja joj se radujem. dođe čovjek u neke godine kad shvati opasku starijih koji bi znali komentirati nečiju smrt: "ta/j se spasio/la." još uvijek mislim kako nema strašnijeg od (zasad samo, falaboguihrvatima) mogućnosti vječnog (ili iznimno dugotrajnog) života.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 15:52 (Ajar).
10 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
Pa kolkonti imas? 70?
62 samo?
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 16:31 (Spacecraft).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
pqweasdyxc kaže...

Tko želi živjeti 120 godina 

 zašto ne? ako će to biti kvalitetno i ako će i tvoji voljeni pratiti taj ritam. dok se okreneš eto te u pedesetima, tako da brzo to prođe. jako brzo.

 

ajimerej kaže...
Is, lijepo je dugo živjeti ali kad je čovjek zdrav i vitalan.

Kakav je to život kad si jako star i bolestan , nit si guzicu možeš obrisati, jedva hodaš, kao biljka živiš, pamet kao ribica. I sad zamisli tako patiti ljude oko sebe (svoje bližnje) koji će ti pomagati i služiti te jedno 30-40 godina.

To su samo igre za bogataše koji žele živjeti vječno i imaju sav novac svijeta da ih sluge služe... ko grof drakula 🧛

 to ovisi, imam frendove u četrdesetima koji su toliko "zapušteni" da ih jedan vitalni starčić od sedamdeset debelo šiša po aktivnosti. moj djed je preminuo u 102. godini, do zadnja tri dana je bio super aktivan, svaki dan đir po gradu, kavica, knjižnica, druženje s obitelji, hobiji... sve je to jako bitno. stav prema životu i pronalaženje radosti u njemu, bez toga osoba samo uvene kao cvijet.

 

čitao sam nedavno da je osoba bez hobija daleko sklonija depresiji u kasnijoj dobi, što je i logično.

11 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
Ajar kaže...

 moj stari je doživio 98 (sam je jednom podvukao kako se nadao - "planirao" - najviše 80, a i to je previše) i posljednjih 20 (!) godina, iako funkcionalan i vitalan, išao je samo na jetra sebi i svima oko sebe. blejao u televizor i čekao da ga vrag odnese (njegove riječi). na koncu su ga ipak (hvala im) dokrajčili liječnici. 

 a što reć, moja bakuta sa 90 godina svaki dan je u moru, ofkors da je to i zbog ovog babljeg ljeta

sama sebi skuha, počisti, opere, šeta naokolo, hrani mačke po susjedstvu, sadi vrt, kopa i zalijeva, do lani se vozala autom posvuda

jedina joj je obaveza mjesečno jednom izvaditi krv i dvaput godišnje otići kod kardiologa, svaki dan ujutro i navečer popiti 4-5 tableta

ali, da nije liječnika odavno bi šetala po nebeskim pašnjacima

16 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Mozak pocinje ubrzano odumirat vec iza 30-e, tak da nekih 50-60 je maks. koliko ima smisla dozivjet.  Nekom izvana mozda izgledas ok, al iznutra si biljka, vise nisi svjestan ni sebe ni ikoga, zivis nekim automatizmom. 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Moj PC  
2 9 hvala 1
11 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
Glupost, moja bakuta bi po tome bila biljka već 30 godina. A bistra je skroz, prije par godina je sama riješila sve što treba za prebaciti stan koji je kupila 70-ih, a nikad nije upisala vlasništvo.
Za to je trebala riješiti gomilu papira, kontaktirati 20-ak nasljednika, među kojima nekoliko izvan hrvatske.
Još lani je vozila auto, uredno prati sve račune koje plaća, mjeri i prati svoj tlak i šećer, pogađa odgovore na potjeri, čita redovito, prati vijesti i komentira ... da biljka
6 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Osobno, da mi netko ponudi, da je ikako moguće naravno, živjet ćeš 40 godina, ali zdravih, bez boli, bez bolesti, potpisujem. Iako je bol fenomenalna stvar u ljudskom mozgu, veoma jaka bol koja te tjera na čin suprotan životu, ne znam kako forum tretira tu riječ, na većini mjesta ne smiješ je napisat, takvu bol možeš poželjet samo neprijatelju. Na primjer, tu bi spadali 40 godina zdravi zubi, savršen ljudski vid, savrpena kralježnica, zglobovi, koljena, mokraćno spolni sustav, dišni sustav, neurološki aspekti... Sve uredno i zdravo. Savršen, sretan život. Što meni vrijedi 150 godina kad sam bolesno, siromašno smeće i rob u kapitalzmu, koji kad oboli dobiva nogu na poslu i postaje socijalni slučaj u najboljem ishodu? Ne znam kakva je politika foruma, slika možda bude uznemirujuća, sada sam došao sa posla, moram si previt prst. Također sam na istom prstu prije ovoga presvukao kožu preko zgloba, 4 šava, ne mogu ga više ispružit, ali funkcionalan je zasad. Uglavnom, sve to je dječja igra u usporedbi sa boli koju opisujem na početku posta. Stoga, 150 godina, nebih, nikada. I ovih mojih 26 mi je zasad previše. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 22:34 (cvaja997).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
SupremeCommander kaže...

Mozak pocinje ubrzano odumirat vec iza 30-e, tak da nekih 50-60 je maks. koliko ima smisla dozivjet.  Nekom izvana mozda izgledas ok, al iznutra si biljka, vise nisi svjestan ni sebe ni ikoga, zivis nekim automatizmom. 

Krleža je proveo svoje sedamdesete dementan pišući "Zastave"? Ova tvoja je jedna od najglupljih izjava na forumu po mom mišljenju, pored sljedećih ljudi i njihovih djela, Ivo Andrić koji je dovršio i izdao "Prokletu avliju" u svojoj 62', Hermann Hesse koji završava i izdaje "Igru staklenih perli" u svojoj 66', Pirandello u svojoj 56' bježi iz kazališta od pobješnjele gomile na premijeri svog "Šest lica traži autora" dok u 69' ostavlja nedovršen roman "Gorski divovi", Otto Hann u 60' otkriva fiziju, Bertrand Russell čiji je čitav život spomenik ljudskom duhu i vitalnosti, čovjek je javno djelovao do posljednjeg dana svog dugog života od 98 godina... to su samo neki dobitnici nobelovih nagrada a ima ih još gomila koji su poznije godine iskoristili kao najproduktivniji dio svojih života.

 

Imam primjer u vlastitoj porodici, moja majka 72 god. brine se o gospođi također vitalnoj 92 godišnjakinji koja je slomila kuk, zajedno s mirovinom zarađuje gotovo kao i ja. Imaš primjer na forumu, Nenad Raos koji izdaje vlastite knjige, piše tekstove, bavi se znanstvenim radom, aktivan je i zdraviji od pola foruma... tako da na žalost napisao si bedastoću i dodatno ljudi u poznijim godinama puni su iskustva i mnogo mudriji od mladih, pogledaj tko su predsjednici država, direktori velikih tvrtki, predsjednici vlada, institucija itd. Malo ih je mlađih od 60. Kroz povijest posebno se cijeni mudrost i iskustvo koje dolazi sa starošću, imaš društvena uređenja kojima predsjeda "vijeće staraca" itd. itd.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 9:02 (notloB).
2 godine
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
učo kaže...

Ja bih volio doživjeti tih 120 

 Dabogda poživio toliko, a ja ti došao na sahranu. 

pqweasdyxc kaže...

Tko želi živjeti 120 godina 

Onaj tko ima uređen život, skladnu obitelj, zdravu, pametnu  djecu, tko je zdrav i tko ima jako puno novaca.

Ima ih dosta na svijetu takvih. 

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 6:04 (Zaporožac).
2 godine
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
SupremeCommander kaže...

Mozak pocinje ubrzano odumirat vec iza 30-e, tak da nekih 50-60 je maks. koliko ima smisla dozivjet.  Nekom izvana mozda izgledas ok, al iznutra si biljka, vise nisi svjestan ni sebe ni ikoga, zivis nekim automatizmom. 

Kad dođeš do 60 nećeš tako razmišljati.

Sutra punim 60 god.

Zdrav sam, osim što sam aktivan u borilačkim vještinama, trčim, intelektualno očuvan (koliko mogu), poprcljiv "skoro" kao i s 30 god. života. 

 

Redovna tjelovježba, bavljenje sportom, uredan život, prehrana, mentalne aktivnosti ...sve to pomaže očuvanju neurona i stvaranju novih.

Imaš na you tube 60-70 godišnjake isklesanih tijela kao da im je 25, trbušnjaci, bicepsi, tricepsi, bivši aktivni gimnastičari...

Nemoš povjerovati. Idem na posao pa ne mogu tražiti klip.

Penju se na uže bez pomoći nogu, izvode lude gimnastičke vježbe, a pretili 18-aestogodišnjaci stoje sa strane, gledaju i ne mogu vjerovati.

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 6:16 (Zaporožac).
7 godina
offline
Re: Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski
cvaja997 kaže...

Ne znam kakva je politika foruma, slika možda bude uznemirujuća, sada sam došao sa posla, moram si previt prst. Također sam na istom prstu prije ovoga presvukao kožu preko zgloba, 4 šava, ne mogu ga više ispružit, ali funkcionalan je zasad. 

Kaj si ga gural di mu nije mjesto 

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
8 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Problem sa starosti i mladosti je da možda "stari ne razumiju mlade" jer su zaboravili da su bili mladi (iako se mogu prisjetiti), no mladi nikako ne mogu zamisliti kako je to biti star jer nikakvog iskustva u tome nemaju. Nisu bitne godine nego je bitna aktivnost. Čovjek se može osjećati stariji sa 30 nego sa 60. Evo, baš sam jučer otišao na planinarenje, kad čujem jednu sasvim mladu djevojku (sa 20 i nešto godina): "Pa ovaj (misli na mene) se  bolje penje od mene!" A ja prešao 72. Ništa mi ne fali. Važno je da je čovjek zdrav, a ako je aktivan neće ni s novcem biti problema. Naime, ako si aktivan, radišan priskrbio si si dobru mirovinu, a usto možeš još nešto raditi da si poboljšaš životni standard. Nagore je kada se čovjek u starosti opusti, ništa ne radi nego jede, pije, sjedi, gleda televiziju i čita novine. Evo, ja sam jutros  (bolje reći nočas) napisao članak dužine 2,5 kartice i pročitao desetak stranica knjige o povijesti psihoanalize na njemačkom. Njemački mi slabo ide, pa se trudim da ga bolje naučim. Sada idem u šetnju, prohodati kojih 5-6 kilometara. Eto, tako se aktivno živi u mirovini. 

 
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Ključna je kvaliteta života, a ne duljina.

Ako bi naslov bio, 120 godina kvalitetnog života, zašto ne

Moj PC  
5 0 hvala 2
14 godina
offline
Ljudi danas mogu živjeti 120 godina. Hrvatski star

Počeo raditi sa 18 godina i danas u 52. imam skoro 32 godine staža. Za 8 godina imam 60 godina života i 40 godina staža  i idem u punu penziju. Namjeravam živjeti što duže, da bi što duže cuclao proračun i svaku penziju ću slaviti kao uspjeh.

Ne najeravam raditi više ništa osim obilzati doktore i kontrolirati svaku stanicu u tijelu najskupljim pregledima preko socijalnog, imam dopunsko i vremena.

Pa nek radi tko hoće i koliko hoće 

Moj PC  
9 0 hvala 2
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice