O ospicama i cijepljenju

poruka: 241
|
čitano: 58.234
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "O ospicama i cijepljenju".
16 godina
neaktivan
offline
O ospicama i cijepljenju

Jel zamirisala krv...al grizete. Fale još trojica i to je creme de la creme ovog foruma kada je u pitanju masturbatorsko filozofiranje po temama...ima li velikog manitua ili što se događa našem društvu.

 

Što bi tek radili budalašima koji zbilja štete svojoj djeci, kad ste mene zbog odgode jednog cjepiva za dvije ili tri godine spremni ispeć na ražnju.

 

Tokom dana naletit će još trojica, četvorica da se istresu i podbace na oganj malo suhih grana. 

Dakle još jedan put da ponovimo...

Imaš grad sa 3400 djece, od toga 2300 nije cijepljeno. Od tih 2300 sigurno je mali broj budalaša koji nose folije na glavi...skoro svih 2300 samo odgađa jedno cjepivo.

Pitajte sustav zašto "budalama" nije poslano 2300 prekršajnih prijava sa 2000kn kazne?

Zadnji filozof bi donosio zakon,a zakon postoji. Zašto pedijatri nisu prijavili 2300 roditelja?

Nemojte se istresat bez veze na meni...pitajte pedijatre zašto svima odobravaju odgodu tog jednog cjepiva i zašto ne prijavljuju socijalnoj,a ova će prekršajnom sudu. Niti jedna prijava..znači može se.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
4ndY kaže...

Koliko vidim, nitko ne bi bio protiv cijepljenja kad bi postupak izrade cjepiva bio transparentan te kad ne bi sa strane stajali neki drugi dvojbeni interesi.

Postupak izrade cjepiva je transparentan, a koji su to drugi interesi u pitanju?

bruno1026 kaže...

u isto vrijeme oba tabora zanemaruju činjenicu, da bi se netko smatrao stručnim zucnut o jednoj ovakvoj temi potrebno je onak, jedno 5 godina studija, i još jedno minimalno 5 godina bavljenja s ovom tematikom. č

Tko to zanemaruje?

16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Paolo Maldini kaže...
Odakle uopće tebi kompetencije da postavljaš uvjete liječničkoj struci?

Otkud sad ovo?!

Čovjek postavlja uvjet za svoje dijete, ne liječničkoj struci i ne durgoj djeci, niti drugim roditeljima.

Za struku je smrtnost samo igra velikih brojeva (i da, statistika je na strani cjepiva), ali za roditelja nije. Što je tu toliko teško shvatiti? Zašto se maksimalno ne osigurati da svako dijete ne strada od cjepiva (da, to se događa)?

Gledam te!
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Veliki Brat kaže...
Paolo Maldini kaže...
Odakle uopće tebi kompetencije da postavljaš uvjete liječničkoj struci?

Otkud sad ovo?!

Čovjek postavlja uvjet za svoje dijete, ne liječničkoj struci i ne durgoj djeci, niti drugim roditeljima.

Za struku je smrtnost samo igra velikih brojeva (i da, statistika je na strani cjepiva), ali za roditelja nije. Što je tu toliko teško shvatiti? Zašto se maksimalno ne osigurati da svako dijete ne strada od cjepiva (da, to se događa)?

Želiš se maksimalno osigurati? Slušaj struku, u svemu.

16 godina
online
O ospicama i cijepljenju

Može li mi netko reči zašto se djeca od godinu dana cjepe protiv HPV-a? To je bolest koja se prenosi krvlju, najčešće kod narkomana i nekih užih skupina ljudi. Puno je veći rizik od komplikacija cjepiva nego da se malo djete zarazi HPV-om.

Nisam provtiv cjepljenja HPV-a, ali nema smisla primjenjivati u tako ranoj dobi.

 

I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
kowach kaže...

Može li mi netko reči zašto se djeca od godinu dana cjepe protiv HPV-a? To je bolest koja se prenosi krvlju, najčešće kod narkomana i nekih užih skupina ljudi. Puno je veći rizik od komplikacija cjepiva nego da se malo djete zarazi HPV-om.

Nisam provtiv cjepljenja HPV-a, ali nema smisla primjenjivati u tako ranoj dobi.

 

HPV? Cijepljenje je predviđeno u osmom razredu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
@Kowatch
Jesi li siguran da misliš na HPV? On se prenosi uglavnom spolnim putem, a cijepi se tek od devete godine.
http://www.stampar.hr/hr/sve-o-cijepljenju-protiv-hpv-i-koliko-je-ucinkovito-za-mlade
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
O ospicama i cijepljenju

Ovako to nekako ide?

 

S navršena 2 mjeseca života Kombinirano cjepivo DTaP-IPV-Hib + hepatitis B

Nakon 2 mjeseca (8 tjedana) Kombinirano cjepivo DTaP-IPV-Hib
2. godina života Po navršenih 12 mjeseci života OSPICE-ZAUŠNJACI-RUBEOLA (MO-PA-RU)
Kombinirano cjepivo DTaP-IPV-Hib
6. godina života DI-TE-PER acelularno
1. razred osnovne škole OSPICE-ZAUŠNJACI-RUBEOLA (MO-PA-RU) (ili prilikom upisa)

6. razred osnovne škole HEPATITIS B: 2 puta s razmakom od mjesec dana i treći put pet mjeseci nakon druge doze
8. razred osnovne škole DI-TE pro adultis + POLIO (IPV)
Završni razred srednje škole DI-TE pro adultis (19. godina života)

Nakon navršenih 60 godina života ANA-TE

https://klokanica.24sata.hr/beba/zdravlje-i-njega/kalendar-kontinuiranog-cijepljena-u-hrvatskoj-u-2014-godini-1985 

 

+

 

http://cijepljenje.info/cijepljenje/kalendar-cijepljenja/

BCG vakcinacija

a) Ako su rođena u rodilištima cijepit će se BCG cjepivom odmah u rodilištu.

b) Ukoliko nisu rođena u rodilištu cijepit će se BCG cjepivom do navršena dva mjeseca starosti

c) Sva djeca koja nisu cijepljena u rodilištu odnosno do dva mjeseca starosti moraju se cijepiti BCG cjepivom do navršene prve godine života.  

Novorođenčad HBsAg-pozitivnih majki (sve trudnice se obvezno testiraju): hepatitis B  imunizacija uz primjenu imunoglobulina, u rodilištu odmah po rođenju (NN 103/13), prema postekspozicijskoj shemi. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 12:46 (toxic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
@bruno
Najstručniji su epidemiolozi, no drago mi je da se pozivaš na stručnost. Naime, ako si primjetio, od dvije grupe 'koje jednako ne znaju' jedna se poziva upravo na znanje tih epidemiologa, koji su studirali 5+5 godina, a druga je čula priče u selu da glavna sestra u bolnici nije cijepila svoju djecu.

Nisu ni sve neznalice baš iste.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
O ospicama i cijepljenju

Koliko vremena nako cjepljenja treba proći da organizam stekne imunitet na navedeno npr. tipa ospice?

Čitam neki članak gdje je dijete primilo cjepivo prije škole MO-PA-RU i 16-ti dan dobilo zaušnjake.

ima li netko ovdje tko bi mogao reći par riječi o navedenome.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
toxic kaže...

Koliko vremena nako cjepljenja treba proći da organizam stekne imunitet na navedeno npr. tipa ospice?

Čitam neki članak gdje je dijete primilo cjepivo prije škole MO-PA-RU i 16-ti dan dobilo zaušnjake.

ima li netko ovdje tko bi mogao reći par riječi o navedenome.

 

 

MoPaRu je imao dosta nuspojava, uključujući i ovakve.

Zato je i povučen prije dosta godina.

16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Old Iggy kaže...
toxic kaže...

Koliko vremena nako cjepljenja treba proći da organizam stekne imunitet na navedeno npr. tipa ospice?

Čitam neki članak gdje je dijete primilo cjepivo prije škole MO-PA-RU i 16-ti dan dobilo zaušnjake.

ima li netko ovdje tko bi mogao reći par riječi o navedenome.

 

 

MoPaRu je imao dosta nuspojava, uključujući i ovakve.

Zato je i povučen prije dosta godina.

 Ček, pa nije povučen?

Gledaj ovo: http://www.zzjzdnz.hr/hr/usluge/cijepljenje/kalendar-cijepljenja

 

16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
toxic kaže...
Old Iggy kaže...
toxic kaže...

Koliko vremena nako cjepljenja treba proći da organizam stekne imunitet na navedeno npr. tipa ospice?

Čitam neki članak gdje je dijete primilo cjepivo prije škole MO-PA-RU i 16-ti dan dobilo zaušnjake.

ima li netko ovdje tko bi mogao reći par riječi o navedenome.

 

 

MoPaRu je imao dosta nuspojava, uključujući i ovakve.

Zato je i povučen prije dosta godina.

 Ček, pa nije povučen?

Gledaj ovo: http://www.zzjzdnz.hr/hr/usluge/cijepljenje/kalendar-cijepljenja

 

Brka se ime cjepiva (koji je radio Imunološki i koji je imao te nuspojave) te termin kombiniranog cjepiva. Umjesto MoPaRua se daje Priorix koji nema takve nuspojave.

16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Old Iggy kaže...
toxic kaže...
Old Iggy kaže...
toxic kaže...

Koliko vremena nako cjepljenja treba proći da organizam stekne imunitet na navedeno npr. tipa ospice?

Čitam neki članak gdje je dijete primilo cjepivo prije škole MO-PA-RU i 16-ti dan dobilo zaušnjake.

ima li netko ovdje tko bi mogao reći par riječi o navedenome.

 

 

MoPaRu je imao dosta nuspojava, uključujući i ovakve.

Zato je i povučen prije dosta godina.

 Ček, pa nije povučen?

Gledaj ovo: http://www.zzjzdnz.hr/hr/usluge/cijepljenje/kalendar-cijepljenja

 

Brka se ime cjepiva (koji je radio Imunološki i koji je imao te nuspojave) te termin kombiniranog cjepiva. Umjesto MoPaRua se daje Priorix koji nema takve nuspojave.

 Ok. U pravu si pogledao karton malene i piše baš Priorix, ne kužim zašto onda ljude bune na javnim stranicama s krivim nazivom lijeka.

16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
toxic kaže...
Old Iggy kaže...

 

Brka se ime cjepiva (koji je radio Imunološki i koji je imao te nuspojave) te termin kombiniranog cjepiva. Umjesto MoPaRua se daje Priorix koji nema takve nuspojave.

 Ok. U pravu si pogledao karton malene i piše baš Priorix, ne kužim zašto onda ljude bune na javnim stranicama s krivim nazivom lijeka.

To ti je pravi primjer kako se diže strka bez veze.

 

16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...

Strah je također evolucijski bitan čimbenik samozaštite.  Ovdje se radi o nepovjerenju....ne radi se o nikakvim klanovima teoretičara i sličnih skupina budalaša.  

Zašto se u Dubrovniku nakupilo 2300 (ogroman broj za mali grad) necijepljene djece?

1. Osobno ih znam i ja sam jedan od njih....90% odgađa Moparu da se maleni organizam razvije. 12 mjeseci je po mišljenju mnogih prerano. Taj maleni organizam je već nabuban antitijelima. Ljudi čekaju treću,a većina petu godinu starosti.

 

 

I za kraj ponavljam. Neka novinari odu u Dubrovačku bolnicu i pitaju svo osoblje da pokažu kartone svoje djece. Šokirali bi se sa rezultatima...2. a i vidimo da u bolnici vlada zaraza između njih samih.

Strah za mladunca je zahebana stvar i odgađat ću Moparu 3. do prvog osnovne.  Tada dijete ima 27kg, trči, pjeva, pliva, vozi biciklo, baca kamenje u tuđe prozore i vjerojatno će lakše podnijeti ta antitijela nego sa 12 mjeseci života.

 Kako je iznad Visak napisao, 

Neće vam pasti na pamet tražiti da upravljate avionom ili brodom umjesto kapetana, ali o javnom zdravstvu ste kompetentni proturječiti stručnjacima? To mi je fascinantno.

 

A za ovo drugo, ti znaš da te cijepivo ne štiti 100%? I znaš da su zdravstveni radnici još više podložniji bolestima, jer pazi sada, rade s ljudima koji ih prenose?

 

Ovo treće, zašto ne bi čekao barem do recimo 1. srednje? Tada dijete ima 60kg, trči, igra nogomet, odbojku, pjeva. Još lakše će sve podnijeti.

 

I ako se ne cijepiš uopće i odeš živjeti na pusti otok cijeli život, postoji velika šamsa da nikada nećeš dobiti ospice ili tuberkulozu. A mislim da si spašen i od gripe. 

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...

Jel zamirisala krv...al grizete. Fale još trojica i to je creme de la creme ovog foruma kada je u pitanju masturbatorsko filozofiranje po temama...ima li velikog manitua ili što se događa našem društvu.

 

Što bi tek radili budalašima koji zbilja štete svojoj djeci, kad ste mene zbog odgode jednog cjepiva za dvije ili tri godine spremni ispeć na ražnju.

 

Tokom dana naletit će još trojica, četvorica da se istresu i podbace na oganj malo suhih grana. 

Dakle još jedan put da ponovimo...

Imaš grad sa 3400 djece, od toga 2300 nije cijepljeno. Od tih 2300 sigurno je mali broj budalaša koji nose folije na glavi...skoro svih 2300 samo odgađa jedno cjepivo.

Pitajte sustav zašto "budalama" nije poslano 2300 prekršajnih prijava sa 2000kn kazne?

Zadnji filozof bi donosio zakon,a zakon postoji. Zašto pedijatri nisu prijavili 2300 roditelja?

Nemojte se istresat bez veze na meni...pitajte pedijatre zašto svima odobravaju odgodu tog jednog cjepiva i zašto ne prijavljuju socijalnoj,a ova će prekršajnom sudu. Niti jedna prijava..znači može se.

 Tvoja odgoda nema nikakvog smisla, jer nije znanstveno podrzana. Podrzana je jedino iz tvojeg neznanja i iz toga proizlazi strah. Veliki je problem sta je danas dostpuno svima previse informacija koje su 90% potpuno krive. Budalaši su svi redom, a pogotovo ovakvi ko ti koji misle da su popili veliko znanje. 2300 klinaca je nazalost opasnost za sebe i ostale jer ima budale za roditelje. Pa vi ste za louis pasteur i ostalu ekipu veliki znalci. 100 godina istrazivanja, istrebljenjea bolesti da bi ovakvi ko ti disali zrak. Trebo je budala sutit pa nek Darwin obavi svoje.

Uzalud skola svima nama, ukljucujuci i mene kad ima takvih ko ti. Stvarno se treba iselit pa pokrepajte.

 

Naravno da se treba istresat na tebe, jer ce doc jos jedan google znalac pa pronac ove tvoje postove. 

 

Pedijatri nisu prijavili vas 2300 jer mu ocito poso ovisi o tome, a za tu crkavicu koju radi mu ne treba budaletina na ledima radi cjepiva. Jebo vas Pernar te vas jebo.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
10 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
kowach kaže...

Može li mi netko reči zašto se djeca od godinu dana cjepe protiv HPV-a? To je bolest koja se prenosi krvlju, najčešće kod narkomana i nekih užih skupina ljudi. Puno je veći rizik od komplikacija cjepiva nego da se malo djete zarazi HPV-om.

Nisam provtiv cjepljenja HPV-a, ali nema smisla primjenjivati u tako ranoj dobi.

 

 Ti si pobrkao IPV i HPV. HPV ide u osmom ili prvom srednje i nije obavezno. IPV je naziv za inaktivno cjepivo protiv dječje paralize(Poliomijelitis) i ide u kombinaciji DTap-IPV-Hib-hepB pod nazivom Pentaxim.

toxic kaže...

 Ok. U pravu si pogledao karton malene i piše baš Priorix, ne kužim zašto onda ljude bune na javnim stranicama s krivim nazivom lijeka.

 Zato što je Priorix zaštićen naziv za cjepivo protiv morbila, parotitisa, rubele(ospice mumps/zaušnjaci i rubeola) koje proizvodi Belgija. Kalendar cjepiva sadrži kratice bolesti i piše MO-PA-RU a ne ime cjepiva koje se daje. Ime cjepiva Imunološkog je MoPaRu a umjesto njega se trenutno daje Priorix ili M-M-RVAXPRO. Isto tako se može dati odvojena cjepiva za svaku bolest posebno ili ProQuad koji uz MO-PA-RU sadrži i cjepivo protiv vodenih kozica.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Old Iggy kaže...
toxic kaže...
Old Iggy kaže...

 

Brka se ime cjepiva (koji je radio Imunološki i koji je imao te nuspojave) te termin kombiniranog cjepiva. Umjesto MoPaRua se daje Priorix koji nema takve nuspojave.

 Ok. U pravu si pogledao karton malene i piše baš Priorix, ne kužim zašto onda ljude bune na javnim stranicama s krivim nazivom lijeka.

To ti je pravi primjer kako se diže strka bez veze.

 

 U redu je to no što ne misliš da na javnim stranicama javnog zdravstva treba pisati ispravni naziv tog lijeka?

Što roditelj radi? CP u google i čita gluposti.

16 godina
neaktivan
offline
O ospicama i cijepljenju

Periša ništa korisno nisi napisao, osim neslaganja sa mnom tj bacaš onako uz put na žeravu par grančica. Neka gad gori, dok filozofska elita promatra.

Vidiš da se svestrano nastrani filozofi po pitanju posta na vrhu prave mutavi.

Neka pitaju autora članka zašto ne prijavljuju odgode cijepljenja.

 

Izvolite gospodo dio krivice svalit na ne provođenje zakonskih mogućnosti.

Aparat i alati sankcioniranja postoje.

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
toxic kaže...
Old Iggy kaže...

To ti je pravi primjer kako se diže strka bez veze.

 

 U redu je to no što ne misliš da na javnim stranicama javnog zdravstva treba pisati ispravni naziv tog lijeka?

Što roditelj radi? CP u google i čita gluposti.

Na tim stranicama uopće ne trebaju pisati nazivi lijekova već vrste cjepiva.

Roditelj nema što raditi po tom pitanju. Ima svog pedijatra i kod njega pita, ako nije zadovoljan traži drugo mišljenje.

Google je samo teško ometanje dobivanja znanja.

16 godina
neaktivan
offline
O ospicama i cijepljenju

Vidiš kako Šime istresa kariole govana i vrijeđa.  Bravo šime.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...

Vidiš kako Šime istresa kariole govana i vrijeđa.  Bravo šime.

 Ti svojim postovima i postupcima vrijedas mene i sve ljude moje struke. Mislim da imam pravo se dobro istrest. U rangu si trudnice koja pusi kutiju makia na dan, eto. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
16 godina
offline
O ospicama i cijepljenju

Za svako javno propagiranje protiv cijepljenja treba uvesti kazneno djelo i to sa ozbiljnim kaznama.

Kakve logike ima da za pjevanje nekakvih pjesama ovih ili onih čovjek može završiti u zatvoru a ako propagira necijepljenje i time dovodi u opasnost ljude još postane medijska zvijezda.

 
2 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
O ospicama i cijepljenju

Ove živozidaše treba izbaciti s foruma...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...

Vidiš kako Šime istresa kariole govana i vrijeđa.  Bravo šime.

Pa u biti tako i treba.

16 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
Old Iggy kaže...
toxic kaže...
Old Iggy kaže...

To ti je pravi primjer kako se diže strka bez veze.

 

 U redu je to no što ne misliš da na javnim stranicama javnog zdravstva treba pisati ispravni naziv tog lijeka?

Što roditelj radi? CP u google i čita gluposti.

Na tim stranicama uopće ne trebaju pisati nazivi lijekova već vrste cjepiva.

Roditelj nema što raditi po tom pitanju. Ima svog pedijatra i kod njega pita, ako nije zadovoljan traži drugo mišljenje.

Google je samo teško ometanje dobivanja znanja.

Ili dobivanja informacija za koje liječnik nema vremena jer ima drugog pacijenta npr...?

Hoces reci da ti se niti jednom nije dogodilo da ti doktor nema sto reci ili nema vremena?

Evo sad u bolnici je teško uhvatiti doktora za bilo kakvu informaciju (upravo prolazim to) jer ima operaciju (razumijem taj dio), sestre neznaju detalje itd..

Zatim situacija gdje postoji samo jedan doktor npr. zbog navedenog nije obavljeno previjanje koje je potrebno obaviti svaki dan (subota u pitanju).

Roditelj u tom trenutku što da radi nego da gleda karton djeteta i googla jer eto nema koga pitati. Ovo je sad nevezano za ovu temu ali tak je to u našoj svakodnevnici.

16 godina
neaktivan
offline
O ospicama i cijepljenju

Ja ne znam tko je protiv cijepljenja na temi..možda je nerko jučer nešto napisao. Ja sam za cijepljenje.

Vidi ovoga sa etiketama..zaljepi mu tiket živizid..protjerat, izbacit...linč rulje.

 

Marvo nekulturna,ovako vam to izgleda i u stvarnom životu kad stvari izmaknu kontroli....ubit-zaklat-zatuć.

Naravno sirovi dio posla bi napravili padobranci ko zadnja dva-tri...a elitna krema bi filozovski guštala.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: O ospicama i cijepljenju
torrente kaže...

Jel zamirisala krv...al grizete. Fale još trojica i to je creme de la creme ovog foruma kada je u pitanju masturbatorsko filozofiranje po temama...ima li velikog manitua ili što se događa našem društvu.

 

Što bi tek radili budalašima koji zbilja štete svojoj djeci, kad ste mene zbog odgode jednog cjepiva za dvije ili tri godine spremni ispeć na ražnju.

 

Tokom dana naletit će još trojica, četvorica da se istresu i podbace na oganj malo suhih grana. 

Dakle još jedan put da ponovimo...

Imaš grad sa 3400 djece, od toga 2300 nije cijepljeno. Od tih 2300 sigurno je mali broj budalaša koji nose folije na glavi...skoro svih 2300 samo odgađa jedno cjepivo.

Pitajte sustav zašto "budalama" nije poslano 2300 prekršajnih prijava sa 2000kn kazne?

Zadnji filozof bi donosio zakon,a zakon postoji. Zašto pedijatri nisu prijavili 2300 roditelja?

Nemojte se istresat bez veze na meni...pitajte pedijatre zašto svima odobravaju odgodu tog jednog cjepiva i zašto ne prijavljuju socijalnoj,a ova će prekršajnom sudu. Niti jedna prijava..znači može se.

 Odgoda cjepiva može biti kobna a smislenog razloga za to nema. Stručnjaci koji se bave tematikom odredili su kada je vrijeme za cijepljenje i odgoda zbog nekakve vlastite procjene može biti kontraproduktivna.

Strah nije opravdanje. Roditelj sam dvoje djece i naravno da sam strahovao prilikom svakog cijepljenja ali strahujem i zbog prometa, malo povišene tempreature, bulinga u školi, kad vozi bicikl... a najgore što mogu napraviti djetetu je staviti ga ispod staklenog zvona ili svoje strahove prenijeti na njega. Evo, sad ti je strah od potencijalno smrtonosne bolesti zamijenio strah od cijepljenja.

Što reći o roditeljima koji nisu htjeli cijepiti djecu iz nekih vlastitih uvjerenja a onda, kad se bolest pojavila, ipak odlučili cijepiti? Jesu li oni svjesni koliko takvim ponašanjem pogoduju širenju epidemije a u konačnici djeca su dobila to cjepivo kojeg su se toliko bojali. Nadam se da se neće dogoditi slučaj da je netko cijepio dijete par dana prekasno. 

 

Uporno navodiš postotak necijepljene djece u Dubrovniku kao neki dokaz racionalnosti takvog ponašanja. A što je s gradovima i državama u kojima je taj postotak apsolutno obrnut i u kojima nisu cijepljena jedino djeca kojima je to liječnik zabranio ili odgodio? Oni su budale a vi niste? Jaa bi prije rekao da je to problem male i zaostale sredine u kakvoj teorije zavjera, lov na vještice i slična sranja najlakše puste korijene.

 

Da, zakon postoji ali se kao i mnogi zakoni u Hrvatskoj ne provodi jer je napisan loše. Kod nas na ograničenju 60 svi voze 70 jer se to tolerira a kamera se pali na 80. Roditelje koji iz bilo kakvih razloga dovode u opasnost svoju i tuđu djecu treba razriješiti uloge za koju nisu sposobni. Djeca nisu vlasništvo.

16 godina
offline
O ospicama i cijepljenju

Pa lako ti je objasniti od kud toliko nizak postotak procijepljenosti djece u Dubrovniku, roditelji budale. eto odgovora.

E, sad će biti daleko veći postotak procijepljenosti djece, takvi poput tih roditelja što ne cijepe djecu dođu pameti tek kad ih nešto ovako opali po praznoj tikvi.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.6.2018 14:05 (Floki).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice