U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fondova

poruka: 47
|
čitano: 11.478
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fondova ".
9 mjeseci
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
encoding kaže...
millennial kaže...
encoding kaže...
genije_čudo_prirode kaže...
A koja je razlika kupiti na burzi ili preko neke aplikacije poput Revoluta zlato ili imati doma zlatnu polugu?

Dok nemaš zlato kod sebe - ono nije tvoje. Revolut ti uvijek može zaključati račun ako im ideš "protiv njihovog policya", dok zlatnici doma nemaju alternativnu agendu dok sjede u ladici

 gledajući tako možeš reći i da ti zlatnike doma netko može ukrasti, pa si na istom. međutim mislim da tu postoji bitnija razlika, nisam siguran da je preko revoluta moguće stvarno kupiti zlato, dionice ili kripto tako da si ti kao kupac stvarni vlasnik. Možda se nešto promijenilo, ali tako je bilo ranije kad sam provjeravao.

upravo to i je razlika

 

na tebi je osobno da procijeniš je li veća vjerojatnost da ti netko provali u kuću i nađe zlatnike ili da te Revolut banna

 nekad se tako pričalo i za obične banke pa su postale dio svakodnevice. i one te mogu "banati".

 

no postoji i još jedna razlika, a to je praktičnost, ti da bi nešto napravio s tom zlatnom polugom moraš je fizički odnijeti kod otkupljivača, on će ti tamo odrezati finu proviziju i uz to ćeš izgubiti dosta slobodnog vremena. na revolutu to riješiš u dva tri klika i par minuta vremena.

 

ne zagovaram ni jedno ni drugo, samo navodim razlike.

5 godina
offline
U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fondova

"nekad"... kad to, prije 30 godina? 

 

u stvarnosti, probaj mi naći bilo koji primjer da je nekom građanu zatvoren ili zamrznut račun u Zabi/PBZ-u ili nekoj trećoj banci koja ima fizičke poslovnice kod nas, bez objašnjenja osim "suspicious activity" i sličan korporativni proljev

 

Revolut (i ostale online banke tipa Wise) sada zatvaraju račune. Zanimljivo, Revolut zna zatvarati račune ljudima koji prebacuju novce na crypto mijenjačnice jer su to "riskantne" transakcije (riskantne za njihov poslovni model), a istovremeno Revolut sam nudi trgovinu crypto assetima

 

Držati išta više od nekog džeparca u bankama u koje ne možeš ušetati je lutrija. U trenutku kad te "zaključaju" je već kasno, tad tek shvatiš koliko je voda duboka, i tad si jedan od "kriminalaca" u očima bilo kojeg anonimusa na internetu koji ti počnu solit pamet bez da išta znaju o materiji jer "njima" Revolut acc nije zatvoren

 
2 0 hvala 1
14 godina
offline
U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fondova

Bankarski sustav gradi povjerenje stoljecima i duze. I svijestan je da opstaje na povjerenju koji korisnici imaju u isti. Revolut je nesto drugo.

 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
encoding kaže...

"nekad"... kad to, prije 30 godina? 

 

u stvarnosti, probaj mi naći bilo koji primjer da je nekom građanu zatvoren ili zamrznut račun u Zabi/PBZ-u ili nekoj trećoj banci koja ima fizičke poslovnice kod nas, bez objašnjenja osim "suspicious activity" i sličan korporativni proljev

 

Revolut (i ostale online banke tipa Wise) sada zatvaraju račune. Zanimljivo, Revolut zna zatvarati račune ljudima koji prebacuju novce na crypto mijenjačnice jer su to "riskantne" transakcije (riskantne za njihov poslovni model), a istovremeno Revolut sam nudi trgovinu crypto assetima

 

Držati išta više od nekog džeparca u bankama u koje ne možeš ušetati je lutrija. U trenutku kad te "zaključaju" je već kasno, tad tek shvatiš koliko je voda duboka, i tad si jedan od "kriminalaca" u očima bilo kojeg anonimusa na internetu koji ti počnu solit pamet bez da išta znaju o materiji jer "njima" Revolut acc nije zatvoren

 je li ti to ozbiljno? svaka banka će ti zamrznuti sredstva ili blokirati transakciju ukoliko im je sumnjiva ili je za nju zakonski određeno da trebaš dostaviti opravdanje. Nemali broj puta sam morao u banku kako bi opravdao uplatu koja mi je sjela i dok to ne bi napravio sredstva bi bila zamrznuta. isto tako će poslati sve što im je zakonom određeno poreznoj upravi.

 

ovo za kriptomjenjačnice je glupost. pod broj jedan neće ti zatvoriti račun bez opravdanog razloga, a to je ako imaš transakcije prema ilegalnim i kriminalnim organizacijama, a to će ti isto napraviti i "fizička" banka.

 

sa revoluta već godinama prebacujem na Binance i druge mjenjačnice i nikada nikakvih problema. pišeš rekla kazala internet anegdote u kojima je upitno koliko ima istine jer ljudi kad ih netko lupi po glavi izmišljaju pizdarije i prešućuju prave razloge.

 

pišeš kao da živiš u prošlom stoljeću. pa ja na online broker mjenjačnicama imam uložene sedmeroznamenkaste iznose, a ne mogu fizički ušetati u niti jednu od njih. što sve čovjek neće pročitati. 

 

konjRR kaže...

Bankarski sustav gradi povjerenje stoljecima i duze. I svijestan je da opstaje na povjerenju koji korisnici imaju u isti. Revolut je nesto drugo.

 reci to npr. klijentima First republic banke ili Silicon Valley banke ili neke druge koja je otišla u bankrot prošle godine. ništa nije 100% sigurno. svaka država ima iznos koji je zakonom osiguran i to je to. Revolut je također registrirana banka u EEA.

 

Revolut trenutno ima preko 35 milijuna korisnika. Nije to baš nekakva lokalna prčvarnica.

14 godina
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
millennial kaže...
....
konjRR kaže...

Bankarski sustav gradi povjerenje stoljecima i duze. I svijestan je da opstaje na povjerenju koji korisnici imaju u isti. Revolut je nesto drugo.

 reci to npr. klijentima First republic banke ili Silicon Valley banke ili neke druge koja je otišla u bankrot prošle godine. ništa nije 100% sigurno. svaka država ima iznos koji je zakonom osiguran i to je to. Revolut je također registrirana banka u EEA.

 

Revolut trenutno ima preko 35 milijuna korisnika. Nije to baš nekakva lokalna prčvarnica.

 Jesam li mozda rekao da banka nemoze bankrotirati? 

Jesam li rekao da je ista 100%?

Tko prica o tome da drzava osigurava odredene iznose? 

Znaci nije lokalna nego globalna prcvarnica?

Znas li da postoje razne vrste i tipovi banaka? Tj. danas se pod ime banka gura dosta toga sto prije bas i nije moglo. Mozda bas zato da jedan revolut nebi zvucao kao prcvarnica, tj. da bi time dobio povjerenje?

To sto je revolut registrirana banka u EEA znaci sto tocno?

 

 

 

10 godina
offline
U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fondova

Mislim, pa nije teško na wikipedii pročitati o Revolutu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Revolut

 

Nisu obvezujući na dosta stvari, npr povrat novaca u slučaju prevare, što tradicionalne banke jesu.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 2
9 mjeseci
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
konjRR kaže...
millennial kaže...
....
konjRR kaže...

Bankarski sustav gradi povjerenje stoljecima i duze. I svijestan je da opstaje na povjerenju koji korisnici imaju u isti. Revolut je nesto drugo.

 reci to npr. klijentima First republic banke ili Silicon Valley banke ili neke druge koja je otišla u bankrot prošle godine. ništa nije 100% sigurno. svaka država ima iznos koji je zakonom osiguran i to je to. Revolut je također registrirana banka u EEA.

 

Revolut trenutno ima preko 35 milijuna korisnika. Nije to baš nekakva lokalna prčvarnica.

 Jesam li mozda rekao da banka nemoze bankrotirati? 

Jesam li rekao da je ista 100%?

Tko prica o tome da drzava osigurava odredene iznose? 

Znaci nije lokalna nego globalna prcvarnica?

Znas li da postoje razne vrste i tipovi banaka? Tj. danas se pod ime banka gura dosta toga sto prije bas i nije moglo. Mozda bas zato da jedan revolut nebi zvucao kao prcvarnica, tj. da bi time dobio povjerenje?

To sto je revolut registrirana banka u EEA znaci sto tocno?

 daj razmisli prvo što pišeš pa onda komentiraj. napisao si da revolut nije banka, ja ti lijepo odgovorim da je revolut licencirana i registrirana banka u EEA regiji i sad ti opet tupiš nešto deseti.

 

evo još jednom "To be a bank, Revolut requires a banking license from each region it operates in. At the moment, Revolut holds a banking license for the EEA (European Economic Area), which was granted by the Bank of Lithuania."

 

The EEA includes: Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, and Sweden.

 

 

Entry Point kaže...

Mislim, pa nije teško na wikipedii pročitati o Revolutu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Revolut

 

Nisu obvezujući na dosta stvari, npr povrat novaca u slučaju prevare, što tradicionalne banke jesu.

 wikipedija je inače poznata kao 100% točan izvor informacija? pa valjda ćeš ovakve stvari tražiti na stranicama revoluta i pogledati njihove termse, a ne na wikipediji. kao registrirana i licencirana banka za EEA regiju revolut spada i pod zakone te regije. zakoni su iznad nečijih privatnih odluka.

9 mjeseci
offline
U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fondova
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
millennial kaže...
encoding kaže...

"nekad"... kad to, prije 30 godina? 

 

u stvarnosti, probaj mi naći bilo koji primjer da je nekom građanu zatvoren ili zamrznut račun u Zabi/PBZ-u ili nekoj trećoj banci koja ima fizičke poslovnice kod nas, bez objašnjenja osim "suspicious activity" i sličan korporativni proljev

 

Revolut (i ostale online banke tipa Wise) sada zatvaraju račune. Zanimljivo, Revolut zna zatvarati račune ljudima koji prebacuju novce na crypto mijenjačnice jer su to "riskantne" transakcije (riskantne za njihov poslovni model), a istovremeno Revolut sam nudi trgovinu crypto assetima

 

Držati išta više od nekog džeparca u bankama u koje ne možeš ušetati je lutrija. U trenutku kad te "zaključaju" je već kasno, tad tek shvatiš koliko je voda duboka, i tad si jedan od "kriminalaca" u očima bilo kojeg anonimusa na internetu koji ti počnu solit pamet bez da išta znaju o materiji jer "njima" Revolut acc nije zatvoren

 je li ti to ozbiljno? svaka banka će ti zamrznuti sredstva ili blokirati transakciju ukoliko im je sumnjiva ili je za nju zakonski određeno da trebaš dostaviti opravdanje. Nemali broj puta sam morao u banku kako bi opravdao uplatu koja mi je sjela i dok to ne bi napravio sredstva bi bila zamrznuta. isto tako će poslati sve što im je zakonom određeno poreznoj upravi.

 

ovo za kriptomjenjačnice je glupost. pod broj jedan neće ti zatvoriti račun bez opravdanog razloga, a to je ako imaš transakcije prema ilegalnim i kriminalnim organizacijama, a to će ti isto napraviti i "fizička" banka.

 

sa revoluta već godinama prebacujem na Binance i druge mjenjačnice i nikada nikakvih problema. pišeš rekla kazala internet anegdote u kojima je upitno koliko ima istine jer ljudi kad ih netko lupi po glavi izmišljaju pizdarije i prešućuju prave razloge.

 

pišeš kao da živiš u prošlom stoljeću. pa ja na online broker mjenjačnicama imam uložene sedmeroznamenkaste iznose, a ne mogu fizički ušetati u niti jednu od njih. što sve čovjek neće pročitati. 

 

konjRR kaže...

Bankarski sustav gradi povjerenje stoljecima i duze. I svijestan je da opstaje na povjerenju koji korisnici imaju u isti. Revolut je nesto drugo.

 reci to npr. klijentima First republic banke ili Silicon Valley banke ili neke druge koja je otišla u bankrot prošle godine. ništa nije 100% sigurno. svaka država ima iznos koji je zakonom osiguran i to je to. Revolut je također registrirana banka u EEA.

 

Revolut trenutno ima preko 35 milijuna korisnika. Nije to baš nekakva lokalna prčvarnica.

zvučiš kao da nemaš pojma o čem pričaš

eto upravo o lupetanjima kakva ti iznosiš pričam i u postu koji citiraš

a to je ako imaš transakcije prema ilegalnim i kriminalnim organizacijam

zadnji put kad sam provjerio, Coinbase, Kraken ili Binance nisu kriminalne organizacije... a ljudima su uredno blokirani računi za pokušaj transfera tamo

 

pišeš rekla kazala internet anegdote u kojima je upitno koliko ima istine jer ljudi kad ih netko lupi po glavi izmišljaju pizdarije i prešućuju prave razloge.

ljudi akda ih netko blokira pišu o tome.... opet kažem, nađi mi primjer gdje se ovo događa sa Zabom/OTP/PBZ i sl.

upravo ti pišeš rekla kazala bez pokretpljenja

 

pročitaj post koji citiraš pa ćeš vidjet riječi koje se plave

to su linkovi koji potkrepljuju tvrdnje koje iznosim (za razliku od tebe koji samo, netočno, kažeš da ti Revolut neće blokirati osim ako se ne baviš nečim ilegalnim)

 

pročitaj pokoje iskustvo osoba kojima je Wise račun blokiran na temelju legitimniih transakcija, za koje je ispostavljen račun, i za uplate koje su došle od registrirane stvarne pravne osobe za isporučenu uslugu - ovo čak pričam iz osobnog iskustva. Ako poznaješ kojeg, pitaj i knjigovođe freeza li Wise sredstva kojem njohovom klijentu

 

ah da, ne baviš se kriminalom  

niti čitanjem

9 mjeseci
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
encoding kaže...
millennial kaže...
encoding kaže...

"nekad"... kad to, prije 30 godina? 

 

u stvarnosti, probaj mi naći bilo koji primjer da je nekom građanu zatvoren ili zamrznut račun u Zabi/PBZ-u ili nekoj trećoj banci koja ima fizičke poslovnice kod nas, bez objašnjenja osim "suspicious activity" i sličan korporativni proljev

 

Revolut (i ostale online banke tipa Wise) sada zatvaraju račune. Zanimljivo, Revolut zna zatvarati račune ljudima koji prebacuju novce na crypto mijenjačnice jer su to "riskantne" transakcije (riskantne za njihov poslovni model), a istovremeno Revolut sam nudi trgovinu crypto assetima

 

Držati išta više od nekog džeparca u bankama u koje ne možeš ušetati je lutrija. U trenutku kad te "zaključaju" je već kasno, tad tek shvatiš koliko je voda duboka, i tad si jedan od "kriminalaca" u očima bilo kojeg anonimusa na internetu koji ti počnu solit pamet bez da išta znaju o materiji jer "njima" Revolut acc nije zatvoren

 je li ti to ozbiljno? svaka banka će ti zamrznuti sredstva ili blokirati transakciju ukoliko im je sumnjiva ili je za nju zakonski određeno da trebaš dostaviti opravdanje. Nemali broj puta sam morao u banku kako bi opravdao uplatu koja mi je sjela i dok to ne bi napravio sredstva bi bila zamrznuta. isto tako će poslati sve što im je zakonom određeno poreznoj upravi.

 

ovo za kriptomjenjačnice je glupost. pod broj jedan neće ti zatvoriti račun bez opravdanog razloga, a to je ako imaš transakcije prema ilegalnim i kriminalnim organizacijama, a to će ti isto napraviti i "fizička" banka.

 

sa revoluta već godinama prebacujem na Binance i druge mjenjačnice i nikada nikakvih problema. pišeš rekla kazala internet anegdote u kojima je upitno koliko ima istine jer ljudi kad ih netko lupi po glavi izmišljaju pizdarije i prešućuju prave razloge.

 

pišeš kao da živiš u prošlom stoljeću. pa ja na online broker mjenjačnicama imam uložene sedmeroznamenkaste iznose, a ne mogu fizički ušetati u niti jednu od njih. što sve čovjek neće pročitati. 

 

konjRR kaže...

Bankarski sustav gradi povjerenje stoljecima i duze. I svijestan je da opstaje na povjerenju koji korisnici imaju u isti. Revolut je nesto drugo.

 reci to npr. klijentima First republic banke ili Silicon Valley banke ili neke druge koja je otišla u bankrot prošle godine. ništa nije 100% sigurno. svaka država ima iznos koji je zakonom osiguran i to je to. Revolut je također registrirana banka u EEA.

 

Revolut trenutno ima preko 35 milijuna korisnika. Nije to baš nekakva lokalna prčvarnica.

zvučiš kao da nemaš pojma o čem pričaš

eto upravo o lupetanjima kakva ti iznosiš pričam i u postu koji citiraš

a to je ako imaš transakcije prema ilegalnim i kriminalnim organizacijam

zadnji put kad sam provjerio, Coinbase, Kraken ili Binance nisu kriminalne organizacije... a ljudima su uredno blokirani računi za pokušaj transfera tamo

 

pišeš rekla kazala internet anegdote u kojima je upitno koliko ima istine jer ljudi kad ih netko lupi po glavi izmišljaju pizdarije i prešućuju prave razloge.

ljudi akda ih netko blokira pišu o tome.... opet kažem, nađi mi primjer gdje se ovo događa sa Zabom/OTP/PBZ i sl.

upravo ti pišeš rekla kazala bez pokretpljenja

 

pročitaj post koji citiraš pa ćeš vidjet riječi koje se plave

to su linkovi koji potkrepljuju tvrdnje koje iznosim (za razliku od tebe koji samo, netočno, kažeš da ti Revolut neće blokirati osim ako se ne baviš nečim ilegalnim)

 

pročitaj pokoje iskustvo osoba kojima je Wise račun blokiran na temelju legitimniih transakcija, za koje je ispostavljen račun, i za uplate koje su došle od registrirane stvarne pravne osobe za isporučenu uslugu - ovo čak pričam iz osobnog iskustva. Ako poznaješ kojeg, pitaj i knjigovođe freeza li Wise sredstva kojem njohovom klijentu

 

ah da, ne baviš se kriminalom  

niti čitanjem

 daj poštedi me gluposti, molim te. za razliku od tebe koristim sve to što nabrajaš i to godinama i to za ogromne cifre i transakcije. problema nemam. kad me se traži nekakav dokument ili potvrda, koje njima propisuje zakon ja se ne pravim pametan već ih lijepo dostavim. korisnicima kojima su blokirani računi sam gotovo siguran su oni koji se furaju na vpnove, anonimnost i slično i kad ih se traži određeni dokument oni se prave glupi i onda kasnije kukaju kako ih je paypal, revolut ili netko treći blokirao. zašto se to meni niti ikome oko mene nije desilo? a koristim i coinbase i crypto.com i binance i kraken već godinama. uz to još barem 20 online servisa od streaming platformi do online broker mjenjačnica. vjerojatno i oni imaju određeni mali postotak false flaged akcija, ali to se dešava i klasičnim bankama, pa meni su blokali kreditnu kada sam pokušao kupiti nešto mrvicu skuplje na internetu i onda sam ih morao zivkati da mi odblokiraju karticu i dokazati da mi je nitko nije ukrao.

 

i ne budi bukva, transakcije prema ilegalnim i kriminalnim organizacijama sam samo spomenuo kao najčešći primjer i razlog, normalno da to nije jedini razlog. o Bože. 

 

sad su odjednom ove naše "mogu u nju ušetati" banke med i mlijeko, daj nemoj me molim te. godinama se se.e po njima i spominje što sve rade, ali sad to više ne postoji, imamo novog online neprijatelja. znaš koristiti google? uguglaj bilo koju banku i blokiran račun pa ćeš vidjeti koliko različitih slučajeva i situacija ima.

 

evo ti malo

https://m.bug.hr/forum/topic/ostalo/blokiran-racun-zbog-ukinutog-dozvoljenog-minusa/271082?page=0#post5991953

https://www.facebook.com/groups/124186464919755/posts/1050231615648564/

https://studentski.hr/virtualni-savjetnik/banka-mi-je-blokirala-karticu-tekuceg-racuna-za-sva-online-placanja-koji-su-razlozi-toga-i-savjeti-kako-postupiti-dalje

... prvo što sam u minutu izguglao...

5 godina
offline
U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fondova

daj poštedi me gluposti, molim te. za razliku od tebe koristim sve to što nabrajaš i to godinama i to za ogromne cifre i transakcije. problema nemam.

 

Također.... i imao sam problema s Wiseom i Revolutom. Sva sreća, kod mene nije bilo dugoročne blokade, ali znam ljude kojima je račun blokiran Revolut jer su prebacivali na kripto mijenjačnice veće iznose. Što je tu ilegalno? Dok god su kupovali preko Revoluta crypto, nije bilo problema. Problem je, naravno, kad pare idu iz Revoluta van, nije ih problems stavit gore...

 

Wise blokira ako primaš/šalješ velike iznose gore čak i ako je sve po propisu, izdaš račun legalnoj firmi, ona uplati transakcijski.... siguran sam da većina lopova otvara d.o.o, povezuje ga na Wise, sklapa ugovor s klijentom i onda na temelju fakture prebacuje desetke tisuća dolara... uostalom, sve sam rekao u gornjem postu onome tko se želi informirati

tko želi ponavljati neke svoje bajke od ispod staklenog zvona, nek živi ispod. Onda će bit kuku lele kad se tebi desi 

  

sad su odjednom ove naše "mogu u nju ušetati" banke med i mlijeko, daj nemoj me molim te. godinama se se.e po njima i spominje što sve rade, ali sad to više ne postoji, imamo novog online neprijatelja. znaš koristiti google? uguglaj bilo koju banku i blokiran račun pa ćeš vidjeti koliko različitih slučajeva i situacija ima.

 

Opet izmišljaš. Nitko nije rekao da su banke med i mlijeko. Ali reci mi, ako ti banka blokira račun na kojem je 50k €, je li ljepši osjećaj da se moraš dopisivati s njihovim customer supportom pitajboga gdje baziranom, pa prijetiti ombudsmanom ili odvjetnikom kojeg ćeš zaposliti preko Zooma (i plaćati litvansku ili britansku satnicu), a oni se vade na due dilligence period.... ili otići na sastanak udaljen 15min autom i popričati sa šefom poslovnice?

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
millennial kaže...

 wikipedija je inače poznata kao 100% točan izvor informacija? pa valjda ćeš ovakve stvari tražiti na stranicama revoluta i pogledati njihove termse, a ne na wikipediji. kao registrirana i licencirana banka za EEA regiju revolut spada i pod zakone te regije. zakoni su iznad nečijih privatnih odluka.

 Pa licencirana banka je, ali banke imaju jako puno toga što je dobrovoljno članstvo i zaštita.

 

Da inače su zakoni savršeni i ni jedna banka, korporacija ili firma nije mogla legalnim zavrzlamama zaobići neke zakone. Neviđeno do sad.

Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
millennial kaže...
konjRR kaže...
millennial kaže...
....
konjRR kaže...

Bankarski sustav gradi povjerenje stoljecima i duze. I svijestan je da opstaje na povjerenju koji korisnici imaju u isti. Revolut je nesto drugo.

 reci to npr. klijentima First republic banke ili Silicon Valley banke ili neke druge koja je otišla u bankrot prošle godine. ništa nije 100% sigurno. svaka država ima iznos koji je zakonom osiguran i to je to. Revolut je također registrirana banka u EEA.

 

Revolut trenutno ima preko 35 milijuna korisnika. Nije to baš nekakva lokalna prčvarnica.

 Jesam li mozda rekao da banka nemoze bankrotirati? 

Jesam li rekao da je ista 100%?

Tko prica o tome da drzava osigurava odredene iznose? 

Znaci nije lokalna nego globalna prcvarnica?

Znas li da postoje razne vrste i tipovi banaka? Tj. danas se pod ime banka gura dosta toga sto prije bas i nije moglo. Mozda bas zato da jedan revolut nebi zvucao kao prcvarnica, tj. da bi time dobio povjerenje?

To sto je revolut registrirana banka u EEA znaci sto tocno?

 daj razmisli prvo što pišeš pa onda komentiraj. napisao si da revolut nije banka, ja ti lijepo odgovorim da je revolut licencirana i registrirana banka u EEA regiji i sad ti opet tupiš nešto deseti.

 

evo još jednom "To be a bank, Revolut requires a banking license from each region it operates in. At the moment, Revolut holds a banking license for the EEA (European Economic Area), which was granted by the Bank of Lithuania."

 

The EEA includes: Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, and Sweden.

 

 

Entry Point kaže...

Mislim, pa nije teško na wikipedii pročitati o Revolutu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Revolut

 

Nisu obvezujući na dosta stvari, npr povrat novaca u slučaju prevare, što tradicionalne banke jesu.

 wikipedija je inače poznata kao 100% točan izvor informacija? pa valjda ćeš ovakve stvari tražiti na stranicama revoluta i pogledati njihove termse, a ne na wikipediji. kao registrirana i licencirana banka za EEA regiju revolut spada i pod zakone te regije. zakoni su iznad nečijih privatnih odluka.

 Iskreno nije me brige sto ti mislis jer takvih kao ti ima dosta i to je skroz ok. Takvima se i neda pomoci.

 Samo zelim da postoji nekakvo upozorenje kraj gluposti koje pises. Da nebi ljudi pomislili da je i bugov forum spao na nivo ostatka interneta gdje i najvece budalastine prolaze bez ikakve kritike.

 Sretno  

9 mjeseci
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
encoding kaže...

daj poštedi me gluposti, molim te. za razliku od tebe koristim sve to što nabrajaš i to godinama i to za ogromne cifre i transakcije. problema nemam.

 

Također.... i imao sam problema s Wiseom i Revolutom. Sva sreća, kod mene nije bilo dugoročne blokade, ali znam ljude kojima je račun blokiran Revolut jer su prebacivali na kripto mijenjačnice veće iznose. Što je tu ilegalno? Dok god su kupovali preko Revoluta crypto, nije bilo problema. Problem je, naravno, kad pare idu iz Revoluta van, nije ih problems stavit gore...

 

Wise blokira ako primaš/šalješ velike iznose gore čak i ako je sve po propisu, izdaš račun legalnoj firmi, ona uplati transakcijski.... siguran sam da većina lopova otvara d.o.o, povezuje ga na Wise, sklapa ugovor s klijentom i onda na temelju fakture prebacuje desetke tisuća dolara... uostalom, sve sam rekao u gornjem postu onome tko se želi informirati

tko želi ponavljati neke svoje bajke od ispod staklenog zvona, nek živi ispod. Onda će bit kuku lele kad se tebi desi 

  

sad su odjednom ove naše "mogu u nju ušetati" banke med i mlijeko, daj nemoj me molim te. godinama se se.e po njima i spominje što sve rade, ali sad to više ne postoji, imamo novog online neprijatelja. znaš koristiti google? uguglaj bilo koju banku i blokiran račun pa ćeš vidjeti koliko različitih slučajeva i situacija ima.

 

Opet izmišljaš. Nitko nije rekao da su banke med i mlijeko. Ali reci mi, ako ti banka blokira račun na kojem je 50k €, je li ljepši osjećaj da se moraš dopisivati s njihovim customer supportom pitajboga gdje baziranom, pa prijetiti ombudsmanom ili odvjetnikom kojeg ćeš zaposliti preko Zooma (i plaćati litvansku ili britansku satnicu), a oni se vade na due dilligence period.... ili otići na sastanak udaljen 15min autom i popričati sa šefom poslovnice?

 

 za svaku blokadu postoji i razlog. naravno može doći i do greške, kako sam i napisao ranije "false flag" je uvijek moguć, ali to je iznimno mali postotak. Dešava se kod offline i online banaka. Prošao sam svašta sa našim bankama tako da to o sastancima i 15min. u određenim situacijama možeš objesiti mačku o rep. S druge strane sve jedna upitna situacija na revolutu je riješena u rekordnom vremenu, neke čak i usred noći. Imam premium račun pa ne znam utječe li to na raspoloživost supporta, ali nemam primjedbi. Opet to je moje osobno iskustvo, netko možda ima drugačije.

 

O wiseu nemam pojma, niti sam ga koristio niti znam što je, tako da o njemu ne bi. Revolut koristim kao i ostatak obitelji i puno poznanika i prijatelja. Doslovni niti jedan mi nikada nije rekao nešto negativno na račun revoluta, a radi se o većem broju korisnika.

 

Da ima problema sigurno ima, ima ih svugdje. Pitao si za banke, pa kad sam ti stavio linkove i napisao da probaš guglati to je prestalo biti bitno. Nema servisa ili usluge koja nema određeni postotak problema, to ne postoji. Pitanje je samo je li to 0,5% ili 50%. Praviti slona od mrava je česta pojava na internetu, kao primjer slušam to na račun Xiaomija već godinama. Kako mediji prave senzacije od svake pizdarije tako to rade i ostali, što je zanimljivo jer svi imaju zamjerku na "senzacionalizam".

 

Daj napiši za svoju blokadu na revolutu što je bio uzrok i kako je to riješeno. Ako ti netko blokira račun onda najmanje što možeš je dobiti informaciju zašto je to napravljeno. Pa da čujemo.

 

Ovaj dio oko kripto mjenjačnica i izvlačenja novaca sa revoluta je čista glupost. Uplatio sam dosta novaca preko revoluta na razne mjenjačnice, a izvukao daleko više iz revoluta, radi se o tisućama transakcija i nikada nisam imao niti jedan problem. Što njih briga jesi li digao novce ili uplatio, zar stvarno netko vjeruje u ovakve gluposti?

 

Problem je isključivo sljedeće, ljudi ne žele odraditi KYC, ne žele poslati tražene dokumente, koriste razne VPN-ove i sami sebi stvaraju probleme. Revolut kao i sve veće kripto mjenjačnice poštuju nekakvu regulativu i samo provode ono što su se obvezali. Evo ti primjer, kripto i brokerske mjenjačnice posluju u mnogim državama, ali svaka od tih država ima svoje zakone. Ti kao korisnik si se registrirao i prijavio boravište u određenoj državi. Ukoliko njihov sistem zabilježi da se kroz duži period spajaš iz druge države oni će automatski smatrati da si se preselio u tu državu. Ta država može imati potpuno druge zakone, npr. trgovanje BTC-om ili nekom dionicom može biti zabranjeno ili određeno drugačijim uvjetima. U toj situaciji često dolazi do blokade korisničkog računa. Ljudi kojima se to dogodi obično proglase te firme lopovima i prebace svu krivnju na njih, a radi se u biti o čistom provođenju zakona i propisa.

 

Entry Point kaže...
millennial kaže...

 wikipedija je inače poznata kao 100% točan izvor informacija? pa valjda ćeš ovakve stvari tražiti na stranicama revoluta i pogledati njihove termse, a ne na wikipediji. kao registrirana i licencirana banka za EEA regiju revolut spada i pod zakone te regije. zakoni su iznad nečijih privatnih odluka.

 Pa licencirana banka je, ali banke imaju jako puno toga što je dobrovoljno članstvo i zaštita.

 

Da inače su zakoni savršeni i ni jedna banka, korporacija ili firma nije mogla legalnim zavrzlamama zaobići neke zakone. Neviđeno do sad.

došli smo od toga da uopće nije banka do toga da je licencirana banka, ali sad opet nešto ne valja... ovo drugo je poznato, ali ne znam što želiš reći. ono što mene kao korisnika zanima je da su regulirani kao banka i da država garantira za depozite do određenog iznosa, kao kod "klasične" banke.

 

konjRR kaže...
millennial kaže...
konjRR kaže...
millennial kaže...
....
konjRR kaže...

Bankarski sustav gradi povjerenje stoljecima i duze. I svijestan je da opstaje na povjerenju koji korisnici imaju u isti. Revolut je nesto drugo.

 reci to npr. klijentima First republic banke ili Silicon Valley banke ili neke druge koja je otišla u bankrot prošle godine. ništa nije 100% sigurno. svaka država ima iznos koji je zakonom osiguran i to je to. Revolut je također registrirana banka u EEA.

 

Revolut trenutno ima preko 35 milijuna korisnika. Nije to baš nekakva lokalna prčvarnica.

 Jesam li mozda rekao da banka nemoze bankrotirati? 

Jesam li rekao da je ista 100%?

Tko prica o tome da drzava osigurava odredene iznose? 

Znaci nije lokalna nego globalna prcvarnica?

Znas li da postoje razne vrste i tipovi banaka? Tj. danas se pod ime banka gura dosta toga sto prije bas i nije moglo. Mozda bas zato da jedan revolut nebi zvucao kao prcvarnica, tj. da bi time dobio povjerenje?

To sto je revolut registrirana banka u EEA znaci sto tocno?

 daj razmisli prvo što pišeš pa onda komentiraj. napisao si da revolut nije banka, ja ti lijepo odgovorim da je revolut licencirana i registrirana banka u EEA regiji i sad ti opet tupiš nešto deseti.

 

evo još jednom "To be a bank, Revolut requires a banking license from each region it operates in. At the moment, Revolut holds a banking license for the EEA (European Economic Area), which was granted by the Bank of Lithuania."

 

The EEA includes: Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, the Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, and Sweden.

 

 

Entry Point kaže...

Mislim, pa nije teško na wikipedii pročitati o Revolutu:

https://en.wikipedia.org/wiki/Revolut

 

Nisu obvezujući na dosta stvari, npr povrat novaca u slučaju prevare, što tradicionalne banke jesu.

 wikipedija je inače poznata kao 100% točan izvor informacija? pa valjda ćeš ovakve stvari tražiti na stranicama revoluta i pogledati njihove termse, a ne na wikipediji. kao registrirana i licencirana banka za EEA regiju revolut spada i pod zakone te regije. zakoni su iznad nečijih privatnih odluka.

 Iskreno nije me brige sto ti mislis jer takvih kao ti ima dosta i to je skroz ok. Takvima se i neda pomoci.

 Samo zelim da postoji nekakvo upozorenje kraj gluposti koje pises. Da nebi ljudi pomislili da je i bugov forum spao na nivo ostatka interneta gdje i najvece budalastine prolaze bez ikakve kritike.

 Sretno  

 Mišljenje je uzajamno. No zanimljivo je koji obraz imaš. Tvrdio si da je revolut nešto drugačije od bankarskog sustava i kad sam te demantirao i stavio linkove i dokaze ti imaš obraza meni pisati da se meni ne može pomoći. Kolega pogledaj se malo u ogledalo i zapitaj se kome se to ne može pomoći i tko piše budalaštine.

 

Svašta čovjek može pronaći i pročitati na internetu. 

15 godina
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
encoding kaže...
genije_čudo_prirode kaže...
A koja je razlika kupiti na burzi ili preko neke aplikacije poput Revoluta zlato ili imati doma zlatnu polugu?

Dok nemaš zlato kod sebe - ono nije tvoje. Revolut ti uvijek može zaključati račun ako im ideš "protiv njihovog policya", dok zlatnici doma nemaju alternativnu agendu dok sjede u ladici

 Pa išao bih protiv njihovih policya samo ako sam do sredstava za to došao nelegalno, ne znam što bi još se moglo desiti da mijenjaju policy?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
millennial kaže...
genije_čudo_prirode kaže...
A koja je razlika kupiti na burzi ili preko neke aplikacije poput Revoluta zlato ili imati doma zlatnu polugu?

 jednu fizički posjeduješ, a drugu ne.

 

encoding kaže...
genije_čudo_prirode kaže...
A koja je razlika kupiti na burzi ili preko neke aplikacije poput Revoluta zlato ili imati doma zlatnu polugu?

Dok nemaš zlato kod sebe - ono nije tvoje. Revolut ti uvijek može zaključati račun ako im ideš "protiv njihovog policya", dok zlatnici doma nemaju alternativnu agendu dok sjede u ladici

 gledajući tako možeš reći i da ti zlatnike doma netko može ukrasti, pa si na istom. međutim mislim da tu postoji bitnija razlika, nisam siguran da je preko revoluta moguće stvarno kupiti zlato, dionice ili kripto tako da si ti kao kupac stvarni vlasnik. Možda se nešto promijenilo, ali tako je bilo ranije kad sam provjeravao.

 slažem se da je kupnja zlata, srebra ili platine preko revoluta/ostalih aplikacija tog tipa čisto ulaganje i prednosti su  jednostavnost, lakoća upravljanja, velika fleksibilnost, ulazaka/izlazak iz transakcija. S druge strane, ako promatraš kupnju zlata kao neko osiguranje od događaja rata, havarija ili sličnih situacija gdje bi bankarski/financijski sustav zakazao,  tada svi ovi povećani troškovi/nedostaci fizičkih zlatnih pločica imaju svoj puni smisao.

 

Kroz revolut plemeniti metali i kripto nije tvoj, no dionice su baš tvoje i imaš sva prava nositelja dionice (glasanja, vlasništva, informacije, dividenda) jer je revolut samo posrednik prema brokerskoj kući. No, ovo je početnički i jednostavna aplikacija za manja ulaganja a sve veće je puno bolji etoro ili trading 212 koji na isti način. Svi oni koriste brokere i ponašaju se kao skrbnici (zato i možeš imati mogućnost posjedovanja manje od jedne dionice) dok si ti krajnji vlasnik.

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
5 godina
offline
Re: U SAD-u odobreno 11 javnih investicijskih fond
genije_čudo_prirode kaže...
encoding kaže...
genije_čudo_prirode kaže...
A koja je razlika kupiti na burzi ili preko neke aplikacije poput Revoluta zlato ili imati doma zlatnu polugu?

Dok nemaš zlato kod sebe - ono nije tvoje. Revolut ti uvijek može zaključati račun ako im ideš "protiv njihovog policya", dok zlatnici doma nemaju alternativnu agendu dok sjede u ladici

 Pa išao bih protiv njihovih policya samo ako sam do sredstava za to došao nelegalno, ne znam što bi još se moglo desiti da mijenjaju policy?

 ah djeco moja draga, ti i millenial, sve sam već rekao.... pogledajte linkove koje sam poslao ako vas zanima znati nešto više

 

 

ako ne, ignoriraj ono što ti se ne sviđa i skrolaj dalje

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice