Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

poruka: 28
|
čitano: 17.086
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem".
5 godina
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

Ovce 🐑🐑🐑

 
41 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Podsjeća me na Brexit. Dodjes na vlast, forsiraš ideje, izvršiš ideje, budu problemi i odes s vlasti. A sljedeće vlade neka se bore kako pokrpati gubitke
 
33 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
I sad će uvoziti struju iz Ukrajine proizvedenu u nuklearkama
 
30 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Budale. No to što su ono budale to ima utjecaja na nas jer cijena struje u interkonekciji ide gore. I sve ce to po našim lisnicama.
Voda tece a vrijeme prolazi ...
 
27 0 hvala 0
13 godina
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

čekam novo istraživanje pa ispadne da vjetro elektrane ometaju strujanje zraka usporavaju hlađenje i podižu temperature. pa šta onda.

gramatika bljak
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

Eko-aktivisti, vrlo cesto ne educirani, drzeci se ideologije u koju potpuno slijepo slijede bez da u danasnje vrijeme proguglaju znanstvene informacije. Nuklearna energija je trenutno najzelenija energija uz dolazecu nuklearnu fuziju koja ce biti jos bolja. Ta njihova ideologija samo pomaze proizvodjacima fosilnih goriva dok nastoje širiti strah o Černobilu i ostalim nuklearkama koje su zastarijele, dok postoje novi dizajni za nuklearne elektrane koje su uz danasnju tehnologiju 50 puta sigurnije. Ti "eko-aktivisti" su absolutna sramota.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2023 19:52 (HoceNece).
 
25 1 hvala 1
15 godina
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

Osobno, nakon malo pomnijeg pracenja geopoliticke situacije u svijetu, prizeljkujem raspad cijelog energetskog sustava u EU.

 

Ne radi, kao sto bi se moglo pomilsiti iz mog upisa, ciste zlobe, ili  da se "zelenima" pokaze da su u krivu, ili eventualno prokazivanje politicara i njihove kratkovidnosti.

 

Ne.

 

Zelim da konacno gradjanin "vulgaris" (kojim sam se do nedavno i samim volio smatrati), izadje iz svoje kukuljice i krene kriticki razmisljati, odnosno donositi svoje odluke po principu, sto tu ima za mene sada, ili u blizoj buidcnosti a ne "ja se ideoloski slazem sa onim sto mi serviraju" ili "meni je za sada dobro".

 

Ukoliko se to dogodi, mozda se na vrijeme sprijeci kataklizma koja nam prijeti svima i svakim danom se cini sve vise neizbjeznom

 

Nazalost, dok god ne udari po vlastitom dzepu, svi cemo mi biti odvojeni od tudjih tegoba, ali i realnosti.

Unazad nekoliko godina, postala je popularna ona uzrecica "Hard Times Create Strong Men, Strong Men Create Good Times, Good Times Create Weak Men, Weak Men Create Hard Times".

 

Mi smo trentno u ovom zadnjem dijelu, gdje nas slabi ljude vode, ali to nije nije njihova krivnja nego nasa, jer eto, ili smo ih osobno izabrali, ili nasa neinteferencija je dopustila da budu izabrani jer nas jednostavno nije briga, ("meni je trenutno dobro, sto me briga za druge").

 

"Sto me briga ako me prisluskivaju, ionako nemam sto za sakriti" je kratkovidna mantra koja moze posluzti kao primjer, ili mozda kako je bolje srocio Edward Snowden “Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say.”

 

Elem, posve je neupitno da nam treba katarza. Nazalost globalna katarza dolazi u obliku groznih zrtava ili cak svjetskog rata, koji iz dana u dan se sve vise cini neizbjeznim.

 

 Dao Bog da sam u u krivu ( a volim se smatrati ateistom, ili u najblazem obliku agnostikom, sto valjda dovoljno govori koliko postajem ocajan).

 

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2023 21:12 (syncmaster245b).
 
19 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Odluka je politička. Jer je pitanje odlagališta radioaktivnog otpada isto političko. Njemačka je gusto naseljena, nitko to ne želi u svojoj blizini. Nemaju prostrane pustinje u državnom vlasništvu gdje bi to mogli odlagati bez da ikog smeta.
 
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

Objašnjenje je jednostavno..

U Hrvatskoj je nekih 75% ljudi pravo blentavo, u Njemačkoj nekih 60%, u BiH nekih 80% itd....

 

Ni visoka stručna sprema ne može izbaciti iz čovjeka urođeni primitivizam ...

 

Njemačka vlada je najavljivala zelenu tranziciju, a onda je počela ruska agresija na Ukrajinu.. Zbog ovisnosti o ruskom plinu Berlin reaktivira elektrane na ugljen. Ironija sudbine je da taj zaokret provodi "zeleni" ministar Habeck.

 

Francuska vlada za nuklearni sektor rezervirala 150 milijardi eura, za održavanje postojećih i gradnju novih nuklearki. Na području obnovljivih energija nema sličnog investicijskog pomaka. ??!!

 

Tko je sad tu blesav ?!

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2023 21:51 (Zaporožac).
 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Pokusavam shvatiti koji je razlog da Bug doslovno prenosi informacije drugih medija poglavito kad je rijec o ekoloskim pitanjima. Kako se to konkretno uklapa u Bug , potpuno nekriticki bez trunke znanstvene kritike sto je krasilo Bug. Stovise prenose se politicke odluke,gotovo vise religijske nego politicke, all ne evenutalno tehnicko tehnoloske osnove vezane za ekologiju sto je Bugu primjereno..Da li se bojite nesto konkretno SVOJE izreci? Jel Vam netko "prijeti" ako iznosite? Pa unistili ste svoj kriticki identitet do neprepoznatljivosti. Dobro, ako Vas netko placa za propagandu ili citiranje drugih(dakle obicno povecanje dosega) jer ne mozete vise zivjeti od svojih citatelja budite posteni I ugasite Bug da bar imam(o) lijepe uspomene. Al prestanite vise prenositi dnevno politicke gluposti i mainstream bez vlastitog osvrta. Na primjer kad vec prenostite dajte svoje vidjenje, vise o nuklearnoj tehnologiji I uistinu sto je to neekoloski kod nje ( a koje su to nebrojene prednosti) I kako to rijesiti (skladistenje otpada)jer znanost o tome govori vec desetljecima. Zapitajte se otvoreno ,ali primjereno tko je Nijemcima odnio elementaran razum, koju znanstvenu literaturu citaju ili ako se vec slazete s njima zapitajte se isto za Francuze. Ili se o tome ne smije kontra novozelenog narativa? Dajte sebe u tekstove. Ako ne znate nista o tome onda to nije ni tema za ovaj casopis. Nadam da jos razumijete pojam dobronamjerne kritike.
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.4.2023 22:24 (Hoggy).
 
6 5 hvala 0
14 godina
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

A budale, ono na parsto km imaju nukearke u francuskoj kolko oces, ako jedna ode svi smo u kur..u. A oni filozofiraju, umjesto da samo obnove i naprave modernije, sigurnije, stare ugase poslje... al ok, nek placaju struju iz nuklearki drugima kad su blesavi...

 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

imajte na umu da je ovo bilo na inicijativu naroda, ne politicara i to davno prije trenutnih dogadjanja

 

politicari su samo proveli ono sto je narod htio

 

to sto su se gasenja pocela dogadjat u trenutku nastanka krize u ukrajini je slucajnost. tko je mogao racunat na to prije 15tak godina da ce se dogodit 2022. nitko

 

 

no nesekirajte se za svabe. proracun je dovoljan da sufinanciraju troskove visoke elektricne energije a place i zarada firmi dovoljno visoka da ce se prebrodit to. a s vremenom ce se stvorit novi kapaciteti proizvodnje

 

 

osobno jesam za nuklearnu energiju. ali ovo si je iskljucivo svabski narod kriv i sami svabski narod ce se izvuc iz ove energetske "krize"

 

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Po čemu je nuklearna energija "najzelenija"?
15 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Po kilovatsatu, kwh.
Idi i radi nešto korisno!
15 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Drugovi i drugarice, prelazimo na fotosintezu
morrisoN
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Nije ni ako ćemo gledati po CO2 otisku po kWh, a ni po količini ispuštene radijacije po kWh. Mora da je po nečem drugom onda??
8 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Gallu kaže...
Nije ni ako ćemo gledati po CO2 otisku po kWh, a ni po količini ispuštene radijacije po kWh. Mora da je po nečem drugom onda??

 Zadnji put kad sam gledao, vjetar i nuklearke su bili najbolji, oko 10 grama po kw, PV oko 20.

 

Nešto cjepidlačiš?

 

Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Da za CO2 su nuklearke iza vjetra. Znači nisu "najzelenije", a za ispuštenu količinu radijacije su druge najgore. Po čemu onda "najzelenije"?
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2023 8:30 (Gallu).
2 godine
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Gallu kaže...
Da za CO2 su nuklearke iza vjetra. Znači nisu "najzelenije", a za ispuštenu količinu radijacije su druge najgore. Po čemu onda "najzelenije"?

 S konferencije o budućnosti EU 2021 god.;

 

Jedini način na koji možemo održivo upravljati budućnosti EU-a jest raspuštanje fosilnih goriva (uključujući kontroverzni prirodni plin) s ekološki prihvatljivijim alternativama. Znanost (koju je nedavno potvrdilo izvješće JRC-a) slaže se da je jedini održivi odgovor nuklearna energija. Sigurna je, desetljećima je okosnica i jedina tehnologija koja može pružiti dovoljno energije za borbu protiv klimatskih promjena. Nije dovoljno uključiti nuklearnu energiju u „zelene” tehnologije. Trebalo bi ga aktivno promicati. Moramo jučer započeti s izgradnjom stotinu nuklearnih elektrana u Europi. A zatim se nadaju da će do trenutka kada počnu s radom drugi obnovljivi izvori energije (ITER, solarna energija, vjetar, geoenergija, hidroenergija, plimna i oseka...) dovoljno napredovati kako bi nadoknadili ostatak naše potrošnje energije. Vrijeme je od ključne važnosti, a nuklearne elektrane još nisu izgrađene zbog strogih propisa. Nakon što počnu s radom, osiguravat će energiju desetljećima. A zatim možemo prijeći na reaktore IV. generacije koji bi trebali smanjiti količinu nuklearnog otpada koji trebamo zbrinuti. Vrijeme je ključno. Fosilna goriva ubijaju nas i svoju budućnost. Ne možemo ih svugdje iskorijeniti, ali proizvodnja energije jedno je od područja u kojima sada imamo tehnologiju i sposobnost da to učinimo. Tako da to učinite. (c/p)

合氣道 Leptiri poput Monarha su najsposobnija vrsta na planetu, a nemaju mozak ...možda baš zato...
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2023 9:18 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
syncmaster245b kaže...

Unazad nekoliko godina, postala je popularna ona uzrecica "Hard Times Create Strong Men, Strong Men Create Good Times, Good Times Create Weak Men, Weak Men Create Hard Times".

Nažalost, i na ovome forumu je sve više pojedinaca koji ne shvaćaju koliko je život na internetu odvojen od stvarnosti. I dok se kod influencera i njihove klike svako malo dogodi "reality check" kod muškaraca koji su zapeli u tinejđerskim godinama a ne znaju se nositi sa stvarnim svjetom događa se regresija koja polako konzumira zdrav razum.

 

Gornja rečenija nije populana. Nitko ju nikad normalan nije rekao na kavi, nije ju spomenuo prosječni gledatelj TVa, nitko nije nikada došao svome prijatelju na klupici u parku i rekao tu rečenicu.

 

Ovo je internet meme 40-godišnjaka koji se žale na film o Nintendovom liku iz igrice i 45-godišnjaka koji su razvojno zapeli na Star Warsu i sad se žale "mom šestogodišnjaku je bilo super al meni je bilo smeće" - ne shvaćajujući galaktičku grotesku te rečenice.


Samo su 3 tipa ljudi koji su ikada rekli ovu rečenicu i svi su muškarci:

 

1. Inceli - koji žive isključivo na interetu i kojima su svi krivi za nedaće

2. Doomceli - koji zbog vlastite nesreće priželjkuju nekakavu katastrofu reznirajući to "sve mi je u kurcu, pa mora da će neka katastrofa" koja donosi "katarzu, reset."

3. Heroceli - koji vide neke loše stvari u društvu pa maštaju da ih u stilu superjunaka rješe - najčešće sve više padajući u neke vigilante i tiranijske psihopatije.

 

U "vremenu rata" smo uvijek bili, Somalijsku/Sudnasku se djecu kolje desetljećima. To što je sa neki majmun iz Velike Gorice sa 3070GTX od 14 000kuna nezadovoljan jer je neka igrica wojke i što mu se ne sviđa novi Šazam film pa je upao u Džo ROgan i internet memove ne znači da "je došlo da se pobijemo nuklearkama".

 

U tome smo već 3000 godina, isključivo jer milijarderi kupuju/jesu vlast, između Luja 16 kojeg je ubila gomila i Muska/Bezosa/Arnaulda nema nikakve razlike. Problem je što se takve prihvati kao "mesije" pa muškarci od 15-30 godina maštaju da i oni budu "genije, plejboj, filantropist" te se personificiraju s njime, kroz parasocijalnu ljubavnu vezu pišu zadačnicu na temu

 

"Što bi ja da sam milijarder - napravijo bi bacač plamena! I Super MArijo i Šazam ne bi bili Wojke i igrica koju igram bi imala stabila efpese i lik iz LASOFUS NE BI BILA TRANSIĆKA".

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
3 godine
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Lijep politički pamflet...
14 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
syncmaster245b kaže...

Osobno, nakon malo pomnijeg pracenja geopoliticke situacije u svijetu, prizeljkujem raspad cijelog energetskog sustava u EU.

 

Ne radi, kao sto bi se moglo pomilsiti iz mog upisa, ciste zlobe, ili  da se "zelenima" pokaze da su u krivu, ili eventualno prokazivanje politicara i njihove kratkovidnosti.

 

Ne.

 

Zelim da konacno gradjanin "vulgaris" (kojim sam se do nedavno i samim volio smatrati), izadje iz svoje kukuljice i krene kriticki razmisljati, odnosno donositi svoje odluke po principu, sto tu ima za mene sada, ili u blizoj buidcnosti a ne "ja se ideoloski slazem sa onim sto mi serviraju" ili "meni je za sada dobro".

 

Ukoliko se to dogodi, mozda se na vrijeme sprijeci kataklizma koja nam prijeti svima i svakim danom se cini sve vise neizbjeznom

 

Nazalost, dok god ne udari po vlastitom dzepu, svi cemo mi biti odvojeni od tudjih tegoba, ali i realnosti.

Unazad nekoliko godina, postala je popularna ona uzrecica "Hard Times Create Strong Men, Strong Men Create Good Times, Good Times Create Weak Men, Weak Men Create Hard Times".

 

Mi smo trentno u ovom zadnjem dijelu, gdje nas slabi ljude vode, ali to nije nije njihova krivnja nego nasa, jer eto, ili smo ih osobno izabrali, ili nasa neinteferencija je dopustila da budu izabrani jer nas jednostavno nije briga, ("meni je trenutno dobro, sto me briga za druge").

 

"Sto me briga ako me prisluskivaju, ionako nemam sto za sakriti" je kratkovidna mantra koja moze posluzti kao primjer, ili mozda kako je bolje srocio Edward Snowden “Arguing that you don't care about the right to privacy because you have nothing to hide is no different than saying you don't care about free speech because you have nothing to say.”

 

Elem, posve je neupitno da nam treba katarza. Nazalost globalna katarza dolazi u obliku groznih zrtava ili cak svjetskog rata, koji iz dana u dan se sve vise cini neizbjeznim.

 

 Dao Bog da sam u u krivu ( a volim se smatrati ateistom, ili u najblazem obliku agnostikom, sto valjda dovoljno govori koliko postajem ocajan).

 

 

Veoma dobro i kvalitetno napisano i na svu zalost istinito. Katarza cijelog drustva na globalnom niovu je neizbjezna i desit ce se i treba da se desi.

 

Dolazi do preslagavanja kockica i karata na globalnom nivou. Svako ko i ima imalo mozga gleda samo sebe, osim drzava EU, a ne svih. Njemacka je ocigledan primjer, definitivno i totalno pokoreni Americkim interesima i ispranih mozgova, a i oslabljenih ljudi, a najgore od svega nezaiteresovanih. Meni nije takodjer razumljivo iskljucivanje nuklearnih elektrana, iako to oni pokusavaju opravdati kako je to dugoroceno rijesenje. 

 

U svakom slucaju, onaj ko gleda sebe i piprema za sto gori scenario ce proci bolje u blizoj i daljoj buducnosti, sto Njemacka i jos mnoge drzave EU, nisu. 

11 godina
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

Radio sam sa par mladjih Njemaca i oni imaju u sebi urodjen taj nekakav fanatizam,ako im prodas pricu oni ce gadno zagrist u nju i nece bas postavljat pitanja te koristit razum i logiku.Oni sljepo vjeruju svojim politicarima.....

Sa jedne strane zagrizli na eko,zeleno,vegan bla bla i to guraju na nos svima a sa druge strane svi od reda imaju bicikle te ostale proizvode proizvedene u Kini na sve osim eko nacine 🥂

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

Kaže ova iz zelene vjere...30000 generacija će morati živjeti sa nuklearnim otpadom...koliko se samo novaca potroši na gluposti...financiranje ratova...da je kojim slučajem tu lovu dobijao svemirski program...imali bi bolja i sigurnija prijevozna i jeftinija sredstva za svemirska putovanja...napuniš raketu nuklearnim otpadom i lansiraš prema suncu...elektromagnetski "topovi"...ispaljuješ projektile sa nuklearnim otpadom prema suncu...rješenja postoje..ali se nema MUDROSTI...odnosno većina stanovništva su na Zemlji oni koji gledaju druge preko stream kako spavaju i to plaćaju...kako očekivati od idiota...da budu rješenje problema kad su sami uzrok problema

 

 

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
MEGATAMA kaže...

Sa jedne strane zagrizli na eko,zeleno,vegan, crossfit, inženjerstvo bla bla i to guraju na nos svima a sa druge strane svi od reda imaju bicikle te ostale proizvode proizvedene u Kini na sve osim eko nacine 🥂

 

Morao sam...

 

umjereno intelektualno oštećen i ponosim se time
9 godina
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

Koji sumrak zdrave pameti. Ako im već toliko smeta nuklearna energija mogli su makar dozvoliti da ove nuklearke odrade svoj životni vijek a ne ovako na silu gasiti. Izdrkavanje zelenih, nadam se da će nestati sa politićke scene

 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u Njem

NULL!=NULL
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Ovoga tjedna kraj je za nuklearne elektrane u
Otkud tolki fanatizam za nuklearke, dosli smo do tog da ne mozes nista rec protiv nuklearki jer si odmah nazadan i glup jer ne kuzis kak se energija proizvodi. Na kraju dana je apsolutno svejedno dal przili ugljen, vrtili zrakomlat, upijali sunce na plazi ili razdvajali atome, uvijek ovisis o neprijatelju i njegovim resursima i nikad nisi svoj na svome. Zivjeli vanzemaljci da nas napadnu sto prije
 
0 1 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice