Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterija

poruka: 14
|
čitano: 4.035
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterija".
6 godina
protjeran
offline
Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterija

Naravno da će uređaj u bežičnome punjaču stajati okomito. Zašto smanjiti mogućnost njegova oštećivanja ako je možeš povećati izglednim prevrtanjem?

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterij
Nije bezicno ako je bezicni punjac zapravo zicni, spojen u uticnicu. Samo cekam apple za koju god da napravi totalni cabel free mob i nazove to revolucijom
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterij

A onda ti opet po tvojoj logici ne bude bežično zato kaj je opet ta utičnica u koju uštekaš žična i sam adapter u sebi ima žice itd.

Razlika je uvijek samo u udaljenosti mobitela od baze za punjenje,a tu nema pomoći jer majka priroda ne dopušta ništa bolje.

Fizika je zeznuta stvar...

Povećanjem udaljenosti gubici u bežičnom prijenosu rastu s kvadratom udaljenosti, plus još ovisnost o frekvenciji signala i sto stvari.

Jedino logično rješenje za povećanje dometa uz donekle dobru učinkovitost bi bila upotreba npr. fotopredajnika i fotoprijamnika, ali to ne bi bilo praktično i opet bi trebalo mobitelom nišaniti predajnik, a to nema smisla.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 11:09 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterija

Tko je u Guugletu ustvari najveći troll?!?! 

 

Znam da nije wireless, ali nije uopće niti bežično 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterija

Welcome to 2012. - enjoy Your stay!

- Lumia 920

Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterij

@čitatelj

I Nexus 4 je imao, na tržištu se pojavio isti mjesec kad i Lumia.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 11:23 (fer-de-lance).
7 godina
protjeran
offline
Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterija

Skoro, al Lumija je ipak mrvicu prije :)

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5048&idPhone2=4967

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=5048&idPhone2=4967&idPhone3=5506

 

Al bitnio da ce Apple i Google o tome kao da je to nesto novo, inovativno i nex gen.

 

Pa moja Lumia 1020 je imala kontakte za induktivnu maskicu.

 

Sve u svemu, mislim da to nebi trebala biti vijest. Sve je to vec mnogo puta vidjeno i nije inovativno.

Kad naprave display ispod kojeg ce biti solarni panel, da se mobitel puni na suncu, nek se jave.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterija

"...ne bi li na temelju povratnih komentara načinio konačni proizvod – po mjeri korisnika." - ROTFL

 

Ovakvu nebulozu ni google translate ne bi izbacio! Ako Google i slusa misljenja korisnika, to je samo kako bi dizajnirali mobitel potpuno suprotno. Pixel linija je dizajnerski fail! Ljudi ih kupuju samo jer imaju najfrekventnije updeate te nenad*ebivu kameru. 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterij
To je i meni jedna od musica pixela - uredjaji su hardverski i softverski odlicni, a dizajn ruzan da se covjek zapita kako je to uopce proslo. Takva firma da nemre platiti nekog dizajnera da im popegla dizajn...
6 godina
offline
Re: Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterij
fer-de-lance kaže...

A onda ti opet po tvojoj logici ne bude bežično zato kaj je opet ta utičnica u koju uštekaš žična i sam adapter u sebi ima žice itd.

Razlika je uvijek samo u udaljenosti mobitela od baze za punjenje,a tu nema pomoći jer majka priroda ne dopušta ništa bolje.

Fizika je zeznuta stvar...

Povećanjem udaljenosti gubici u bežičnom prijenosu rastu s kvadratom udaljenosti, plus još ovisnost o frekvenciji signala i sto stvari.

Jedino logično rješenje za povećanje dometa uz donekle dobru učinkovitost bi bila upotreba npr. fotopredajnika i fotoprijamnika, ali to ne bi bilo praktično i opet bi trebalo mobitelom nišaniti predajnik, a to nema smisla.

 

 

 Da ali opet imaš žicu koja ti ide ispod kreveta na ormarić, i opet ta žica smeta, nisi postigao ništa, na tom istom mjestu gdje stoji postolje za bežično punjenje mogu staviti i da mi stoji kabel od punjača... Kažem već vidim apple kako za par godina ukida klasični punjač (kao što su ukinuli 3.5 mm utor jer kao nema mjesta za njega) jer eto wireless je bolje (a zapravo donosi nepotrebne komplikacije)

7 godina
offline
Re: Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterij

Postigao si to da nemaš port na mobitelu koji se bude pohabao od korištenja.

Ali to je ionak rijedak slučaj.

A zračenje velikom snagom kakvo predlažeš i nadaš se od Applea nikad ne bi ni prošlo  ni kod WHO-a ni nigdje, jer se svi moraju držati SAR kategorija i ne smiju zagrijavati ljudsko tijelo više od toga.

Tak da, em je fizikalno nemoguće, em je pravno nemoguće.

 

 

Kruha i igala...
6 godina
offline
Re: Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterij
fer-de-lance kaže...

Postigao si to da nemaš port na mobitelu koji se bude pohabao od korištenja.

Ali to je ionak rijedak slučaj.

A zračenje velikom snagom kakvo predlažeš i nadaš se od Applea nikad ne bi ni prošlo  ni kod WHO-a ni nigdje, jer se svi moraju držati SAR kategorija i ne smiju zagrijavati ljudsko tijelo više od toga.

Tak da, em je fizikalno nemoguće, em je pravno nemoguće.

 

 

 Nismo se dobro skuzili. Htio sam rec da je bezicno punjenje za mene glupost (barem u ovom slučaju gdje imaš postolje za mobitel) i ne vidim kako mi to olakšava život. Za apple je bila ironija, ništa stvarno korisno i revolucionarno ne očekujem od njih, bas suprotno, očekujem da će ukinut klasičan punujač i prisilit te da puniš mob na nekom postolju, jer je to "puno" bolje od kabela

6 godina
neaktivan
offline
Re: Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterij
današnja "bežična" riješenja punjenja bih mogap usporediti sa bežičnim pristupom internetu putem WiFi mreže medjutim samo ukoliko mi Laptop stoji na postolju koje je spojeno ethernet kabelom sa ruterom 😁
6 godina
offline
Re: Pixeli 3 podržavat će bežično punjenje baterij
Kad naprave mobitel da mu ne triba baterija...nek se jave...Apple bi to možda mogao izvesti....tako da smanje troškove a povećaju dobit....a budući mobitel ne radi jer nema soka....kažu da ga korisnici krivo drže
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.9.2018 18:29 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice