Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

poruka: 150
|
čitano: 18.931
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor".
15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Znam dobro fiziku koja se uci na feru i koliko, mislimda to ipak nije doboljno niti kolicinski niti vremenski za ovakve stvari

Do sad si ovdje napisao hrpu nesuvislog i potpuno nerazumljivog teksta koji ne govori apsolutno nista.

Mozdac am samo ja ogranicen pa ne vidim nista u tvojim objavama, a opet citao sam i poslusao hrpu online predavanja o QM s poznatih svjetskih fakulteta i nije mi bio probkem pratiti iako mi je neke teme bilo tesko shvatiti.

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

taman tvar nije nikad niti postojala, oduvijek je bila tu kao teorijski model popunjavanja rupa u vec starim dobrorazradjenim teorijama

 
2 1 hvala 0
2 godine
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

skupa sa tamnom energijom spada u kvazifiziku - nesto cime se teoreticari zabavljaju u slobodnovrijeme dok ne dodju pameti

 
2 1 hvala 0
12 godina
online
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Ctune kaže...

taman tvar nije nikad niti postojala, oduvijek je bila tu kao teorijski model popunjavanja rupa u vec starim dobrorazradjenim teorijama

 Postojala ili ne, ona trenutno krpa stare dobro razrađene teorije kojima, eto ne uspjevamo konzistentno opisati ono što vidimo da se stvarno događa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 10:27 (Yuda).
2 godine
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Imamo otr koja je valjda najistestiranija teorija svih vremena i niti jednom nije omanula, po njoj u svemiru nedostaje mase, enormno mnogo mase čiji nedostatak se utvrdio promatranjima... koliko god testirana bila otr nije kvantizirana odnosno nije opisana kvantnomehanički, što bi moralo biti moguće, taj posao je izgleda izuzetno težak, qed, qft se uspio "spasiti" renormalizacijom kod otra to izgleda nije moguće, reći da se fizičari koji ulažu ogroman napor, zajebavaju je krajnje trolerski, ignorantski i hahalački i ukazuje prije svega na nedostatak osnovnih znanja o materiji o kojoj se donose takvi sudovi.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 11:02 (notloB).
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Yuda kaže...
Ctune kaže...

taman tvar nije nikad niti postojala, oduvijek je bila tu kao teorijski model popunjavanja rupa u vec starim dobrorazradjenim teorijama

 Postojala ili ne, ona trenutno krpa stare dobro razrađene teorije kojima, eto ne uspjevamo konzistentno opisati ono što vidimo da se stvarno događa.

ne uspijevamo zato jer teorije nemnaju pravi fizicki smisao

 

Einstein je jednom rekao - prostor vrijeme bez etra nemaju fizickog smisla

izmedju galaksija se protezu silnice magnetnog polja

magnetizam je porstor a vrijeme je elektricitet - nasa svijest

ali treba proci jos koje desetljece dok ne naucimo sto to znaci i koja je moc takve tehnologije, onda cemo o tome, do tada cemo se zabavljati tamnom materijom i ostalim vanrazumiskim glupostima

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 12:39 (Ctune).
16 godina
online
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Pixel kaže...

Znam dobro fiziku koja se uci na feru i koliko, mislimda to ipak nije doboljno niti kolicinski niti vremenski za ovakve stvari

Do sad si ovdje napisao hrpu nesuvislog i potpuno nerazumljivog teksta koji ne govori apsolutno nista.

Mozdac am samo ja ogranicen pa ne vidim nista u tvojim objavama, a opet citao sam i poslusao hrpu online predavanja o QM s poznatih svjetskih fakulteta i nije mi bio probkem pratiti iako mi je neke teme bilo tesko shvatiti.

 

Znači ondaj dio o višegodišnjem studiranju van FER-a si odlučio ignorirati?

Po replikama vidim da si ograničen. Možda si manje inteligentan pa ne razumiješ što pišem, a možda jesi inteligentan ali ti je inteligencija zamagljena pa ne čitaš s razumijevanjem. Većini populacije je inteligencija zamagljena modernim bolestima (kao što je i meni bila) poput depresije, stresa, itd. U svakom slučaju očito je da si, za razliku od mene, s materijom samo površno upoznat. Ja bih se na tvom mjestu onda suzdržao od komentara (barem nekonstruktivnih), a sigurno ne bih napadao i vrijeđao čovjeka koji ti ne pokušava ništa prodati nego jednostavno otkriva svoja saznanja pa koliko god ti vjerovao da su ona kriva.

Amenoum
12 godina
online
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
PaleRider kaže...

... jednostavno otkriva svoja saznanja ...

 Otkriće je da si spaljen, e sad pitanje je kad ćeš ti to otkriti.

15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Nisam siguran da je "spaljen". Čovjek je napisao 55 stranica u tom radu. Nisam uspio proučiti, samo proletio na brzinu i u tom brzinskom pregledu nisam uočio ništa što bi izmjerili, i nikakav problem koji rješava.

Odnosno problem koji sadašnja fizika ima, a ovaj rad ga rješava. Npr kvantna gravitacija, spoj kvantne teorije i teorije relativnosti, tamna tvar, tamna energija, ili štogod još nije riješeno.

Zadire u puno tema ali plitko. Mislim da zato nisu još prihvatili. Plus treba kucati na puno vrata da bi se jedna otvorila.

Ne znam da li to što si napisao pije vodu (moj bed, nisam proučio), ali veća ti je šansa ako se fokusiraš na samo jedan dio, tj jedan problem, njega dublje obradiš s prijedlogom mjerenja. Nešto što je najlakše razumjeti i najlakše izmjeriti, i kažeš da je to dio šire teorije.

Ako uspiješ taj mali dio da ti objave, time ćeš probiti led za dalje.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
PaleRider kaže...
Pixel kaže...

Znam dobro fiziku koja se uci na feru i koliko, mislimda to ipak nije doboljno niti kolicinski niti vremenski za ovakve stvari

Do sad si ovdje napisao hrpu nesuvislog i potpuno nerazumljivog teksta koji ne govori apsolutno nista.

Mozdac am samo ja ogranicen pa ne vidim nista u tvojim objavama, a opet citao sam i poslusao hrpu online predavanja o QM s poznatih svjetskih fakulteta i nije mi bio probkem pratiti iako mi je neke teme bilo tesko shvatiti.

 

Znači ondaj dio o višegodišnjem studiranju van FER-a si odlučio ignorirati?

Po replikama vidim da si ograničen. Možda si manje inteligentan pa ne razumiješ što pišem, a možda jesi inteligentan ali ti je inteligencija zamagljena pa ne čitaš s razumijevanjem. Većini populacije je inteligencija zamagljena modernim bolestima (kao što je i meni bila) poput depresije, stresa, itd. U svakom slučaju očito je da si, za razliku od mene, s materijom samo površno upoznat. Ja bih se na tvom mjestu onda suzdržao od komentara (barem nekonstruktivnih), a sigurno ne bih napadao i vrijeđao čovjeka koji ti ne pokušava ništa prodati nego jednostavno otkriva svoja saznanja pa koliko god ti vjerovao da su ona kriva.

 Hvala, uporavo si mi odgovorio sve što sam trebao znati i točno znam s kakvim likom razgovaram.  Sretno ti s tvojim nabadanjima, ali s fizikom veze nemaš.

Inteligencija mi je očito ograničena ili daleko ispod dtvojekad te ne razumijem, eto nismo svi rođeni super inteligentni, ja se patim i sa trenutnim dosezima QM-a, nisam studirao fiziku pa mi malo više treba da polovim. 

 

A ono, natipkao si hrpu nebuloza na javnom forumu i odna ne smijem komentirati ako smatram da je to hrpa gluposti koje veze s vezom nemaju ?  To je moje mišljenje, ne tvrdim da je  ispravno jer je moguće da sam u krivu, ali ipak je moje složio se ti s tim ili ne. Prihavati to ili nemoj javno pisati jer svaku teoriju koju objaviš (iako do sada nisi napisao apsolutnio ništa, dopslovno ništa) moraš očekivati da će te napati sa svih strana. Ako nakon svega uspiješ obraniti i dokazati da je točna, onda zaista imaš nešto.  

I moraš naučit razlikovati napad na čuvjeka od napada na teoriju i njegove teze, nije isto, vidim da ne razlikuješ.

 

"Poslije fakulteta proveo godine intenzivno studirajući fiziku i radeći na teoriji i svemu vezanom."

Gdje si točno studirao i jesi li diplomirao ?

Ako misliš samostalno proučavao to mi puno ne znači jer ne govori jesi li opće savladao i razumio gradivo.  Tako i ja mogu reći da studiram 20g, ali mislim da bi na studiju fizike sa trenutnim znanjem mogao položiti eventualno prve dvije godine, dalje teško.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.3.2024 19:36 (Pixel).
16 godina
online
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Keso kaže...

Nisam siguran da je "spaljen". Čovjek je napisao 55 stranica u tom radu. Nisam uspio proučiti, samo proletio na brzinu i u tom brzinskom pregledu nisam uočio ništa što bi izmjerili, i nikakav problem koji rješava.

Odnosno problem koji sadašnja fizika ima, a ovaj rad ga rješava. Npr kvantna gravitacija, spoj kvantne teorije i teorije relativnosti, tamna tvar, tamna energija, ili štogod još nije riješeno.

Zadire u puno tema ali plitko. Mislim da zato nisu još prihvatili. Plus treba kucati na puno vrata da bi se jedna otvorila.

Ne znam da li to što si napisao pije vodu (moj bed, nisam proučio), ali veća ti je šansa ako se fokusiraš na samo jedan dio, tj jedan problem, njega dublje obradiš s prijedlogom mjerenja. Nešto što je najlakše razumjeti i najlakše izmjeriti, i kažeš da je to dio šire teorije.

Ako uspiješ taj mali dio da ti objave, time ćeš probiti led za dalje.

Kakvih 55 stranica? Možda si naišao na neku ranu verziju, zadnja ima 123 stranice (teorija CR), pa onda analiza Solarnog Sistema u kontekstu teorije (238 stranica), pa onda još stotine stranica u dodatnim radovima u kontekstu. Proletio na brzinu i onda tvrdiš da ne rješava? Nevjerojatno. 

 

Amenoum
12 godina
online
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
PaleRider kaže...

Kakvih 55 stranica? Možda si naišao na neku ranu verziju, zadnja ima 123 stranice (teorija CR), pa onda analiza Solarnog Sistema u kontekstu teorije (238 stranica), pa onda još stotine stranica u dodatnim radovima u kontekstu. Proletio na brzinu i onda tvrdiš da ne rješava? Nevjerojatno. 

 

 

Meni se posebno sviđa analiza dualnosti duše i tijela u analizi Solarnog Sistema. Vrlo obećavajuće ... 

2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Yuda kaže...
PaleRider kaže...

Kakvih 55 stranica? Možda si naišao na neku ranu verziju, zadnja ima 123 stranice (teorija CR), pa onda analiza Solarnog Sistema u kontekstu teorije (238 stranica), pa onda još stotine stranica u dodatnim radovima u kontekstu. Proletio na brzinu i onda tvrdiš da ne rješava? Nevjerojatno. 

 

 

Meni se posebno sviđa analiza dualnosti duše i tijela u analizi Solarnog Sistema. Vrlo obećavajuće ... 

 Jel ima barem pinealnih žlijezda, dekartizma i kopernikanskih obrata? Spominje li se Spinoza?

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2024 22:52 (notloB).
16 godina
online
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Yuda kaže...
PaleRider kaže...

Kakvih 55 stranica? Možda si naišao na neku ranu verziju, zadnja ima 123 stranice (teorija CR), pa onda analiza Solarnog Sistema u kontekstu teorije (238 stranica), pa onda još stotine stranica u dodatnim radovima u kontekstu. Proletio na brzinu i onda tvrdiš da ne rješava? Nevjerojatno. 

 

 

Meni se posebno sviđa analiza dualnosti duše i tijela u analizi Solarnog Sistema. Vrlo obećavajuće ... 

Ne sjećam se da imam tako nešto u tom papiru. No da si pogledao definiciju duše u CR možda bi drugačije reagirao. Duša je kod mene drugi naziv za graviton zato što gravitone povezujem sa sviješću (nešto slično je napravio Penrose u Orch OR teoriji). Ako pogledaš definicije ovakvih izraza (a imam i definiciju boga da te unaprijed upozorim, a koja nema nikakve veze s postojećim religijama, iako nije bila nužna za CR). Dakle, ne radi se o nikakvoj metafizici niti pseudoznanosti. 

Kad govorimo o znanosti ništa ne bi trebalo biti taboo, a pogotovo izrazi čije značenje ovisi o definiciji. 

 

notloB kaže...
Yuda kaže...
PaleRider kaže...

Kakvih 55 stranica? Možda si naišao na neku ranu verziju, zadnja ima 123 stranice (teorija CR), pa onda analiza Solarnog Sistema u kontekstu teorije (238 stranica), pa onda još stotine stranica u dodatnim radovima u kontekstu. Proletio na brzinu i onda tvrdiš da ne rješava? Nevjerojatno. 

 

 

Meni se posebno sviđa analiza dualnosti duše i tijela u analizi Solarnog Sistema. Vrlo obećavajuće ... 

 Jel ima barem pinealnih žlijezda, dekartizma i kopernikanskih obrata? Spominje li se Spinoza?

 

Nema ničeg od toga. Kao što sam rekao, pogledajte definicije. Trčite pred rudo i osuđujete me unaprijed za bullshit

Sve što piše tamo ne piše bezveze niti je nastalo preko noći. Nisam nekakav šarlatan koji prodaje nebuloze na Youtube kanalima i društvenim mrežama, niti sljedbenik nekakvog Spinoze i sl. Zanima me isključivo istina i sve što piše tamo rezultat je višegodišnjeg istraživanja, eksperimentiranja i osobnog iskustva. U istraživanju i eksperimentima koristim znanstvene metode i idem u dubinu. I ako nešto volim, to je znanost. Ne volim ovo sranje. Sprdanje nikad nije bilo odlika visoke inteligencije. 

U svakom slučaju vidim da sam pogriješio upuštajući se u raspravu sa zatvorenim umovima (a nije mi prvi put, što je najgore), ovo ne vodi nigdje. Ja ovo nisam zaslužio niti ste vi zaslužili mene, tako da je ovo zadnji put da spominjem teoriju ovdje. Ako ne razumijete to što piše i ako niste spremni ići u dubinu te formirati neki konstruktivni komentar, ostavite se toga, ne treba mi sprdnja. Možda ćete u budućnosti progledati (transformacijom svijesti npr.) pa shvatiti da ste pogriješili, ali ovo ne izgleda obećavajuće.

Amenoum
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
PaleRider kaže...
Nema ničeg od toga. Kao što sam rekao, pogledajte definicije. Trčite pred rudo i osuđujete me unaprijed za bullshit

Sve što piše tamo ne piše bezveze niti je nastalo preko noći. Nisam nekakav šarlatan koji prodaje nebuloze na Youtube kanalima i društvenim mrežama, niti sljedbenik nekakvog Spinoze i sl. Zanima me isključivo istina i sve što piše tamo rezultat je višegodišnjeg istraživanja, eksperimentiranja i osobnog iskustva. U istraživanju i eksperimentima koristim znanstvene metode i idem u dubinu. I ako nešto volim, to je znanost. Ne volim ovo sranje. Sprdanje nikad nije bilo odlika visoke inteligencije. 

U svakom slučaju vidim da sam pogriješio upuštajući se u raspravu sa zatvorenim umovima (a nije mi prvi put, što je najgore), ovo ne vodi nigdje. Ja ovo nisam zaslužio niti ste vi zaslužili mene, tako da je ovo zadnji put da spominjem teoriju ovdje. Ako ne razumijete to što piše i ako niste spremni ići u dubinu te formirati neki konstruktivni komentar, ostavite se toga, ne treba mi sprdnja. Možda ćete u budućnosti progledati (transformacijom svijesti npr.) pa shvatiti da ste pogriješili, ali ovo ne izgleda obećavajuće.

 Prvo uopće ne komentiram tvoj rad, nisam ga uopće niti vidio niti pročitao, šalim se na komentar Yude, možda da se opustiš malo? Drugo, taj nekakav Spinoza je u stvari Baruch de Spinoza, jedan od najvećih filozofa svih vremena a njegova Etika grandiozno remek-djelo koje vrijedi pročitati i sada nakon nekoliko stoljeća od njezinog objavljivanja.

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 9:23 (notloB).
15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

PaleRider 

A je li ti ikad palo na pamet da si možda ti pogriješio ?

Konstantno podcjenjuješ i omlaopvažavaš sugovornike i sebe smatraš superiornim, ima i naznaka narcizma. 

Kad bilo tko kaže da mu nešto što si napisao nema smisla odmah nije dorastao tebi ? 

Možda ti nisi doratao problematici pa pišeš stvari koje nemaju  smisla ?

Ako se za neke termine zna što znače i u kojem kontekstu se koriste, zašto ih onda upotrebaljavaš za nešto drugo? 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 9:25 (Pixel).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

"No, s time se ne slažu svi kozmolozi koji tvrde kako "izvanredne tvrdnje zahtijevaju izvanredne dokaze". Zbog toga zasad Guptin model ostaje samo teorija"

 

Ček malo, pa to isto se može reći i za njihovu teoriju tamne tvari.

Riječ je samo o teorijskom modelu kojim se popunjava rupa nastala opažanjem rotacije galaksija, čija brzina rotacije zahtijeva veću masu od one koju opažamo. Samo su u svoj model dodali tzv. tamnu materiju, i dali joj svojstva da ju ne možemo niti opaziti. Super.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
PaleRider kaže...

Ne sjećam se da imam tako nešto u tom papiru. No da si pogledao definiciju duše u CR možda bi drugačije reagirao. Duša je kod mene drugi naziv za graviton zato što gravitone povezujem sa sviješću (nešto slično je napravio Penrose u Orch OR teoriji). Ako pogledaš definicije ovakvih izraza (a imam i definiciju boga da te unaprijed upozorim, a koja nema nikakve veze s postojećim religijama, iako nije bila nužna za CR). Dakle, ne radi se o nikakvoj metafizici niti pseudoznanosti. 

Kad govorimo o znanosti ništa ne bi trebalo biti taboo, a pogotovo izrazi čije značenje ovisi o definiciji.

 

"God - Each lifeform whose rest mass (energy) is by one or multiple orders of magnitude greater than life that lives on it and in it, is, for that life, a god."

 

"It is then valid to say that atoms evolve from complex forms of life, just like vice versa is valid from conventional reference frames. Note that here, in case of progressive evolution and complex life of our scale, atoms represent planetary systems - even if, obviously, they are only relative equivalents to standard atoms in special states or at specific times. Here and in follow up papers, I hypothesize and provide evidence that planetary systems are vertically excited atoms."

 

"All this, however, does not imply complex life forms on Earth will evolve into celestial bodies - this would require enormous amounts of energy and that energy here is simply not available. Humans will thus reach a peak (some may have reached it already) and perhaps even start evolving regressively to the atoms of smaller scale. Obviously, these peaks are different for different species. Whales probably represent the maximum peak reachable on Earth. "

 

"If nothing can exist without relativity, relativity must exist in intelligence too.

To conserve this relativity, two main classes of intelligence exist: extroverted and introverted. 

....

Generally, life-forms are hybrids (superposition) of extroverted and introverted intelligence. This is evident by the existence of dreams in extroverted species, however, lack of conscious control and consistency make these virtual experiences for most.

However, near-death experiences suggest that introversion generally feels more real than conventionally perceived (extroverted) reality.

...

External expression of intelligence of an individual is always a product of superposition of intelligence of individual cells and proteins.

Each class of intelligence has two components: material and spiritual. Intelligence is polarized when one component is higher than the other.

-
4.29.1. Material intelligence
short-term intelligence
relative synonyms
Material intelligence (IM) is the amount of intellectual capacity used to ensure survival and well-being of the body of matter.

-
4.29.2. Spiritual intelligence
long-term intelligence
relative synonyms
Spiritual intelligence (IS) is the amount of intellectual capacity used to ensure survival and well-being of the soul coupled to the body."

 

Tu sam stao, čak i moje vrijeme vrijedi nešto. Napomenuo bih još samo da tvoj dio s dokazima ima ravno 7 rečenica.

 

Prilično sam siguran da niti jedan ozbiljan znanstvenik nikad neće pogledati tvoj rad jer on jednostavno ne valja. Postoji šansa da si spoj Newtona i Einsteina u jednoj osobi i da si totalno neshvaćen od manje inteligentnih bića (IM i IS), no pogledajmo istini u oči - ovako na prvu čini se da si Jordan Peterson fizike. Mijenjaš značenja riječima, onda se čudiš kako te nitko ne shvaća dok u isto vrijeme pišeš o bogu i duši.

Dobra strana svega je da, ako si ipak u pravu, postoji mogućnost da se pretvorim u nebesko tijelo. Idem sad uzeti dvostruku porciju čevapa da se približim kitovima.

 

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 11:04 (Ged).
15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Da si dobro pročitao vidio bi da piše da nemaš dovoljno energije da se pretvoriš u nebesko tijelo, tako da ništa od toga, izgleda da si dosegnuo svoj vrhunac kako piše u tekstu 

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

A ne, ne!

 

Dragi kolega Pixel, vidim da ste inteligentan mladić, i da je Vaš produkt superpozicije inteligencije individualnih ćelija i proteina na zavidnoj visini.

Pohvaljujem i što se trudite čitati s razumijevanjem i što pristupate ozbiljno ovoj temi, no moram ipak napomenuti dvije stvari:

 

1. Sigurno se referirate na - citiram "this would require enormous amounts of energy and that energy here is simply not available" - iako bi površni laik mogao zaključiti iz ovoga da nikad nećemo moći postati nebeska tijela, pažljivim čitanjem uočit ćete riječ 'here' što automatski povlači da je na nekom drugom mjestu to moguće. Stoga, zašto se ograničavati, zašto ne sanjati (smatram se pripadnikom extroverted species)?

 

2. Dodatno je to potkrijepljeno sa - citiram "Whales probably represent the maximum peak reachable on Earth." - Probably! Kako ne znate moje gabarite, a mogu sigurno bolje i voluminoznije, tako jednostavno ne stoji Vaša tvrdnja.

 

Da se odmah razumijemo, ne tvrdim da će se to desiti, i meni se čini da sam još daleko od nebeskog tijela, no materijalna i duhovna inteligencija mi govore da je to onda bar, ako ništa drugo, moguće.

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.3.2024 14:01 (Ged).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Izgleda da moram jesti još više proteina jer očito superpozivija nije tamo gdje bi mogla biti pa new radi optimalno, kako inaće objasniti ovakav moj očigledni propust.

Eto i meni je to dobra vijest jer ako uz proteine dodam i ugljikohidrate i masnoce, postoji ipak velika šansa da se pretvorim u planetarno tijelo.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Sad će pjesnički zavodnici na harfi:
Ti si poput noćnog Mjeseca
Barem po masi i obliku...
(!BAM! Šamarč'na)
:)
Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

@Ged

 

Kad je čovjeku cilj sprdnja onda je sklon i izvlačenju stvari iz konteksta. Da bi razumio što govorim i zašto su moje definicije takve kakve jesu trebalo bi ipak odvojiti daleko više vremena i proučiti gotovo sve moje radove i to bez predrasuda a ne s efektivnim ciljem pronalaženja materijala za sprdnju. A ako me netko neće shvatiti ozbiljno samo zbog toga što koristim termine poput duše i boga, premda u radovima obilato koristim jednadžbe i znanstvene metode, onda taj netko ne može biti niti pravi znanstvenik, pa kakav god phD imao. Kao i prosječan mainstream "znanstvenik", kondicionirani ste za pružanje otpora svemu što odskače od etabliranih dogmi prema kojima krojite svoje paradigme. Nisam redukcionist, teorija CR je sveobuhvatna i ne pripada isključivo području teorijske fizike a pogotovo popratni radovi. Postoji tako i mogućnost da sam u nekim stvarima u krivu no ja za ništa ni ne tvrdim da je 100% točno, sve su to hipoteze. Za dosta istih postoje dokazi i izvan i unutar mojih radova, a da bi neke razumio morao bi znati tumačiti i jednadžbe. Jasno mi je da opća populacija zazire od istih kao što zazire od učenja (a rekao bih i da ne zna čitati premda zna pročitati) ali pametnije bi bilo za istu onda suzdržati se od komentara nego se pametariti izvlačenjem stvari iz konteksta i tumačiti izvučeno u subjektivnom (pristranom) i očigledno ograničenom referentnom okviru vlastitog ega.

Amenoum
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
PaleRider kaže...

@Ged

 

Kad je čovjeku cilj sprdnja onda je sklon i izvlačenju stvari iz konteksta. Da bi razumio što govorim i zašto su moje definicije takve kakve jesu trebalo bi ipak odvojiti daleko više vremena i proučiti gotovo sve moje radove i to bez predrasuda a ne s efektivnim ciljem pronalaženja materijala za sprdnju. A ako me netko neće shvatiti ozbiljno samo zbog toga što koristim termine poput duše i boga, premda u radovima obilato koristim jednadžbe i znanstvene metode, onda taj netko ne može biti niti pravi znanstvenik, pa kakav god phD imao. Kao i prosječan mainstream "znanstvenik", kondicionirani ste za pružanje otpora svemu što odskače od etabliranih dogmi prema kojima krojite svoje paradigme. Nisam redukcionist, teorija CR je sveobuhvatna i ne pripada isključivo području teorijske fizike a pogotovo popratni radovi. Postoji tako i mogućnost da sam u nekim stvarima u krivu no ja za ništa ni ne tvrdim da je 100% točno, sve su to hipoteze. Za dosta istih postoje dokazi i izvan i unutar mojih radova, a da bi neke razumio morao bi znati tumačiti i jednadžbe. Jasno mi je da opća populacija zazire od istih kao što zazire od učenja (a rekao bih i da ne zna čitati premda zna pročitati) ali pametnije bi bilo za istu onda suzdržati se od komentara nego se pametariti izvlačenjem stvari iz konteksta i tumačiti izvučeno u subjektivnom (pristranom) i očigledno ograničenom referentnom okviru vlastitog ega.

 Jesi li možda uspio npr. kvantificirati dušu, znanstveno je opisati ili nešto slično?

16 godina
online
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
notloB kaže...
PaleRider kaže...

@Ged

 

Kad je čovjeku cilj sprdnja onda je sklon i izvlačenju stvari iz konteksta. Da bi razumio što govorim i zašto su moje definicije takve kakve jesu trebalo bi ipak odvojiti daleko više vremena i proučiti gotovo sve moje radove i to bez predrasuda a ne s efektivnim ciljem pronalaženja materijala za sprdnju. A ako me netko neće shvatiti ozbiljno samo zbog toga što koristim termine poput duše i boga, premda u radovima obilato koristim jednadžbe i znanstvene metode, onda taj netko ne može biti niti pravi znanstvenik, pa kakav god phD imao. Kao i prosječan mainstream "znanstvenik", kondicionirani ste za pružanje otpora svemu što odskače od etabliranih dogmi prema kojima krojite svoje paradigme. Nisam redukcionist, teorija CR je sveobuhvatna i ne pripada isključivo području teorijske fizike a pogotovo popratni radovi. Postoji tako i mogućnost da sam u nekim stvarima u krivu no ja za ništa ni ne tvrdim da je 100% točno, sve su to hipoteze. Za dosta istih postoje dokazi i izvan i unutar mojih radova, a da bi neke razumio morao bi znati tumačiti i jednadžbe. Jasno mi je da opća populacija zazire od istih kao što zazire od učenja (a rekao bih i da ne zna čitati premda zna pročitati) ali pametnije bi bilo za istu onda suzdržati se od komentara nego se pametariti izvlačenjem stvari iz konteksta i tumačiti izvučeno u subjektivnom (pristranom) i očigledno ograničenom referentnom okviru vlastitog ega.

 Jesi li možda uspio npr. kvantificirati dušu, znanstveno je opisati ili nešto slično?

Jesam.

A osim dokaza pruženih u radovima, nedavno sam napravio i eksperiment u kojem ju dokazujem (naslov rada je "Marcescence is tukdam?").

Amenoum
15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Nisam bio lijen pa sam pročitao tvoj rad.

 

Naučio sam da:

Organi imaju svijest. Malu i introvertiranu, ali ipak.

Svijest (consciousnes) je povezana s gravitonima, koji su duša.

Gljive i bakterije ne rastu na mrtvim tijelima meditirajućih mrtvaca jer osjećaju još uvijek prisutnu dušu.

Neki mikrobi i crvi možda ne prave razliku među hranom s dušom i onom bez nje.

 

To je samo u prve 4 stranice.

 

Eksperiment i dokaz:

Zakopao si granu s lišćem (učvrstio je ciglom!) i pokraj pobacao još lišća. Nakon tri dana otkopao si rupu, izvadio granu i ustvrdio da je lišće na grani ipak svježije od onog pobacanog.

Zaključak?

"The result of the experiment can certainly be interpreted as evidence for souls. However, the setup of this experiment was limited and some could claim it is statistically inadequate. I might try more experiments in the future, but I would certainly like to see more similar experiments done by others. It would also be interesting to try the experiment with non-toxic leaves, to see if larger
decomposers ignore leaves in marcescence as well."

 

QED.

 

Nostferatu zombiji i ISO broj objektiva ftw!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Ged kaže...

Nisam bio lijen pa sam pročitao tvoj rad.

 

Naučio sam da:

Organi imaju svijest. Malu i introvertiranu, ali ipak.

Svijest (consciousnes) je povezana s gravitonima, koji su duša.

Gljive i bakterije ne rastu na mrtvim tijelima meditirajućih mrtvaca jer osjećaju još uvijek prisutnu dušu.

Neki mikrobi i crvi možda ne prave razliku među hranom s dušom i onom bez nje.

 

To je samo u prve 4 stranice.

 

Eksperiment i dokaz:

Zakopao si granu s lišćem (učvrstio je ciglom!) i pokraj pobacao još lišća. Nakon tri dana otkopao si rupu, izvadio granu i ustvrdio da je lišće na grani ipak svježije od onog pobacanog.

Zaključak?

"The result of the experiment can certainly be interpreted as evidence for souls. However, the setup of this experiment was limited and some could claim it is statistically inadequate. I might try more experiments in the future, but I would certainly like to see more similar experiments done by others. It would also be interesting to try the experiment with non-toxic leaves, to see if larger
decomposers ignore leaves in marcescence as well."

 

QED.

 

 Prv oda t ise zahvalim u ime svih ovdje što si nama uštedio vrijeme i  muke prolazeci kroz te gluposti. 

Ono što je  očito , lik koji se smatra daleko inteligentnijim od svih nas ovdje nema pojma o osnovama, način provođenja eksperimenta nije niti na razini vrtića. 

Da ima znanje iz osnovne škole mogao je prije eksperimenta pretpostaviti da će lišće na grani ipak biti svježije od onog pobavanog jer možda još uvjek prima neke sastojke iz grane, a i vegetacija često ako se recimo pikne grana u zamlju pusti korjen i nastavi rasti. 

Koja smijurija, al meni je bilo jasno kakav je sugovornik već nakon prvih par postova.  Daleko od tog da smo mi ostali u pravu ili ne uvjek, ali barem  kad sam nešto napisao  ostali koji su kontrirali su naveli barem neke činjenice koje se mogu provjeriti ili su utemeljene ili već dokazane. 

16 godina
online
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Pixel kaže...
Ged kaže...

Nisam bio lijen pa sam pročitao tvoj rad.

 

Naučio sam da:

Organi imaju svijest. Malu i introvertiranu, ali ipak.

Svijest (consciousnes) je povezana s gravitonima, koji su duša.

Gljive i bakterije ne rastu na mrtvim tijelima meditirajućih mrtvaca jer osjećaju još uvijek prisutnu dušu.

Neki mikrobi i crvi možda ne prave razliku među hranom s dušom i onom bez nje.

 

To je samo u prve 4 stranice.

 

Eksperiment i dokaz:

Zakopao si granu s lišćem (učvrstio je ciglom!) i pokraj pobacao još lišća. Nakon tri dana otkopao si rupu, izvadio granu i ustvrdio da je lišće na grani ipak svježije od onog pobacanog.

Zaključak?

"The result of the experiment can certainly be interpreted as evidence for souls. However, the setup of this experiment was limited and some could claim it is statistically inadequate. I might try more experiments in the future, but I would certainly like to see more similar experiments done by others. It would also be interesting to try the experiment with non-toxic leaves, to see if larger
decomposers ignore leaves in marcescence as well."

 

QED.

 

 Prv oda t ise zahvalim u ime svih ovdje što si nama uštedio vrijeme i  muke prolazeci kroz te gluposti. 

Ono što je  očito , lik koji se smatra daleko inteligentnijim od svih nas ovdje nema pojma o osnovama, način provođenja eksperimenta nije niti na razini vrtića. 

Da ima znanje iz osnovne škole mogao je prije eksperimenta pretpostaviti da će lišće na grani ipak biti svježije od onog pobavanog jer možda još uvjek prima neke sastojke iz grane, a i vegetacija često ako se recimo pikne grana u zamlju pusti korjen i nastavi rasti. 

Koja smijurija, al meni je bilo jasno kakav je sugovornik već nakon prvih par postova.  Daleko od tog da smo mi ostali u pravu ili ne uvjek, ali barem  kad sam nešto napisao  ostali koji su kontrirali su naveli barem neke činjenice koje se mogu provjeriti ili su utemeljene ili već dokazane. 

 

Kao što sam rekao, ne znate čitati, a ovaj drugi se osjeća uvrijeđenim pa degradira i mene i rad bez da je uopće pročitao isti.

 

1. Kakav je problem u korištenju cigle?? Sasvim dobro je odradila posao.

2. Kakva 3 dana? Nije 3 dana nego više od mjesec dana,

3. Ne, lišće na grani je "klinički" mrtvo, prošlo je fazu resorpcije i ne prima nikakve sastojke iz grane, naziv za pojavu je "marcescence", a ti očito o istoj pojma nemaš,

4. Vegatativno razmnožavanje je ovdje isključeno, jesi uopće probao hrast razmnožiti iz reznica?? To ne ide baš lako bez cijepljenja.

5. QED? Što točno si ti dokazao, osim da nisi pročitao tekst s razumijevanjem?

 

Eksperiment je jednostavan i lak za replicirati i nema ništa loše s mojom metodologijom. Ovdje govorimo o preliminarnom eksperimentu, naravno da se cijeli eksperiment može ozbiljnije odraditi (što i navodim u radu) i cilj cijelog eksperimenta je zapravo da se potakne daljnje istraživanje, a kojim bi se dobiveni rezultati potvrdili s većom sigurnošću. 

Taj rad sam i poslao jednom znanstvenom časopisu, urednik nije našao ništa sporno i poslao je rad na recenziju (peer review), tako da možda bude i objavljen.

 

Tolike godine provedeš na nešto a onda te lik koji nije to ni pogledao optužuje za amaterizam i sl. No u pravu ste u jednom - ovo jest smijurija i stvarno mi se više ne sudjeluje u ovoj raspravi. Klonite se mojih radova, a ako se baš morate sprdati, dajte to privatno jer ne sramotite mene.

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2024 9:53 (PaleRider).
15 godina
offline
Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova teor

Puno ti pretpostavljaš što drugi znaju/neznaju, a opet smatraš da ti znaš sve i da si otkrio tajne svemira. 

Možda ne vidiš da te više nitko ne uzima za ozbiljno pa niti ne pokušava ići u dublju raspravu i detalje. 

Ali svakako ovo nije mjesto za takve rasprave.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tamna tvar možda uopće ne postoji, tvrdi nova
Forum nije mjesto za peer review, to ti je više pljuv rivju. Pripremi debelu kožu za uvrede neznanaca koji nemaju pametnijeg posla.
Idi i radi nešto korisno!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice