Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabovima

poruka: 12
|
čitano: 6.406
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabovima".
12 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabovima

Djeluje poprilično komplicirano kad se zaradiš

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabovima

Izgleda da su odustali od kopiranja Applea i fokusirali se na kopiranje Googlea (Chromebook, ovo sa tabovima je standardno). ChromeOS od sl. godine ima standardno podjelu ekrana na dva dijela (dvije aplikacije istovremeno). Uopće ne sumnjam da će ih slijediti. Samo me zanima, obzirom da će u originalu to biti ChromeOS / Android (a možda i nativne Linux) aplikacije po želji pod istim kernelom, kako će to kompenzirati sa siromašnim UWP? Samo Android appsa ima preko 3 milijuna. Autodesk već prebacuje verzije svog softa na "preporučeno za Chromebook".

 
4 4 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabovima

Politika koju MS gura s Windowsima 10 je promašena, od metro aplikacija do niškorisnih updatea svako pola godine.

 
9 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabov
Zechina kaže...

Izgleda da su odustali od kopiranja Applea i fokusirali se na kopiranje Googlea (Chromebook, ovo sa tabovima je standardno). ChromeOS od sl. godine ima standardno podjelu ekrana na dva dijela (dvije aplikacije istovremeno). Uopće ne sumnjam da će ih slijediti. 

 Ne kužim ovaj dio... Pa to sa podijelom ekrana na dva dijela postoji valjda od windowsa 8. A za ove sets, koliko sam ja shvatio, kasnije dolazi sve programe tj sve koje ti odabereš da ih želiš tabovane.

steam: skank666 origin:IhrvojeI
16 godina
offline
Re: Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabov
Zechina kaže...

Izgleda da su odustali od kopiranja Applea i fokusirali se na kopiranje Googlea (Chromebook, ovo sa tabovima je standardno). ChromeOS od sl. godine ima standardno podjelu ekrana na dva dijela (dvije aplikacije istovremeno). Uopće ne sumnjam da će ih slijediti. Samo me zanima, obzirom da će u originalu to biti ChromeOS / Android (a možda i nativne Linux) aplikacije po želji pod istim kernelom, kako će to kompenzirati sa siromašnim UWP? Samo Android appsa ima preko 3 milijuna. Autodesk već prebacuje verzije svog softa na "preporučeno za Chromebook".

 Meanwhile in a parallel universe...

13 godina
offline
Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabovima

A najgluplji dio je... što se to najvjerovatnije neće moći isključiti. Microsoft u zadnje vrijeme stalno dodaje nove značajke, ali nigdje postavki za isključivanje tih značajki. Dakle, drugim riječima, forsiraju korisnike da koriste sva nova sr*nja koja dodaju.

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabov
skank666 kaže...
Zechina kaže...

Izgleda da su odustali od kopiranja Applea i fokusirali se na kopiranje Googlea (Chromebook, ovo sa tabovima je standardno). ChromeOS od sl. godine ima standardno podjelu ekrana na dva dijela (dvije aplikacije istovremeno). Uopće ne sumnjam da će ih slijediti. 

 Ne kužim ovaj dio... Pa to sa podijelom ekrana na dva dijela postoji valjda od windowsa 8. A za ove sets, koliko sam ja shvatio, kasnije dolazi sve programe tj sve koje ti odabereš da ih želiš tabovane.

 

Zadnja rečenica iz članka:

Bitno je napomenuti da se u tabovima, barem za sada, neće moći organizirati sve aplikacije pokrenute unutar Windowsa 10, već samo one posebno izrađene za ovaj OS, na Universal Windows Platformi (UWP).

Koliko UWP aplikacija vrtiš na regularnim Win10? 

Govorim o Win10 S, ultra konvertibilcima, ARM prije svega. UWP apps i Win32 apps samo pod emulacijom, odnosno Microsoftov slijedeći najavljeni korak. Kamo nas gura. Naslijednik Windows RT, sort of. "Chromebook killer". :-D

Gle, ako MS i uspije sa tom emulacijom Win32 aplikacija na ARM platformi (putem spec. hardvera!), za pretpostaviti je da će biti samo jedna u jednom trenutku. Dijeliti paralelno ekran sa UWP (native) aplikacijama je do daljnjeg mission impossible.

Međutim, trikovi za korisnike su uvijek mogući. Kao što npr Mac korisnici nisu imali premptive multitasking do OSX, ali su korisnici bili uvjeravani da ga imaju (ili im "ne treba"). Odnosno sve dok nisu implementirali BSD Unix kernel. Na "normalnim" Windowsima se Win32 aplikacije samo "upakiravaju" u UWP - ali to nisu nativne UWP aplikacije kako su ih korisnicima predstavili (>x86 only!).

Kod ChromeOS je druga priča, jer iako je Android u sandboxu, vrti se pod istim Linux kernelom (dijeli ga). Ili Ubuntu pod croutonom, u drugom tabu. Pa nije problem dinamički podijeliti resurse. Ili umjesto podjele ekrana: vrtiti u jednom tabu (standardni ChromeOS način) ChromeOS aplikaciju, u drugom tabu Android aplikaciju, u trećem npr Ubuntu Linux aplikaciju. Svejedno je li ispod x86 ili ARM. I ne treba ultra specijalni SOC (hardware).

 

Dvije UWP aplikacije paralelno, to da (na bilo kojim Windowsima). I zato mislim da će to na npr Surfacebooku biti "slijedeća nova stvar" kao što sam i rekao, "slide" (real-time dinamička) podjela ekrana npr prstom po touch screenu - isto kao i u ChromeOSu (preview od prije 3 tjedna). Bit će najavljeno kao ova sada "nova stvar", poput tabova "setova". Tabovi standardno postoje na Operi od 2000., Firefoxu 2001., Safari / Konqueror 2003., ...IE7 tek 2006. Chrome/ChromeOS oduvijek. Da ne bi bilo zabune, ovo sad je TDI a ne MS MDI. Inače bi mogli reći da "sets" postoje od 1993.

wiki:Tab (GUI) https://is.gd/258sfG

Ne znam mogu li biti jasniji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.12.2017 0:36 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabov
knight kaže...

 Meanwhile in a parallel universe...

 Evo jednog tvog, iz tvog ms paralelnog svemira:

6 godina
protjeran
offline
Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabovima

Kad će android za PC.

ide mi na k*** ovaj findovs

Da, JA lično i osobno !
 
0 1 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabovima

moji ne dobivaju

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabov
8 godina
offline
Re: Windowsi 10 dobivaju Sets – aplikacije u tabov
Zechina kaže...

Samo Android appsa ima preko 3 milijuna. Autodesk već prebacuje verzije svog softa na "preporučeno za Chromebook".

 

Da ne bi bilo da izmišljam:

Get the most from AutoCAD mobile with our customized Google Pixelbook version, including full support for Pixelbook Pen. Now you can choose the most productive and accurate input device for your needs - keyboard, trackpad, mouse, or Pixelbook Pen.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.autodesk.autocadws

 

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice