YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

poruka: 101
|
čitano: 33.926
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do ".
13 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

Ja ću im platiti, NOT

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.10.2023 21:51 (vrinho).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
6 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

evo upravo mi jubito zabranio za stalno da ne smijem gledat videje ako ne maknem addon ili im platim

 

 

 

 

koje su alternative?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 13:22 (registracija).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
Ako mi dođe zabrana, tad budem svaki video sa kanala kojeg pratim skinuo pogledao i to je to.
A dok Revanced funkcionira ja sam happy
TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

Za sada ništa od reklama ni blokada, a do kad...? Inaće koristim 2x neke blokere i 2x modem i Mozilla Firefox i ide, još ni jedna reklama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 13:50 (rokonja).
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
mGT kaže...
Klikneš na "X", i nastaviš dalje bez reklama, Edge sa ublock-om, win 10, za sada radi.

 
Baš tako, i kod mene s Win7 home ista stvar, samo treba odgovorit negativno. Bio sam silom prilika jedan dan na drugom browseru (Edge) bez ikakvih addblock zaštita i mogu razumjet bol korisnika... mislim svakih valjda 50-60 sekundi YT videa iskaču neke iritantne komercijalne debilijade. Jesmo se za to borili i ginuli? 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 14:09 (Al Crane).
2 godine
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i

Ovo je uBlock subreddit i sve su objasnili. Ako i dalje imas problema, pitaj ih i odgovoriti ce.

https://www.reddit.com/r/uBlockOrigin/comments/16xnrdx/youtube_antiadblock_and_ads_october_02_2023/

 

Ukratko; treba iskljuciti adblock ugradeni u preglednik, azurirati uBlock, ocistiti uBlock custom filtere, azurirati uBlock default filtere te ocistiti kolacice u pregledniku. To je u mom slucaju upalilo.

 

Ili jednostavno otvori video u private window.

To su i developeri uBlocka ponudili kao privremeno rijesenje jer se ocito jos uvijek igraju macke i misa sa Youtube-om.

https://chrome.google.com/webstore/detail/open-in-private-mode/fcmoifjllifgjedihhcmbhjmfakcadcm/related

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 14:05 (El Torro).
6 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

evo i na twitteru objasnjen zaobilazak tog bloka. doslovno 1 sek posla

 

If you want to get past that:

1. Click on share

2. Click on embed

3. Enjoy the video as usual!!

 

 

https://x.com/shanjai_raj/status/1711252177883447507?s=20

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 16:31 (registracija).
 
2 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
smrad111 kaže...

Spomenuo je netko iznad uzmimanje pretplate preko Ukrajne za 2, 3 eura. Kako se to izvede?

 Evo upute koje sam ja slijedio, od kolege izith 

 

Evo i moje iskustvo od prije tjedan-dva... probao 5-6 VPN-ova, i u niti jednom nisam uspio preko Turske, Argentine ili Indije, YouTube svaki puta "skuži" da je riječ o VPN-u pa mi nudi britanske ili neke druge cijene. U nekim slučajevima sam probao i preko mobitela, došao do plaćanja, a onda je skužio da mi je lokacija u App Storeu kriva, pa me opet izbacio. Na kraju sam uspio ovako:

 

- instalirao Surfshark VPN na mobitel, jer mobilna verzija nudi 7 dana free triala

- odmah otkazao pretplatu, da mi ne naplati 60€ za godišnji paket

- instalirao Surfshark VPN na komp, ulogirao se istim podacima s mobilne aplikacije (dakle besplatno, u sklopu triala)

- za lokaciju odabrao Ukrajinu

- platio YT Premium Revolutom, kao zemlju vlasnika kartice ostavio Ukrajinu, prihvatilo metodu plaćanja

- još sam na besplatnih prvih mjesec dana, a uskoro očekujem prvu naplatu s Revoluta (99 UAH, što je oko 2,4 eura)

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 20:40 (Qui-Gon-Jinn).
2 godine
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

Ima li kakva antireklam aplikacija za Webos LG tv ? 

合氣道 Tražim novu žđevojku..ma, daaaleko biiilo.
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
Zaporožac kaže...

Ima li kakva antireklam aplikacija za Webos LG tv ? 

 Upiši adguardov dns u router pa vidi kako će se ponašati.

Možeš iste DNS servere upisati i u sam Tv uređaj.

 

Default servers
AdGuard DNS will block ads and trackers.
IPv4:
94.140.14.14
94.140.15.15
IPv6:
2a10:50c0::ad1:ff
2a10:50c0::ad2:ff

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.10.2023 21:37 (notloB).
15 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
Vjv radi preko revolut mastercarda. Slozio prije cca god dana i od onda drzi.
15 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

koji dan poslije: bilo je i za pretpostaviti kako će gugl ubrzo doskočiti "napretku pokreta otpora" (odn. sad se može izbjeći reklame unutar videozapisa ali ne i u rezultatima pretraživanja/"ponudama" na jutubetu no nadam se ne zadugo. valja biti u tijeku zbivanja i bit će ok. vive la résistance! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
Ajar kaže...

koji dan poslije: bilo je i za pretpostaviti kako će gugl ubrzo doskočiti "napretku pokreta otpora" (odn. sad se može izbjeći reklame unutar videozapisa ali ne i u rezultatima pretraživanja/"ponudama" na jutubetu no nadam se ne zadugo. valja biti u tijeku zbivanja i bit će ok. vive la résistance! 

 Da, savjet koji si mi dao više ne "fercera". Moram odgledati dio ili cijelu reklamu, kako koju. Svejedno, nadam se da će zajednica sjebati YT i njihove reklame.

dolazim odmah - Godot
9 mjeseci
online
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
Romano kaže...
cvaja997 kaže...
dd.inc kaže...
 Trošimo novce na kojekakve gluposti, a onda kmečati zbog 12€ mjesečno mi nema smisla.

 Imam plaću 1200 eura, završen veleučilišni smjer strojarstva. Na žalost sam siromašno smeće i intelektualno mi je domet to što radim. U suštini spadam u prosjek prosjeka. Još malo ću trpit i usput ukrast sve i jedno iskustvo svojih kolega, svih mogućih tehnologa i probat se izborit za mjesto na Zapadu. Pošto sam prosjek, neće baš ić, bit će bauštela, postavljanje raznih vodova, fizikalija. U suštini, 12 eura je gotovo 100 bivših kuna. 1200 neto kroz 176 sati mjesečno koje odradim iznosi 6.82 eura neto po satu. Nije previše loše, ali ono što sam vidio na tržnici, kilogram ljutih feferona 10 eura. Kilogram mrkve, 5 eura. Kilogram krumpira, 1.50 eura. Srećom dosta toga imam sam jer sam sa sela. Sad si pogledaj prosječnu plaću, koja je moja, medijalnu plaću, koja je niža, cijene ovdje i na Zapadu i reci mi da kmečim. Rađe doniram svaki mjesec te novce, što i činim, nego da plaćam YT. 

 

Ja imam 3500 € i vozim bus u Švedskoj i ne pada mi napamet plačati neki jebeni you tube. Oni trebaju nama platiti gledanje reklama ,a ne da mi plaćamo da nam ne iskaću reklame. Koja je to poremećena logika ,debili 

 je li ti ovo ozbiljno? jasno ti je da ti gledanje reklama omogućuje besplatno gledanje sadržaja na koji a) youtube plaća tantijeme ili b) isplaćuje autore kroz razne "rewards" programe. Sve to tebi omogućuje da gledaš tuđi autorski sadržaj potpuno besplatno. Koji dio ti nije jasan?

 

Da si autor sadržaja koji se vrti na youtubeu brzo bi promijenio svoje mišljenje i razmišljanje.

 

Youtube Music i Premium ima oko 90 milijuna pretplatnika, pa očito ima nešto dobro u toj njihovoj poremećenoj logici. 

15 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
učo kaže...

 Da, savjet koji si mi dao više ne "fercera". Moram odgledati dio ili cijelu reklamu, kako koju. Svejedno, nadam se da će zajednica sjebati YT i njihove reklame.

 zanimljivo, ako se u firefoxu ili operi normalno prijaviš u google račun (radi gmaila, primjerice, ali i povijesti pregledavanja jubitua), uz jednake adblock dodatke (ublock, adblock, script safe ... - uvezeno iz chrome-a!), sve se na jubituu gleda bez ikakva ometanja. čini se kako "problem" postoji samo u chrome-u. govorim o pc-u, jasno (ne znam za andru ida). ima smisla, jer je chrome gugletov a vatrena lija i sumrak bogova nisu. imam instalirano sve osim safarija (imao sam i to, jer je jedini uspio ispravno pokazati neke stranice - sad mi više nije potreban) i nije se problem prebaciti radi "mira u kući".  (baš me zanima koliko će ova "sloboda" trajati ...)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 15.10.2023 16:49 (Ajar).
5 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
Pa ima logike da cegoogleov Chrome bit najgori za reklame.

Godinama koristim Operu, s ukljucenim internim adblockerom i anti trackerom. Uz to imam ukljucen Ghostery i AdGuard, sve opcije aktivirane.

Sve radi savrseno, nikakvih problema na ni jednoj stranici. Godinama ista postava, godinama miran. Inace, ja sam tek prije 2 godine shvatio da postoje oglasina youtube, doslovno to nisam zna dok nisam poceo kod drugih ljudi nesto gledat. Kod ljudi kojima nisam ja instalirao windowse...

Live long and prosper.
13 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

Ja sam privremeno prešao na Brave zbog novog dizajna na Chrome-u. Izrazito je nepraktičan za korištenje na mom 15.6" laptopu. Onaj meni nekad je stao, sad više ne stane, pa ako želim doć do kraja menija, samo prelaskom strelice kreće sam sa scrollanjem, pa se događalo da sam kliknuo na nešto što nisam htio. Nadalje, tekst u samom sučelju Chromea je mutan.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

Revanced za sada radi bez greske. Updejtan prije cca mjesec dana.

 
3 0 hvala 0
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
millennial kaže...
Romano kaže...
cvaja997 kaže...
dd.inc kaže...
 Trošimo novce na kojekakve gluposti, a onda kmečati zbog 12€ mjesečno mi nema smisla.

 Imam plaću 1200 eura, završen veleučilišni smjer strojarstva. Na žalost sam siromašno smeće i intelektualno mi je domet to što radim. U suštini spadam u prosjek prosjeka. Još malo ću trpit i usput ukrast sve i jedno iskustvo svojih kolega, svih mogućih tehnologa i probat se izborit za mjesto na Zapadu. Pošto sam prosjek, neće baš ić, bit će bauštela, postavljanje raznih vodova, fizikalija. U suštini, 12 eura je gotovo 100 bivših kuna. 1200 neto kroz 176 sati mjesečno koje odradim iznosi 6.82 eura neto po satu. Nije previše loše, ali ono što sam vidio na tržnici, kilogram ljutih feferona 10 eura. Kilogram mrkve, 5 eura. Kilogram krumpira, 1.50 eura. Srećom dosta toga imam sam jer sam sa sela. Sad si pogledaj prosječnu plaću, koja je moja, medijalnu plaću, koja je niža, cijene ovdje i na Zapadu i reci mi da kmečim. Rađe doniram svaki mjesec te novce, što i činim, nego da plaćam YT. 

 

Ja imam 3500 € i vozim bus u Švedskoj i ne pada mi napamet plačati neki jebeni you tube. Oni trebaju nama platiti gledanje reklama ,a ne da mi plaćamo da nam ne iskaću reklame. Koja je to poremećena logika ,debili 

 je li ti ovo ozbiljno? jasno ti je da ti gledanje reklama omogućuje besplatno gledanje sadržaja na koji a) youtube plaća tantijeme ili b) isplaćuje autore kroz razne "rewards" programe. Sve to tebi omogućuje da gledaš tuđi autorski sadržaj potpuno besplatno. Koji dio ti nije jasan?

 

Da si autor sadržaja koji se vrti na youtubeu brzo bi promijenio svoje mišljenje i razmišljanje.

 

Youtube Music i Premium ima oko 90 milijuna pretplatnika, pa očito ima nešto dobro u toj njihovoj poremećenoj logici. 

 Sve stoji. Ali je preskup, ne može biti u Argentini 1.5 euro, u Ukrajini 2,5 a kod nas 10. Pa nismo 5 puta razvijeniji od njih.

10 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
Ma mogu nam ga pofafat.
Di ima reklama ima i ekipe koja ce ima hebat mamu.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
Qui-Gon-Jinn kaže...
millennial kaže...
Romano kaže...
cvaja997 kaže...
dd.inc kaže...
 Trošimo novce na kojekakve gluposti, a onda kmečati zbog 12€ mjesečno mi nema smisla.

 Imam plaću 1200 eura, završen veleučilišni smjer strojarstva. Na žalost sam siromašno smeće i intelektualno mi je domet to što radim. U suštini spadam u prosjek prosjeka. Još malo ću trpit i usput ukrast sve i jedno iskustvo svojih kolega, svih mogućih tehnologa i probat se izborit za mjesto na Zapadu. Pošto sam prosjek, neće baš ić, bit će bauštela, postavljanje raznih vodova, fizikalija. U suštini, 12 eura je gotovo 100 bivših kuna. 1200 neto kroz 176 sati mjesečno koje odradim iznosi 6.82 eura neto po satu. Nije previše loše, ali ono što sam vidio na tržnici, kilogram ljutih feferona 10 eura. Kilogram mrkve, 5 eura. Kilogram krumpira, 1.50 eura. Srećom dosta toga imam sam jer sam sa sela. Sad si pogledaj prosječnu plaću, koja je moja, medijalnu plaću, koja je niža, cijene ovdje i na Zapadu i reci mi da kmečim. Rađe doniram svaki mjesec te novce, što i činim, nego da plaćam YT. 

 

Ja imam 3500 € i vozim bus u Švedskoj i ne pada mi napamet plačati neki jebeni you tube. Oni trebaju nama platiti gledanje reklama ,a ne da mi plaćamo da nam ne iskaću reklame. Koja je to poremećena logika ,debili 

 je li ti ovo ozbiljno? jasno ti je da ti gledanje reklama omogućuje besplatno gledanje sadržaja na koji a) youtube plaća tantijeme ili b) isplaćuje autore kroz razne "rewards" programe. Sve to tebi omogućuje da gledaš tuđi autorski sadržaj potpuno besplatno. Koji dio ti nije jasan?

 

Da si autor sadržaja koji se vrti na youtubeu brzo bi promijenio svoje mišljenje i razmišljanje.

 

Youtube Music i Premium ima oko 90 milijuna pretplatnika, pa očito ima nešto dobro u toj njihovoj poremećenoj logici. 

 Sve stoji. Ali je preskup, ne može biti u Argentini 1.5 euro, u Ukrajini 2,5 a kod nas 10. Pa nismo 5 puta razvijeniji od njih.

 pa vidiš da može  ovako barem imamo osjećaj da smo 5 puta razvijeniji.

 

Argentina i Ukrajina kao i Turska su ekonomski trenutno iznimno nestabilne države, Argentina ima inflaciju preko 120% samo ove godine, a pezos se "raspada", Ukrajina je tamo gdje je radi rata, a inflacija u Turskoj je isto na oko 75%. Argentincima tih 1.5 eur nije isto što i nama jer njima vrijednost domaće valute toliko brzo devalvira da je ovo najniža cijena koja im je trenutno prihvatljiva. Trenutno je u Argentini prosječna plaća oko 80.000 pezosa, to je oko 220 EUR-a, što znači da im je pretplata na Netflix oko 0,7% prosječne plaće. Prosječna plaća u Hrvata je oko 1150 eura, a pretplata 10 Eura, što je oko 0,9% prosječne plaće.

 

Sad uračunaj da je naša inflacija oko 10 puta niža, pa ćeš vidjeti da je nama u biti pretplata povoljnija nego njima.

11 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

Najbolje bi bilo da naplačuju po minutama koliko sadržaja pogledamo. Recimo jedna minuta pol centa. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i

Ali ne možemo isto naplaćivati po minuti 4K, HD i SD sadržaj. Ni 60, 30 i 24 FPS.

5 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
Marko :D kaže...

Ali ne možemo isto naplaćivati po minuti 4K, HD i SD sadržaj. Ni 60, 30 i 24 FPS.

 Najbolje broj piksela puta fps pa dobijes koliko piksela u sekundi je koristeno....

6 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

nakon par dana sto mi yt nije dao da gledam videje ako imam adblock, sad opet mogu bez ikakvih problema

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

Rješenje za Youtube ako koristite uBlock Origin na Firefoxu (ako netko već nije napisao):

- Postavke (settings) od uBlock Origin, klik na "Report an issue" (ikona obačića / callout)

- Klik na "Load the most recent filter list" gumb

- Osvježi youtube stranicu

 

Uživaj u nesmetanom gledanju yt bez reklama!

 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i do

Evo večeras otvorim youtube na firefoxu, kad ono yt mi neda gledat sa uključenim ublock-om?

Šta je sljedeće, ima li neka alternativa?

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 21:28 (CPU).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i

Probaj otvoriti video u anonimnoj kartici. Ako funkcionira, obriši kolačiće za youtube.com i www.youtube.com, pa se prijavi ponovno.

 

YouTube uz pomoć kolačića bilježi u kolačiće jesi li imao uključen ad blocker.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2023 21:33 (Marko :D).
6 godina
offline
Re: YouTubeove mjere protiv adblockera stigle su i
CPU kaže...

Evo večeras otvorim youtube na firefoxu, kad ono yt mi neda gledat sa uključenim ublock-om?

Šta je sljedeće, ima li neka alternativa?

 Instaliraj uBlock origin ekstenziju i nemaš briga

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice