3D za dizajnere i ostale

poruka: 8
|
čitano: 2.444
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "3D za dizajnere i ostale".
12 godina
offline
3D za dizajnere i ostale

Ovo je extra..3D modeliranje bi postao fizčki rad :D

It's not how good you are, it's how good you want to be.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
3D za dizajnere i ostale

Ovo je super, nešto bolje nisam vidio. Treba patentirati ovo odmah.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
3D za dizajnere i ostale

Ovo izgleda daleko perspektivnije od Oculus Rifta... visoka rezolucija umjesto niske, lagane očale umjesto teških, bez optičkih izobličenja umjesto sa, vidljiv input device i okolina umjesto osljepljivanja... još da padne cijena...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D za dizajnere i ostale

kupili smo najmoderniju opremu!
3D monitore, 3D štampaće izradili prototipove i negative kalupa... samo JOŠ NAM NISU PLATILI

s'trolo sam te ko' odojka
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
3D za dizajnere i ostale

Meni se na prvu totalno dopalo ali je*emu... 8 sati dnevno mahati rukom po zraku... {#} Pa boli me nakon 3 sata igranja ruka, i to od držanja na stolu, a di još u zraku...

I possess a skill to google.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
3D za dizajnere i ostale

Stilus je žicom spojen za monitor - mislim da su trebali ići na bežično spajanje (Bluetooth, Zigbee ili nešto svoje).

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 19.12.2012 19:29 (hrx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
3D za dizajnere i ostale

Ja se kladim da ima mali lag (kao i sve na kompu, a pogotovo nesto sto se obradjuje u realtimeu) koji bi mene natjerao na povracanje (motion sickness). {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
3D za dizajnere i ostale

Hm... Meni osobno ovo izgleda kao gimic; tj. kao nešto što bi na prvu izgledalo cool, ali na kraju bi ispalo nepraktično i kontraproduktivno.... Iskreno, u svojih 15 godina bavljenja 3D-om, nisam baš nešto imao potrebu za tim da mi "objekt leti pred ekranom". Štos je u tome da je brže, jednostavnije i praktičnije  zarotirati objekt, nego se naginjat oko njega. A sama 3. dimenzija i dubina prostora koju ovaj sustav pruža, nisu nešto neophodno ili da je trenutni nedostatak toga ograničavajuć ili da bi prisutnost dubine i prostornosti višestruko ubrzalo ili pojednostavilo rad... Čak bi ga moglo i zakomplicirat, što je nakratko vidljivo i u ovom promo clipu, jer više ne upravljate sa dvije osi (miš), nego imate još dodatnu treću os na koju morate vodit računa, a sve to radite "u zraku", dok je miš ili olovka od tableta, na stolu i imate oslonac za dodatnu preciznost.
Ako moram izgubit preciznost i praktičnost, da bi dobio tu treću dimenziju, onda po meni to nije vrijedno novca i automatski prelazi iz kategorije "profesionalnog alata" u kategoriju "gimic"

 

Ali, ovo je za sad moje mišljenje utemeljeno na ovom videu, koji djeluje ko da je rađen za moju baku, a ne za ljude koji se bave 3D-om i koji su upoznati sa tim kak "izgleda 3D" i ne treba im video di "objekti lete" po zraku da bi shvatili koncept, nego im treba više tehnički i praktično orjentirana prezentacija... tako da se i ovo moje mišljenje možda promjeni jednom kad budem imao prilike isprobat uređaj (sl. je bilo i sa Connexion space navigatorom; mislio sam da je šit dok ga nisam isprobao; sad ne mogu bez njega)

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice