Android – piratski raj

poruka: 64
|
čitano: 16.554
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Android – piratski raj".
14 godina
neaktivan
offline
Android – piratski raj

Piratluk igri koje su jedan $ {#}. Jasno mi je za 50$, nema svatko te novce, ali da kradeš igru koja je gotovo besplatna je sramotni čin. 

Moj PC  
55 18 hvala 0
14 godina
offline
Android – piratski raj
Od negdje 2008. sve aplikacije na ajfonu sam platio. Nastavio istu politiku na androidu uz jednu iznimku. Aplikaciju za navigaciju na ajfonu sam kupio prvi dan kad je izasla po masnoj cijeni. Sad kad sam presao na android pisao sam developerima pitanje mogu li prebaciti licencu. Kazu, ne moze se, sorry. I otidjoh lijepo na ipmart...
Potpis!
Moj PC  
41 2 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android – piratski raj

Vjerujem da ima prirastva ali sigurno i samo traže opravdanje da ubace freemium model i onda naplate svaki upgrade u igri. 

15 godina
odjavljen
offline
Android – piratski raj

ima ih malo više koji daju za telefone par milja kuna a ne daju dollar za app... imam par kupljenih appova na wp8 i samo jednu na androidu a to je nova launcher... sve ostalo sam našao besplatno ali i imam jednu piratsku. navigon, jeb iga... 

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android – piratski raj
Anubis22 kaže...

Piratluk igri koje su jedan $ {#}. Jasno mi je za 50$, nema svatko te novce, ali da kradeš igru koja je gotovo besplatna je sramotni čin. 

mnogo puta kada smo se svađali na forumu vezano za piratstvo govorio sam da je u mentalitetu ljudi što se tiče softwarea ne platiti

mnogi su pljuvali po tome govoreći kako se radi o bahatom bogaćenju i da je stvar u cijeni. eto ga sad...

11 godina
neaktivan
offline
Android – piratski raj

Postoji nešto što se zove navika tržišta, odnosno "odgoj" korisnika. Pod odgoj mislim na usvojene navike i očekivanja koje korisnici imaju u određenim "ekosistemima". U pravilu kod "zatvorenih" proprietary sistema korisnici su "već više manje dobro" odgojeni u smislu da su naviknuti plaćati. Primjer Apple, IBM, Microsoft, ORACLE,  i sl. Kod otvorenih sistema (Linux-Android), nekako se očekuje da će sve biti i ostati besplatno. Zaboravite Vas nekoliko koji se bavite otvorenim sistemima i koji razumijete o čemu se radi, ovdje je igra velikih brojeva u pitanju. Jednostavno psihologija tržišta je drugačija. Uostalom zamislite da posadite vrt i da ga nitko ne čuva, i još reklamirate kao princip da svatko može brati kako i kada želi. Ne samo da bi pobrali sve nego bi i ono što je još ostalo izgazili nogama i upropastili. To se dešava kada nema gazde i to je u samoj prirodi stvari...

 

 
17 0 hvala 2
13 godina
offline
Re: Android – piratski raj
igy kaže...

mnogo puta kada smo se svađali na forumu vezano za piratstvo govorio sam da je u mentalitetu ljudi što se tiče softwarea ne platiti

mnogi su pljuvali po tome govoreći kako se radi o bahatom bogaćenju i da je stvar u cijeni. eto ga sad...

 

Ljudi kopiranje softvera ne dozivljavaju kao kradju. U tome je problem.

Software lako "ukrasti", a sanse da na*ebes su skoro nikakve. Za sve ostale kradje je puno veći rizik. Ljudi vole opravdanje traziti u cijeni software-a. Vecina aplikacija ima besplatnu alternativu. A sto se tice igara tu je izbor suzen. Ili ti je platit ili piratsko (ako mislis odigrati). Tu i tamo netko ima i original pa ti posudi...

I Ferrari je skup, pa se niko ne zali i ne kaze da ce ga iz principa ukrasti, jer smatra da je precjenjen... :)

 

15 godina
offline
Re: Android – piratski raj
Ezio kaže...
Od negdje 2008. sve aplikacije na ajfonu sam platio. Nastavio istu politiku na androidu uz jednu iznimku. Aplikaciju za navigaciju na ajfonu sam kupio prvi dan kad je izasla po masnoj cijeni. Sad kad sam presao na android pisao sam developerima pitanje mogu li prebaciti licencu. Kazu, ne moze se, sorry. I otidjoh lijepo na ipmart...

Točno, a i .apk su dostupni i bez rootanja, dok je kod iOS-a potreban JB što čini korisnike skeptičnim zbog garancije.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
12 godina
offline
Android – piratski raj

ja evo sve piratiziram, nikad u životu kupio neki software ni igru, dok nisam kupio prvi smartfon...onda sam nastavio piratizirati. :)

Sve dok jednom nisam naišao na besplatnu aplikaciju koja me oduševila, nije bila ograničena na nikakav način samo je u kutu pisalo "please donate" i donirao sam taj jedan dolar jer su ga stvarno zaslužili, a sada nastavljam piratizirati :)

Moj PC  
22 45 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Android – piratski raj

Hey papak, ti si takav leech, di ti to ne mogu rijecima opisati, i jos imas muda se hvaliti s time? Svaka cast. Nije ni cudo da si dobil 5 "thumbs down". Tebe treba u buksu. Btw, zbog tebi slicnih smo tu gdje jesmo, mazni, prevari, zmuljaj. Bravo!! 

AJ
12 godina
neaktivan
offline
Android – piratski raj
Nekad, do prije 5-6 godina, mi je bilo neshvatljivo da platim bilo šta za software. Apsolutno sam sve imao piratsko. Medjutim, danas ono što mi stvarno treba ja to i platim. Ne želim se za*ebavati sa raznoraznim crack-ovima. Treba biti fair igrač, treba samo razaznati kvalitetan software na playstore-u recimo i za jako male pare nagraditi nečiji trud.
 
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Android – piratski raj

Ako imam love kupim, ili ako aplikacija vrijedi, kupim, ili ako jako često koristim kupim/doniram.  Sve ovisi o stanju u mom novčaniku. Kada sam imao love, otišao sam na steam i kupio sve igre koje sam prije piratizirao jer... heh igrao sam ih i super su i osjećao sam da to moram napraviti. Smiješno je ne platiti recimo 350kn za paket od 10 igri, a na samo na wow sam potrošio na bonove preko 500Kn, a igru više niti ne mogu igrati osim da im dam još love. Tapatak sam kupio jer je aplikacija prebolesna, nekima sam izdonirao jer jednostavno vrijede, 10, 15 kuna... pa to potrošiš kad pogledaš neki dućan (u kafiće ne odlazim...). Navigon se ne može transferirati na drugi device, navigacije su općenito malo preskupe, ali to je posljedica propasti uređaja koji su služili samo za navigaciju i sad su ih iphone/android uređaji zamjenili a cijena paprena, no mijenja se koliko vidim.

Mentalitet je malo u banani ovdje. Piratiziraj windowse i adobe za privatno korištenje/učenje, ali kad se radi o poslu... nema šanse da će me klijent nagovorit da mu instaliram piratsku verziju na poslovni komp.

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Android – piratski raj

Aplikacije za Android su ipak cjenovno prihvatljive, i ne kužim zašto piratizirati?!

 

Primjer: Asphalt7, solidna vožnja, teška preko 1Gb košta svega 0.99USD. Ako se netko odluči piratizirati, prvo mora naći APK prilagođen SOC-u i rezoluciji, pa ručno prebacivati data u android/obb folder... sve u svemu, izgubiti sat vremena za uštedjeti 6kn?! Pa kad se pojavi nova verzija sa ispravljenim bugovima, onda opet sve iznova?! Ili ako uz telefon korisnik ima i tablet, pa opet tražiti verziju za tablete... a jedna licenca od 6kn pokriva sve uređaje sa istim Google računom!

 

Pa valjda ako netko ima smartphone od par tisuća kn može potrošiti 10-20kn mjesečno za aplikacije? Ili griješim?;-)

 
11 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Android – piratski raj
nex987 kaže...

ja evo sve piratiziram, nikad u životu kupio neki software ni igru, dok nisam kupio prvi smartfon...onda sam nastavio piratizirati. :)

Sve dok jednom nisam naišao na besplatnu aplikaciju koja me oduševila, nije bila ograničena na nikakav način samo je u kutu pisalo "please donate" i donirao sam taj jedan dolar jer su ga stvarno zaslužili, a sada nastavljam piratizirati :)

heh sad bi ti najradije naso ip adresu i prijavio ovo murji pa nek ti kucaju na vrata {#}

 

inace, nikad nisam piratizirao nista na mobu, imo sam jb na iphonu ali ne zbog pirata nego zbog neceg drugog. sve sam kupovo(vecinom igrice a ostalo sam pokuso nac free)

na kompu imam sve free programe, a igre koje igram uzmem orginal(prvo skinem a ako mi se svidi kupim, ako ne obrisem i bok)

13 godina
neaktivan
offline
Android – piratski raj

evo ja bih odmah dao za neke aplikacije,ali imam 14 godina i nemam karticu,a starci mi nedaju {#} nema mi druge nego {#}

battlelog:KICKASS_HR
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.6.2013 20:21 (kurt).
 
18 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android – piratski raj

Znam da je to jako zahtjevan posao, napraviti igru. A što je najbolje nisu uopće skupe s obzirom na trud koji je uložen u njih. 

 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Android – piratski raj
kurt kaže...

evo ja bih odmah dao za neke aplikacije,ali imam 14 godina i nemam karticu,a starci mi nedaju {#} nema mi druge nego {#}

 

ja sam svom necaku uzeo poklon bon/karticu u zagrebackoj banci i sa njom kupuje android appove.. moze se kad se hoce
14 godina
neaktivan
offline
Re: Android – piratski raj
kurt kaže...

evo ja bih odmah dao za neke aplikacije,ali imam 14 godina i nemam karticu,a starci mi nedaju {#} nema mi druge nego {#}

 

U PBZu možeš dobitti Visa Electron debitnu karticu i uplatit novce na bilo kojem šalteru. 

12 godina
protjeran
offline
Android – piratski raj

mislim da samo mi programeri shvacamo koliko je to truda, vremena, znanja..

 

Moj PC  
11 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Android – piratski raj

Za developere je najbolje da igru zaštite na onu foru kao Serious Sam ekipa.  Ako je igra piratska stvori se veliki,besmrtni škorpion koje vas prati cijelu cijelo vrijeme i svako malo ubije 

 

http://www.rockpapershotgun.com/2011/12/07/serious-sams-drm-is-a-giant-pink-scorpion/

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2013 0:00 (fade).
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Android – piratski raj

pa kad im je većina igara smeče još bi trebali platit igračima da ih igraju osim gamelofta i još par igara sa strane koje nešto vrijede da su si dali truda i vremena da je naprave

 
0 15 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Android – piratski raj
Anubis22 kaže...

Piratluk igri koje su jedan $ {#}. Jasno mi je za 50$, nema svatko te novce, ali da kradeš igru koja je gotovo besplatna je sramotni čin. 

kopiranje nije jednako kradi.

 

"Krađakazneno djelo krađe po članku 216. Kaznenog zakona čini onaj tko oduzme tuđu pokretnu i nepokretnu imovinu s ciljem da je protupravno prisvoji."

 

Kod software-a se dakle ne radi o kradi jer se prilikom kopiranja software ne oduzme njegovom autoru/vlasniku nego se napravi njegova kopija. ;)

11 godina
protjeran
offline
Re: Android – piratski raj
Ezio kaže...
Od negdje 2008. sve aplikacije na ajfonu sam platio. Nastavio istu politiku na androidu uz jednu iznimku. Aplikaciju za navigaciju na ajfonu sam kupio prvi dan kad je izasla po masnoj cijeni. Sad kad sam presao na android pisao sam developerima pitanje mogu li prebaciti licencu. Kazu, ne moze se, sorry. I otidjoh lijepo na ipmart...

 

Mene generalno nervira što imaju obične (za telefone) i HD (za tablete) verzije aplikacija. Takođe često developeri napuste razvoj v1.x i za v2.x verziju aplikacije traže da je ponovo kupiš. Mini Info na Androidu je primjer. Posjedujem i Android i iOS uređaje i stvarno mi je jadno kada nešto što košta 1-2$ ne platiš nego piratišeš.

 

PS:

Navigacije su stvarno smećarski skupe, ali kupio bih ja i taj famozni iGO ali ga nema na Google Play

15 godina
online
Re: Android – piratski raj
Quiem kaže...
kurt kaže...

evo ja bih odmah dao za neke aplikacije,ali imam 14 godina i nemam karticu,a starci mi nedaju {#} nema mi druge nego {#}

 

U PBZu možeš dobitti Visa Electron debitnu karticu i uplatit novce na bilo kojem šalteru. 

ne vjerujem da bi mu dali karticu sa 14 godina, mislim da se tek od 16 moze dobit. ali poklon kartice funkcioniraju sasvim uredu, odes i kazes na koji iznos ju oces i to je to.

12 godina
odjavljen
offline
Android – piratski raj

A kako komplicirate, stvarno. Tolika je stopa piratstva jer svi klinci imaju smartfone-e,a nemaju novaca da kupe aplikacije, dok im starci ne žele za to čuti. I normalno je onda da su rezultati takvi. Siguran sam da se gledaju statistički podaci kod ljudi koji rade, da bi brojke bile puno drugačije. Ja recimo nisam kupio niti jednu aplikaciju, ali isto tako nemam niti jednu piratsku jer nema potrebe. Sve što sam trebao našao sam sa besplatnom licencom.

 
6 1 hvala 0
12 godina
offline
Android – piratski raj

Piratstvo je promocija. Vjerujem da se neki osjecaju zakinuto jer se njihova aplikacija piratizira no cisto sumnjam da bi vise zaradjivali da piratizacija ne postoji.

Ovaj post nije pravdanje piratstva.

 
4 7 hvala 0
15 godina
offline
Android – piratski raj

Ja sam u početku korištenja smartphonea imao par nelegalno pribavljenih aplikacija. Dok nisam naletio na jednu koja mi je stvarno bila korisna i koju sam kupio, još dok se na našem marketu nije moglo.

Sad imam sve aplikacije koje se plaćaju uredno kupljene, uključujući i navigaciju od Mirea.

 

Međutim, prije nekih godinu dana proizvođač prve aplikacije koju sam kupio je izdao novu verziju pod vrlo sličnim nazivom firme (navodno su imali problema sa svojim accountom na play storeu) i imao kratko razdoblje u kojem sam je mogao nadograditi na novu verziju. U međuvremenu je stara verzija sa starim nazivom firme potpuno povučena sa play storea.

 

Nisam na to obraćao pažnju jer sam bio u isprobavanju različitih romova i naravno propustio aplikaciju nadograditi. Obratio sam se njihovoj podršci koja mi nije htjela nadograditi aplikaciju jer su navodno izgubili podatke o korisnicima stare verzije. Ali tražili su me račun od kupljene aplikacije koju bi mi refundirali, a da onda kupim novu verziju koju su u međuvremenu poskupili za 50%. Obratio sam se i play store podršci, ali oni mi se nikad nisu javili.

 

E onda sam lijepo odlučio tu aplikaciju skinuti "besplatno" jer ja sam ju platio, ne bu mene ni'ko *ebal!

 

And so you touch this limit, something happens and you suddenly can go a little bit further. With your mind power, your determination, your instinct, and the experience as well, you can fly very high.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2013 7:12 (redrum781).
 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Android – piratski raj
BlueMax kaže...

Piratstvo je promocija. Vjerujem da se neki osjecaju zakinuto jer se njihova aplikacija piratizira no cisto sumnjam da bi vise zaradjivali da piratizacija ne postoji.

Ovaj post nije pravdanje piratstva.

glupost

14 godina
neaktivan
offline
Re: Android – piratski raj
Makavelii kaže...
Anubis22 kaže...

Piratluk igri koje su jedan $ {#}. Jasno mi je za 50$, nema svatko te novce, ali da kradeš igru koja je gotovo besplatna je sramotni čin. 

kopiranje nije jednako kradi.

 

"Krađakazneno djelo krađe po članku 216. Kaznenog zakona čini onaj tko oduzme tuđu pokretnu i nepokretnu imovinu s ciljem da je protupravno prisvoji."

 

Kod software-a se dakle ne radi o kradi jer se prilikom kopiranja software ne oduzme njegovom autoru/vlasniku nego se napravi njegova kopija. ;)

Kao da se zakon ne može proširiti tako da uključuje i software. Kopiranje = krađa ako ti umnažaš software bez dopuštenja autora, a što bi to bilo nego protupravno prisvajanje. 

14 godina
offline
Re: Android – piratski raj
Anubis22 kaže...
Makavelii kaže...
Anubis22 kaže...

Piratluk igri koje su jedan $ {#}. Jasno mi je za 50$, nema svatko te novce, ali da kradeš igru koja je gotovo besplatna je sramotni čin. 

kopiranje nije jednako kradi.

 

"Krađakazneno djelo krađe po članku 216. Kaznenog zakona čini onaj tko oduzme tuđu pokretnu i nepokretnu imovinu s ciljem da je protupravno prisvoji."

 

Kod software-a se dakle ne radi o kradi jer se prilikom kopiranja software ne oduzme njegovom autoru/vlasniku nego se napravi njegova kopija. ;)

Kao da se zakon ne može proširiti tako da uključuje i software. Kopiranje = krađa ako ti umnažaš software bez dopuštenja autora, a što bi to bilo nego protupravno prisvajanje. 

 

ko da ne postoje zakoni za zastitu intelektualnog vlasnistva.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice