Apple jedini raste u Europi

poruka: 49
|
čitano: 7.029
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple jedini raste u Europi".
13 godina
offline
Apple jedini raste u Europi

iPrvi komentar {#}

Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple jedini raste u Europi

Kako se vijesti serviraju točno kako paše pojedinom segnetu... jer najvažniji dio vijesti je obično na samom kraju ili je napisan malim slovima.

Ova vijest je ogledni primjerak moje konstatacije jer kada se uzmu u obzir tableti razpored je vjerojatno obrnut.{#}

D.L
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
nalogodavac kaže...

Kako se vijesti serviraju točno kako paše pojedinom segnetu... jer najvažniji dio vijesti je obično na samom kraju ili je napisan malim slovima.

Ova vijest je ogledni primjerak moje konstatacije jer kada se uzmu u obzir tableti razpored je vjerojatno obrnut.{#}

pa tablet racunala su ukljucena u ovo istrazivanje, ne znam o cemu ti

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
15 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
nalogodavac kaže...

Kako se vijesti serviraju točno kako paše pojedinom segnetu... jer najvažniji dio vijesti je obično na samom kraju ili je napisan malim slovima.

Ova vijest je ogledni primjerak moje konstatacije jer kada se uzmu u obzir tableti razpored je vjerojatno obrnut.{#}

 

 

ajd ti uzmi jednu tabletu za smirenje ... u svemu vidiš samo zavjere ...

13 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...
nalogodavac kaže...

Kako se vijesti serviraju točno kako paše pojedinom segnetu... jer najvažniji dio vijesti je obično na samom kraju ili je napisan malim slovima.

Ova vijest je ogledni primjerak moje konstatacije jer kada se uzmu u obzir tableti razpored je vjerojatno obrnut.{#}

pa tablet racunala su ukljucena u ovo istrazivanje, ne znam o cemu ti

ako su uzmu tableti 

15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grzzi kaže...
grimyHR kaže...
nalogodavac kaže...

Kako se vijesti serviraju točno kako paše pojedinom segnetu... jer najvažniji dio vijesti je obično na samom kraju ili je napisan malim slovima.

Ova vijest je ogledni primjerak moje konstatacije jer kada se uzmu u obzir tableti razpored je vjerojatno obrnut.{#}

pa tablet racunala su ukljucena u ovo istrazivanje, ne znam o cemu ti

ako su uzmu tableti

  ajde nemoj biti glup, media tableti nemaju sta tu traziti, prava punokrvna tablet racunala su ubrojana, igracke hvala bogu nisu

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 11:29 (grimyHR).
13 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...
grzzi kaže...
grimyHR kaže...
nalogodavac kaže...

Kako se vijesti serviraju točno kako paše pojedinom segnetu... jer najvažniji dio vijesti je obično na samom kraju ili je napisan malim slovima.

Ova vijest je ogledni primjerak moje konstatacije jer kada se uzmu u obzir tableti razpored je vjerojatno obrnut.{#}

pa tablet racunala su ukljucena u ovo istrazivanje, ne znam o cemu ti

ako su uzmu tableti

  ajde nemoj biti glup, media tableti nemaju sta tu traziti, prava punokrvna tablet racunala su ubrojana, igracke hvala bogu nisu

lol, ( na punokrvna računala ... )

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...
grzzi kaže...

ako su uzmu tableti

  ajde nemoj biti glup, media tableti nemaju sta tu traziti, prava punokrvna tablet racunala su ubrojana, igracke hvala bogu nisu

Zanimljivo je vidjeti da netko poput Applea kojem su glavna domena postala konzumentska i tzv."zabavna elektronika"

grabi 7% na tržištu racunala  i time si osigurava prilicno dobro 5.mjesto. I to u vrijeme krize, a njihova racunala baš

slove kao skuplja i teže je za njih izdvojiti u uvijetima krize.

 

Ako se uzmu tableti (što bi bilo ok) onda su cak prvi i tim tržištem pocinju dominirati. Apple ja zapravo napravio napad s leđa

na PC industriju. Preko uspjeha s mobitelima je došao do tableta, a preko njih do PC tržišta i još uz to profurao ostalu liniju

svojih racunala. Vrlo pametno. Još kad se desi fuzija OS X-a i iOS-a (što napretkom komponenata u tabletima i razvitkom iOS-a

sigurno hoce) uopce nece biti pitanje spadaju li tableti u racunala.

Također segment osobnih racunala se osvježava svake 2-3 godine, a poslovni korisnici vole svoja racunala koristiti

dok ne odapnu (5-10 godina) cemu u prilog ide još visoka zastupljenost XP-a.

Ugl.Apple je na kraju završio na mnogo unosnijem podrucju nego konkurencija koju je izbacio.

 

Što se tice tableta kao racunala ja bi ih ubrojio u racunala. Zašto?

- Ako se netbookovi broje u racunala (otuda i nekadašnji visoki udjel Acera koji je baš stoga naglo splasnuo), koji su

sporiji od tableta i nude lošije iskustvo surfanja (koje je danas najvažnije) i pregledavanje dokumenata, zašto nebi i tableti?

- graficke sposobnosti u tabletima su cini mi se vece, ali sigurno funkcionalnije nego u intelovim integriranim rješenjima

- 1GB RAM-a danas ima vecina tableta što je kolicina kao i kod netbook-a

- kapacitet za skladištenje podataka varira 16-64GB a netbooka 120-250gb

- dimenzije ekrana su podjednake 10"

- mogucnost prikaza na projektore/monitore/ TV-e je jednaka putem HDMI-a, cak veca kod tableta

jer svi tableti mogu koristit HDMI prikljucak (bilo na samom uređaju, bilo adapterom), dok su mnogi netbook-ovi

zaostali na starijem VGA prikljucku koji je odavno trebao postat prošlost

- također kod iPad-a i dobrog dijela drugih tableta moguce je prikopcat USB ili citat kartice (kod iPada je jedino bed što je za to potreban adapter,

što opet ne znaci da nije moguce ako nekome treba)

- imaju web kamere i jedni i drugi ugl.

- imaju OS-ove sa stotine tisuca aplikacija i jedni i drugi

- upravljanje tableta je ugl.dodirom, a netbooka tipkovnicom, s time da i tableti mogu koristit tipkovnice po potrebi

I ono najvažnije -tableti generiraju mnogo veci profit od bilo kojeg netbooka, a zarada je ipak za svaku firmu jedna od najvažnijih stavki.

Dakle vec sada a pogotovo kroz koju godinu, možemo govoriti o tabletima kao racunalima..

"Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima." I.P.II
13 godina
offline
Apple jedini raste u Europi

draga jabuko koja jesi na nebesima... blah blah blah

Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Apple jedini raste u Europi

danas je hw postao poprilično nebitan, bitan je sw ... svaka igračka u pravim rukama može biti "punokrvno računalo" kako je to kolega gore stručno sročio. Jel iPad ili tablet na nekoj drugoj platformi punokrvan ili ne ovisi o aplikacijama, ne o hardwareu.

 

Ili koje bi bile potrebne hw specifikacije računala da bi ono bilo punokrvno?  Tableti tipa iPad će se vrlo vjerojatno za samo par godina od sad prodavati u većem broju nego klasična desktop/laptop računala , barem ako se još jednom pokaže da je apple platforma = pc platforma dvije do tri godine  u budućnosti. Mislim najviše po smjernicama, trendovima, konceptu, postotcima prodaje etc ( recimo apple je davno prije drugih prodavao više laptopa od desktopa i slično )

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
alen-c kaže...
bla,bla,bla, ja sam apple fanboy i ako apple kaze da se njihovi tableti broje zajedno sa pc tabletima, laptopima, desktopim, umpc-ima i sl. onda je to tako, jer ipad sigurno ima barem jednake mogucnosti kao svi oni, ako ne i vece...
 

  gle, ako ne mogu cak ni OS koji cu staviti na njega birati, ne spada u ovu kategoriju nikako, da ne pricam o nemogucnosti prosirivanja i slicno

apple drzi manje od 10% trzista GOTOVIH racunala i to je to, prestanite izvrtati cinjenice da bi povecali te brojke, jedina racunala koja apple proizvodi su   macbook air, macbook pro, imac, mac pro i mac mini

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže.. 

  gle, ako ne mogu cak ni OS koji cu staviti na njega birati, ne spada u ovu kategoriju nikako, da ne pricam o nemogucnosti prosirivanja i slicno

apple drzi manje od 10% trzista GOTOVIH racunala i to je to, prestanite izvrtati cinjenice da bi povecali te brojke, jedina racunala koja apple proizvodi su   macbook air, macbook pro, imac, mac pro i mac mini

 Ja sam samo izrazio cinjenice koje jesu i koje nisi pobio. Ono što se gleda u toj cijeloj igri je zastupljenost

u prodaji i profit jer to je jedino što svjetska ekonomija priznaje.

 

Nisi prije na Mac racunala mogao staviti ni jedan drugi OS pa se to svejedno zvalo racunalo.

Ako sam negdje fulao, izvoli me ispraviti, u protivnom ti je pametnije šutjeti.

Ne volim ovakvo šta na ovakav nacin izjavljivati, ali samo ti odgovaram u tvome tonu.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
alen-c kaže...
grimyHR kaže.. 

  gle, ako ne mogu cak ni OS koji cu staviti na njega birati, ne spada u ovu kategoriju nikako, da ne pricam o nemogucnosti prosirivanja i slicno

apple drzi manje od 10% trzista GOTOVIH racunala i to je to, prestanite izvrtati cinjenice da bi povecali te brojke, jedina racunala koja apple proizvodi su   macbook air, macbook pro, imac, mac pro i mac mini

  Ja sam samo izrazio cinjenice koje jesu i koje nisi pobio. Ono što se gleda u toj cijeloj igri je zastupljenost

u prodaji i profit jer to je jedino što svjetska ekonomija priznaje.

 

Nisi prije na Mac racunala mogao staviti ni jedan drugi OS pa se to svejedno zvalo racunalo.

Ako sam negdje fulao, izvoli me ispraviti, u protivnom ti je pametnije šutjeti.

Ne volim ovakvo šta na ovakav nacin izjavljivati, ali samo ti odgovaram u tvome tonu.

  alo covjece, mozi imati 100% trzista, svejedno ga to ne cini osobnim racunalom jer nije osobno ni po kojoj stavci osim vlasnistva, a racunalo je jednako koliko i abakus, jer moze racunati

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  alo covjece, mozi imati 100% trzista, svejedno ga to ne cini osobnim racunalom jer nije osobno ni po kojoj stavci osim vlasnistva, a racunalo je jednako koliko i abakus, jer moze racunati

Želiš reć da abakus nije računalo?

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
13 godina
offline
Apple jedini raste u Europi

je li računalo ili nije ovisi o tome tko o tome razgovara ... i kome kako odgovara. Kako profi analitičarima tako i nama tu koji se zahebavamo.

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
sirka666 kaže...
grimyHR kaže...

  alo covjece, mozi imati 100% trzista, svejedno ga to ne cini osobnim racunalom jer nije osobno ni po kojoj stavci osim vlasnistva, a racunalo je jednako koliko i abakus, jer moze racunati

Želiš reć da abakus nije računalo?

  pa kao i ipad, jer mozes racunati prek njega, ali to u IT svijetu ne znaci racunalo, a ovo je IT ONLY forum/portal

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  pa kao i ipad, jer mozes racunati prek njega, ali to u IT svijetu ne znaci racunalo, a ovo je IT ONLY forum/portal

Daj reci mi po čemu iPad nije računalo? Par smislenih argumenata.

Čak je i jači po specifikacijama od nekih netbookova na tržištu...

 

Ispravka, ne ipad već tablet.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 14:14 (sirka666).
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
sirka666 kaže...
grimyHR kaže...

  pa kao i ipad, jer mozes racunati prek njega, ali to u IT svijetu ne znaci racunalo, a ovo je IT ONLY forum/portal

Daj reci mi po čemu iPad nije računalo? Par smislenih argumenata.

Čak je i jači po specifikacijama od nekih netbookova na tržištu...

 

Ispravka, ne ipad već tablet.

  ovisi kako koji tablet, pc tableti jesu racunala gledano sa IT stajalista, ipad i razni androidi su pmp/mid uredaji, namjenjeni iskljucivo konzumaciji razne multimedie

ako je ipad racunalo, onda je to i svaki smartphone i nokia je onda najveci proizvodac racunala u zadnjih 10 godina...

a bome su to onda i igrace konzole, razni pmp uredaji, pda uredaji, noviji televizori itd, itd, itd

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  ovisi kako koji tablet, pc tableti jesu racunala gledano sa IT stajalista, ipad i razni androidi su pmp/mid uredaji, namjenjeni iskljucivo konzumaciji razne multimedie

ako je ipad racunalo, onda je to i svaki smartphone i nokia je onda najveci proizvodac racunala u zadnjih 10 godina...

a bome su to onda i igrace konzole, razni pmp uredaji, pda uredaji, noviji televizori itd, itd, itd

Pa tableti tipa iPad su bliže racunalima nego sve ovo ostalo nabrojeno, ali opet i ovo nabrojeno je u neku ruku racunalo.

Nokia je bila po toj logici jedan od proizvođaca racunala, ako cemo tako, a danas je tek na margini. Ipak dumy telefoni se baš

i nebi trebali uzet kao racunala, a znacajn dio Nokijine prodaje trenutno cine upravo oni.

 

Također jedino tableti za sad imaju izglednu šansu da postanu još biliži racunalima tj.da se u dogledno vrijeme kod svih pocnu shvacati kao racunala.

Dok mobiteli, PMP-i, PDA i slicno vec malo teže zbog dimenzija i manjih ekrana.

Televizori nisu iskljuceni i postoji naznaka da ce i u to tržište Apple uci u slijedecem krugu.

Konzole bi se vec i mogle shvatiti racunalima (PS3 je mogao vrtit Linux) pa bi mogli i njih ubrojiti ali one ionako ne cine toliko znacajnu brojku.

Nit ih netko baš i shvaca racunalom.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
14 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  ovisi kako koji tablet, pc tableti jesu racunala gledano sa IT stajalista, ipad i razni androidi su pmp/mid uredaji, namjenjeni iskljucivo konzumaciji razne multimedie

ako je ipad racunalo, onda je to i svaki smartphone i nokia je onda najveci proizvodac racunala u zadnjih 10 godina...

a bome su to onda i igrace konzole, razni pmp uredaji, pda uredaji, noviji televizori itd, itd, itd

Smartphone se slobodno može ubrojit u računala, ne vidim razloga zašto ne, čak se i u nekim istraživanjima i ubraja pod računala, osobito kod raspodjele operativnih sustava.

Ali to je nepotrebno, da ne kažem glupo, jer onda po tome se i računalo (PC) može ubrojit u mobitele, zbog skypea i raznih voipova.

 

Što se tiče konzola i ostalog, slobodno i to možeš ubrojit u računala, ali su to računala za posebnu namjenu, odnosno igre i slično. Ali oni nemaju mogućnost instalacije drugih aplikacija pa ne vidim baš da se sa njima može nešto radit osim igara.

 

S druge strane na tablete možeš slobodno usporedit sa laptopima. Isti su po svemu, osim po performansama.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  ovisi kako koji tablet, pc tableti jesu racunala gledano sa IT stajalista, ipad i razni androidi su pmp/mid uredaji, namjenjeni iskljucivo konzumaciji razne multimedie

ako je ipad racunalo, onda je to i svaki smartphone i nokia je onda najveci proizvodac racunala u zadnjih 10 godina...

a bome su to onda i igrace konzole, razni pmp uredaji, pda uredaji, noviji televizori itd, itd, itd

 

pages - word processor

keynote - prezentacije

numbers - spreadsheet

evernote - note taking and reminder

imovie - video edit

garage band - izrada glazbe

screens - vnc

photogene - photo edit

ielectribe - korg sinth

ac7-pro - mixing console

djay - dj turntables

 

ovo su samo neke koje su mi prve pale na pamet, a nikako se ne uklapaju u tvoj utvrdnju iznad ;)

 

13 godina
offline
Apple jedini raste u Europi

i po cijeni je računalo obzirom je skuplji od skoro svih netbookova i većine laptopa i desktopa ( u postotku prodaje ) ... hoćeš li na njemu konzumirati ili i stvarati sadržaj je tvoja stvar ... ja sam laptope koristio samo za konzumaciju sadržaja pa mi nije palo napamet da to zato nisu računala.

 
2 1 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
profa31 kaže...
grimyHR kaže...

  ovisi kako koji tablet, pc tableti jesu racunala gledano sa IT stajalista, ipad i razni androidi su pmp/mid uredaji, namjenjeni iskljucivo konzumaciji razne multimedie

ako je ipad racunalo, onda je to i svaki smartphone i nokia je onda najveci proizvodac racunala u zadnjih 10 godina...

a bome su to onda i igrace konzole, razni pmp uredaji, pda uredaji, noviji televizori itd, itd, itd

 

pages - word processor

keynote - prezentacije

numbers - spreadsheet

evernote - note taking and reminder

imovie - video edit

garage band - izrada glazbe

screens - vnc

photogene - photo edit

ielectribe - korg sinth

ac7-pro - mixing console

djay - dj turntables

 

ovo su samo neke koje su mi prve pale na pamet, a nikako se ne uklapaju u tvoj utvrdnju iznad ;)

 

  super nintendo:

mario paint-obrada grafike, kreiranje animaci i music maker...

super nintendo je znaci jednako racunalo kao i ipad

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže... 

  super nintendo:

mario paint-obrada grafike, kreiranje animaci i music maker...

super nintendo je znaci jednako racunalo kao i ipad

Pa mislim da je do korisnika što ce njemu predstavljat racunalo. Ako tebi to pretstavlja racunalo, zašto ne?

Netko tko održava servere i radi na superracunalima sigurno s podsmjehom gleda bilo koji desktop PC ili laptop.

Cini li to laptop manje racunalom?

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  super nintendo:

mario paint-obrada grafike, kreiranje animaci i music maker...

super nintendo je znaci jednako racunalo kao i ipad

 

E fuck. a taman si definirao da nešto što je samo za konzumaciju multimedije nije računalo, što znači da ovo što radi i durge stvari je? pa onda sam sebi uskačeš u usta?

 

stoga, ako je tvoja definicija točna, onda i super nintendo je računalo ;)

 

ajd ti još jednom definiraj što točno je računalo i zašto ipad nije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.8.2011 14:49 (profa31).
14 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  super nintendo:

mario paint-obrada grafike, kreiranje animaci i music maker...

super nintendo je znaci jednako racunalo kao i ipad

Ti si samo da primjer šta je računalo još mi nisi reka zašto tablet nije.

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
sirka666 kaže...
grimyHR kaže...

  super nintendo:

mario paint-obrada grafike, kreiranje animaci i music maker...

super nintendo je znaci jednako racunalo kao i ipad

Ti si samo da primjer šta je računalo još mi nisi reka zašto tablet nije.

  jer se razlikuje od onoga sto se danas smatra modernim PC-em...moderno racunalo mora imati: mogucnost instalacije softvera po izboru korisnika, bez umjetnog ogranicavanja, ukljucujuci OS i frameworke, prosirivost dodatnim i/ili jacim hardverom, OS mora imati window manager i punokrvni multitasking

eto par stvari sto moderno racunalo MORA imati, ima toga jos puno

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  jer se razlikuje od onoga sto se danas smatra modernim PC-em...moderno racunalo mora imati: mogucnost instalacije softvera po izboru korisnika, bez umjetnog ogranicavanja, ukljucujuci OS i frameworke, prosirivost dodatnim i/ili jacim hardverom, OS mora imati window manager i punokrvni multitasking

eto par stvari sto moderno racunalo MORA imati, ima toga jos puno

 

mogucnost instalacije softvera po izboru korisnika, bez umjetnog ogranicavanja - ima. bez ikakvog umjetnog ograničavanja

 

ukljucujuci OS i frameworke - nema, nemaju ni mac računala prije nego su prošla na intel, znači niti jedan mac prije 2006. nije računalo

 

prosirivost dodatnim i/ili jacim hardverom - većina aio i laptopa nemaju baš nešto izraženu tu mogućnost, osim dodavanja memorije. znači ni oni ne spadaju u računala. a android mobovi imaju proširenja preko kartice (dodatni storage) pa znači da su i oni računala?

 

OS mora imati window manager i punokrvni multitasking - serversko linux računalo koje nema instaliran nikakvi gui znači nije računalo?

 

eto time smo osim ipada izbacili stare macove, dobar dio laptopa, aio, netbooka, ubacili android mobitele (priznajem nategnuto), izbacili serverska računala.... korisno se družiti s tobom ;)

15 godina
protjeran
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
profa31 kaže...
grimyHR kaže...

  jer se razlikuje od onoga sto se danas smatra modernim PC-em...moderno racunalo mora imati: mogucnost instalacije softvera po izboru korisnika, bez umjetnog ogranicavanja, ukljucujuci OS i frameworke, prosirivost dodatnim i/ili jacim hardverom, OS mora imati window manager i punokrvni multitasking

eto par stvari sto moderno racunalo MORA imati, ima toga jos puno

 

mogucnost instalacije softvera po izboru korisnika, bez umjetnog ogranicavanja - ima. bez ikakvog umjetnog ograničavanja

 

ukljucujuci OS i frameworke - nema, nemaju ni mac računala prije nego su prošla na intel, znači niti jedan mac prije 2006. nije računalo

 

prosirivost dodatnim i/ili jacim hardverom - većina aio i laptopa nemaju baš nešto izraženu tu mogućnost, osim dodavanja memorije. znači ni oni ne spadaju u računala. a android mobovi imaju proširenja preko kartice (dodatni storage) pa znači da su i oni računala?

 

OS mora imati window manager i punokrvni multitasking - serversko linux računalo koje nema instaliran nikakvi gui znači nije računalo?

 

eto time smo osim ipada izbacili stare macove, dobar dio laptopa, aio, netbooka, ubacili android mobitele (priznajem nategnuto), izbacili serverska računala.... korisno se družiti s tobom ;)

  pod 1. nema, ne lazi, jer mogu dodavati dodatne repozitorije bez problema? naravno da ne

mac iz 2006. nije moderno racunalo

namaju bas nesto i nemaju uopce nije isto, mozes im mjenjati ram, proc, hard, a na nekima i vise, androidi mozda imaju mogucnost prosirenja karticama ali nemaju skoro nista drugo od nabrojanog tak da ne srackaj

serversko linux racunalo nema veze sa osobnim racunalima o kakvima je ovdje rijec i zamisli, na njega mozes staviti gui po izboru, znaci ima opciju, a da ne pricam o opciji izbora OS-a koje to racunalo ima

vadis stvari iz konteksta i seres bezveze

http://www.erepublik.com/en/referrer/GrimyHR
14 godina
offline
Re: Apple jedini raste u Europi
grimyHR kaže...

  pod 1. nema, ne lazi, jer mogu dodavati dodatne repozitorije bez problema? naravno da ne

mac iz 2006. nije moderno racunalo

LOL.

 

Power mac iz 2004 nije moderno računalo? Nego šta je? Mobitel?

U teoriji nema razlike između teorije i prakse ali u praksi ima.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice