Dvije jezgre su dovoljne?

poruka: 31
|
čitano: 4.118
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dvije jezgre su dovoljne?".
15 godina
offline
Dvije jezgre su dovoljne?

Nešto slično kažu i u Sonyu:

“We’re going to join quad-core when we feel that the performance matches the battery efficiency. Because right now we don’t feel that is there. What we are going to be doing in the second-half of the year is moving to the Cortex A15 architecture, which we feel outperforms the current quad-core architecture.

You’ll see in 2013, as we’re evaluating the quad-core performance where it makes sense, where you’re not suffering in quality and the performance truly is there, and there really is something that demanding applications need. That’s when we make the right move to quad-core.”

Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?

isto je s kompjuterima, intel s 2 jezgre je kao amd s 4

2 jezgre u mobitelima nisu ni zazivile kako treba (lg 2x 12/2010), a vec imamo 4

ako ovako nastave, do kraja godine cemo imat 6 ili 8

mijenjam stan od 20 kvadrata za dva manja
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?

S 2 jezgre mobitel troši više baterije nego mobitel s 4 jezgre. Jer da bi se ukljućila 2 jezgra na procesoru s 4 jezgre procesor mora raditi na preko 25%. Stime troši manje baterije od procesora s 2 jezgre.

Uštedis e baterija,

Arian RIčko
12 godina
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
apoteka kaže...

isto je s kompjuterima, intel s 2 jezgre je kao amd s 4

2 jezgre u mobitelima nisu ni zazivile kako treba (lg 2x 12/2010), a vec imamo 4

ako ovako nastave, do kraja godine cemo imat 6 ili 8

 

Samo me interesuje odakle ti ovaj podatak vezan za intel 2 -- amd 4...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 8:47 (s0urce).
12 godina
protjeran
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
s0urce kaže...
apoteka kaže...

isto je s kompjuterima, intel s 2 jezgre je kao amd s 4

2 jezgre u mobitelima nisu ni zazivile kako treba (lg 2x 12/2010), a vec imamo 4

ako ovako nastave, do kraja godine cemo imat 6 ili 8

 

Samo me interesuje odakle ti ovaj podatak vezan za intel 2 -- amd 4...

 ma to je placebo efekt - zanima me može li mi to dokazati u stvarnim aplikacijama - ne na papiru...

ako mi želite zahvaliti - kliknite HVALA
16 godina
neaktivan
offline
Dvije jezgre su dovoljne?

Dvije je jezgre su toliko dovoljne da je i sam Qualcomm već proizveo četverojezgreni SoC (MSM8960 3D Edition) za koji već postoje i prototipovi i ide u prodaju za par mjeseci... {#}

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
smirnoff kaže...
s0urce kaže...
apoteka kaže...

isto je s kompjuterima, intel s 2 jezgre je kao amd s 4

2 jezgre u mobitelima nisu ni zazivile kako treba (lg 2x 12/2010), a vec imamo 4

ako ovako nastave, do kraja godine cemo imat 6 ili 8

 

Samo me interesuje odakle ti ovaj podatak vezan za intel 2 -- amd 4...

 ma to je placebo efekt - zanima me može li mi to dokazati u stvarnim aplikacijama - ne na papiru...

nije to sad toliko bitno, ne zelim ulazit u takvu raspravu

samo mi se cini da su se prebrzo ostavili dual core-a

cini mi se da samo nastavljaju problem s fragmentacijom androida

mijenjam stan od 20 kvadrata za dva manja
15 godina
neaktivan
offline
Dvije jezgre su dovoljne?

Baš me zanima kako će se ovi novi dual core Exynosi mjeriti s ovim quad core:

 

http://phandroid.com/2011/09/29/samsung-introduces-new-1-5ghz-exynos-4212-dual-core-processor/

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dvije jezgre su dovoljne?

Sami sebe demantiraju... Ne trebaju al mi ćemo ih proizvoditi,mislim,fakat vam ne trebaju al će trebat kad naše siđu sa proizvodnih traka... Dotad ostanite na našim dvojezgrenim procesorima...Jer vam ne trebaju 4x jezgre...Još...Al će trebat...Za točno pol godine kad ih mih naštancamo... {#}

Ako sam ti imalo pomogao stisni HVALA. :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
DwightSchrute kaže...

Sami sebe demantiraju... Ne trebaju al mi ćemo ih proizvoditi,mislim,fakat vam ne trebaju al će trebat kad naše siđu sa proizvodnih traka... Dotad ostanite na našim dvojezgrenim procesorima...Jer vam ne trebaju 4x jezgre...Još...Al će trebat...Za točno pol godine kad ih mih naštancamo... {#}

Mislim da nisu sebe demantirali. Oni stoje pri tome da su dvojezgreni dovoljni, ali isto tako su i oni podložni trendu tako da će proizvodit i 4-jezgrene procesore da zadrže svoje mjesto na tržištu.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
77ari kaže...

S 2 jezgre mobitel troši više baterije nego mobitel s 4 jezgre. Jer da bi se ukljućila 2 jezgra na procesoru s 4 jezgre procesor mora raditi na preko 25%. Stime troši manje baterije od procesora s 2 jezgre.

Uštedis e baterija,

Jel ima netko neki dokaz da potvrdi ovu tezu, već se spominjala nekoliko puta, al nevjerujem.

 

Da je to istina, već bi radili 50 jezgrene procesore.

http://isvijet.com.hr
15 godina
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
Tegra 3 će završit isto kao i Tegra 2.

Tegru 3 dere dvojezgreni snapdragon, Tegru 2 dere gigahercni jednojezgreni snapdragon...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
neaktivan
offline
Dvije jezgre su dovoljne?
Kako ste naivni. Imat cemo i 8 jezgri jer je to jedini nacin da bi vas natjerali kupit nekaj novo. Software u tome pomaze. Zasto se 90% Androida nece moci dignut na ICS, a imaju dostatan hardware? Isto ce biti i sa Android 5. Isto najavljeno za Win8!
Koliko resursa trosi OS? 10%, 50%? Ako OS trosi za svoj rad previse resursa onda nije dobar jer na uredjaju ne vrtite OS vec program. Svi se pravdaju da ICS zahtjeva novi hardware. To znaci da nije dobar. Ja na svom single coru necu moci igrati neku suludu graficku igricu, ali ce mi radit 99% drugih programa. Sorry, ali na PCu za igranje novih igrica morate imati jaku graficku dok je proc u drugom planu.
Pogledajmo razvoj PCa u zadnjih 5 god i telefona. Pogledajmo prodaje istih. Ne mislite da smo Gregori? Vecina ljudi pljune 3000kn za telefon, ali kod PCa razmisljaju. Dal je normalno da za iste novce mozes kupit notebook sa dual corom, dvdom, diskom, 4gb rama i 15" ekranom? Koje su ono Appleove zarade na iPhonu?

Da se ponovo vratim na hardware. Dualcore na 1ghz radi kao single na 1.5ghz. Dapace kod telefona radi arhitekture brze ce radit single nego dual core (telefoni ne vrte hrpu procesa kao PC). Multi core procovi imaju smisla samo ako imate puno procesa i programe optimizirane za njih. 99.9% programa za telefone je singlethreded ili su tako pisani.
Sjecate se bauka zvanog COM? 99.9999% programa koristi STA mod gdje se Windowsi brinu o sinhronizaciji jer 99.99999999999% programera ne zna drugacije pisati programe. Ti isti sada imaju javu i c# i pisu programe za telefone. Eto, zato moramo imati multi coreove i silni ram da bi nam programi radili.
 
8 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Dvije jezgre su dovoljne?

Slažem se sa mnogim toga izrečenim dosada,al moj stav je da ako oni žele staviti x4 procesore a da su pritom performanse bolje a potrošnja energije ista ili manja meni je to sasvim normalno i prihvatljivo. Jer,ne zaboravimo ne kupuješ skupocjeni mobitel pa ga planiraš koristiti idućih mjesec-dva (barem ne većina) nego kupuješ nešto što će ti biti korisno i za dvije godine,a za dvije godine x4 jezgre će biti sasvim normalna situacija.. Šta sa dvije godine.već iduće godine... ZA telefoniranje i slanje sms ti ne treba x4 jezgreni procesor,al za streaming full HD filma na LCD mislim da sasvim dobro dođe...

Ako sam ti imalo pomogao stisni HVALA. :)
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Dvije jezgre su dovoljne?

snapdragon koristi 28nm, dok tegra 3 45nm. tako da bi snapdragon trebao biti štedljiviji.

i ne trebaju ti 4 jezgre da bi streamao na tv

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?

Šta to ljudi rade na telefonima da im treba toliko snage. Surafanje. email, gledanje videa, IM za to je dovoljno i 1Ghz. Frend stavio ICS na Desire i telefon se preporodio jer ima HW akceleraciju i sve leti.

15 godina
protjeran
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
Drazen kaže...
Da se ponovo vratim na hardware. Dualcore na 1ghz radi kao single na 1.5ghz. Dapace kod telefona radi arhitekture brze ce radit single nego dual core (telefoni ne vrte hrpu procesa kao PC). Multi core procovi imaju smisla samo ako imate puno procesa i programe optimizirane za njih. 99.9% programa za telefone je singlethreded ili su tako pisani.
Sjecate se bauka zvanog COM? 99.9999% programa koristi STA mod gdje se Windowsi brinu o sinhronizaciji jer 99.99999999999% programera ne zna drugacije pisati programe. Ti isti sada imaju javu i c# i pisu programe za telefone. Eto, zato moramo imati multi coreove i silni ram da bi nam programi radili.

Smijesan je takav pogled na stvar, c++ je cisti gubitak vremena i resursa u dansnje virjeme. C# u slucaju WP7 ili java u slucaju androida su idealna razvojna okruzenja koja developeru pruzaju fleksibilnost ali i lakocu rada... developer ne gubi vrijeme oko fundamentalnih gluposti i moze se fokusirati na rijesenje...

 

Takodjer, trenutni trend je pisanje APPsa u JavaScriptu... a c#, php, java,  se koriste na serveru iskljuvico zbog komunikaicje s bazom, server side provijere podataka/autentikaija i sl. Tebi se ni to ne svidja?

 

c++ je zvijer od jezika, ali treba ga koristiti samo i iskuljucivo kad je on zaista potreban kako bi se izbijegao KAOS :)

15 godina
neaktivan
offline
Dvije jezgre su dovoljne?

Ništa čudno uzevši u obzir da dvojezgreni PowerVR SGX543MP2 od Imagination Technologiesa već duže vrijeme ždere sve što mu se nađe na putu, pa tako i Nvidijinu Tegru. A da i ne spominjem četverojezgreni SGX543MP4 ili još bolje - tek nadolazeću seriju 6.  {#}

 

Imagination Technologies vodi ovu utrku već neko vrijeme i nema nikakvih naznaka da će se to promjeniti kroz ovu godinu.

 

Mala poduka za one koji tvrde da četiri jezgre troše manje od dvije: čipovi rađeni manjim proizvodnim procesom u pravilu troše manje energije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 17:42 (Random.).
 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Dvije jezgre su dovoljne?

apsolutno se slazem s njihovim stavom.

LoL NordicEU : Heineken01
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
Random. kaže...
Mala poduka za one koji tvrde da četiri jezgre troše manje od dvije: čipovi rađeni manjim proizvodnim procesom u pravilu troše manje energije.

 

To ja uvijek pisem ali si ljudi zabili u glavu lazi proizvodjaca.

 

Kod tehnologije izrade, tj famozni nm, imamo dvije komponente koje trose struju, staticka i dinamicka. Staticka je losa izolacija koja ima neki otpor kroz koji tece struja. Dinamicka dolazi radi konacnog vremena paljenja/gasenja tranzistora. Staticka komponenta ovisi o radnoj temperaturi i proizvodnom procesu. Razni Super-K procesi povecavaju otpor, a time i smanjuju potrosnju. Mislim da sam negdje vidio da je IBM napravio super izolatore i chipove sa gotovo nikakvom potrosnjom u 90 ili vise nm. U pravilu sto manje nm to je i manja potrosnja. Medjutim, kod chipova je kao i kod programiranja, ako ima puno resursa onda ih trosis. Drugim rijecima, proizvodjaci trpaju puno tranzistora i ne optimiziraju ih kako bi ustedjeli. Nemojte misliti da je danas proizvodnja chipova nesto super. Imas lego kockice i program koji ih preslaguje u tranzistore. Rezultat takvoga rada je puno krace vrijeme razvoja, ali i problemi koji se javljaju, npr bugovi. Jedna kockica kao cijelina radi ok, ali kada se sve stavi na chip pocme se blesirati. Kada malo pogledate liste bugova na mikrokontrolerima sve vam postaje jasno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
TranceMight kaže...
Drazen kaže...
Da se ponovo vratim na hardware. Dualcore na 1ghz radi kao single na 1.5ghz. Dapace kod telefona radi arhitekture brze ce radit single nego dual core (telefoni ne vrte hrpu procesa kao PC). Multi core procovi imaju smisla samo ako imate puno procesa i programe optimizirane za njih. 99.9% programa za telefone je singlethreded ili su tako pisani.
Sjecate se bauka zvanog COM? 99.9999% programa koristi STA mod gdje se Windowsi brinu o sinhronizaciji jer 99.99999999999% programera ne zna drugacije pisati programe. Ti isti sada imaju javu i c# i pisu programe za telefone. Eto, zato moramo imati multi coreove i silni ram da bi nam programi radili.

Smijesan je takav pogled na stvar, c++ je cisti gubitak vremena i resursa u dansnje virjeme. C# u slucaju WP7 ili java u slucaju androida su idealna razvojna okruzenja koja developeru pruzaju fleksibilnost ali i lakocu rada... developer ne gubi vrijeme oko fundamentalnih gluposti i moze se fokusirati na rijesenje...

c++ je zvijer od jezika, ali treba ga koristiti samo i iskuljucivo kad je on zaista potreban kako bi se izbijegao KAOS :)

 

Nazalost takvo je razmisljanje danas i svi vidimo rezultate. Za programera koji pise user aplikaciju ok je pisati u nekom "visokom" jeziku, ali OS se mora pisati u C/C++. Problem navedenih C# i Jave je u enormnom razbacivaju memorije. Programeri se oslanjaju na garbage collector da bu pobrisao memoriju, a za to vrijeme je memorija potrosena. Takodjer, oba jezika gotovo iskljucivo rade sa heapom na kome alokacija memorije uzima dosta vremena. Kada program potrosi svoj heap mora ici u OS trazit novi -> jako skupo.

 

Ajmo pogledati realno, koja je razlika C++ i C#? U osnovi su isto iako C++ ima puno puno vise mogucnosti. C# je "unaprijedjeni basic" i, tako ja mislim, napisan je da bi VB programeri presli na nesto drugo (sijetimo se da je dolaskom C# MS izbacio VB iz paketa). Ljude su privukli na C# lakocom uporabe jezika, perfektnim libovima i designer okolinom koju namjerno nisu napravili za C++ (npr resource editor). Danas je MS gotovo zaboravio C++ jer vecinom supporta C# (SQLServer OLEDB driveri).

 

No, da se vratim na svoju tezu. Sve se to radi namjerno da bi kupovali nove uredjaje. 1GHz proc sa 256mb rama nece biti u stanju vrtiti OS koji sam po sebi zdere ram ko blesav, a kamoli user aplikaciju koja je takodjer gladna. Kad dobijete napadaje od sporoce kupit cete novi uredjaj. Uz sve to, za prijenosne uredjaje NEMA promjene OSa vec promjena uredjaja. Na to sve jos dodajte da su uredjaji dizajnirani da krepaju nakon dvije-tri godine.

 

15 godina
protjeran
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
Drazen kaže...

Nazalost takvo je razmisljanje danas i svi vidimo rezultate. Za programera koji pise user aplikaciju ok je pisati u nekom "visokom" jeziku, ali OS se mora pisati u C/C++. Problem navedenih C# i Jave je u enormnom razbacivaju memorije. Programeri se oslanjaju na garbage collector da bu pobrisao memoriju, a za to vrijeme je memorija potrosena. Takodjer, oba jezika gotovo iskljucivo rade sa heapom na kome alokacija memorije uzima dosta vremena. Kada program potrosi svoj heap mora ici u OS trazit novi -> jako skupo.

 

Ajmo pogledati realno, koja je razlika C++ i C#? U osnovi su isto iako C++ ima puno puno vise mogucnosti. C# je "unaprijedjeni basic" i, tako ja mislim, napisan je da bi VB programeri presli na nesto drugo (sijetimo se da je dolaskom C# MS izbacio VB iz paketa). Ljude su privukli na C# lakocom uporabe jezika, perfektnim libovima i designer okolinom koju namjerno nisu napravili za C++ (npr resource editor). Danas je MS gotovo zaboravio C++ jer vecinom supporta C# (SQLServer OLEDB driveri).

 

No, da se vratim na svoju tezu. Sve se to radi namjerno da bi kupovali nove uredjaje. 1GHz proc sa 256mb rama nece biti u stanju vrtiti OS koji sam po sebi zdere ram ko blesav, a kamoli user aplikaciju koja je takodjer gladna. Kad dobijete napadaje od sporoce kupit cete novi uredjaj. Uz sve to, za prijenosne uredjaje NEMA promjene OSa vec promjena uredjaja. Na to sve jos dodajte da su uredjaji dizajnirani da krepaju nakon dvije-tri godine.

 

 

Gle sve to stoji i meni je to jasno... ali uzmi u obzir da je vecina aplikcija po svojoj pirodi vrlo nezahtijevna a resursi su u danasnje vrijeme vrlo jeftini: memorija, procesor, grafika. vecina zahtijevnih aplikacija se svodi na par zahtijevnih radnji a ostatak je vise manje irelevantno.

 

FB app za Android na primjer nije nikakva zahtijevna aplikaicja i to sto sporo radi ne znaci da je java tu usko grlo... vec losa arhitektura, netko se malo zeznuo:P WP7 imaju silverlight UI, ne ? a vidimo da se vrti jako fluidno... isto visi jezik, a efikasan... ICS takodjer vrlo fluidno vrti te animacije/transparencije...

 

Neznam od kuda ti ideja da je MS zaboravio na c++ i VB :) VB postoji i dalje u samom visual studiu, kao i c++(managed i unmanaged). To sto je vecina poduzeca krenula prepisivati VB kod u c# a i dosta toga sto je nekad obavljao c++ polako krenulo u c# govori da je to dovoljno efikasan jezik za resurse kojima danas raspolazemo... overhead IMHO je zanemariv uzevsi u obzir kolko se brze i jednostavnije razvija...

sta je taj oledb?! :P :) salim se! :)))))

 

c++ je za specificne radnje, narocito unmanaged i to niti zelim opovrgnuti niti mu umanjiti vaznost koju taj jezik ima danas i koju ce imati u buducnosti :)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2012 22:49 (TranceMight).
16 godina
neaktivan
offline
Dvije jezgre su dovoljne?

Ne bunim se ja sto se male aplikacije pisu na taj nacin, ali mi uzasno ide na jetra moj Android tablet koji je koma spor (1GHz i 512m ram), a o rusenju, npr Opera, da ne govorim. Lako za Operu, ali kako mi se je popunio rom, jer pametni Android 2.3 ne zna aplikacije snimati na SD karticu, sve je koma. Podizanje keyboarda traje, tipkanje je koma (slicno starim Ericssonima) itd.

Ni WP7 nije puno bolji jer ima problema sa ucitavanjem vecih stranica. Npr Bugov forum ak ima vise od 20 postova se ne ucita kak spada (ucita jedno njih 10 i ostalo prazno).

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
Drazen kaže...

Ne bunim se ja sto se male aplikacije pisu na taj nacin, ali mi uzasno ide na jetra moj Android tablet koji je koma spor (1GHz i 512m ram), a o rusenju, npr Opera, da ne govorim. Lako za Operu, ali kako mi se je popunio rom, jer pametni Android 2.3 ne zna aplikacije snimati na SD karticu, sve je koma. Podizanje keyboarda traje, tipkanje je koma (slicno starim Ericssonima) itd.

Ni WP7 nije puno bolji jer ima problema sa ucitavanjem vecih stranica. Npr Bugov forum ak ima vise od 20 postova se ne ucita kak spada (ucita jedno njih 10 i ostalo prazno).

Hm, pa i nije ICS toliko zahtjevan. Evo gore ti je covjek napisao da mu je frend stavio ICS na Desire, a Desire i nije bas toliko novi mobitel (izasao je 2010. ako se ne varam), ima 576 MB RAM-a, 512 MB ROM-a i 1 GHz Snapdragona.

 

Dakle, ocito da nije problem u OS-u kao takvome. Android je temeljen na Linux kernelu. Linux kernel je pisan u cistom C-u. Kao i sve time critical komponente Androida. Problem je kao sto i sam kazes, u proizvodacima. Jos uvijek cekam ICS OTA update za Galaxy Tab iako je najavljen jos za pocetak godine. A jos malo i u drugom smo kvartalu godine... Kaze Samsung da neki telefoni/tableti niti nece dobiti update zato jer su preslabi (zbog Touchwiza). Vau, jako zgodno. Pa dajte onda ICS sa stock UI-jem, jel bas mora biti Touchwiz gore? Upravo to "bake-inanje" vlastitog UI-a u Android uvelike otezava izbacivanje updatea za telefone, a kao sto vidimo u nekim slucajevima i totalno odbacuje update za neke "slabe" modele.

 

Google bi s te strane trebao malo postroziti kriterije, a ostali proizvodaci malo olabaviti s tim i odje*bati, jer kako izgleda na kraju cu i ja rucno pregaziti taj Honeycomb sa Sladolednim Sendvicem.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
1domagoj1 kaže...
Drazen kaže...

Ne bunim se ja sto se male aplikacije pisu na taj nacin, ali mi uzasno ide na jetra moj Android tablet koji je koma spor (1GHz i 512m ram), a o rusenju, npr Opera, da ne govorim. Lako za Operu, ali kako mi se je popunio rom, jer pametni Android 2.3 ne zna aplikacije snimati na SD karticu, sve je koma. Podizanje keyboarda traje, tipkanje je koma (slicno starim Ericssonima) itd.

Ni WP7 nije puno bolji jer ima problema sa ucitavanjem vecih stranica. Npr Bugov forum ak ima vise od 20 postova se ne ucita kak spada (ucita jedno njih 10 i ostalo prazno).

Hm, pa i nije ICS toliko zahtjevan. Evo gore ti je covjek napisao da mu je frend stavio ICS na Desire, a Desire i nije bas toliko novi mobitel (izasao je 2010. ako se ne varam), ima 576 MB RAM-a, 512 MB ROM-a i 1 GHz Snapdragona.

 

Dakle, ocito da nije problem u OS-u kao takvome. Android je temeljen na Linux kernelu. Linux kernel je pisan u cistom C-u. Kao i sve time critical komponente Androida. Problem je kao sto i sam kazes, u proizvodacima. Jos uvijek cekam ICS OTA update za Galaxy Tab iako je najavljen jos za pocetak godine. A jos malo i u drugom smo kvartalu godine... Kaze Samsung da neki telefoni/tableti niti nece dobiti update zato jer su preslabi (zbog Touchwiza). Vau, jako zgodno. Pa dajte onda ICS sa stock UI-jem, jel bas mora biti Touchwiz gore? Upravo to "bake-inanje" vlastitog UI-a u Android uvelike otezava izbacivanje updatea za telefone, a kao sto vidimo u nekim slucajevima i totalno odbacuje update za neke "slabe" modele.

 

Google bi s te strane trebao malo postroziti kriterije, a ostali proizvodaci malo olabaviti s tim i odje*bati, jer kako izgleda na kraju cu i ja rucno pregaziti taj Honeycomb sa Sladolednim Sendvicem.

To ne bi onda bio Samsungov telefon već Googleov. :P

Šalu na stranu, kako bi se prosječan korisnik snašao na stock ICS-u? Meni kao "power" useru neke stvari su falile/fale a kamoli neće laiku.

 

Strašno je kako generalna javnost touchwiz povezuje isključivo s launcherom i bojom ikonica. :rolleyes:

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
Dkc kaže...

To ne bi onda bio Samsungov telefon već Googleov. :P

Šalu na stranu, kako bi se prosječan korisnik snašao na stock ICS-u? Meni kao "power" useru neke stvari su falile/fale a kamoli neće laiku.

 

Strašno je kako generalna javnost touchwiz povezuje isključivo s launcherom i bojom ikonica. :rolleyes:

Kako ne bi? Pa nije toliko los, pogotovo ne ovaj novi ICS-ov. No malo si krivo shvatio post. Mozda i nije toliko jasno iz njega. Generalni problem je to "pecenje" custom UI-a unutar OS-a sto iziskuje onda prilicne promjene i dulje vrijeme isporuke novog OS-a. To je jedna stvar. Druga stvar, proizvodaci bi trebali ponuditi tko hoce update sa custom UI-jem, tko nece. Ono, open source je, sloboda izbora...

 

Nije da valjda i mene trpas pod tu generalnu javnost :shocked:

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 21:48 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
1domagoj1 kaže...
Dkc kaže...

To ne bi onda bio Samsungov telefon već Googleov. :P

Šalu na stranu, kako bi se prosječan korisnik snašao na stock ICS-u? Meni kao "power" useru neke stvari su falile/fale a kamoli neće laiku.

 

Strašno je kako generalna javnost touchwiz povezuje isključivo s launcherom i bojom ikonica. :rolleyes:

Kako ne bi? Pa nije toliko los, pogotovo ne ovaj novi ICS-ov. No malo si krivo shvatio post. Mozda i nije toliko jasno iz njega. Generalni problem je to "pecenje" custom UI-a unutar OS-a sto iziskuje onda prilicne promjene i dulje vrijeme isporuke novog OS-a. To je jedna stvar. Druga stvar, proizvodaci bi trebali ponuditi tko hoce update sa custom UI-jem, tko nece. Ono, open source je, sloboda izbora...

 

Nije da valjda i mene trpas pod tu generalnu javnost :shocked:

Naravno da ne trpam. :P

 

Kompletni UI se promjeni u pola dana. Toliko i Samsungu treba da oboja svoj ROM. Zapravo to je čisto mjenjanje boja slikica u photoshopu za koje ne treba nikakvo znanje iz programiranja. To shvaćam ako netko ne želi, ali o ovom dalje nema diskusije.

 

Vrijeme se troši na stavljanje drivera za hardver(ril, kamera, hw akceleracija, wifi, tv-out ...), pa onda ide implementacija tw frameworka. Taj tw framework zatim služi kao podloga samsungovim aplikacijama. Pazi, tu ne govorim o njihovom bloatware-u nego o njihovoj aplikaciji za kameru, imeniku, dialeru, fm radio. Te aplikacije su uglavnom unaprjeđene Googleove. Recimo stock ICS dialer nema smart dial. (lol)

 

Postoji još masu razloga zašto čisti Googleov ICS ROM ne može raditi na nekom Samsungu. (uvijek spominjem Samsung jer ga imam, ali isto vrijedi i za HTC-ove i ostalu ekipu) Evo nabrojat ću ti neke:

Googleovi Nexusi nemaju vanjske sd-kartice pa tako nema ni u vanilla ICS-u nikakvog supporta za isto.

Googleovi Nexusi nemaju TV-Out, pa opet ne bih to mogao koristiti.

Tu je i FM radio, oni 3G video pozivi ...

 

Ovo ti sve govorim iz osobnog iskustva jer sam trenutno na vanilla ICS-u. Nitko to ne shvaća dok se ne navikne na tvornički ROM i sve njegove blagodati pa se onda prebaci na npr. vanilla ICS. Samsungovi Gingerbread ROM-ovi su prilično loši i sporiji od vanilla Googleovih ali opet imaju puno više funkcija.

 

Možda bi Google trebao ranije dati proizvođačima finalnu verziju OS-a da skrati taj vremenski razmak ali onda bi njihovi Nexusi izgubili na ekskluzivi.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
Dkc kaže...
1) Googleovi Nexusi nemaju vanjske sd-kartice pa tako nema ni u vanilla ICS-u nikakvog supporta za isto.
Možda bi Google trebao ranije dati proizvođačima finalnu verziju OS-a da skrati taj vremenski razmak ali onda bi njihovi Nexusi izgubili na ekskluzivi.

1) Hm.

2) To sam isto negdje jednom rekao, a netko je isto dodao za ovo da bi tada izgubili "ekskluzivu" sto je imho Googleova greska jer furaju open source ovo ono, a onda tako nesto naprave, a to opet sve ide na ruku proizvodacima koji opet ne pridonose tom "open sourceu" pak sa svojim potezima. Sve je to, ah, zbljh.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.3.2012 23:01 (1domagoj1).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
1domagoj1 kaže...
Dkc kaže...
1) Googleovi Nexusi nemaju vanjske sd-kartice pa tako nema ni u vanilla ICS-u nikakvog supporta za isto.
Možda bi Google trebao ranije dati proizvođačima finalnu verziju OS-a da skrati taj vremenski razmak ali onda bi njihovi Nexusi izgubili na ekskluzivi.

1) Hm.

2) To sam isto negdje jednom rekao, a netko je isto dodao za ovo da bi tada izgubili "ekskluzivu" sto je imho Googleova greska jer furaju open source ovo ono, a onda tako nesto naprave, a to opet sve ide na ruku proizvodacima koji opet ne pridonose tom "open sourceu" pak sa svojim potezima. Sve je to, ah, zbljh.

Nisi skužio za prvo, možda moja greška jer sam koristio tehnički izraz. Mislio sam na podršku za microSD slot unutar telefona odnosno poznatije kao proširiva memorija.

 

Često povučem paralele i usporedbe s Windowsima odnosno stolnim računalima. Pogledaj kako je problem različitih proizvođača hardvera "odlično" rješen na PC-ima. Jednostavno instaliraš drivere za svoj hardver i to je to. Ali malo smo skrenuli s teme. :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 0:07 (Dkc).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dvije jezgre su dovoljne?
Dkc kaže...

Nisi skužio za prvo, možda moja greška jer sam koristio tehnički izraz. Mislio sam na podršku za microSD slot unutar telefona odnosno poznatije kao proširiva memorija.

 

Često povučem paralele i usporedbe s Windowsima odnosno stolnim računalima. Pogledaj kako je problem različitih proizvođača hardvera "odlično" rješen na PC-ima. Jednostavno instaliraš drivere za svoj hardver i to je to. Ali malo smo skrenuli s teme. :)

Hm, pa to i kaze: "It isn't physically possible to support UMS on devices that don't have a dedicated partition for storage (like a removable SD card, or a separate partition like Nexus S.)" - znaci to se odnosi i na kartice koje uguras u mobitel i na posebnu internu particiju.

 

Ah cuj, ovo je sad krenulo u tom smjeru u kojem ide i tesko da ce se ista promijeniti u skorijoj buducnosti...

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice