Je li email pregazilo vrijeme?

poruka: 65
|
čitano: 11.591
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li email pregazilo vrijeme?".
15 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Još uvijek ne mogu zamislt dan na poslu bez hrpe emailova. {#}

Moj PC  
21 0 hvala 0
9 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Email definitivno nije pregazilo vrijeme, sigurno neće još podosta godina. Pa kako pobogu, netko može na kraju dana jednostavno pobrisati preostale nepročitane mailove? I k tome još poslovne ???

Ta osoba ili ima ozbiljnih psihičkih poteškoća (stres), ili obavlja posao koji nije za njega, ili je jednostavno neorganiziran. A ukoliko opravdano ne stigne, možda je vrijeme da zaposli pomoćnika.

 

Najgora od gore navedenih opcija je pobrisati mailove. Pa ja, kad bih to napravio, riskiram da firmi učinim štetu u milijunima kuna...

 

Može se reći da je fax pregazilo vrijeme, ali email nikako. Onaj tko si uredno posloži pretince, filtere i ostalo, tj. ako si uredno organiziraš email client, tada je email izvrsno sredstvo za rad, i nikakav whatsup (ili nedajbože "fejsbuk mesendžer" ga ne može zamjeniti. (da ne nabrajam primjere poput digitalnog potpisivanja...)

 

Pa dobro kako je pobogu facebook messenger došao u kontekst izumiranja emailova???

 

I recite mi jednu firmu (ne mora biti ni ozbiljna) koja za službeni mail koristi gmail (pa makar i samo client)

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 12:01 (ZdravacVZ).
 
38 11 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
ZdravacVZ kaže...

Email definitivno nije pregazilo vrijeme, sigurno neće još podosta godina. Pa kako pobogu, netko može na kraju dana jednostavno pobrisati preostale nepročitane mailove? I k tome još poslovne ???

Ta osoba ili ima ozbiljnih psihičkih poteškoća (stres), ili obavlja posao koji nije za njega, ili je jednostavno neorganiziran. A ukoliko opravdano ne stigne, možda je vrijeme da zaposli pomoćnika.

 

Najgora od gore navedenih opcija je pobrisati mailove. Pa ja, kad bih to napravio, riskiram da firmi učinim štetu u milijunima kuna...

 

Može se reći da je fax pregazilo vrijeme, ali email nikako. Onaj tko si uredno posloži pretince, filtere i ostalo, tj. ako si uredno organiziraš email client, tada je email izvrsno sredstvo za rad, i nikakav whatsup (ili nedajbože "fejsbuk mesendžer" ga ne može zamjeniti. (da ne nabrajam primjere poput digitalnog potpisivanja...)

 

Pa dobro kako je pobogu facebook messenger došao u kontekst izumiranja emailova???

 

I recite mi jednu firmu (ne mora biti ni ozbiljna) koja za službeni mail koristi gmail (pa makar i samo client)

 

HIJOOOOJ ! ! ! !

Iskreno ne znam zašto toliko TD čovjek je dobro rekao. Nedopustivo je da osoba na nekakvoj poziciji odlučivanja u nekoj firmi (ili ustanovi) na kraju dana pobriše 20 mailova ne pročitavši uopće o čemu se radi. Prvo što je neodgovorno (i na kraju krajeva duboko bezobrazno) prema osobama s kojima bi trebao surađivati, drugo što je neodgovorno prema osobi za koju radiš. 

 

Selektirat smeće je vrlo jednostavno. 80% selektira odmah spam filter, a ostalih 20 selektiraš nakon prve rečenice. Osoba/pozicija koja dobiva toliko mailova očito zahtjeva nekakvog pomoćnika, a s druge strane ako si neka pozicija/radno mjesto može dopustiti luksuz da samo obriše nešto bez da je provjerio uopće o čemu se radi, onda očito za takvo mjesto nema uopće potrebe. 

16 godina
moderator
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Gmail je iznimno popularan kao rješenje za poslovnu komunikaciju, ali pri tome se koristi komercijalna verzija, koja između ostalog omogućava upotrebu vlastite domene tako da ti i ne vidiš na prvi pogled da ti se netko javlja preko - Gmaila. Naravno, to je poslovni servis koji se plaća.
...
11 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Ovakve vijesti bi uskoro moglo pregazit vrijeme kad ih nitko ne bude htio čitati ...

 

https://www.youtube.com/watch?v=R7ZHLppS5_w
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 10:37 (lGRACINA).
Moj PC  
16 2 hvala 4
14 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Upravo to. Na Podnarevoj kolumni nisam znao što pomisliti kad sam pročitao tu rečenicu. Ili se radi o retaju kojeg su nekako stavili u Silicijsku dolinu pa jadno bolesno čeljade obriše mailove ili se jednostavno radi o laži.

 

Mislim, jeli gasite računalo na shut down ili ga udrete s nogom? Auto ne parkirate nego ga vozite dok ga ne zaustavi zid?

 

Najbolesnija rečenica pročitana u zadnjih 10 godina. ... izbriše na kraju dana ne pročitane mailove - no f comment.

xfire: GStyle|KIKI3000
 
22 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Da, sigurno lik obriše po mailova a da ni ne pogleda što je u njima. Ovakve fore ne prolaze ni u osnovnoj školi. Ili lik dobiva samo subscriptione i spam pa briše ili mu jadni indie developeri šalju mailove da im recenzira igru. {#}

 

 
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?
Koje glupo pitanje. E mail ce zastarit kad interneta vise ne bude.
nista mi se neda
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?

S obzirom da sam trenutno u situciji gdje rješavamo gore navedeni problem (overload mailova) i da sam i sam u situaciji gdje jednostavno na kraju dana bez pol pardona obrišem sve nepročitane mailova (čak štoviše, imam postavljana neka pravila koja brišu mail i prije nego mi slete u inbox), čisto me zanima kako bi gore ekipa uspijela u nekom 8-9 satnom radnom vremenu, od toga sigurno 5-6 sati pada na poslove tekućih projekata, 1 sat ti otpada na pauzu i svo minglanje po uredu, uspjela obraditi negdje 400-500 mailova?

Lako se čuditi ko pura dreku kad 50 mailova primiš po danu - hajdmo sagledati priču kada ih 50 primiš po satu. Trebale bi biti 2-3 osobe zaposlene samo da odgovaraju na mail svakoj osobi koja po prirodi pozicije ima takvu navalu mailova.

 

Koliko god to klasičnom "balkanus vulgaris" menadžeru bilo nezamislivo, socijalne mreže mogu i te kako donijeti produktivnosti, da uopće ne govorimo o nekim prednostim koja mail uopće nema (primjerice transparentnost prema novim članovima ili blokiranje osoba koje više nisu u interesnoj sferi). Isto tako i spomenuti IM-ovi. Doduše nisam baš siguran što FB Messanger može, ali Skype, a pogotovo Lync, tu može u nekim slučajevim mail dotući, a da se niti ne oznoji (i usputno smanjiti i navalu mailova u inbox).

 

Tako da ono, ako netko od gornjih stručnjaka ima ideja kako handlati veću navalu mailova (veća navala = troznamenkasta znamenka nepročitanih u inboxu) i da sve njih pročitaš i odgovoriš, a da efikasnost u poslu ne pada, pretvorio sam se u uho. 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
online
Je li email pregazilo vrijeme?

Za brzu komunikaciju koja ne zahtjeva slanje dokumenata ili nekakvu sluzbenu formu su servisi poput facebook Messengera daleko prakticnije rjesenje.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

TD znači da se ljudi ne slažu, pa se ne treba zbog toga uzbuđivati, već shvatiti da jednostavno nismo svi isti.

 

No, isto tako, oni koji su izrazili da se ne slažu s mojim mišljenjem gore, i svrstavaju sebe u WEST COAST menađere (namjerno tako pisano) za razliku od nas "balkanaca", trebali bi onda shvatiti da različiti poslovi zahtijevaju različite kanale komunikacije!

 

...ali facebook messenger nije u nijednoj opciji (osim privatno, ali u tome slučaju nije niti konkurencija emailu, pa ga niti ne treba spominjati ovdje)

 

Slažem se za komercijalni gmail i ta opaska stoji. No, i dalje stojim iza izjave o problemima ljudi, koji si ne znaju (ili ne mogu) posložiti radno vrijeme od 8 sati, pa bilo to, u ovome slučaju, uzrokovano prevelikim brojem emailova.

 

PS

Diže mi se kosa na glavi tko sve danas sebe naziva managerom!

 

Bilo kako bilo, mail će, uz dodatne kanale komunikacije, još duuuugo biti prisutan!

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 11:33 (ZdravacVZ).
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Miro kaže...
Gmail je iznimno popularan kao rješenje za poslovnu komunikaciju, ali pri tome se koristi komercijalna verzija, koja između ostalog omogućava upotrebu vlastite domene tako da ti i ne vidiš na prvi pogled da ti se netko javlja preko - Gmaila. Naravno, to je poslovni servis koji se plaća.

Nije ni 'obični' Gmail odnosno konkurencija (Outlook, tj bivši Hotmail) nimalo loš. Barem su konstantni za razliku od sjećam se (baš u Bugu čitao) ISP provajdera u Hrvatskoj koji promjeniše email domenu naprvieš gro problema tako se sjećam, mislim baš tvoje Miro izjave kao "šta sada sa silnim reklama" koje sadrže stare email domene. Naravno ne može (niti ima potrebe) da svatka firma ili ustanova ima email server kao primjerice Bug pa da mu se email završava s @bug.hr.

 

Bukva kaže...

S obzirom da sam trenutno u situciji gdje rješavamo gore navedeni problem (overload mailova) * * *

 

Tako da ono, ako netko od gornjih stručnjaka ima ideja kako handlati veću navalu mailova (veća navala = troznamenkasta znamenka nepročitanih u inboxu) i da sve njih pročitaš i odgovoriš, a da efikasnost u poslu ne pada, pretvorio sam se u uho. 

Ja samo želim reći da na oba free email računa (Gmail i Outlook) ne dobijam dnevno 1-2 Spam emaila. Ovaj Outlookov čija mi se domena završava sa .live.com sam ostavljao gdje god sam mogao i znao, bez ustručavanja.

Ali ono što me zanima, od koga ti to dobijaš toike emailove da na njih moraš odgovoriti?

 

SupremeCommander kaže...

Za brzu komunikaciju koja ne zahtjeva slanje dokumenata ili nekakvu sluzbenu formu su servisi poput facebook Messengera daleko prakticnije rjesenje.

 

Slažem se, praktično jeste, ali se nikako ne mogu otrgnuti dojmu da je Facebook jednostavno postao na lošem glasu.

Ali ne znam uopće čemu ta tolika frka oko tog Facebook Messengera (ja iskreno nisam to nikada u životu vidio), pa da se FB linkovati sa Skypom, Outloookom i sličnim servisima. Od kada sam linkovao FB s Skypom uopće više i ne idem na njihovu web stranicu, čak mi u Skypu za reda veličine 100 puta više vijesti izbaci nego na samoj stranici + za razliku od samog FB-ovog Chata kroz browser nemam ono zloglasno 'seen'.

 

Inače Miro, odličan komentar dana.

9 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Miro kaže...
Gmail je iznimno popularan kao rješenje za poslovnu komunikaciju, ali pri tome se koristi komercijalna verzija, koja između ostalog omogućava upotrebu vlastite domene tako da ti i ne vidiš na prvi pogled da ti se netko javlja preko - Gmaila. Naravno, to je poslovni servis koji se plaća.

 

Ovo je točno u potpunosti, i u prethodnom postu sam se s time složio, ali u slučaju koji si ti naveo (komercijalni gmail), gmail nikako nije "marketingški izvještavač", što je naveo autor članka!

12 godina
protjeran
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

1/3 mojih frendova niti nema mail, toliko o tome...{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Pobrisati email je identicno kao bacit pismo u smece ili ne odgovorit na poziv. Ako netko dobija 400 mailova dnevno i nije ih u stanju obradit onda znaci da nesto nije dobro organizirano u njegovom poslu. Medjutim, brisanje (bacanje, ne javljanje) su iznimno bezobrazni i neodgovorni.

Cisto me zanima da mi odgovore oni koji brisu mailove, sto ako sutra nastane problem jer ste pobrisali vazan mail?

 

Ja imam nekoliko mail adresa i mail nam je na Googlu koji ima fantastican spam filter (doslovce prodje par spamova u tjedan dana) i sve funkcionira. U prosjeku mi dnevo dodje 50 mailova koje u roku od 5 min isfiltriram i onda odgovaram na ostale. Spam pogledam jedanput dnevno ili jedan put u par dana tako da procitam tko salje i subject. 5 min posla.

Znaci, da mi dolazi 400 mailova dnevno trebalo bi mi 60 min za filtriranje (znaci citanje vecine) i onda je odgovaranje drugi dio posla. Kao sef lako mogu mailove forwardat odgovornima koji ih MORAJU izvrsit!

 
9 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

nemam facebook račun, ne koristim instant messaging. poslovni gmail s vlastitom domenom što kaže Miro, da. Isto kao i Exchange, uvijek i odsvakud dostupan, još od tamo 2006. Preko 10 GB emailova pretražim u sekundi, pogotovo s googleovim ključnim riječima itd. filtri su tu radi prioriteta. nikad, niti jedan mail nisam obrisao. onaj tko briše ne pročitane mailove, naravno da ne smatra te mailove relevantnim, vjerojatno reklame iz peveca ili slično. sve u svemu, mislim da se preuveličava da bi se dobilo na važnosti priče. 

 

ako ne stigneš pročitati email, kako ćeš stići pročitati IM poruku. broj slova i poruka je isti, nema veze sa tehnologijom kojom je poslan. 

 

ovo potenciraju interesne skupine da razbiju monopol popularnih e-mail providera. za poslovnjake nema veze, za klince na vrijeme navučeni na fc messenger umjesto e-maila neprocjenjivo. 

Life is too short to remove USB safely
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Uspoređivat email s fcb messengerom, i to na bug portalu? pa što je ovo, 24sata??? vi ste skrenuli u redakciji totalno...

 

facebook je igračka za klince do 18 godina, da ima svojih prednosti pri reklamiranju proizvoda i usluga, definitivno ima... ali to nije model poslovne komunikacije niti će ikad biti. svašta...

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 12:55 (lllnuclearlll).
Moj PC  
5 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Kojom se logikom osoba vodi kad zaključi da zadnjih 30% ili xx% nije bitno?

Zašto onda ne obrisati radije prvih xx% ili onih u sredini?

Rješenje je odraditi dan dva tri ili pet prekovremeno i sve adrese s kojih dolazi spam i bezkorisni mailovi blokirati.

Nakon toga neće biti 300 ili 500 mailova nego 100-300. Ako je i to puno ponoviti proces.

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
nicky.sl kaže...
Koje glupo pitanje. E mail ce zastarit kad interneta vise ne bude.

Pa da. Bilo je zanimljivije pisati o tome zašto neki ljudi i dalje zovu na mobitel pored svih ovih oblika komunikacije.


Na TED je bilo jedno lijepo predavanje o ovome, kako sa jednostavnim pozivom na mobitel zaobilazimo prostor a kako sa jednom porukom zaobilazimo vrijeme (znači umjesto komunikaciju u stvarno vremenu, komuniciramo kad nam to odgovara). I naravno umjesto ovog plemenitijeg pristupa svemu tome, i da se uzdignemo na višu razinu komuniciranja, čak sa najosnovnijim funkcijama mobitela, da ne spominjemo viber, whatsapp, skype, mail itd. mi imamo rednecke koji zovu za svaki k...

 

Da ne bi mislili da ovo samo meni smeta, recimo firma iz SAD-a koja je napravila WHM/cPanel software za hosting, koji predstavlja najsigurnije, najnaprednije (i najskuplje, godišnja licenca za dedicirani server je 2500kn) riješnje za hosting - imaju možda najbolji support na svijetu. Support je ticket sistem i nakon što se stavi ticket već 1 ili 2 predstavnika gledaju ticket i u 10 min dobiješ odgovor.

1 telefonski poziv = 360kn.

Nuff said.

 

I ja isto moram podnosti taj harass ali meni mobitel nije za primanje poziva već za logiranje poziva. I onda popodne, dok sam na šetnjici sa ženom i dicom, pogledam log i uzvratim pozive. Iznimka su brojevi koji nisu registrirani u mobitelu.

xfire: GStyle|KIKI3000
15 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

u izvješću PU internetske stoji da da je vrijeme prolazilo dopuštenom brzinom od 60 min/sat no nije navrijeme uočilo e-mail kako pokušava prijeći cestu na neobilježenom mjestu. e-mail je zadobio samo lakše kontuzije i neće podnijeti krivičnu prijavu protiv vremena. slučaj se smatra zatvorenim i sve ostalo su medijska napuhavanja i trolanje {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
SupremeCommander kaže...

Za brzu komunikaciju koja ne zahtjeva slanje dokumenata ili nekakvu sluzbenu formu su servisi poput facebook Messengera daleko prakticnije rjesenje.

Messenger i WhatsApp zahtijevaju jednu privatnu informaciju koju ne bih dao svakom suradniku ili kolegi. Postoje poslovi koji zahtijevaju dijeljenje broja mobitela ili Facebook profila, postoje oni kojima bi takva informacija zagorčala život.

 

Da li jednom viskorangiranom zaposleniku treba da ga zove neki anonimus sa ceste raspitujući se o proizvodu kojeg firma proizvodi?

Ili da mu spama FB profil?

 

Zato služi email račun, ili dva računa. Harrasanje po mojim pravilima. Ne vidi se dali sam ga pročitao, ne vidi se da li sam ga obrisao.

 

Stjepanj kaže...

1/3 mojih frendova niti nema mail, toliko o tome...{#}

Ako ti frendovi imaju 15 godina koliko mislim da ti imaš, onda je to razumljivo. Čak i da si odrasliji i da su ti frendovi radinici u tvornici ili automehaničari, također je razumljivo.

Tom logikom, većna mojih poznanika isto nema email jer su većinom radnici.

 

Ali to je kao da kažeš da većina tvojih frendova nema server ili workstation. To ne implicira da je workstation pregazilo vrijeme, nego to da tvoji frendovi nemaju koristi od njega.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
12 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Jedno pitanje relativno vezano uz temu.

 

Posto je T-mobile promijenio domenu maila da li je moguce onemoguciti dolaske mailova koji su upuceni na staru domenu? Konkretno, na st.t-com. mi dolazi 99,9% spama.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Miro kaže...
Gmail je iznimno popularan kao rješenje za poslovnu komunikaciju, ali pri tome se koristi komercijalna verzija, koja između ostalog omogućava upotrebu vlastite domene tako da ti i ne vidiš na prvi pogled da ti se netko javlja preko - Gmaila. Naravno, to je poslovni servis koji se plaća.

 

Ne plaća se, barem ne do prije godinu dana kad smo držali backup na gmailu. Plaća se eventualni dodatni prostor i to ne puno (za oko 2.5 mil. mejlova cca. 25 USD mjesečno čini mi se). Točan cjenik dodatnog prostora ima na gmailu

 

Sad smo na outlook-u, preglednije i ugodnije.

 

.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.12.2014 13:34 (maximilian).
15 godina
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
maximilian kaže...
Miro kaže...
Gmail je iznimno popularan kao rješenje za poslovnu komunikaciju, ali pri tome se koristi komercijalna verzija, koja između ostalog omogućava upotrebu vlastite domene tako da ti i ne vidiš na prvi pogled da ti se netko javlja preko - Gmaila. Naravno, to je poslovni servis koji se plaća.

 

Ne plaća se, barem ne do prije godinu dana kad smo držali backup na gmailu. Plaća se eventualni dodatni prostor i to ne puno (za oko 2.5 mil. mejlova cca. 25 USD mjesečno čini mi se). Točan cjenik dodatnog prostora ima na gmailu

 

Sad smo na outlook-u, preglednije i ugodnije.

 

.

Placa se ako uzmes mail@tvojadomena.hr, recimo maximilian@maximiliancompany.hr .

Po useru je 5$ mjesecno ili 50$ ako platis citavu godinu.

 

Linux, Arch Linux. Dvorak keyboard layout.
10 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

https://asana.com/ moze biti umjesto mailova unutar tvrtke

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Dnevno dobivam 300-tinjak emailova, i doslovno niti jedan ne smije ostati nepročitan, ne samo nepročitan već na njega moram odgovoriti barem da sam ga primio na znanje, moram i dati ponudu, pružiti informaciju, riješiti poteškoću itd, itd..

Koristim Skype isključivo kao sredstvo za bržu komunikaciju i okvirno dogovaranje poslova ali se završna korespodencija OBAVEZNO završava putem emaila. Ne zato jer moram, već zato što preko maila za sve postoji pisani trag na serveru (exchange).

Wapp ili Viber u poslovnoj komunikaciji zaobilazim, a ako netko i poželi komunicirati preko njih ljubazno ga uputim da mi se obrati putem maila.

Ne gledam na Gmail kao ''neozbiljan'' servis, implementiran je u Androide kao bazični servis i ljudima je lako ga koristiti, ali smatram da bi svaka ozbiljnija firma morala imato neku svoju ''službenu'' mail adresu (npr xyz/ili ime/@xyz.hr).

Pismenost ne zahtjeva fizički napor! Č, ć, -ije, -je, dž i đ nisu olovni utezi!
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Je li email pregazilo vrijeme?

Ja ih jednostavno čitam po prioritetima, tako da su mi inboxi odavno na tri znamenke i to me više uopće ne uzbuđuje. 

 

Nego, funkcionalno, po čemu se mail razlikuje od IMS-a? Osim po starijoj tehnologiji. Baš ničemu bitnome.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
CrnaBitanga kaže...

Ne gledam na Gmail kao ''neozbiljan'' servis, implementiran je u Androide kao bazični servis i ljudima je lako ga koristiti, ali smatram da bi svaka ozbiljnija firma morala imato neku svoju ''službenu'' mail adresu (npr xyz/ili ime/@xyz.hr).

Zašto? Što to tebi znači? Koja je svrha toga?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Ante kaže...
maximilian kaže...
Miro kaže...
Gmail je iznimno popularan kao rješenje za poslovnu komunikaciju, ali pri tome se koristi komercijalna verzija, koja između ostalog omogućava upotrebu vlastite domene tako da ti i ne vidiš na prvi pogled da ti se netko javlja preko - Gmaila. Naravno, to je poslovni servis koji se plaća.

 

Ne plaća se, barem ne do prije godinu dana kad smo držali backup na gmailu. Plaća se eventualni dodatni prostor i to ne puno (za oko 2.5 mil. mejlova cca. 25 USD mjesečno čini mi se). Točan cjenik dodatnog prostora ima na gmailu

 

Sad smo na outlook-u, preglednije i ugodnije.

 

.

Placa se ako uzmes mail@tvojadomena.hr, recimo maximilian@maximiliancompany.hr .

Po useru je 5$ mjesecno ili 50$ ako platis citavu godinu.

 

 

Kao Apps da, kao običan alias je free i to može svatko postavit, naravno nakon potvrde originalne domene.

 

Mi smo to koristili u firmi desetak godina samo kao backup jer je tada jedino gmail bio upotrebljiv i to je bila jedina usluga osim tražilice od Googla koju smo upotrebljavali

16 godina
neaktivan
offline
Re: Je li email pregazilo vrijeme?
Bukva kaže...

S obzirom da sam trenutno u situciji gdje rješavamo gore navedeni problem (overload mailova) i da sam i sam u situaciji gdje jednostavno na kraju dana bez pol pardona obrišem sve nepročitane mailova (čak štoviše, imam postavljana neka pravila koja brišu mail i prije nego mi slete u inbox), čisto me zanima kako bi gore ekipa uspijela u nekom 8-9 satnom radnom vremenu, od toga sigurno 5-6 sati pada na poslove tekućih projekata, 1 sat ti otpada na pauzu i svo minglanje po uredu, uspjela obraditi negdje 400-500 mailova?

Lako se čuditi ko pura dreku kad 50 mailova primiš po danu - hajdmo sagledati priču kada ih 50 primiš po satu. Trebale bi biti 2-3 osobe zaposlene samo da odgovaraju na mail svakoj osobi koja po prirodi pozicije ima takvu navalu mailova.

 

Koliko god to klasičnom "balkanus vulgaris" menadžeru bilo nezamislivo, socijalne mreže mogu i te kako donijeti produktivnosti, da uopće ne govorimo o nekim prednostim koja mail uopće nema (primjerice transparentnost prema novim članovima ili blokiranje osoba koje više nisu u interesnoj sferi). Isto tako i spomenuti IM-ovi. Doduše nisam baš siguran što FB Messanger može, ali Skype, a pogotovo Lync, tu može u nekim slučajevim mail dotući, a da se niti ne oznoji (i usputno smanjiti i navalu mailova u inbox).

 

Tako da ono, ako netko od gornjih stručnjaka ima ideja kako handlati veću navalu mailova (veća navala = troznamenkasta znamenka nepročitanih u inboxu) i da sve njih pročitaš i odgovoriš, a da efikasnost u poslu ne pada, pretvorio sam se u uho. 

Ili nešto ozbiljno nije u redu s radnim mjestom i obujmom posla koji ti radiš ili se taj mail koristi kao sredstvo demagogije. Odnosno, ili bi taj posao trebao raditi još netko s tobom ili prije tebe. Ili je neka osoba iznad tebe (ili ti) dala taj mail u javnost bez stvarne želje i namjere da on bude stvarno upotrebljavan. Tako da mi smrdi na neku našu vladinu ustanovi ili službu gdje imaš mail samo da bi oni mogli reći da mail postoji bez da je u startu bilo namjere uopće mailove doživljavat ozbiljno. Ekvivalent toga bi bila i neka reklamno/"želimo vaše mišljenje" adresa neke veće firme koja postoji isto čisto samo iz razloga da se stvori privid brige o kupcima. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice