Facebook uveo "hashtagove"

poruka: 18
|
čitano: 3.994
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Facebook uveo "hashtagove"".
16 godina
offline
Facebook uveo "hashtagove"

Mislim da su to uveli iz samilosti prema budalama koje su i do sad stavljale hash tagove po facebooku.

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Moj PC  
68 0 hvala 0
15 godina
offline
Facebook uveo "hashtagove"

#swag #yolo {#}

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
38 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook uveo "hashtagove"
Berko kaže...

Mislim da su to uveli iz samilosti prema budalama koje su i do sad stavljale hash tagove po facebooku.

Pitao sam svoju sestru zasto je na nekoj svojoj obicnoj slici stavila > #zivot <.

-"Ne znam, ali svi to rade"

16 godina
moderator
offline
Re: Facebook uveo "hashtagove"
Uvest ćemo i na forumu hashtagove!
Domagoj
11 godina
neaktivan
offline
Facebook uveo "hashtagove"

{#} 

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Facebook uveo "hashtagove"

Talkin' bout originality!{#}

What to do with an Iphone ? Sell it and buy an Android phone :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook uveo "hashtagove"

Može meni netko objasniti zašto se koriste ti takovi? Ja im ne vidim nikakvu svrhu nikada ih nisam koristio.

14 godina
offline
Re: Facebook uveo "hashtagove"
77ari kaže...

Može meni netko objasniti zašto se koriste ti takovi? Ja im ne vidim nikakvu svrhu nikada ih nisam koristio.

pa kad nekog hoces taggat npr u statusu.. korisno, ali ruzno i neuredno izgleda

14 godina
offline
Facebook uveo "hashtagove"

Ja ih još uvijek ne vidim...o.O

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Facebook uveo "hashtagove"
maxy0 kaže...
77ari kaže...

Može meni netko objasniti zašto se koriste ti takovi? Ja im ne vidim nikakvu svrhu nikada ih nisam koristio.

pa kad nekog hoces taggat npr u statusu.. korisno, ali ruzno i neuredno izgleda

Ne kužim. Kak ćeš nekoga tagati u statusu? Može malo bolje objašnjenje za nas koji ne koristimo Twitter i kojima tag znači ovo <tagname></tagname> {#}

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 14:13 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Re: Facebook uveo "hashtagove"
lllnuclearlll kaže...
maxy0 kaže...
77ari kaže...

Može meni netko objasniti zašto se koriste ti takovi? Ja im ne vidim nikakvu svrhu nikada ih nisam koristio.

pa kad nekog hoces taggat npr u statusu.. korisno, ali ruzno i neuredno izgleda

Ne kužim. Kak ćeš nekoga tagati u statusu? Može malo bolje objašnjenje za nas koji ne koristimo Twitter i kojima tag znači ovo <tagname></tagname> {#}

 

Ma nije za nikakvo taganje ljudi u statusu, gluposti. Za taganje ljudi u statusu imaš @ime prezime. Evo ti par banalnih primjera kako se recimo ti hashtagovi koriste:

 

1) Kreće npr. nova epizoda Game of Thrones, na televiziji ti dolje u kutu na početku napišu hashtag #GameOfThrones, čime se potiče ljude da na Twitteru/Facebooku komentiraju epizodu i kod svog komentara stave taj hashtag. Netko onda na Twitteru samo klikne na #GameOfThrones ili potraži u searchu i dobije ispis svih statusa na Twitteru koje su ljudi slali s tim hashtagom.

 

2) Spremaš tulum i dogovaraš s frendovima s Facebooka detalje, tko dolazi, tko treba što donijeti. Napišeš status i u status na kraju staviš #nucleartulum, netko od frendova odgovori i stavi također taj hashtag, netko na svom profilu napiše nešto glede tuluma i isto stavi #nucleartulum. I sad kad želiš pratiti tko je što napisao o tulumu klikneš na taj hashtag i izlistaju ti se svi statusi s tim hashtagom.

 

Ukratko, služi za grupiranje statusa i poruka po određenoj tematici, s tim da svatko može pokrenuti i smisliti neki novi hashtag, ako naravno već ne postoji. Šalješ sliku obiteljskog roštiljanja u prirodi i staviš #bbq i tvoja će se slika izlistati zajedno sa svim ostalim statusima iz cijelog svijeta koji imaju hashtag #bbq (ovisno o postavkama privatnosti, naravno). Ako staviš #nuclearbbq svaki put kad roštiljaš, nakon godinu, dvije potražiš taj hashtag i dobiješ sve obiteljske roštilje na jednom mjestu.

 

Eto, valjda je jasnije :)

14 godina
neaktivan
offline
Facebook uveo "hashtagove"

u teoriji to super zvuči ali ovaj puk to sve izvrne i radi gluposti s time 

 
14 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook uveo "hashtagove"
Domagoj kaže...
Uvest ćemo i na forumu hashtagove!

Jel to neki glitch ili ti imas samo 3 i po zvjezdice kao super mod?

 

Loading...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook uveo "hashtagove"
Q-Tip kaže...
lllnuclearlll kaže...
maxy0 kaže...
77ari kaže...

Može meni netko objasniti zašto se koriste ti takovi? Ja im ne vidim nikakvu svrhu nikada ih nisam koristio.

pa kad nekog hoces taggat npr u statusu.. korisno, ali ruzno i neuredno izgleda

Ne kužim. Kak ćeš nekoga tagati u statusu? Može malo bolje objašnjenje za nas koji ne koristimo Twitter i kojima tag znači ovo <tagname></tagname> {#}

 

Ma nije za nikakvo taganje ljudi u statusu, gluposti. Za taganje ljudi u statusu imaš @ime prezime. Evo ti par banalnih primjera kako se recimo ti hashtagovi koriste:

 

1) Kreće npr. nova epizoda Game of Thrones, na televiziji ti dolje u kutu na početku napišu hashtag #GameOfThrones, čime se potiče ljude da na Twitteru/Facebooku komentiraju epizodu i kod svog komentara stave taj hashtag. Netko onda na Twitteru samo klikne na #GameOfThrones ili potraži u searchu i dobije ispis svih statusa na Twitteru koje su ljudi slali s tim hashtagom.

 

2) Spremaš tulum i dogovaraš s frendovima s Facebooka detalje, tko dolazi, tko treba što donijeti. Napišeš status i u status na kraju staviš #nucleartulum, netko od frendova odgovori i stavi također taj hashtag, netko na svom profilu napiše nešto glede tuluma i isto stavi #nucleartulum. I sad kad želiš pratiti tko je što napisao o tulumu klikneš na taj hashtag i izlistaju ti se svi statusi s tim hashtagom.

 

Ukratko, služi za grupiranje statusa i poruka po određenoj tematici, s tim da svatko može pokrenuti i smisliti neki novi hashtag, ako naravno već ne postoji. Šalješ sliku obiteljskog roštiljanja u prirodi i staviš #bbq i tvoja će se slika izlistati zajedno sa svim ostalim statusima iz cijelog svijeta koji imaju hashtag #bbq (ovisno o postavkama privatnosti, naravno). Ako staviš #nuclearbbq svaki put kad roštiljaš, nakon godinu, dvije potražiš taj hashtag i dobiješ sve obiteljske roštilje na jednom mjestu.

 

Eto, valjda je jasnije :)

E sada mi je to puno jasnije :) uglavnom je korisno tako se lako iznese svoje mišljenje za neku temu i onda vidi samo onaj koga to zanima i želi to vidjeti.

13 godina
neaktivan
offline
Facebook uveo "hashtagove"

Meni nema ništa, ne znam kako je vama?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Facebook uveo "hashtagove"
Wicked_Sick87 kaže...

Meni nema ništa, ne znam kako je vama?

Kada krenem pisati taj tak onda mi se oznaći u plavom kvadratiću a kada stisnem enter da se objavi status onda ga nema.

 

EDIT: Facebook hashtagove uvodi postepeno svim korisnicima.

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.6.2013 22:58 (77ari).
16 godina
neaktivan
offline
Facebook uveo "hashtagove"

hastaganje je isto tako odlican nacin za pracenje razlicitih tema ili dogadjaja. od sportskih (za vrijeme F1 utrka volim skicnuti na twitter), politickih (izbori) pa do tehnoloskih (komenatri na iOS 7 recimo). 

 

problem hastaganja kod facebooka je taj sto su profili FB korisnika vecinom zakljucani. filozofija twittera i recimo instagrama (koji cijelu svoju koncepciju bazira prakticki na hastagovima), je takva da je vecina profila otvorenog tipa. to znaci da pretrazujem teme koje me zanimaju i nalazim komentare korisnika koje ne poznajem osobno ali raspravljaju o stvarima koje me zanimaju. FB timeline je takav da uglavnom pratis ljude koje poznajes osobno ali te vecinom njihove rasprave ne zanimaju (kao sto tvoji interesi ne zanimaju njih, i to je normalno). 

 

FB pokusava to promijeniti i povezati korisnike i izvan osobnog poznanstva, ali tesko ce to ici uz zatvorene profile. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Facebook uveo "hashtagove"

#yolo

It takes only a blink of an eye for the perfect ride to become undone. When sex was safe and motor racing dangerous.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice