Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

poruka: 42
|
čitano: 5.496
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera".
15 godina
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Dobrano kasnite sa viješću po besplatnom Media Centeru za Windows 8... Ovo je poznato od početka distribucije Windowsa 8 da će WMC biti jedno vrijeme besplatan (tj. bit će ga besplatno preuzeti sa Microsoftovih stranica).

Extend my EMSI License for free: http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6434073 / My Web Site: http://markoidzan.from.hr || First Croatian CM9 blog: http://cm9croatia.blogspot.com
Moj PC  
11 4 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Da, znalo se, ali smo o tome pisali jos u vrijeme bete, a sada su Windowsi 8 konacno izasli pa je dobro da znaju oni koji nisu pratili.

Troll level: sensei
12 godina
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Ima boljih, trajno besplatnih rjesenja. Osobno mi je drago da je jedan bloatware manje u Windowsima. Kad bi ih barem sve uklonili i ponudili cistu verziju operativnog sistema u kojoj user sam sebi bira sve aplikacije. (molim okorjele Linuksase da ne komentiraju, tema je o windowsima).

 
3 15 hvala 0
16 godina
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
BlueMax kaže...

Ima boljih, trajno besplatnih rjesenja. Osobno mi je drago da je jedan bloatware manje u Windowsima. Kad bi ih barem sve uklonili i ponudili cistu verziju operativnog sistema u kojoj user sam sebi bira sve aplikacije. (molim okorjele Linuksase da ne komentiraju, tema je o windowsima).

Nikako se ne mogu složiti sa izjavom da je bloatware ako je namjena WMC-a gledanje TV programa. Više manje sve kartice su kompatibilne sa njim i rade out of the box (pa i opskurdne kineske za koje dolaze driveri na floppyjima), daje najfluidniju sliku kod prikaza, a kompatibilan je i sa svim živim daljincima na tržištu.

U slučaju da je potreban samo playback postojeće multimedije, ima puno boljih alternativa (XBMC i ekipa), ali čim TV ulazi u igru nema prave alternative, i to svi znaju koji su isprobavali razne zamjene. Ako ti se ne dopada sav taj bloatware, pa makni ga van iz OSa preko add/remove funkcije, ili uopće nemoj instalirati WMC ediciju( imaš i difoltnu Pro verziju koja dolazi bez WMC-a).

To što ti osobno ne koristiš neku funkcionalnost OSa ne znači da nekom drugom ta ista ne fali.

14 godina
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Nadogradio.... slažem se da za gledanje telke nema boljeg i jednostavnijeg samo što na žalost daljinac od mog dvb-t-a Trekstor nije kompatibilan.  Uopće mi nije palo na pamet kod kupnje. :(

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Još malo pa će oni počet plaćat nama samo da stavimo Win8. imam osječaj da će njihov plan da otmu veliki dio smartphone/tablet tržišta i da ponove veliki uspjeh win7-ce na desktopima završiti popriličnim razočarenjem za Microsoft.

 
3 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Windows 8 - No compatible offers are available?!

Molim pomoć.

 

Pokrenuo Windows 8 Upgrade Assistant.

 

Veli ovako:

38 of your apps and devices are compatible

10 items for you to review - pogledao, ništa krucijalno

 

Choose what to keep

Odaberem Windows settings, personal files, and apps

 

No compatible offers are available

Your migration choice isn't compatible with the offers available in your country/region. Please go back and try after changing what you chose to keep.

 

Kada odaberem Just personal files ili Nothing, onda mi nudi Windows 8. Za ovo što bih ja htio treba koliko sam shvatio Windows 8 Pro.

Na računalu je instaliran Windows 7 Enterprise (legalan SW)

 

 

Kako mi se ne prolazi kroz ponovnu instalaciju svih programa, što napraviti?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 8 - No compatible offers are available
Sulejman kaže...

Molim pomoć.

 

Pokrenuo Windows 8 Upgrade Assistant.

 

Veli ovako:

38 of your apps and devices are compatible

10 items for you to review - pogledao, ništa krucijalno

 

Choose what to keep

Odaberem Windows settings, personal files, and apps

 

No compatible offers are available

Your migration choice isn't compatible with the offers available in your country/region. Please go back and try after changing what you chose to keep.

 

Kada odaberem Just personal files ili Nothing, onda mi nudi Windows 8. Za ovo što bih ja htio treba koliko sam shvatio Windows 8 Pro.

Na računalu je instaliran Windows 7 Enterprise (legalan SW)

 

 

Kako mi se ne prolazi kroz ponovnu instalaciju svih programa, što napraviti?

 

 

Nažalost ne možeš nadograditi na Windows 8 Pro već samo na Windows 8 Enterprise 

 

Pogledaj ovdje upgrade compatibily chart i vidjeti da je upgrade moguć samo na Enterpise verziju:


http://en.wikipedia.org/wiki/Windows_8_editions#Upgrade_compatibility

Extend my EMSI License for free: http://download.emsisoft.com/EmsisoftAntiMalwareSetup_6434073 / My Web Site: http://markoidzan.from.hr || First Croatian CM9 blog: http://cm9croatia.blogspot.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 - No compatible offers are available

midzan21, hvala na infou.

 

Sve što mogu reći je - s*it...

 

Gadovi jedni bešćutni, mislio sam se provući bez ponovne instalacije programa :-/

16 godina
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Pitanje: nikad nisam radio upgrade već uvijek clean install. Imam trenutno w7 pro oriđiđi instaliran pa bi kupio upgrade. E sad mene zanima kakva je procedura recimo ko reinstalacije windowsa

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Kako ide sa "divljim" WIN 7?

jel isto ide upgrade ili treba snimati org win pa onda win 8? ako je 250 kn onda se ispalti uzeti...

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Postoji i opcija da se za 40 USD dobije 2x win8 pro, legalno, a da nije upgrade paket

I am Locutus of Borg. Your life as it has been is over. From this time forward, you will service...us!
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2012 1:26 (Locutus of Borg).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Locutus of Borg kaže...

Postoji i opcija da se za 40 USD dobije 2x win8 pro, legalno, a da nije upgrade paket

Da?

To mi je promaklo... Načelno zainteresiran, ako netko ćeli podijeliti troškove :)

 

Anyway, nisam siguran kako će to riješiti problem upgradea s Win7 Enterprise na Win8 bez potrebe za ponovnim instaliranjem svih programa.

Ima li netko iskustva u tome?

Hvala unaprijed.

15 godina
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
goodye kaže...

Kako ide sa "divljim" WIN 7?

jel isto ide upgrade ili treba snimati org win pa onda win 8? ako je 250 kn onda se ispalti uzeti...

Ti si moj idol... hahahahahaha. Koje pitanje... ;) Ćao brata.

Bolje šaka u glavu nego k...c u guzicu...
16 godina
odjavljen
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Ma nema sa sedmice nikuda... {#}

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Jel se sve verzije XP-a mogu nadograditi?

Lt.Lowenbrau prozvan cheaterom preko 9000 puta
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
goodye kaže...

Kako ide sa "divljim" WIN 7?

jel isto ide upgrade ili treba snimati org win pa onda win 8? ako je 250 kn onda se ispalti uzeti...

Ide upgrade na limun Windowse XP, Vistu ili 7 bez ikakvih problema, piše se o tome po netu na sve strane. Išla je i verzija za 15$, ali su pričepili rupu prošli tjedan (to je bila fora s kupljenim Win7 unazad 2 mjeseca). I da, aktivacija velikoj većini koje sam našao po forumima, a koji su pokupovali upgrade, prolazi i na "clean" mašinama. Nekom liku kojeg sam čitao nije htjelo aktivirati nakon druge instalacije Win8 s istim keyem na istoj mašini, pa se hrvao s MS supportom negdje na Filipinima. Na kraju ih je otkantao i primjenio tzv. "registry" proceduru za aktivaciju, i sve prošlo. Procedura je slijedeća nakon instalacije ako će kome zatrebati:

 

1. Run the registry editor (regedit) 

2. Find the following key: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Setup\OOBE 

3. Change the value for 'MediaBootInstall' from 1 to 0 

4. Open an elevated command prompt (run as admin) 

5. Run the following command: slmgr -rearm 

6. Reboot

 

Moguće je složiti i instalacijski medij s kojeg instalacija ne pita za key, dakle gdje se upis keya i aktivacije obavlja nakon instalacije, ali mislim da to neće trebati. Friend je instalirao osmicu bez linka na net, upisao uredno kupljeni key kod instalacije, i kasnije aktivirao iz Systema kad je osposobio link na net. Radio je također clean install.

Deckard
15 godina
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Friday kaže...

Ma nema sa sedmice nikuda... {#}

Tako sam i ja gledao na stvari dok nisam instalirao osmicu iz čiste znatiželje. Sve što je radilo u sedmici radi i dalje, a izostanak Aera, brzina bootanja i pokretanja aplikacija, zabavni metro i nadasve cijena upgradea su me definitivno kupili.

Deckard
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
deckard kaže...
Friday kaže...

Ma nema sa sedmice nikuda... {#}

Tako sam i ja gledao na stvari dok nisam instalirao osmicu iz čiste znatiželje. Sve što je radilo u sedmici radi i dalje, a izostanak Aera, brzina bootanja i pokretanja aplikacija, zabavni metro i nadasve cijena upgradea su me definitivno kupili.

 

Zabavni metro? Meni je to katastrofa. Ali stvar je osobnog mišljenja - dosta ljudi preferira osmicu. U firmi imamo jedan komp na kojem je osmica. Nismo ga znali ugasiti čovječe!

Freak Show Inc.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Friday kaže...
deckard kaže...
Friday kaže...

Ma nema sa sedmice nikuda... {#}

Tako sam i ja gledao na stvari dok nisam instalirao osmicu iz čiste znatiželje. Sve što je radilo u sedmici radi i dalje, a izostanak Aera, brzina bootanja i pokretanja aplikacija, zabavni metro i nadasve cijena upgradea su me definitivno kupili.

 

Zabavni metro? Meni je to katastrofa. Ali stvar je osobnog mišljenja - dosta ljudi preferira osmicu. U firmi imamo jedan komp na kojem je osmica. Nismo ga znali ugasiti čovječe!

Imam ja najnovije auto,ne pali se ključem nego na dugme.Ma smeće,nisam ga mogao startovati,kako bi ga tek ugasio. Kada pređeš na osmcu vidiš koliko je sedmica ograničena(iako je to dobar os)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Sulejman kaže...
Locutus of Borg kaže...

Postoji i opcija da se za 40 USD dobije 2x win8 pro, legalno, a da nije upgrade paket

Da?

To mi je promaklo... Načelno zainteresiran, ako netko ćeli podijeliti troškove :)

 

Anyway, nisam siguran kako će to riješiti problem upgradea s Win7 Enterprise na Win8 bez potrebe za ponovnim instaliranjem svih programa.

Ima li netko iskustva u tome?

Hvala unaprijed.

 

Kao što sam Rupy-ju na mail odgovorio...


Znači, na [1] ima ponuđen win8, posebno 32 i posebno 64bit verzija. Iz
dosadašnjeg iskustva, 32-bit ključ radi i za 64-bit win (i obrnutno).
Da bi dobio pristup na [1], moraš se učlanit u IEEE i Computer
Society. Godišnja studentska članarina (osnovno + CS) je 40 dolara, i vrijedi do
31.12.2013. Osim pristupa MSDN-u, imaš pristup i povećoj bazi
znanstvenih članaka, primaš 2 e-časopisa i tak.. Ako bi se učlanjivao,
javi pa ti dam svoj member ID (dobijem popust na članarinu)

 

Što se tiče podjele troškova, mislim da to neće ići, jer su windowsi na ime i prezime

 

[1] http://e5.onthehub.com/WebStore/ProductsByMajorVersionList.aspx?ws=07410bd9-c99b-e011-969d-0030487d8897&vsro=8&JSEnabled=1

I am Locutus of Borg. Your life as it has been is over. From this time forward, you will service...us!
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2012 9:29 (Locutus of Borg).
15 godina
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Friday kaže...
U firmi imamo jedan komp na kojem je osmica. Nismo ga znali ugasiti čovječe!

Je, istina, malo su zakopali na prvi pogled. Ja sam si izvukao u Win+X izbornik (desni klik miša u donji lijevi ugao) naredbe za gašenje, logoff i hibernaciju. Ako kome zatreba ima dobar programčić s kojim se može editirati taj izbornik:

 

http://winaero.com/comment.php?comment.news.30 .

Deckard
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
abyssis kaže...

Imam ja najnovije auto,ne pali se ključem nego na dugme.Ma smeće,nisam ga mogao startovati,kako bi ga tek ugasio. Kada pređeš na osmcu vidiš koliko je sedmica ograničena(iako je to dobar os)

 

Banaliziraš, a usporedba ti nije smiješna. Daj mi konkretan real-life primjer čime je to sedmica ograničena kao operativni sustav.

Freak Show Inc.
15 godina
neaktivan
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Pozdrav,

 

imam i ja jedno pitanje, naime imam 32 bitni Win 7 ( orginal ) i iz nekog osobnog gusta bi htio upgrade napraviti na 64bitni Win 8.

 

Jel bi ta stvar funkcionirala kad bi samo napravio clean install Win 7 64 bit pa bez aktivacije odmah upgrade? Ili ako to ne radi, hoce li mi prihvatiti moj 32 bitni key u 64 bitnoj instalaciji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Friday kaže...
abyssis kaže...

Imam ja najnovije auto,ne pali se ključem nego na dugme.Ma smeće,nisam ga mogao startovati,kako bi ga tek ugasio. Kada pređeš na osmcu vidiš koliko je sedmica ograničena(iako je to dobar os)

 

Banaliziraš, a usporedba ti nije smiješna. Daj mi konkretan real-life primjer čime je to sedmica ograničena kao operativni sustav.

  Nema app-ove....

bug caruje, um klade valja
16 godina
neaktivan
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Ivche kaže...

Pozdrav,

 

imam i ja jedno pitanje, naime imam 32 bitni Win 7 ( orginal ) i iz nekog osobnog gusta bi htio upgrade napraviti na 64bitni Win 8.

 

Jel bi ta stvar funkcionirala kad bi samo napravio clean install Win 7 64 bit pa bez aktivacije odmah upgrade? Ili ako to ne radi, hoce li mi prihvatiti moj 32 bitni key u 64 bitnoj instalaciji?

 

ključ je isti za obje verzije

I am Locutus of Borg. Your life as it has been is over. From this time forward, you will service...us!
14 godina
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Oldy kaže...
Friday kaže...

 

Banaliziraš, a usporedba ti nije smiješna. Daj mi konkretan real-life primjer čime je to sedmica ograničena kao operativni sustav.

  Nema app-ove....

 

To je "ograničenje"? Prije bih to nazvao blagoslovom za ozbiljne korisnike...

16 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Eol kaže...
Oldy kaže...
Friday kaže...

 

Banaliziraš, a usporedba ti nije smiješna. Daj mi konkretan real-life primjer čime je to sedmica ograničena kao operativni sustav.

  Nema app-ove....

 

To je "ograničenje"? Prije bih to nazvao blagoslovom za ozbiljne korisnike...

 

Da, meni kao developeru kojem treba samo VS i SQL je nedostatak app-ova baš krucijalna zamjerka...

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera

Nije važno ali ih sedmica nema prema tome je ograničena.

Uostalom ako ste nama koji smo na osmici došli hvaliti sedmicu mislim da ste totalno fulali. :p

bug caruje, um klade valja
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Jeftino do Windowsa 8 i Media Centera
Oldy kaže...

Nije važno ali ih sedmica nema prema tome je ograničena.

Uostalom ako ste nama koji smo na osmici došli hvaliti sedmicu mislim da ste totalno fulali. :p

 

Dokazano dobar proizvod se ne mora hvaliti... Osmica nema start - ograničenje? Drobiš, nemaš argumente...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice