Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

poruka: 258
|
čitano: 19.944
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa".
15 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
tnakir kaže...

Kaže dobijo vizije uz pomoć vina.

 

Jedina vizija koju ja dobivam od vina je ona moje žene sutra ujutro kako me gleda i ne zna bi li me nabila ili liječila.

ne dobijaš vizije jer umjesto da nadvladaš tijelo u takvom staju i na taj način iskoristiš promijenu uma, ti se prepustiš i tvoji nagoni preuzmu.

banalan primjer promjene uma je ona poslovica "pijan kaže što trijezan misli" - e vidiš, netreba tada govoriti već misliti još jače. i onda kad iskopaš smeća iz sebe, to treba trijezan čistiti. i tako opet i opet i opet i to u takvom stanju da nikad ne piješ jer se želiš napiti već jer želiš naći još smeća. pa da vidiš kad ti smeće više ne smeta vidik koliko su vizije normalna stvar ("vino" je alegorija za alat s kojim se mijenja percepcija)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Cesc kaže...

Je, hinduisti i budisti su stvarno pobili ljudi  ...

Hinduizam i budizam nisu religije u klasicnom smislu rijeci jer to nisu klasicni "sustavi vjerovanja u i obozavanje nekakvog natprirodnog bica."

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Predlazem da se uz test inteligencije, za registraciju na BOL mora priložiti i psihijatrijsko uvjerenje.

Rvat katolik!
 
10 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Vidite što bunika radi od čovjeka. Manje bunike ljudi.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Moj PC  
7 1 hvala 0
11 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

ja sam odavno smatrao je je sve ovo samo igra...kao npr ja kad igram gta 5 i super je dok traje..kad mi dosadi quit game...

 

mozda netko i igra nas pa kad mu dosadi fajront

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Ajd da i ja malo drobim.
U principu se nalzim negdje između. Većina se tu poziva na znanost, a istovremeno negira da joj je izvor filozofija. Bar mi tako djeluje. S druge strane je pak religija i mada se nisam toliko bavio s njom, pretpostavljam da se ovaj citat "u poćetku bijaše riječ", veže uz religiju. Dakle početak svega je izražena i prenasena misao, odnosno navodi me opet prema filozofiji. Naj logićnije obješnjenje mi je da, ono što mi percipiram kao stvarnost je u principu misao koju stvara mozak na temelju osjetila. Prednost znanosti je u tome da traži potvrdu stvorene misli od strane drugih i prihvača ju kao realnu tek kad se više prisutnih u raspravu slože da opisana misao svima odgovara i da ju mogu povezat sa svojim individualnim. Zanimljiva mi je i to da se uz napredak znanosti pareleno veže i umjetnost, koju bi opisao kao pokušaj izražaja misli van okvira prethodno prihvačejnih misli. Smjerom umjetnosti, odnosno ovako kako sam ju opisao, bih rekao da naginje religija. Nedostatak vidim u tome što se u religiji inzistira da se misao prihvati bez da ju onaj ko ju prenosi može izraziti na taj naćin da ju i onaj kome je prenosi može povezati sa svojim shvaćanjima te da se stvori konkretna misao koj bi se onda prohvatila kao realna.
Što se tiće hipoteze o simulaciji tu bih se složio da je postavljena u kontekstu da se ne može raspravljati o njoj. Ono što bih rekao da je bitnije je hipoteza da je takva simulacija moguća te da ima sve više dokaza. Također mi se ćini i da je mogučnost da ju isprobamo, osim što će zabit pun k.. ljudi u nju, da će moći i otvoriti oći istim tim ljudima.
U bilo kojem slućaju, dali jesmo u simuluciji ili ne, ne mijenja naš smjer i osnovna pitanja koja ga definiraju. Ko smo, što smo, kuda idemo i zašto uopće postavljamo ta pitanja.

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
phoenix2003 kaže...
Ges kaže...

 

 

 

tnakir kaže...

Predlazem da se uz test inteligencije, za registraciju na BOL mora priložiti i psihijatrijsko uvjerenje.

 

ROADRUNNER kaže...

Vidite što bunika radi od čovjeka. Manje bunike ljudi.

 Ako mislite da je forumaš Ges blesav i da se drogira, ne bih rekao. Ne... Jer da je, što mislite da bi takva osoba bila ovdje na forumu i itekako suvislo raspravljala u svim temama? Problem je u tome što, po mojem mišljenu, dosta ljudi negira moguće postojanje druge stvarnosti, dimenzije ili čega već iz razloga što se boje takve mogućnosti i ne žele razmišljati o tome ili su naprosto tupi tj. isprazni i nisu sposobni (u što baš i ne vjerujem) promišljati o takvim mogućnostima.

 

E, sada, čini mi se da bi ovo prvo bilo vjerojatnije. I još nešto... Mada je to već donekle zadiranje u tuđu privatnost i nije baš pristojno, ali reći ću. Dakle, stekao sam dojam da puno vas ateista ovdje i ujedno ljudi koji ismijavaju određene društvene vrijednosti nemaju djecu (naravno, itekako je moguće da se varam). I iz tog razloga puno pojednostavljujete stvari i rasprave. Kod vas je ili bijelo ili crno. Između nema ničega i ne može biti - po vašem. Pa onda oni koji se zalažu za obiteljske vrijednosti i moral su nazadni i ne uklapaju se u vaše viđenje modernog društva i svijeta. Bitno je zabavljati se, a opet ponavljam, mediji to sve dodatno šire i raspiruju te "napredne" vrijednosti itd. I onda se čudimo kako svijet pomalo ide u k i ljudi pucaju.

Društvo se kvari i to se odražava na sve nas. Jednostavno - optereti ljude privređivajem (sticanjem materijalnog), dugovima (navuci ih na njih), samim time oduzmi im ili skrati vrijeme potrebno za uživanje s djecom, obitelji i odgajanje i dobili ste djecu, kasnije odrasle ljude koji su potencijalno problematični, ovisno o ko zna čemu i time ste stvorili poslušnike i ovce čija je svrha potrošnja i gutanje sranja (doslovno loše hrane i onog što se servira kroz medije u društvo) da bi se pojedinci bogatili i uživali.

A onda pak, neke loše stvari se guraju kroz znanost tj. time se pravdaju i prikazuju kao nešto neloše i logično. I onda imamo ljude (vidi se i na forumu) koji čim se znanost spomene padaju u nesvijest i svršavaju (figurativno govorim) i odmah to odobravaju ako se nešto na taj način predstavlja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 16:30 (Izzy).
Moj PC  
6 2 hvala 0
14 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Jako dobri filmovi, ali i preloša brija ekipe koja bi trebala navodno biti na intelektualnom vrhu današnjeg društva koje očito sve više lupa kao kit u ledinu :)

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Cesc kaže...
phoenix2003 kaže...
Izzy kaže...

E, hajde sada mi lijepo reci koliko je u povjesti ljudskih glava palo u ime religije a koliko u ime ateizma?! Sva sranja u svijetu, počev od Dark ages do ISIS-a, su učinjena pod maskom religije a u suštini iza svega stoji moć i novac tj. materijalno.

 Je, hinduisti i budisti su stvarno pobili ljudi  

Da budisti su baš poznati kao izuzetno miroljubivi. Japan u WWII je bio onako budisitički skroz naskroz neutralan i miroljubiv. Daj ne trkljeja.

Nije da su religije krive za baš svo zlo ovoga svijeta, ali kroz povijest sve velike su i te kako ogrezle u krvi.

8 godina
neaktivan
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Ako je simulacija ispravna i sveobuhvatna, što ju zapravo čini simulacijom? Po meni ništa, ta navodna simulacija bi bila tek izdvojena domena stvarnosti.

 

Ako imate VM na računalu i simulirate 20 dodatnih računala, što je različito na onim simuliranim računalima? Pravila su ista, jedino što "simulirani" OS pristupa očvrsju posredno preko istog takvog OSa, no sva pravila koja određuju OS su i dalje tu. To pak znači da možda postojimo u izdvojenoj stvarnost, a sama simulacija ništa bitno ne mijenja u našoj stvarnosti, osima ako mislite da je vaša simulacija ograničena, da Vam je netko blokirao "Flash player" pa ste ljuti što nemrete pristupiti kompletnom sadržaju? No sama činjenica da možda takvo nešto mislite implicira Boga, tj. nekoga puno moćnijeg od Vas samih. Sa takvim mišljenjem ste već u velikim problemima osim ako odlučite biti "Haker" pa si nađete registry postavku kojom ćete dobiti nazad "flash player" i tko zna što još. Nešto poput opisa forumaša kojem nepristojno imputirate uživanje opijata.
Prije cca 100godina i Albet je bio "luđak" koji se vozao na zraci svjetlosti, pa dajte imajte to na umu kada ljudi pokušavaju iznijeti neke ideje, ne morate odmah biti "inkvzicija".

Nije veliko pitanje da li smo simulacija, pitanje je koliko strašnih ratova će pokrenuti umovi koji će se truditi nametati svoju percepciju možebitne simulacije tj. naše trenutne stvarnosti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 17:16 (Sroljo the second).
 
14 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Yuda kaže...
Cesc kaže...
phoenix2003 kaže...
Izzy kaže...

E, hajde sada mi lijepo reci koliko je u povjesti ljudskih glava palo u ime religije a koliko u ime ateizma?! Sva sranja u svijetu, počev od Dark ages do ISIS-a, su učinjena pod maskom religije a u suštini iza svega stoji moć i novac tj. materijalno.

 Je, hinduisti i budisti su stvarno pobili ljudi  

Da budisti su baš poznati kao izuzetno miroljubivi. Japan u WWII je bio onako budisitički skroz naskroz neutralan i miroljubiv. Daj ne trkljeja.

Nije da su religije krive za baš svo zlo ovoga svijeta, ali kroz povijest sve velike su i te kako ogrezle u krvi.

 

@Phoenix2003

Pitaj danasnje stanovnike Pakistana o miroljubivosti hinduizma.

 

***on topic***

Ja bih se ovdje pozvao na NdGT-a i njegovo objansjenje teze "God of the Gaps" i rekao da je ovakvo razmisljanje cisti slijed ljudske prirode.

Kada jednom dostignes vrhunac svojih umnih sposobnosti na prvi problem koji ne mozes objasniti, pozvat ces se na nadnaravno bice/silu. Jednostavno imamo potrebu sve racionalizirati pa kako god to objasnili samima sebi.

 

Nista neuobicajeno. Desavalo se mnogim poznatim i pametnim ljudima, Newtonu, Platonu......

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 18:03 (syncmaster245b).
16 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
1domagoj1 kaže...
Cesc kaže...

Je, hinduisti i budisti su stvarno pobili ljudi  ...

Hinduizam i budizam nisu religije u klasicnom smislu rijeci jer to nisu klasicni "sustavi vjerovanja u i obozavanje nekakvog natprirodnog bica."

"Iako u hinduizmu postoji veliki broj božanstava i polubogova, većina vjernika štuje samo jednog boga od kojih su Šiva, Višnu i božice najpopularnije, a također i božanstva zvani deva (devī)."

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hinduizam#Vjerovanja_i_obredi

 

Klasicno ili ne klasicno, religija je religija...

 

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 18:09 (SupremeCommander).
16 godina
neaktivan
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Ovakve hipoteze mi je uopće besmisleno komentirati, previšer ako se ovdje mora poklopiti da bi dobili ovo što on ovdje pretpostavlja. Ako smo mi sad s tehnologijom ovdje i ako će tako biti za 10.000 godina i ako ćemo biti tad još napredniji i ako nismo sami i ako je svemir beskonaćan i ako pretpostavimo da mi nismo, neka druga inteligencija je i ako ovo i ako ono, nakon svih tih tolikih ako i što da je mislim da je na kraju najbolji odgovor na ovu pretpostavku je što ako su u šumi.

 

Pod pretpostavkom da je svemir beskonaćan mislim da ovaj odgovor uopće nije toliko besmislen. Od cijelog beskonaćnog svemira sigurno beskonaćno njih i jesu u šumi vrte simulaciju.

 

Čim se u neku raspravu uvedu argumenti beskonačno velikog i beskonačno dugotrajnog ta rasprava je izgubila svaki smisao. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 18:16 (BlackDog22).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Svemir (pa i mi u njemu) je previse savrsen da bi bio simulacija. Ako i jeste simulacija onda bi je trebao programirati neko savrsen

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
.jpg kaže...

Svemir (pa i mi u njemu) je previse savrsen da bi bio simulacija. Ako i jeste simulacija onda bi je trebao programirati neko savrsen

 svemir je toliko pun grešaka da je to strašno, u to uključujem i život i čovjeka...onaj tko ga "pisao" je ili blago retardiran ili je potpuni početnik...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
SupremeCommander kaže...

"Iako u hinduizmu postoji veliki broj božanstava i polubogova, većina vjernika štuje samo jednog boga od kojih su Šiva, Višnu i božice najpopularnije, a također i božanstva zvani deva (devī)."

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hinduizam#Vjerovanja_i_obredi

 

Klasicno ili ne klasicno, religija je religija...

https://en.wikipedia.org/wiki/Hinduism#Concept_of_God

"Hinduism is a diverse system of thought with beliefs spanning monotheism, polytheism, panentheism, pantheism, pandeism, monism, and atheism among others; and its concept of God is complex and depends upon each individual and the tradition and philosophy followed."

 

Drugim rijecima, mogu biti hinduist ateist. Kakva je to onda religija?

Religija u klasicnom smislu (krscanstvo ili islam) definitivno nije jer sam hinduisticki koncept boga nije isti kao i krscanski ili islamski.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.7.2016 18:27 (1domagoj1).
15 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

meni svemir izgleda kao potpuna kaotična besmislica, bez svrhe i ikakvog smisla/cilja. sve nešto razbacano amo-tamo na takvim udaljenostima da vjerojatno nikad nećemo sresti ikoga niti iz svoje a sigurno nikoga iz neke od ostalih galaktika. svatko za se travu pase. i energija se razbacuje na sve strane (jer je badava?) k'o blesava. zbog čega bi itko ili išta stvarao ovakvu hrpetinu tu i tamo nečega i u ničemu (osim ako mu/joj nisu sve daske na broju)? čak i kad bi u svemu tom čušpajzu postojao neki sustav, svrha mu je u najmanju ruku upitna jer se genijalnost očituje u jednostavnosti, a svemir je sve samo ne to. i mi skupa s njime. nalazim da u ovo kratko vrijeme pojedinačne egzistencije ima i korisnijih/konkretnijih stvari za učiniti (i sebi i ostalima) nego si razbijati besposleno glavu sa svim time. jer, na koncu konaca, čemu? svemir - hu kerz?! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
1domagoj1 kaže...
SupremeCommander kaže...

"Iako u hinduizmu postoji veliki broj božanstava i polubogova, većina vjernika štuje samo jednog boga od kojih su Šiva, Višnu i božice najpopularnije, a također i božanstva zvani deva (devī)."

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hinduizam#Vjerovanja_i_obredi

 

Klasicno ili ne klasicno, religija je religija...

https://en.wikipedia.org/wiki/Hinduism#Concept_of_God

"Hinduism is a diverse system of thought with beliefs spanning monotheism, polytheism, panentheism, pantheism, pandeism, monism, and atheism among others; and its concept of God is complex and depends upon each individual and the tradition and philosophy followed."

 

Drugim rijecima, mogu biti hinduist ateist. Kakva je to onda religija?

Religija u klasicnom smislu (krscanstvo ili islam) definitivno nije jer sam hinduisticki koncept boga nije isti kao i krscanski ili islamski.

Mislim da se hinduizam od svojih početaka toliko razgranao i razvodnio da ga više uopće ne možemo smatrati istom vjerom, a pogotovo ne religijom. Zašto to radimo je vjerojatno kombinacija zapadnjačkog razmišljanja prema njima gdje su nam svi oni isti i njihovog razmišljanja prema sebi samima gdje žele zadržati nekakv oblik zajedništva i temeljne poveznice.

14 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
syncmaster245b kaže...

 

@Phoenix2003

Pitaj danasnje stanovnike Pakistana o miroljubivosti hinduizma.

 

Paaa, hinduizam je religija, ne ateizam.

16 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
1domagoj1 kaže...
SupremeCommander kaže...

"Iako u hinduizmu postoji veliki broj božanstava i polubogova, većina vjernika štuje samo jednog boga od kojih su Šiva, Višnu i božice najpopularnije, a također i božanstva zvani deva (devī)."

 

https://hr.wikipedia.org/wiki/Hinduizam#Vjerovanja_i_obredi

 

Klasicno ili ne klasicno, religija je religija...

https://en.wikipedia.org/wiki/Hinduism#Concept_of_God

"Hinduism is a diverse system of thought with beliefs spanning monotheism, polytheism, panentheism, pantheism, pandeism, monism, and atheism among others; and its concept of God is complex and depends upon each individual and the tradition and philosophy followed."

 

Drugim rijecima, mogu biti hinduist ateist. Kakva je to onda religija?

Raznolika. :D

 

Ako vjerovanja u dušu, život poslije smrti, reinkarnaciju, nije religija onda neznam što je.

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
15 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
SupremeCommander kaže...

 

Ako vjerovanja u dušu, život poslije smrti, reinkarnaciju, nije religija onda neznam što je.

 

 jedan od većih marketinških uspjeha (u smislu otvaranja tržišta tamo gdje prije toga nisu postojala). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
online
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Rekao bih da je pitanje da li živimo u simulaciji totalno nebitno jer to je naša stvarnost.

Ako je ovo simulacija možemo postaviti pitanje što je i kakva je zapravo stvarnost, i čak ako bi otkrili tu stvarnost, tko kaže da i to nije simulacija?

Ako ne možemo dokazati da živimo ili ne živimo u simulaciji (a ne možemo, jer sve što bi otkrili a da bi išlo u prilog simulaciji može jednako tako biti prirodno svojstvo svemira) onda je besmisleno uopće

raspravljati o tome jer time to više nije znanstveno pitanje nego pitanje vjere.

 

Sve te brojke vjerojatnosti zasnivaju se na pretpostavci da ćemo jednom znati što je i da se može simulirati svijest. Mi to još ne znamo a da li ćemo ikad znati uopće nije sigurno, lako je to očekivati uljuljan u strelovit rast tehnološkog napretka no da li on stvarno nema granice?

Postoji puno stvari koje još ne znamo, koliko je energije uopće potrebno za ovakvu simulaciju i zašto bi netko trošio toliku energiju (ako je uopće ima) i vrijeme na razvoj ovakve simulacije? Kakvu korist takva bića imaju od te simulacije, pogotovo ako nema interakcije?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 0:57 (PaleRider).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Na početku je Bog rekao riječ i od ničega stvorio sve.

 

Fascinantan početak Biblije razumljiv tek u informatičko doba.

Time waits for no man.
Moj PC  
0 5 hvala 0
12 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
phoenix2003 kaže...

E, gledajte sad ovaj paradox. Ukoliko bi znantvenici dokazali simulaciju to bi bio izgovor/opravdanje za sva učinjena kaznena djela. "Nisam to ja uradio, naredio mi je Veliki programer."

 

 Mislim da je to istina bez obzira na to da li smo u simulaciji ili ne, ali ne bih to nazvao paradoksom: 

(╯- , -)╯︵ ┻━┻
7 godina
offline
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
ROADRUNNER kaže...

Vidite što bunika radi od čovjeka. Manje bunike ljudi.

 Dature, 100%

(ne pitaj me kako znam.....)

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Pretpostavimo da forumašGes govori istinu i da je zaista iskusio određena iskustva kojima je uspio uvidjeti da je ovo sve jedna velika simulacija. Evo sada i Musk govori o tome, a Musk nije bilo tko, a ako on govori o tome znači da su određeni ljudi davnoo prije shvatili da je ovo što mi percipiramo kao život ustvari jedna vrsta simulacije, a ako su oni to shvatili vjerovatno su naučili kako ona funkcionira. Sada se trebamo zapitati kako ti cheateri koji razumiju simulaciju koriste tu istu simulaciju protiv nas i onda ćemo doči do odgovora zašto ljudi već mjesecima mahnito trče za pokemonima. Evo jedan dokumentarac pa ko ima volje neka gleda:

dokumentarac govori o holografskoj simulaciji u kojoj se nalazimo, ima tu svega i svačega ne loš uvod, pomalo sulud, ali ako ste ikada konzumirali dmt, lsd ili nešto treče, onda ste se mogli uvjeriti kako je naša percepcija stvarnosti ustvari vrlo klimava i lako narušiva baš kao i frekvencija na kojoj djelujemo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 3:07 (Đapa club).
 
1 4 hvala 0
8 godina
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Mislim da ova hipoteza o simulaciji kozmosa stoji na vrlo klimavim nogama, prije svega zato što se pretpostavlja da je tehnološki razvoj linearan. A nije. Ne možemo prema sadašnjem brzom razvoju računala predvidjeti razvoj računala u budućnosti. U doba moje mladosti, pedesetih godina, tako se (naivno) mislilo i za svemirska putovanja, pa se mislilo dako čovjek može od prvog satelita doći do svemira za 4, a do Mjeseca za 12 godina da će do kraja stoljeća sigurno doši do Marsa, a početkom 21. stoljeća poletjeti i prema prvim zvijezdama. Vidimo da se to nije dogodilo.
I drugo: ideja o simuliranom svemiru je originalno Platonova, Riječ je o poznatoj prispodobi o spilji (početak 4. knjige Platonove Države). Što se pak tiče skepticizma i njega nalazimo u staroj Grčkoj kod Pirona. Sve su to prežvakane ideje, niti su znanstveno utemeljene, ni tehnološki (futuristički) realne, niti filozofski originalne. Samo su ljudi neznalice, pa misle da povijest počinje otkada počinju njihova sjećanja. Knjige treba čitati!
 
7 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa

Hm, simulacija možda nije dobra riječ. Ako prihvatimo mogućnost da svijet jest "stvaran", odnosno da nije simulacija (ali ako jest po čemu je onda simulacija manje stvarna?) i dalje postoji mogućnost da nam prava narav svijeta ostaje skrivena jer ga osjetila percipiraju na točno određeni način, tj. ostaje mogućnost da nije simulacija, niti varka, već točno "programirani" način funkcioniranja osjetila.

Death closes all: but something ere the end, Some work of noble note, may yet be done, Not unbecoming men that strove with Gods....Come, my friends, Tis not too late to seek a newer world
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 6:46 (NiramX).
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Đapa club kaže...

 Sada se trebamo zapitati kako ti cheateri koji razumiju simulaciju koriste tu istu simulaciju protiv nas i onda ćemo doči do odgovora zašto ljudi već mjesecima mahnito trče za pokemonima

 zašto misliš da itko koristi simulaciju protiv tebe? pa nitko tebe ne tjera da surađuješ 100% sa simulacijom. to se zove slobodna volja. simulacija ima svoja pravila i zakonitosti, baš kao što je opisano u matrix-u, a to što se većina ljudi boji otvoriti oči i shvatiti te zakonitosti je sasvim drugi problem. inače odlika ljudskih životinja je da im je uvijek netko drugi kriv - il tamo neki drugi ljudski neprijatelj, ili elijeni, il bog... ali nikad ikad ikad nisu oni sami krivi, ma kakvi, oni su savršeni! moj stari me je naučio jednu jako veliku istinu "nitko ti neće napraviti toliko problema koliko ćeš si ih sam napraviti" i kad shvatite tu istinu na način da ju ugradite kao filter u umu za gledanje svijeta oko sebe, odjednom možete vidjeti da je valjda 99% stvari koje vam se dešavaju uzrokovano jer ste sami poduzimali akcije da se te stvari dese, bilo svojom aktivnošću bilo svojom pasivnošću

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.7.2016 7:55 (Ges).
16 godina
online
Re: Muskova hipoteza o simulaciji kozmosa
Ges kaže...

inače odlika ljudskih životinja je da im je uvijek netko drugi kriv - il tamo neki drugi ljudski neprijatelj, ili elijeni, il bog... ali nikad ikad ikad nisu oni sami krivi, ma kakvi, oni su savršeni! moj stari me je naučio jednu jako veliku istinu "nitko ti neće napraviti toliko problema koliko ćeš si ih sam napraviti" i kad shvatite tu istinu na način da ju ugradite kao filter u umu za gledanje svijeta oko sebe, odjednom možete vidjeti da je valjda 99% stvari koje vam se dešavaju uzrokovano jer ste sami poduzimali akcije da se te stvari dese, bilo svojom aktivnošću bilo svojom pasivnošću

Ajde, da se oko nečega slažemo.

Gledam te!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice