Pretrage u Windowsima 8

poruka: 28
|
čitano: 3.210
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Pretrage u Windowsima 8".
13 godina
neaktivan
offline
Pretrage u Windowsima 8

Aj nek bude jos malo ruzniji...

 
11 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pretrage u Windowsima 8

A u prilogu slike "Windows 8 Green Edition".

http://downloads.khinsider.com/?u=653470 >>>> Preko 6700 Game Soundtrackova!
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Pretrage u Windowsima 8

Ja se samo nadam da neće cijeli OS biti takvog izgleda tj da se prilikom paljenja automatski otvori desktop verzija kakva je sada na 7-ici.... Jer ovo skakanje iz desktop verzije u "touch" look je katastrofa. Super za teblete i sl, ali za PC nikako...

 

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Pretrage u Windowsima 8

I nadam se da će se to metro tiles sranje moći deinstalirati.

Ako ovako ostane biti će to preružan os za PC

Super Secret Secret Squirrel
 
7 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pretrage u Windowsima 8

Slažem se s člankom iz Buga u kojem piše da nas Microsoft jako podcjenjuje s Metro sučeljem. Pa zar oni stvarno misle da smo mi tako glupi da ne znamo koristiti više od 1 sučelja. Nije isto učelje prikladno za mobitele, tablete, stolna računala, televizore... Kad bi u Linuxu postojala bolja podrška za pisače i ostali hardware, Windowsima bi davno rekao zbogom. 

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Pretrage u Windowsima 8

A kako bi bilo da podijele Win8 na edicije? znači da bi uz desktop verzije (Home, Professional, Ultimate etc), dodali i Netbook, odnosno Tablet Edition. S tim da bi svaka edicija imala karakteristična obilježja za svaku platformu, dok bi "ispod haube" bili podjednaki. Gledano s moje strane, nekako mi se ta solucija čini logičnija, nego uvaljivanje Metro pločica na Desktop verzije {#}

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pretrage u Windowsima 8

windows 8 je nova vista

 
7 4 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Pretrage u Windowsima 8

Izgledaju mi slike ko football manager sa zelenim skinom:D

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
alexspalato kaže...

windows 8 je nova vista

Nisam znao da na Bug Forumu imamo i vidovnjake. {#}

14 godina
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
HBomb kaže...

A kako bi bilo da podijele Win8 na edicije? znači da bi uz desktop verzije (Home, Professional, Ultimate etc), dodali i Netbook, odnosno Tablet Edition. S tim da bi svaka edicija imala karakteristična obilježja za svaku platformu, dok bi "ispod haube" bili podjednaki. Gledano s moje strane, nekako mi se ta solucija čini logičnija, nego uvaljivanje Metro pločica na Desktop verzije {#}

Tako je bilo u vrijeme xp-a. No dolaskom viste prestala je postojati tablet verzija windowsa i sve normalne pc verzije su se mogle staviti na tablete. Tada pokušali pc-sučelje gurnuti na tablete. To je naravno izgledalo smiješno. No danas rade obrnuto,pokušavaju gurnuti sučelje tableta na pc što nikako nema logike.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
Ah, Microsoft ovdje očito pokušava imitirat Googleov dizajn, tj. jednostavnost i minimalizam, jer vide da je to popularno danas. Ali minimalizam nije samo nabacati kockaste plocice zarkih boja da izgleda kao dječja igrica, nego i za minimalizam treba stila i pazljivog planiranja.
Budite dobri prema štreberima jer ćete možda jednog dana raditi za jednog od njih - Bill Gates / Avatar: http://crysa.deviantart.com/#/d27uod7
12 godina
neaktivan
offline
Pretrage u Windowsima 8

Pa ovi iz Microsofta iz dana u dan luđi. Umjesto da naprave normalan desktop OS i prilagođenu verziju za tablete, oni to sve objedinili i nazvali "windows 8".. -.-

 
6 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
escobar_ kaže...
alexspalato kaže...

windows 8 je nova vista

Nisam znao da na Bug Forumu imamo i vidovnjake. {#}

Moguće je da će bit fail

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=v-nNksBWxNI
16 godina
protjeran
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8

Ovo "pretraživanje" mi izgleda kao nekakva slikovnica za djecu, a vjerovatno su i rezultati slični. Već dugo koristim samo Everything za pretraživanje - brzina i funkcionalnost tog programa su za Microsoft očigledno i dalje znanstvena fantastika.

 

Search Everything

http://www.voidtools.com/

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
15 godina
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
KIKI3ooo kaže...
escobar_ kaže...
alexspalato kaže...

windows 8 je nova vista

Nisam znao da na Bug Forumu imamo i vidovnjake. {#}

Moguće je da će bit fail

A moguće je i da neće.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
escobar_ kaže...
KIKI3ooo kaže...
escobar_ kaže...
alexspalato kaže...

windows 8 je nova vista

Nisam znao da na Bug Forumu imamo i vidovnjake. {#}

Moguće je da će bit fail

A moguće je i da neće.

a moguće je i da windows 8 bude novi xp ;-)

16 godina
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
escobar_ kaže...
KIKI3ooo kaže...
escobar_ kaže...
alexspalato kaže...

windows 8 je nova vista

Nisam znao da na Bug Forumu imamo i vidovnjake. {#}

Moguće je da će bit fail

A moguće je i da neće.

Mislim da ste pokrili sve opcije {#}

15 godina
offline
Pretrage u Windowsima 8

A Windows 8 će definitivno biti nova Vista ako polupismeni dječaci počnu recenzirat operativni sistem (ili čuju od ujaka kako 8 ne valja qrtzu pa nastave širiti nebuloznu priču). Kad na to dodamo medije koji pišu samo da nešto pišu (i koji itekako imaju moć da mijenjaju stavove čitatelja) ne bih se uopće iznenadio da Windows 8 doživi sudbinu Viste koja, ruku na srce, nije bila loš OS.

 
6 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Pretrage u Windowsima 8

sve sami akeri, zvjezdoznanci i standardna ekipa koja nije ni pročitala članak koji btw govori o tome kako su ubrzali pretragu za minimalno 50% što je pohvalno

kod mene normalno radi.....
Moj PC  
4 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8

I uz to ,nijedan nije ni isprobal Osmicu ,ali ,klasično ,moraju komentirat!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
16 godina
protjeran
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
cekpi kaže...

sve sami akeri, zvjezdoznanci i standardna ekipa koja nije ni pročitala članak koji btw govori o tome kako su ubrzali pretragu za minimalno 50% što je pohvalno

To su nedorečena marketinška prenemaganja kakva možeš naći u opisu svih proizvoda koji ciljaju na neiskusne korisnike. Programi za pretraživanje koji koriste NTFS-ov USN Journal (poput Search Everything) pretraživanja već danas obavljaju gotovo trenutno tako da je tih 50% posve nesuvislo i bespredmetno. Naravno, nekome tko je naviknut isključivo na spori Windows search je lako prodati maglu i "revolucionarna ubrzanja"...

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
15 godina
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
kizo2703 kaže...

I uz to ,nijedan nije ni isprobal Osmicu ,ali ,klasično ,moraju komentirat!

Koja katastrofa od UI-a (sa slike). Jos donekle dobro i pregledno izgleda kad ima manje vecih tileova, ali ovo... {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8

Nisam baš primjetil u radu. Uz to ,ovo je umanjena slika full hd screena ,na kojem je sve puno veće i preglednije. A ima sad raznih Screen tweakera s kojima je se može mjenjati izgled i boja pojedinih tileova.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 1:16 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Pretrage u Windowsima 8

Ali ljudi ovo jos nije ni beta. Zasto niste strpljivi?

 

 

P.S

Ja se iskreno nadam da ce MS ostaviti mogucnost da se novi Windows stela da izgleda kao sto Bog zapovjeda i kako smo navikli jos od 3.1 pa preko svih verzija NT-a. Dakle paralelno....malo na stari GUI malo na novu filozofiju za koje nema sumnje da su je radili vrhunski strucnjaci ergonomije.

Sve u cilju privikavanja.

 

Kad sam ga prvi put isporobao prvo sto sam uradio je bilo trazenje registry hacka koji ce mi vratiti Start meni :))) a onda drugog dana sam bio znatizeljan pa sam probao novi Metro ali ...ubijte me...nisam se mogao adaptirati. A ima dobrih fora, nije da nema.... 

Max Headroom
 
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
Lazarus Long kaže...

Ali ljudi ovo jos nije ni beta. Zasto niste strpljivi?

 

 

P.S

Ja se iskreno nadam da ce MS ostaviti mogucnost da se novi Windows stela da izgleda kao sto Bog zapovjeda i kako smo navikli jos od 3.1 pa preko svih verzija NT-a. Dakle paralelno....malo na stari GUI malo na novu filozofiju za koje nema sumnje da su je radili vrhunski strucnjaci ergonomije.

Sve u cilju privikavanja.

 

Kad sam ga prvi put isporobao prvo sto sam uradio je bilo trazenje registry hacka koji ce mi vratiti Start meni :))) a onda drugog dana sam bio znatizeljan pa sam probao novi Metro ali ...ubijte me...nisam se mogao adaptirati. A ima dobrih fora, nije da nema.... 

 

Mda, a kroz jedno 1,5 god ćeš doći do zaključka da

i to će otprilike biti to. {#}

 

 

P.S.
Zapravo sam odnedavno odlučio podupirati ovakve "pomake" što je moguće više ("ajmo, ajmo!"). Zašto? Zato što ću za isti posao koji radim i sad (SSA) u budućnosti dobijati još i više para. {#} A kako sam došao do tog zaključka ostavljam vama, cijenjeni forumaši, da zaključite sami. Uostalom, nije MS tu nimalo blesav niti neproračunat - ionako će na kraju to sve ionako plaćati krajnji korisnici (hint, hint)... A od ostalih tričarija i konfeta: čini se da svjedočimo smjeni generacija, sličnoj onoj kad smo sa 80x25 prelazili na miš. I to je otprilike "to" (EDIT: malo se ponavljam, ali što sad).

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 1:39 (vlad0).
16 godina
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
kizo2703 kaže...

I uz to ,nijedan nije ni isprobal Osmicu ,ali ,klasično ,moraju komentirat!

Nije istina da nismo isprobali 8-icu tj. bar ja jesam i mogu reći da je moje mišljenje da je metro na PC-u neintuitivno, neatraktivno, zbunjujuće i nedovršeno tj. nadam se da je nedovršeno jer neće biti dobro ako ovako ostane.

 

Kažem opet što se PC-a tiće.

 

Ne znam za što ti koristiš računalo kizo2703 ali ja u većini za ozbiljan rad i jako rijetko za igru.

Pod rad ne mislim surfanje i slanje mailića i tu i tamo nešto načrčkati u wordu.

Tako da meni ovo nikako ne paše i nadam se da će se Metro moći bar isključiti ako ne i deinstalirati.

Super Secret Secret Squirrel
15 godina
neaktivan
offline
Re: Pretrage u Windowsima 8
Exploder kaže...

 

Ne znam za što ti koristiš računalo kizo2703 ali ja u većini za ozbiljan rad i jako rijetko za igru.

Pod rad ne mislim surfanje i slanje mailića i tu i tamo nešto načrčkati u wordu.

Tako da meni ovo nikako ne paše i nadam se da će se Metro moći bar isključiti ako ne i deinstalirati.

Dobro ,ti jesi ,ali siguran sam da većina nije i to se vidi iz njihovih postova (da nemaju blage veze o čemu pišu!!)

 

Inače ,barem Metro nije problem isključiti!

Otvori Registry Editor i nađi

 

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer

 

Sada na desnoj strani nađi ključ RPEnabled

i promjeni 1 u 0. Restartaj PC i imaš sve klasično kao na Sedmici ,bez Metro UI-ja ,bez ribbona.

 

Deinstalirati ga ne možeš!!

Imaš ovdje još jedan način : KLIK

 

I još jedamput : ljudi ,ovo je Alpha verzija ,a sam bog zna šta će i kako to biti i izgledati u Beti ,a kamoli u RTM verziji!! Zato ,strpljenja!!

 

Ja imam više PC-a u kući i sve ih koristim i za posao i za zabavu i eksperimentiranje sa OS-ovima!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.10.2011 16:10 (kizo2703).
16 godina
offline
Pretrage u Windowsima 8

Već sam ga maknuo ali svejedno hvala.

Bit će korisno za druge.

Super Secret Secret Squirrel
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice