Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 241.378
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

 Picajzla, ajde mala pomoć

 

prošao sam verifikacije i gdaxu sam, kako se trguje, vidim piše da je minimum BTC deposit 0.01, znači ne mogu još prebaciti na njega, imam na coinbaseu 0.0035BTC?

kako si to to uspio? Ne  nudi uopce direkt btc u eth?

 odmah pored velikog natpisa gdax u gornjem lijevom kutu imaš tab na kojem ti piše "ETH/BTC" (ovo piše meni, jer sam na tom tabu već namjestio eth/btc) i ispod toga "select product"

pređeš mišom preko tog taba i otvori ti se padajući izbornik na kojem odabešer isto eth/btc

 

sad da me ubiješ, ne sjećam se točno, ali mislim da ti se gdax spaja direktno na tvoj wallet na coinbase jer je gdax trgovinska platforma od coinbasea

probaj dakle namjestiti ovo gore, pa bi ti se trebalo pojaviti na gdaxu koliko imaš btc i onda ideš na buy ili sell i btc ti se pretvore u eth

nakon toga ideš na withraw

 

 

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Kakva je GTX 1060 za ovaj posao ??? 

Da li bi se isplatilo upariti 3 komada ?

Kripto moze sutra krahirat, al nije da puno riskiras kupnjom 3 1060-ke. 3GB modeli? 

 

Imaj isto na umu da jedna 1080-ka daje duplo vise pa ako ti ona negdje uleti za duplo para...

 Ček, jedna GTX 1080 daje više od tri GTX 1060 3GB modela ??

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

 Picajzla, ajde mala pomoć

 

prošao sam verifikacije i gdaxu sam, kako se trguje, vidim piše da je minimum BTC deposit 0.01, znači ne mogu još prebaciti na njega, imam na coinbaseu 0.0035BTC?

kako si to to uspio? Ne  nudi uopce direkt btc u eth?

 odmah pored velikog natpisa gdax u gornjem lijevom kutu imaš tab na kojem ti piše "ETH/BTC" (ovo piše meni, jer sam na tom tabu već namjestio eth/btc) i ispod toga "select product"

pređeš mišom preko tog taba i otvori ti se padajući izbornik na kojem odabešer isto eth/btc

 

sad da me ubiješ, ne sjećam se točno, ali mislim da ti se gdax spaja direktno na tvoj wallet na coinbase jer je gdax trgovinska platforma od coinbasea

probaj dakle namjestiti ovo gore, pa bi ti se trebalo pojaviti na gdaxu koliko imaš btc i onda ideš na buy ili sell i btc ti se pretvore u eth

nakon toga ideš na withraw

 

 

 Picajzla hvala ti puno.

Uspio sam konvertirati i vratio nazad na coinbase eth.

Inace, naknada za slanje eth na drugi wallet je 0.001eth znaci nekih 6kn, a za btc 0.001btc znaci nekih 66kn...

Da prebacim sad eth na jaxx imao bih 235kn, a da sam prebacio btc na jaxx imao bih 170kn...znaci btc izbjegavati.

Imas cugu u zlatnom kuticu kad dodjem doli 

8 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Osa nekako mi se čini da ti puno to još troši :/ Ja imam i sapphire i xfx kartice i na obje je memory 2100/850 stabilno, a ne troše ni blizu 175w. (također Elpida)

Baci pogled ovdje http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-pulse-rx-580-8gb-oc-hynix-memory-30-mhs/

 

RX580 Nitro+ 4GB mi baca na 85w na GPUz. To je nešto više iz zida ali ne duplo više..

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
itomic009 kaže...
ansha kaže...
nicky.sl kaže...

Kakva je GTX 1060 za ovaj posao ??? 

Da li bi se isplatilo upariti 3 komada ?

Kripto moze sutra krahirat, al nije da puno riskiras kupnjom 3 1060-ke. 3GB modeli? 

 

Imaj isto na umu da jedna 1080-ka daje duplo vise pa ako ti ona negdje uleti za duplo para...

 Ček, jedna GTX 1080 daje više od tri GTX 1060 3GB modela ??

 Ne, daje kao 2x 1060

11 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...

 Picajzla hvala ti puno.

Uspio sam konvertirati i vratio nazad na coinbase eth.

Inace, naknada za slanje eth na drugi wallet je 0.001eth znaci nekih 6kn, a za btc 0.001btc znaci nekih 66kn...

Da prebacim sad eth na jaxx imao bih 235kn, a da sam prebacio btc na jaxx imao bih 170kn...znaci btc izbjegavati.

Imas cugu u zlatnom kuticu kad dodjem doli 

 eto, drago mi je da sam pomogao

meni je isto bilo glupo prebacivati btc na jaxx kad im je fee povelik, a prebacujem sitne iznose jer ne želim ostavljati na njihovoj stranici da mi otmu kad opet odglume hakerski napad

sad imam na nicehash 0,00126 btc i kad mi za dva dana prebaci sa minera na wallet otprilike još toliko, opet ću izvesti isti manevar i pospremiti eth na jaxx

za cugu uvijek spreman, samo javi

 

i btw., stavio sam i bivšu 1050ti na rudari kad je već imam

malo sam se zajebavao jer mi ne stane u kućište, ali napravio sam za nju drveno mini-kućište i navukao ženinu hulahopku da je zaštitim od prašine, spojio je usb riserom i provukao sve kablove kroz zadnji kraj kućišta 

držim je na vrhu kućišta i sve fercera 

 

EDIT:

evo i fotke da se vidi improvizacija 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 22:16 (picajzla0707).
8 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

 Picajzla hvala ti puno.

Uspio sam konvertirati i vratio nazad na coinbase eth.

Inace, naknada za slanje eth na drugi wallet je 0.001eth znaci nekih 6kn, a za btc 0.001btc znaci nekih 66kn...

Da prebacim sad eth na jaxx imao bih 235kn, a da sam prebacio btc na jaxx imao bih 170kn...znaci btc izbjegavati.

Imas cugu u zlatnom kuticu kad dodjem doli 

 eto, drago mi je da sam pomogao

meni je isto bilo glupo prebacivati btc na jaxx kad im je fee povelik, a prebacujem sitne iznose jer ne želim ostavljati na njihovoj stranici da mi otmu kad opet odglume hakerski napad

sad imam na nicehash 0,00126 btc i kad mi za dva dana prebaci sa minera na wallet otprilike još toliko, opet ću izvesti isti manevar i pospremiti eth na jaxx

za cugu uvijek spreman, samo javi

 

i btw., stavio sam i bivšu 1050ti na rudari kad je već imam

malo sam se zajebavao jer mi ne stane u kućište, ali napravio sam za nju drveno mini-kućište i navukao ženinu hulahopku da je zaštitim od prašine, spojio je usb riserom i provukao sve kablove kroz zadnji kraj kućišta 

držim je na vrhu kućišta i sve fercera 

 

EDIT:

evo i fotke da se vidi improvizacija 

 Što sve čovjek neće izmislit za malo dodatnog hashrate-a :D Svaka čast haha

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 Grafa u hulahopci :D

7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Jel netko rudari sa 1070ti?

Piše ovdje da Ti ima hashrate na ethereumu 31,5 OC-ana. Ja na običnoj 1070 imam 29,5, a troši mi 30w struje manje, pa ne znam kolko ima smisla kupovat 1070 Ti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Jel netko rudari sa 1070ti?

Piše ovdje da Ti ima hashrate na ethereumu 31,5 OC-ana. Ja na običnoj 1070 imam 29,5, a troši mi 30w struje manje, pa ne znam kolko ima smisla kupovat 1070 Ti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Bruno24 kaže...
picajzla0707 kaže...
lav1000 kaže...

 Picajzla hvala ti puno.

Uspio sam konvertirati i vratio nazad na coinbase eth.

Inace, naknada za slanje eth na drugi wallet je 0.001eth znaci nekih 6kn, a za btc 0.001btc znaci nekih 66kn...

Da prebacim sad eth na jaxx imao bih 235kn, a da sam prebacio btc na jaxx imao bih 170kn...znaci btc izbjegavati.

Imas cugu u zlatnom kuticu kad dodjem doli 

 eto, drago mi je da sam pomogao

meni je isto bilo glupo prebacivati btc na jaxx kad im je fee povelik, a prebacujem sitne iznose jer ne želim ostavljati na njihovoj stranici da mi otmu kad opet odglume hakerski napad

sad imam na nicehash 0,00126 btc i kad mi za dva dana prebaci sa minera na wallet otprilike još toliko, opet ću izvesti isti manevar i pospremiti eth na jaxx

za cugu uvijek spreman, samo javi

 

i btw., stavio sam i bivšu 1050ti na rudari kad je već imam

malo sam se zajebavao jer mi ne stane u kućište, ali napravio sam za nju drveno mini-kućište i navukao ženinu hulahopku da je zaštitim od prašine, spojio je usb riserom i provukao sve kablove kroz zadnji kraj kućišta 

držim je na vrhu kućišta i sve fercera 

 

EDIT:

evo i fotke da se vidi improvizacija 

 Što sve čovjek neće izmislit za malo dodatnog hashrate-a :D Svaka čast haha

 nije malo, sad majna kao da ima 1080, možda čak i mrvu jače od 1080

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.1.2018 23:27 (lav1000).
12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Cek sta onda da ne drzim bitcoine na NiceHashu walletu?Da napravim Jax i tamo prebacim?Jel postoji kakva mogucnost spremanja coina offline??Ovako uvik postoji mogucnost hackiranja?

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 Za "offline" i što sigurnije ti je ledger wallet.

12 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
itomic009 kaže...

 Za "offline" i što sigurnije ti je ledger wallet.

 aaaa to je oni za 100 jurića!

AUDIOFIL
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 Haha, to kad malo više iskopaš kupiš .

12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Nema druge,uskoro uzima jos jednu GPU.vjerovatno 1080ku!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Bruno24 kaže...

Osa nekako mi se čini da ti puno to još troši :/ Ja imam i sapphire i xfx kartice i na obje je memory 2100/850 stabilno, a ne troše ni blizu 175w. (također Elpida)

Baci pogled ovdje http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-pulse-rx-580-8gb-oc-hynix-memory-30-mhs/

 

RX580 Nitro+ 4GB mi baca na 85w na GPUz. To je nešto više iz zida ali ne duplo više..

 Koliko sam ja skonto to je cijeli sustav iz zida 175w što je odlična potrošnja. To je nekih 100-110w samo za grafu. 

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Bruno24 kaže...

Osa nekako mi se čini da ti puno to još troši :/ Ja imam i sapphire i xfx kartice i na obje je memory 2100/850 stabilno, a ne troše ni blizu 175w. (također Elpida)

Baci pogled ovdje http://1stminingrig.com/best-bios-rom-for-sapphire-pulse-rx-580-8gb-oc-hynix-memory-30-mhs/

 

RX580 Nitro+ 4GB mi baca na 85w na GPUz. To je nešto više iz zida ali ne duplo više..

 Meni 170-180W trosi cijelo racunalo (watmetar ustekan preko kabla napajanja). Sama graficka prikazuje oko 80W u HW Monitor. Pa vidi se na slikama.

1. Nego nitko mi nije odgovorio kud vi majnate, tj koju adresu imate upisanu na nicehash?

2. Da li i vama varira hashrate? Jucer mi je od 20h - 2h ujutro bio konstnatno na 30.4MH/s i ni trunku nije se mejnjao (barem ne dok sam svaku pit pogledao), onda sam otišao spavati. Danas ujutro i sad još uvijek mi je na 25.7MH/s. Jel se to mjenja zbog pada/rasta cijene i težnie majnanja ili nekaj drugo?

3. Ponekad mi se dogodi kao da zaboravi target temp 60° i povisi se na 75° te također onda ventilatore zavrti na nekih 60%, dok su inače na 35%. I onda je samo dovoljno da u OverDrive- stisnem apply ponovo i odmah spusti na 59° i uspori ventilatore i dalje sve ok. Dal se to vama događa?

4. E da, meni nikako da proradi 2100/850 stabilno, cim idem iznad 2000MHz i ispod 900mV baci mi crni ili bijeli ekran. I zanimljivo mi je da nekad mi proradi na 2050/880, a nekad ne. Većinom ako odmah stavim onda ne radi, ali ako krenem od 1950MHz, pa se po 10MHz povecavam svakih 15sec, onda se mogu dignuri do 2050MHz da tako ostane stabilno, uz pokoju grešku na HWinfo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 12:32 (Osa).
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 I ja se malo igram s time. Komp (ovaj podmoj pc) mi vuče komplet oko 210 - 220W (radim na njemu sve, ne samo rudarim) ali to ovisi kako koji algoritam korisiti te nisam radio nikave optimizacije potrošnje jer mi se to sada neda za 5kn vamo tamo dok testiram malo sve skupa. HW Monitor mislim da ne može baš točno pokazivati nego mjerač u struju i amen, imaš i preciznih instrumenata ako bi baš mjerio koliko sam GPU troši ali to je neka druga tema.

 

 Što se tiče walleta, po svemu što sam pročitao a tako radim i sam treba rudariti na Nicehash wallet (koji dobiješ čim se logiraš na stranici) pa onda kasnije prebacuj negdje jer je manji minimum for transfer nego ako staviš direktno neki svoj wallet. Što se tiče hasha, meni sada po toj automatci rudari equhash s oko 300 Sols/s ali to varira plus sam Nicehash majner mjenja algoritme. Što se tiče temperture, kod mene je to stabilno na malo ispod 75C kako je Sapphire programirao i karticu ne čujem.

7 godina
protjeran
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

uzeo još jednu 1060 3gb, radi odlično, eto skoro pa još malo minig rig imam 

 

 

2000 i nešto sitno, što se tiče omjera uloženo/hashrate(dnevni prinos) bolje nema, 1070 tke su duplo skuplje, a 1.5x veći hashrate i tako redom...1080ti ima ko govana u adm-u, ali brate bolesno skupo, nema nijedne na rate ispod 8k kn...

po trenutnim bi vrijednostima kripta 1060 bi se za 4 mjeseca trebala cijela otplatiti i onda ju frknuti za 1000kn i eto...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Nisam shvatio, kad se isplati bi ju prodao za 1000 kuna? Ako cijena ostane ista toliko zaradiš za 2 mjeseca s njom, zašto bi ju prodavao kad ju isplatiš? :D

 

I ako mogu pitat, koju si uzeo i gdje? Koliki ti je hashrate na etheru? Jel ima neka razlika između 3gb i 6gb?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

https://etc.ethermine.org/miners/89dA8BC0307F74f6DB8427e1dd6e2CFF081d8e4f/payouts

ja na svoj wallet, a onda prebacujem na binance, prvi coin 7.01.2017 to su bili dani 

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 13:28 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Dobio sam prvu isplatu na nicehash wallet. Dobio sam 0.00112065 iliti 13,90USD. Minimalni iznos za povlačenje na neki drugi wallet je 0.01 što neću imat još neko vrijeme, a i provizija je dosta visoka (min 0,001 btc). Na prebacivanje na coinbase se ne plaća ništa. Pitanje: Mogu li prebaciti sredstva na caoinbase, pa onda na wallet? Jel prije toga moram napraviti verifikaciju na coinbase-u?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Nisam shvatio, kad se isplati bi ju prodao za 1000 kuna? Ako cijena ostane ista toliko zaradiš za 2 mjeseca s njom, zašto bi ju prodavao kad ju isplatiš? :D

 

I ako mogu pitat, koju si uzeo i gdje? Koliki ti je hashrate na etheru? Jel ima neka razlika između 3gb i 6gb?

 Ma govorim cisto hipotetski, za 1000kn bi valjda otisla u pola sata... osim ako ne bude cuda razno raznih...temperature laganih 60ak, tdp na 80 i hvataj zečeve

U adm sam uzeo inno3d najjeftinija sa 2 venta, imaju kartica čudo, treba otici tamo, posuditi od Lucija devetku, od Picajzle najlonku i ajmo kartice na sunce 

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Dobio sam prvu isplatu na nicehash wallet. Dobio sam 0.00112065 iliti 13,90USD. Minimalni iznos za povlačenje na neki drugi wallet je 0.01 što neću imat još neko vrijeme, a i provizija je dosta visoka (min 0,001 btc). Na prebacivanje na coinbase se ne plaća ništa. Pitanje: Mogu li prebaciti sredstva na caoinbase, pa onda na wallet? Jel prije toga moram napraviti verifikaciju na coinbase-u?

 A jebemu procitaj malo postove, mozes prebaciti to na coinbase, trebat ces se verificirati 2 puta da mozes trejdati

Promjenis u eth i onda ti transfer na drugi wallet fee bude 0.001eth sto je otprilike 10x manje

7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Hvala puno. Sorry, pratim temu, ne sjećam se da sam negdje pročitao, valjda mi promaklo. Proučit ću kasnije detaljnije na temu isplata. Jel nužda konverzija u eth? Odnosno, bitcoine je skuplje povlačiti s coinbase-a?

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Hvala puno. Sorry, pratim temu, ne sjećam se da sam negdje pročitao, valjda mi promaklo. Proučit ću kasnije detaljnije na temu isplata. Jel nužda konverzija u eth? Odnosno, bitcoine je skuplje povlačiti s coinbase-a?

 Nije nuzno ali ako ne zelis da ti uzmu fee 10+ dolara onda  moras konvertirati u eth ili neku drugu valutu koja je tamo ponuđena

13 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Koju karticu bi bilo najbolje uzeti uz postojecu Saphire RX580 OC 4GB? Još jednu istu? Ili ići na 8gb? Kako bi to radilo kad bi bila jedna amd a druga nvidia? Te gdje ju kupiti, vidim da futura.it više uopće nema RX kartica.

 

Te jedno možda glupo pitanje, što bi se desilo kad bi stavio kučište s vanjske strane prozora u ovim zimskim danima dok je suho i ne pada? Jel bi se ipak stvarala kakva kondenzacija koja bi mogla naštetiti?

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.1.2018 15:37 (Osa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

tko kaže da je rudarenje lako

 

nakon što sam kupio 6x RX580 4GB saphire pulse 

 

prvi dan montaža poslije posla od 17h do 21h dok sam sve zmontiral i ušarafil na stalažu doma

 

drugi dan(danas) od 10h se jebem sa windowsima glupom msi matičnom pa karticama koje naravno imaju elpida memoriju pa dok sam isao flashat biose na jednoj kartici mi neradi raiser dobro pa nisam uspio uglavnom flashao sam na kraju 5 puta svaku karticu ponovo jer nisam dobro biose napravio

 

i sad u 19h 6x580 4gb sa elpida memorijom daje 183 mh/s i troši 700 w iz utičnice

 

tak sam happy i ponoson na sebe jer sam prvi puta ovo sam radio i svašta živ čovjek nauči :D

 

3 riga mi loču sad 3000 w :D 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

a kolko ti daju MH/s ukupno?

Darth Vader
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice