Rudari - savjeti, postavke, rasprava i sl. izdvojena tema

poruka: 714
|
čitano: 241.405
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long, pirat, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Nadam se da ste u pravu. Mogao bi onda uzet jednu 1060 3gb i laganini. Između 3gb i 6gb ionako navodno ne postoji razlika još uvijek, a manje će izgubit na vrijednosti.

 

Ma to si uzeo perfektno, da bar meni uleti takva ponuda :) Ako ih ima vani onda je barem 500 kuna skuplja plus shipping.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

 Skup si Zujo, ali to je trazena roba, otici ce to brzo

Frejm ti je odlican, kad propadne kripto mozes sušiti pršute na njemu  nisam to dosad vidio grafe da vise, ali ima prednost manje povrsine zauzima

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Zašto prodaješ rig uopće ?

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...

Nadam se da ste u pravu. Mogao bi onda uzet jednu 1060 3gb i laganini. Između 3gb i 6gb ionako navodno ne postoji razlika još uvijek, a manje će izgubit na vrijednosti.

 

Ma to si uzeo perfektno, da bar meni uleti takva ponuda :) Ako ih ima vani onda je barem 500 kuna skuplja plus shipping.

 Prodaj svoju 1070, 3500-3600 ces dobiti za nju, dodas 300-400kn  i uzmi 2x 1060, dobit ces cca 30% veci hashrate 

Eto ti najisplativija opcija da povecas hashrate...

16 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
ZujoVg kaže...
lav1000 kaže...

 nije ti dobar link

 jel sad ok

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/rx580-8gb-oglas-24529351

 Ambiciozna cijena, nema sta

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
12 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

a čujte cijena je za njuškalo ali ako malo pogledate nabavu 580 8gb nema ispod 3500 kuna sad po komadu.... i to je 3500 najjeftinija ima ih i po 4000.....no dobro taj rig na ethu roka 160-170 kuna na dan a na dualu i oko 210 kuna i ako ćemo iskreno i za 5mjeseci se on isplati na dual miningu neračunajući struju sa strujom je oko 6-7mjeseci

 

netko novi tko ulazi u rudarenje i gleda ROI na njuškalu mu se možda i ne bude činilo tako loše a na kraju krajeva ljudi smo i nitko nije rekao da je cijena fiksna :D.....što duže bude stajalo u oglasu to sam ja iz dan u dan sve bolji i bolji :D....win win situacija

 

prodajem rig jer mi je u sobi momentalno nesnosno od buke i vrućine a i spremam se lagano za voltu da  čim izadje da ubodem neki rig s voltama

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.1.2018 22:15 (ZujoVg).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Ma sve 5 Zujo, ne zelim uopce ulaziti u raspravu oko cijene tvog riga, i vidi se da imas namjeru dogovoriti realne okvire cijene s ozbiljnim kupcem, tako da sretno u prodaji 

 

Definitivo se ne isplati ici u rig sa ovim 8gb rxicama, ajde 4gb imaju podnosljivu cijenu a hashrate prakticki identican, ali ove 8gb cijena skoro kao 1070...

14 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Mali update,editirao sam prvi post sa svojim iskustvom i savjetima za početnike,pa možda netko nađe nešto za sebe. Ovo je zasada sve jer svojih pola sata free time-a sam dao u to al ima još toga,bit će još sljedeći tjedan...

Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Pozz ekipa rudari...

Jel imao netko problem sa driverima? Konkretno RX 580 Nitro+(Hynix), BIOS modan sa PBE,  Adrenaline 17.12.2,Compute Mode, sa friško instaliranim driverima radi na 810 H/s cryptonight algo, i onda kad odlučim restartat komp nakon nekih 24h rada,  neće preko 760 H/s. Pa opet deinstal sa DDU, instal ponovo drivera i onda radi na opet 810 H/s. I tak ukrug... možda najbolje da ne restartam PC :) ... Postavke Afterburnera uvijek koristim iste i nakon restarta. Jel ima netko nekih naznaka problema. Tnx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Pošto ne nađem identičnu saphire pulse rx580 4gb, koju bi vi odabrali? Trebale bi obje modane imati isti hasrate valjda? Onda bi uzeo jeftiniju.

 

PS: ak može obrazloženje, radi čega koju odabirate?

 

0 ASUS RX580 4GB OC - 2600kn
10 Sapph RX580 4GB Nitro+ 2800kn
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 12:13 (Osa).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

@scorpiokillah Si probao sa blockchain driverima?

 

Osa Nemora bit,dosta se razlikuju makar je isti chip. Nitro ima frend i dobi 31.5 s modanim biosom,ja xfx stabilno na 30.5. Cak i kod mojih 6 imas mala odstupanja,neka da max 30.2 a neka 30.7. Sve je to tu negdje al ipak nije isto.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 12:14 (izvone).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
izvone kaže...

@scorpiokillah Si probao sa blockchain driverima?

 

Osa Nemora bit,dosta se razlikuju makar je isti chip. Nitro ima frend i dobi 31.5 s modanim biosom,ja xfx stabilno na 30.5. Cak i kod mojih 6 imas mala odstupanja,neka da max 30.2 a neka 30.7. Sve je to tu negdje al ipak nije isto.

 

 ok, al dal je tih 0.5-1.0 vrijedno tih 200kn? s druge strane vjerojatno nitro+ troši više wata + njezino osvjetljenje (koje i smeta noću možda)?

 

EDIT: uzeo sam nitro+, tih 200kn bude tak ona zaradila, a vjerujem da je bolja sigurno

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 12:43 (Osa).
14 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

za potrošnju neznam,led lampice ti troše gotovo ništa,zanemarivo. Nitro ima bolje odrađene modane bios-e.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
izvone kaže...

@scorpiokillah Si probao sa blockchain driverima?

 

Osa Nemora bit,dosta se razlikuju makar je isti chip. Nitro ima frend i dobi 31.5 s modanim biosom,ja xfx stabilno na 30.5. Cak i kod mojih 6 imas mala odstupanja,neka da max 30.2 a neka 30.7. Sve je to tu negdje al ipak nije isto.

 

 @izvone nisam, probat ću... al evo update. Došao s posla sad upalio komp i krenuo rudarit kad ono 856 H/s...wtf.. tolko još nije nikad bilo...neznam kaj da velim. Da baš mora bit ugašen neko vrijeme to baš nisam siguran. Sad ga ne gasim do Božića...hehe

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.1.2018 16:35 (scorpiokillah).
13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Narucim karticu, uplatim. I sad mi jave da kartice nema, te je kupivina stornirana. Na stranici i dalje piše da imaju kartice. Nadam se da će i svi novci normalno sjesti natrag na račun.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Vidim dosta zahebancije sa AMD grafama,ali opet vidim vas dosta da bas s njima rudarite,jel su toliko bolje (bolja zarada) da se isplati modat BIOS,hebavat se sa driverima i slicno??

 

BTW danas opet palo sve,zarada se prepolovila!(taman se vratilo na normalu)

 

 

AUDIOFIL
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

prvo računaj da je ovo inače normalna cijena rudarenja a da ono što je bilo do neki dan je bila extra dobra zarada(bit će ti lakše).....po onim cijenama rudarenja ROI(return of investment) za rx580 4gb ako si je dobio po cijeni od 2300 kuna koja je bila blago napuhana a ne ko sad 2800 - 3000 ti je bio 120 - 130 dana što je 4 mjeseca a zna se da je ROI inače u rudarenju 6-8 mjeseci

 

vidiš da se isplati

 

znači grafa rx580 4gb koju sam platio cca 2800 kuna radi mi 30,5 mh/s na ethu... 1080ti na ethu radi 39 mh/s a košta 7200 kuna pa ti vidi koliki je ROI na amdu a koliki na nvidiji......ok amd karticama više paše taj algo

 

P.S. dobro sa nvidijom ćeš kopat equihash ili lyra2rev2 algoritam koji joj više paše ali svejedno bolji je ROI na amd karticama rx 4xx i rx 5xx serije 

13 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
Osa kaže...
Narucim karticu, uplatim. I sad mi jave da kartice nema, te je kupivina stornirana. Na stranici i dalje piše da imaju kartice. Nadam se da će i svi novci normalno sjesti natrag na račun.

  Gdje si kupovao i koja kartica ?

15 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Protis, MagazinRS, ADM, neznam el dobe samo jednu karticu pa ponosno ju stave u webshop.

Svaka moja narudžba na svakom siteu je stornirna za 5 min sa objasnjenjem da kartica nije dobavljiva u skorom roku ili je više nema na lageru.

Pricam za rx 580.

Darth Vader
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

znam :D ima na njuškalu jeftinih :):):)...... kaj ti je ja sam uplatio rezervirao i čekao dva tjedna da bilo šta dodje po bilo kojoj cijeni......koja god da je ako se pojavi uzimaj odmah

15 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Lik na njuški prodaje Asrock h110 btc za 2100.

pitam ga el ima mjesta za pregovore, nema odgovora nikakvoga.

Majnat cu ja na svom kompu dok god ne naiđe negdi ta ploća...

Onda se rig slaže...

Darth Vader
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

očito nisi pogledao moj oglas jer ja prodajem rig s tom pločom.......hahahaha

15 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

ma vidio sam, ali momak, pare su vec alocirane na drugu stranu, kolko mogu ukrast tolko se pokrpam, grafiku po grafiku... pretpostavljam da samo ploču nebi prodaval...

Darth Vader
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

nebi al 4 grafe s njom i bih al to bi morao kalkulaciju napraviti.. jer imam neku matičnu sa 3 slota i procesorom na njoj neiskorištenu......al da ne pretvaramo topic u pregovore ak te interesira javi se

7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
lav1000 kaže...
daniel2809 kaže...

Nadam se da ste u pravu. Mogao bi onda uzet jednu 1060 3gb i laganini. Između 3gb i 6gb ionako navodno ne postoji razlika još uvijek, a manje će izgubit na vrijednosti.

 

Ma to si uzeo perfektno, da bar meni uleti takva ponuda :) Ako ih ima vani onda je barem 500 kuna skuplja plus shipping.

 Prodaj svoju 1070, 3500-3600 ces dobiti za nju, dodas 300-400kn  i uzmi 2x 1060, dobit ces cca 30% veci hashrate 

Eto ti najisplativija opcija da povecas hashrate...

 Moram priznat, jako dobro razmišljanje. Ali je stvar u tome da mi ne stanu više od 2 kartice u kućište, pa moram maksimalno iskoristiti. A ionako sam 1070 kupio za svoj gušt i igranje, žao mi ju je sad probat, pa makar i ako zaradim nešto prodajom.

 

Imam sad u ponudi 1060 3gb za 1700kn i 1070 gigabyte g1 za 4000 kuna. Mislim da ču rađe 1060 jer je ipak razlika 2300 kuna, a profitirao bi samo 25 dolara (150 kuna) mjesečno u skupljoj kombinaciji. Dakle, treba mi pri ovim cijenama 15 mjeseci da mi se 1070 više isplati nego 1060.

Ludo, moram priznat 

 

EDIT: lav1000, jel te mogu pitat koji su ti prinosi na nicehashu (ili ethereumu) sa 1060? Čitam sad na forumima i ljudi su jako nezadovoljni hynixom, neki su čak zapeli na 15-16mhs, a samsungove idu do 23mhs. Nekak sad ni sam ne znam bi li kupio ovu koja mi se nudi :|

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2018 3:43 (daniel2809).
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
daniel2809 kaže...
lav1000 kaže...
daniel2809 kaže...

Nadam se da ste u pravu. Mogao bi onda uzet jednu 1060 3gb i laganini. Između 3gb i 6gb ionako navodno ne postoji razlika još uvijek, a manje će izgubit na vrijednosti.

 

Ma to si uzeo perfektno, da bar meni uleti takva ponuda :) Ako ih ima vani onda je barem 500 kuna skuplja plus shipping.

 Prodaj svoju 1070, 3500-3600 ces dobiti za nju, dodas 300-400kn  i uzmi 2x 1060, dobit ces cca 30% veci hashrate 

Eto ti najisplativija opcija da povecas hashrate...

 Moram priznat, jako dobro razmišljanje. Ali je stvar u tome da mi ne stanu više od 2 kartice u kućište, pa moram maksimalno iskoristiti. A ionako sam 1070 kupio za svoj gušt i igranje, žao mi ju je sad probat, pa makar i ako zaradim nešto prodajom.

 

Imam sad u ponudi 1060 3gb za 1700kn i 1070 gigabyte g1 za 4000 kuna. Mislim da ču rađe 1060 jer je ipak razlika 2300 kuna, a profitirao bi samo 25 dolara (150 kuna) mjesečno u skupljoj kombinaciji. Dakle, treba mi pri ovim cijenama 15 mjeseci da mi se 1070 više isplati nego 1060.

Ludo, moram priznat 

 

EDIT: lav1000, jel te mogu pitat koji su ti prinosi na nicehashu (ili ethereumu) sa 1060? Čitam sad na forumima i ljudi su jako nezadovoljni hynixom, neki su čak zapeli na 15-16mhs, a samsungove idu do 23mhs. Nekak sad ni sam ne znam bi li kupio ovu koja mi se nudi :|

ma nemaš što razmišljati, kad si već navalio na majnanje,uzmi tu 1060 za 1700 i rokaj, u kombinaciji sa 1070 i 1060 hashrate ti je na razini 1080ti

eth je potpuno sporedni algoritam za nvidia kartice i nicehash ti njega praktički nikad upaliti neće, a za prinos računaj 2.5-3$ dnevno, tako je meni, sad kako je palo je oko 2.5 a subotu je bilo 3 i nešto sitno

 

6 godina
neaktivan
offline
Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Samo jedno brzo pitanje...posto se jos snalazim u svemu ovom (majning) 

 

https://www.nabava.net/graficke-kartice__150/inno3d-graficka-kartica-gtx-1050ti-twin-x2-nvidia-geforce-gtx-1050-4gb-ddr5__38351571

 

jel valja ova graficka za posao?

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.
SomethingWicked kaže...

Samo jedno brzo pitanje...posto se jos snalazim u svemu ovom (majning) 

 

https://www.nabava.net/graficke-kartice__150/inno3d-graficka-kartica-gtx-1050ti-twin-x2-nvidia-geforce-gtx-1050-4gb-ddr5__38351571

 

jel valja ova graficka za posao?

 

 slab hashrate ima za cijenu koju košta, teško bi s njom imao više od 1.5$ dnevno, trenutno bi imao oko 1.2$ s tom karticom cca 7 kuna

 

puno bolji izbor ti je https://www.adm.hr/product.asp?product=graficka-kartica-inno3d-gtx1060-3g-twin-x2-3gb-gddr5-192-bit-17082000mhz-n106f-2sdn-l5gs&code=62841ADM

jest 500kn skuplje ali računaj na skoro x2 veći hashrate 

7 godina
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Hvala lav :) Al eto, čovjek mi danas javio da mu je netko nudio više i prodao ju. Razmišljam možda s amazona naručit asus dual 3gb za 2250 cca s poštarinom. Nema ničeg drugog za kupiti trenutno :|

7 godina
protjeran
offline
Re: Rudari - savjeti,postavke,rasprava i sl.

Nema ni u adm ove moje? Bome su brzo rasprodali ako nema...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice