[Review] Antec Twelve Hundred

poruka: 18
|
čitano: 7.195
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

Evo napisao sam svoj prvi review, nadam se da će vam se svidjeti. Osmijeh

 

Trudio sam se da bude što urednije, preglednije i gramatički ispravno.

 

A tu je i par slikica (43) u .RAR-u (9059 KB/9.05 MB):

 

http://rapidshare.com/files/282787754/Antec_1200_slike.rar.html

 

Uživajte i lijep pozdrav... Poljubac

 

 

REVIEW - ANTEC TWELVE HUNDRED

 

Online link kućišta sa službene Antecove stranice:

 

http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=Njkz

 

Detalji i karakteristike kućišta:

 

Boja                                          – crna

 

Materijali (tijelo/maska)            – čelik/plastika

 

Dimenzije (V x Š x D)                – 582 x 213 x 513 mm

 

Masa bez napajanja                – 14,5 kg

 

Broj utora (3,5˝/5,25˝)            – 9/3

 

Pozicija vanjskih konektora      – sprijeda (gore)

 

Vanjski konektori

(USB/Firewire/eSATA/Audio)     – 2/0/1/2

 

Ventilatori                                – 5 x 120 mm, 1 x 200 mm

 

Mjesta za ventilatore               – naprijed: 3 x 120 mm

                                                – straga: 2 x 120 mm

                                                – bok: 1 x 120 mm

                                                – krov: 1 x 200 mm

 

LED osvjetljenje                       – plavo

 

Dodaci                                      – Plastične vezice za kabele, vijci sa zadebljanom glavom,

                                                   adapter za ugradnju floppy pogona ili čitača memorijskih kartica.

 

DETALJNIJE O KUĆIŠTU:

 

Prostor:

 

Najvažnija karakteristika ovog kućišta je prostor. Kućište je opremljeno s čak 9 3,5˝ utora tj. utora u koje možete staviti do 9 tvrdih diskova i s 3 5,25˝ utora tj. utora u koje možete staviti CD/DVD pogon, čitač memorijskih kartica ili floppy disk. U ovo kućište može stati bilo koja konfiguracija, od high-end grafičkih kartica odnosno najvećih i najboljih kartica do najekstremnijih hladnjaka za procesore i ostale komponente.

 

Moja konfiguracija u kućištu Antec 1200 je sljedeća:

 

- Gigabyte EP45-DS3L,

- Intel Core 2 Duo E7400 2.80 Ghz @ 3.35 Ghz na stock (tvorničkom) hladnjaku,

- Sapphire Radeon HD4850 512 MB GDDR3,

- 2 x 2 GB RAM DDR2 800 Mhz,

- Samsung SpinPoint F1 640 GB,

- Corsair 400W.

 

 

Hlađenje:

 

Druga najvažnija karakteristika ovog kućišta je rashladni sustav. S kućištem se isporučuje 6 ventilatora, tj. 5 x 120 mm i jedan veliki 200 milimetarski ventilator na krovu zvani "Big Boy". Sprijeda se nalaze 3 x 120 mm ventilatora koji usisavaju zrak u kućište, a straga 2 x 120 mm ventilatora koja isisavaju zrak izvan kućišta te gigantski ventilator na krovu koji također isisava zrak vani i time ventilatori omogućuju pravilno strujanje zraka. Važno je napomenuti da prednji ventilatori imaju filtere zraka, tj. postavljene su mrežice koje skupljaju prašinu tako da prašina ne ulazi u kućište. Također prednja tri ventilatora imaju potenciometre kojima se regulira brzina ventilatora. Brzina krovnog i stražnjih ventilatora se regulira pomoću prekidača koji se nalazi straga. Na bočnoj stranici je postavljen nosač (i filter zraka također) za jedan 120 mm ventilator koji bi trebao hladiti grafičku karticu.

 

TESTOVI & TEMPERATURE:

 

PROCESOR:

 

Intel Core 2 Duo 2.80 Ghz @ 2.80 Ghz

 

                               Bez ventilatora               |     Ventilatori - min.     |     Ventilatori - max.

 

_______________________________________________________________________

 

Bez opterećenja:          #1 - 38 °C                            #1 - 37 °C                   #1 - 35 °C

                                     #2 - 35 °C                            #2 - 33 °C                   #2 - 32 °C

 

Sa opterećenjem:         #1 - 64 °C                            #1 - 61 °C                   #1 - 58 °C

                                     #2 - 64 °C                            #2 - 61 °C                   #2 - 60 °C

 

PROCESOR - Overclocked:

 

Intel Core 2 Duo 2.80 Ghz @ 3.25 Ghz (sa stock hladnjakom)

 

                                Bez ventilatora             |    Ventilatori - min.      |    Ventilatori - max.

 

_______________________________________________________________________

 

Bez opterećenja:        #1 - 39 °C                          #1 - 38 °C                     #1 - 37 °C

                                   #2 - 37 °C                          #2 - 33 °C                     #2 - 33 °C

 

Sa opterećenjem:       #1 - 68 °C                          #1 - 63 °C                     #1 - 62 °C

                                   #2 - 68 °C                          #2 - 64 °C                     #2 - 61 °C

 

Zaključak:

 

Vidimo da se veće promjene razlika u temperaturi odvijaju tijekom overclockinga. Razlika u brzini vrtnje ventilatora nije velika pa i razlike u rezultatima nisu velike. Uglavnom se radi oko 2-3 °C, ništa više. Pošto nisam imao priliku testirati konfiguraciju u no-name kućištu bez ikakvih otvora i ventilatora, morao sam testirati u istom kućištu tako što bih isključio ventilatore i očitavao razlike u temperaturi. Također, nisam imao priliku testirati procesor sa nekim extremnim hladnjakom, testirao sam ga na stock hladnjaku koji je došao uz procesor.

 

 

 

* #1 = 1. jezgra

   #2 = 2. jezgra

 

 

 

GRAFIČKA KARTICA:

 

Sapphire Radeon HD4850, 512 MB, GDDR3, GPU Clock - 625 Mhz, Memory Clock 993 Mhz

 

                             Bez ventilatora        |       Ventilatori - min.       |      Ventilatori - max.

 

______________________________________________________________________

 

Bez opterećenja:     44 °C/42 °C                     43 °C/42 °C                     42 °C/40 °C

 

 

Brzina ventilatora

na grafičkoj k.:          20%/100%                      20%/100%                       20%/100%

 

______________________________________________________________________

 

Sa opterećenjem:         84 °C                          79 °C/75 °C                          78 °C

 

Brzina ventilatora

na grafičkoj k.:               20%                            20%/100%                           20%

 

 

 

Osvijetljenost:

 

Napomenuo bih da svi ventilatori svijetle, tj. na 120 mm ventilatorima su po 3 plave LED-ice, a na velikom krovnom su 4 također plave LED-ice. LED-ice je moguće isključiti samo kod krovnog ventilatora.

 

 

Urednost:

 

Još jedna mala ali važna karakteristika ovog kućišta je sprovođenje kabela iza matične ploče i time se bitno smanjuje neurednost kućišta, a uz kućište dobivate i plastične vezice za kabele.

 

 

Kvaliteta:

 

Kućište je prilično teško (14,5 kg) i tako nam daje osjećaj kvalitete. Naime, cijelo kućište je izrađeno od čelika (što dokazuje da je kućište jako čvrsto i kvalitetno), a izvana „prekriveno“ plastikom.

 

 

Čišćenje prašine:

 

Pošto su prednji ventilatori „obloženi“ filterima, s lakoćom ćete ih očistiti. Znači na prednjoj strani kućišta su 3 kaveza. U svaki kavez stanu po 3 tvrda diska (3 x 5,25˝), a ta tri diska će hladiti po jedan ventilator jer je uz svaki kavez ugrađen po jedan ventilator. Svaki kavez je pričvršćen sa 8 vijaka s podebljanom glavom koje s lakoćom (bez alata) možete odviti.

 

 

Dizajn & Prednosti:

 

Kućište je samo od sebe lijepo, nećete ga morati opremljivati i uljepšavati neonkama i jer je već osvijetljen silnim LED-icama koji se nalaze na ventilatorima.

 

Napajanje je, po posljednjoj modi, postavljeno na dnu kućišta, a leži na debelim gumenim odstojnicima.

 

Na dnu kućišta se nalaze gumeni odstojnici koji smanjuju vibracije i neće oštetiti površinu na kojoj kućište stoji prilikom premještanja istog.

 

Bočna stranica je prozirna, tj. obložena plexi glassom, materijalom vizualno sličnim kao staklo, samo što je plexi glass savitljiv te vam daje savršen pogled u unutrašnjost kućišta.

 

Odvijanje vijaka vam nikada neće biti lakše, naime svi vijci na kućištu su sa podebljanom glavom, tj. možete ih odviti rukom (bez ikakvog alata!).

 

 

Mane:

 

- Previsoka cijena kućišta,

 

- Kućište treba jako često i temeljito čistiti zbog silnih ventilatora,

 

- Kućište se isporučuje bez ventilatora na bočnoj stranici na kojoj je postavljen nosač.

 

 

Preporuke:

 

Pošto se gumbi za Start/Restart na kućištu nalaze na prednjoj gornjoj strani kućišta, a USB, eSATA i Audio utori također, preporučujem vam da kućište ne držite na stolu nego na podu.

 

Također bih vam preporučio da kućište čistite svakih tjedan dana jer se vraški brzo skuplja prašina na filterima. A ne bi bilo na odmet očistiti ono malo prašine što se skupi u kućištu, na grafičkoj kartici i ostalim komponentama.

 

ZAKLJUČAK:

 

Kućište Antec Twelve Hundred odnosno Antec 1200 je namijenjeno najzahtjevnijim igračima u koje bez problema može stati bilo koja konfiguracija. Kućište nudi atraktivan izgled, odličnu proširivost te izvrsno riješeno moćno zračno hlađenje koje omogućuje pravilno strujanje zraka.

 

 

 

Trenutna cijena u Hrvatskoj: 1.549,00 kn

 

http://www.links.hr/index.php?naziv=Ku%E6i%9Ate+ANTEC+TWELVE+HUNDRED%2C+MIDI%2C+crno%2C+bez+PS&option=artikl&id_kategorija=052613&id_artikl=052.613.033

 

 

 

 

OCJENE:

 

Prostor:           10/10 – Najveće Antecovo kućište u koje može stati bilo koja konfiguracija te mu

                                       dajem ocjenu 10 za prostor.

 

Dizajn:               9/10 – Iako ima jaku osvijetljenost i lijepu masku, no moglo se još malo uložiti u

                                       izgled.

 

Hlađenje:           8/10 – Kućište ima jako dobro hlađenje, ali su mogli na prazno mjesto za bočni

                                       ventilator postaviti još jedan ventilator te nisu baš najbolje performanse

                                       prednjih ventilatora što možete zaključiti iz testova i zbog toga što po

                                       testovima bolje hlađenje ima jeftinije kućište – Cooler Master HAF 932.

 

Kvaliteta:         10/10 – Jako čvrsto i izdržljivo kućište.

 

Cijena:               8/10 – Mogli su je malo smanjiti s obzirom da ovu cijenu drže već više od pola

                                       godine.

 

Ukupna ocjena: 9/10

 

 

 

 

 

Na slikama možete vidjeti screenshotove sa testiranja temperatura grafičke kartice...

Furmark, GPU Fan - 20%, Case Fans - OFF Furmark, GPU Fan - 20%, Case Fans - OFF
Furmark, GPU Fan - 20%, Case Fans - min. Furmark, GPU Fan - 20%, Case Fans - min.
Furmark, GPU Fan - 100%, Case Fans - min. Furmark, GPU Fan - 100%, Case Fans - min.
zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2009 17:15 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
16 0 hvala 15
15 godina
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

Lijepi review,al što malo nisi nabacio konkretne brojke?Koliko je to "močnije hlađenje" zapravo moćnije?kolike su ti temperature proca,harda,grafe,koliko to sve buku proizvodi(s obzirom da se može regulirat brzina)koja bolji omjer buke/performansi?To me ful zanima sobzirom da me zanima kako hladi naspram mog HAF-a.Nekužim kako to nemože stat hladnjak na bok?Pa BUG-ovci su ga stavili na bok sa 2 gtx295+zvučna+tv kartica i bilo je mjesta,pa valjda i kod tebe treba bit mjesta za bočni?Iznenađen

Ali sve u svemu lijep reviewNamigiva

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: [Review] Antec Twelve Hundred
Stoja kaže...

Nekužim kako to nemože stat hladnjak na bok?

Hmm... u Bugu sam vidio neki mali review o ovom kućištu pa su napisali da je potrebno skinuti taj nosač za ven... al još ću provjerit gdje sam to vidio 

 

EDIT: uhh... sad sam vidio u Bugu iz siječnja, to je pisalo za Antec Nine Hundred Sramim se, hvala na ispravci, poslije ću to ispraviti. Samo ne znam kako ću testirati temperature Neodlučan

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 0:20 (Fićo_CoD 5).
15 godina
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

heh uzmi 200-ti bug i vidi što su nakrcali u extremnu beštiju pa je i taj bočni stao hehe...ak ga nemaš,mislim da biš ga trebao stavit,grafa će ti se preporodit pa ćeš ju moć klokat do besvjesti,znam po mom hafuNevinašce

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

e da zaboravio sam rec da mi je ideju i inspiraciju dao Stojin review - Cooler Master HAF 932

 

EDIT: i jos nesto, mislim da bih ga mogao testirati tako što bi isključio sve ventilatore, zapisao temperature grafe i proca, pa onda ukljucio ventilatore i onda zapisao temperature grafe i proca, samo ne znam sta znaci ovo IDLE i LOAD kak si ti testirao 

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 0:18 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

Idle ti je temperatura kad je neopterečen,ja sam to radio naprimjer za grafu:Igraj nešto tipa crysis jedno sat-dva da se lijepo zagrije i onda izađi i pusti ga jedno 15-20 minuta da se ohladi te iščitaj temperaturu.Tako isto za proc.A za load u toku opeterečenja(dal crysis za grafu ili neki program za proc)iščitaš najveću zabilježenu temperaturu.Probaj tako testirat za različitim vrtnjama ventova da vidimo koliko padaju performanse hlađenja smanjivanjem brzine ventova.Ak imaš još koja pitanja samo pucajNamigiva

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

ok, samo koje programe bih mogao koristiti, koje si ti koristio? Neodlučan

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

Pa,za mjerenje temperature koristio sam speedfan i rivatuner,dok sam za opterečivanje koristio crysis warhead i prime95.Možeš i neke druge tipa intelburntest,superpi i tako.A od igri isto možda gta4 i ili furmark-program koji ti opterečuje grafu dosta ju zagrijavaNevinašce.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

ee samo ne znam zasto mi u OCCT pise CPU Frequency: 1600 Mhz, Org. 2800 Mhz, OC: -42,9 %??? Iznenađen

 

e da jel znas neki program koji mjeri temp. hard diska, mislim da SpeedFan mjeri, to je ono pod HD0? Pitam jer nisam siguran jel HD0 hard disk.

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.9.2009 14:48 (Fićo_CoD 5).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

Speedfan ti mjeri temp HDD-a i svega i svačega.Namigiva

oko za oko,pasta za zube
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

moze reupload na rs.com? istekli linkovi

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

moze moze zasto ne bi moglo... Smijeh

 

http://rapidshare.com/files/283424418/Antec_Twelve_Hundred__REVIEW__update.pdf.html

 

ovo sto vidite pod "Testovi i temperature", to jos nisam zavrsio, poslije cu prepisati u post citav review da vam bude lakse Cool

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

Sretno sa testovima ^^

Ovo sam kućište htjeo kupit kada sam kupovao računalo ali su me pare kao i uvijek vješto ograničile :D.

 

Možda i bolje da je tako bilo, superzadovoljan sam sa sadašnjom kantom :)

Nothing Remains The Same
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

Super review, ali si ipak mogao ubaciti koju slikicu ;)

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

sry ali moram reci, update/edit u prvom postu Smijeh

zasto su smajlici zuti? Hmm...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

Vrlo ljepo

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

Evo ga, završio sam, nadam se da će vam se svidjeti Smijeh

Zašto su smajlići žuti? Hmm... | Klikni HVALA, tvoj jedan klik meni puno znači!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
[Review] Antec Twelve Hundred

koce sveto citati,ljepo napravis video review i uplodas na you-tube

i svima posaljes link

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.10.2009 17:29 (zzz).
Moj PC  
1 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice